Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby fanti » Mon Apr 15, 2019 9:13 am

Perşembe günü randevum var. Belgeleri kendim hazırladım.

Bir ödeme çıkıyor mu? Çıkıyorsa nakit mi ödüyoruz kredi kartı geçiyor mu?

Kredi kartı geçmiyor bazı vize servislerinde
fanti

New postby fanti » Mon Apr 15, 2019 9:26 am

Randevu alma işleminden SONRA, TLS Contact'a kayıt olmuyor muyuz şu aşamada? Önceden randevu alıp sonrasında iptal etmek zorunda kaldığım başvurumda, TLS contact'a kayıt olmuş ve bir takım işlemler yapmıştım.

Bilgisi olan birisi cevaplayabilir mi ? Açıklamalar yetersiz geldi.
fanti

New postby istanbullondra » Mon Apr 15, 2019 9:33 am

Merhaba,

Appendix kısmında ekleyeceğiniz tüm supporting documentslar için numara koyabilirsiniz.
cover letterda da appendixte detaylı belgelerimi bulabilirsiniz diye yazabilirsiniz.
Başvuru günü, memur sizden kategoriye göre belirli bir sırada alıp kendi dosyalıyor evrakları.
Mesala finansal dökümanlar bir dosyada, iş planı bir dosyada, eğitim diploma sertifika gibi dökümanlar bir dosyada gibi.

Ve evet hiçbir şeyi tel zımba ile zımbalamayın. Siz kendiniz de kategorilere göre poşet dosyalara koyup, memura verebilirsiniz. Böylece daha hızlı ilerler evrak tarama işi.
Bütün dökümanlarınızı tarayıp size geri verecekler.

Kolaylıklar dilerim.

koraytem wrote:Arkadaşlar merhaba. Bu hafta ecaa başvurusunda bulunmak istiyorum. Belgeleri hazırladım sayılır ancak kendi cabamla herseyi ayarladım bu yüzden şunu bilemedim. Tüm belgeleri dosyalama işlemini nasıl yaparız acaba? Mesela potential letteri referans letteri business planda illa ki belirtmemiz gerekli mi yoksa direk teslim etmek istediğimiz dosyanın içine koymam yeterli mi? Ya da diploma, banka hesap dökümü? Bunları genel olarak business planda yada bir kapak tasarlayıp sayfa no gibi mi yaptınız yoksa tüm belgeleri şeffaf dosyalara koyup topladınız mı sadece? Herkese Kolay gelsin ve bol şans!
istanbullondra

New postby istanbullondra » Mon Apr 15, 2019 9:41 am

Merhaba,

Daha evvel avrupadan başvuran başkaları da olmuştu forumda.
Ben madrid'den biri başvurdu diye hatırladığımdan arama kısmına madrid yazdım. sonuçlar çıktı.

tarragona isimli bir arkadaşın paylaşımı aşağıda. arama kısmına madrid ya da tarragona yazarsanız daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kolaylıklar.

'Arkadaşlar merhaba,

Bugün VISAINFO.SHEFO@fco.gov.uk adresinden bir mail aldım; online başvurunuz uk visa decision center tarafından teslim alınmıştır şeklinde.
İngiltere dışından yapılan başvurularda standart gönderilen bir mail mi bu ?

Ben başvuru yapalı 35 gün oldu, bu mail değerlendirme sürecenin başladığına mı işaret acaba?

Bu mail alındıktan sonra kaç günde sonuçlanır?

Tecrübeli arkadaşlar bilgi verebilirse çok sevinirim'

mericuk wrote:Arkadaslar selamlar,

Biz ailecek 25 martta basvurumuzu yaptik.
GOV.UK Sitesinde basvuru sureci icin iki kategoriden bahsediyor. UK den basvuranlar ve UK disindan basvuranlar diye.. UK disindan basvuranlarin hemen hepsi TR den basvuruyor okudugum kadariyla, ben ise zaten calistigim ve oturumum oldugu bir avrupa ulkesinden basvurdum. Burada basvuran muhtemelen pek yoktur. bu durum daha hizli cevap almamizi saglar mi yoksa UK disindan nereden basvurulursa her turlu bir sekilde UK de bir merkeze gittigi icin sure bundan dolayi daha mi uzun oluyor? Benim gibi TR ve UK disindan basvuru yapanlarin tecrubesini paylasabilir mi?
istanbullondra

New postby istanbullondra » Mon Apr 15, 2019 9:42 am

Şayet pasaportunuzu bırakmayacaksanız bir ödeme çıkmıyor.

fanti wrote:Perşembe günü randevum var. Belgeleri kendim hazırladım.

istanbullondra

New postby fanti » Mon Apr 15, 2019 9:46 am

istanbullondra wrote:Şayet pasaportunuzu bırakmayacaksanız bir ödeme çıkmıyor.

fanti wrote:Perşembe günü randevum var. Belgeleri kendim hazırladım.

Teşekkür ederim. Diğer bir önemli sorum ise şu

TLS contact'a üyelik açıp bir takım bilgiler giriyorduk başvuruya dair. Şu an o sayfayı bulamıyorum, kapandı mı, sistem mi değişti, bilginiz var mı acaba? Açıklama kısmı geliyor o linke tıkladığımda ancak yeterli bir açıklama yok önceki sistemin değiştiğine dair ise hiçbir açıklama göremedim.
fanti

New postby Jumanji3 » Mon Apr 15, 2019 9:56 am

İş Planının çıktısını standart a4 zımbasız olarak mı teslim ediyoruz? Yoksa, kapak,tel vs. yaptırıp dosya şeklinde mi?
Jumanji3

New postby lakilea » Mon Apr 15, 2019 10:10 am

Jumanji3 wrote:İş Planının çıktısını standart a4 zımbasız olarak mı teslim ediyoruz? Yoksa, kapak,tel vs. yaptırıp dosya şeklinde mi?

zımbasız dosyasız şekilde veriyorsunuz. kapak olarak ben sadece bi a4 e "Business Plan" yazmıştım.

tüm evraklar a4 olmak zorunda. onları tarayıp orjinalleri geri veriyorlar zaten.

eğer diploma, sertifika gibi kartondan olan belgeleriniz varsa bunları da a4'e geçirin gitmeden önce. tarayıcıdan geçmediği için almıyorlar.
lakilea

New postby hazalerdil » Mon Apr 15, 2019 10:11 am

Arkadaşlar selam, başvurularda gelişme var mı acaba? Türkiye'de yakın zamanda cevap alan oldu mu? Teşekkürler!
hazalerdil

New postby mericuk » Mon Apr 15, 2019 10:25 am

Tesekkur ederim, dediginiz gibi takip edip sureci gordum. Madirdden yapilan basvuru 3 ay surmus. Demek ki UK ici ve disi dogru bir kategorilemeymis :) Istanbul yada Madrid farketmiyor.. verilen tarihlere gore bizim 21 gun olmus. Bundan sonrasini bekleyip gorecegiz..

istanbullondra wrote:Merhaba,

Daha evvel avrupadan başvuran başkaları da olmuştu forumda.
Ben madrid'den biri başvurdu diye hatırladığımdan arama kısmına madrid yazdım. sonuçlar çıktı.

tarragona isimli bir arkadaşın paylaşımı aşağıda. arama kısmına madrid ya da tarragona yazarsanız daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kolaylıklar.

'Arkadaşlar merhaba,

Bugün VISAINFO.SHEFO@fco.gov.uk adresinden bir mail aldım; online başvurunuz uk visa decision center tarafından teslim alınmıştır şeklinde.
İngiltere dışından yapılan başvurularda standart gönderilen bir mail mi bu ?

Ben başvuru yapalı 35 gün oldu, bu mail değerlendirme sürecenin başladığına mı işaret acaba?

Bu mail alındıktan sonra kaç günde sonuçlanır?

Tecrübeli arkadaşlar bilgi verebilirse çok sevinirim'

mericuk wrote:Arkadaslar selamlar,

Biz ailecek 25 martta basvurumuzu yaptik.
GOV.UK Sitesinde basvuru sureci icin iki kategoriden bahsediyor. UK den basvuranlar ve UK disindan basvuranlar diye.. UK disindan basvuranlarin hemen hepsi TR den basvuruyor okudugum kadariyla, ben ise zaten calistigim ve oturumum oldugu bir avrupa ulkesinden basvurdum. Burada basvuran muhtemelen pek yoktur. bu durum daha hizli cevap almamizi saglar mi yoksa UK disindan nereden basvurulursa her turlu bir sekilde UK de bir merkeze gittigi icin sure bundan dolayi daha mi uzun oluyor? Benim gibi TR ve UK disindan basvuru yapanlarin tecrubesini paylasabilir mi?
mericuk

New postby Leventkurt » Mon Apr 15, 2019 10:26 am

26 şubat başvurusunun sonuçlandığı söylenmişti geçen hafta Çarşamba günü sonrasında bir haber duyamadık sanırım.4 mart başvurumuz bizim de bekliyoruz.

hazalerdil wrote:Arkadaşlar selam, başvurularda gelişme var mı acaba? Türkiye'de yakın zamanda cevap alan oldu mu? Teşekkürler!
Leventkurt

New postby lakilea » Mon Apr 15, 2019 11:33 am

Leventkurt wrote:26 şubat başvurusunun sonuçlandığı söylenmişti geçen hafta Çarşamba günü sonrasında bir haber duyamadık sanırım.4 mart başvurumuz bizim de bekliyoruz.

hazalerdil wrote:Arkadaşlar selam, başvurularda gelişme var mı acaba? Türkiye'de yakın zamanda cevap alan oldu mu? Teşekkürler!

28 şubatta istanbulda ben başvurmuştum. IT alanında.

bende cevap bekliyorum hala
lakilea

New postby Leventkurt » Mon Apr 15, 2019 11:51 am

lakilea wrote:
Leventkurt wrote:26 şubat başvurusunun sonuçlandığı söylenmişti geçen hafta Çarşamba günü sonrasında bir haber duyamadık sanırım.4 mart başvurumuz bizim de bekliyoruz.

Eli kulağındadır açıklanır sizin sonucunuz çok yakında.Bu haftaiçi olumlu yanıt alırız umarım:)
Leventkurt

New postby hazalerdil » Mon Apr 15, 2019 11:57 am

Hepinize bol şans bizim 20 Mart başvurusu daha çok var her gün beklemek daha da zorlaşıyor :)

Leventkurt wrote:
lakilea wrote:

Eli kulağındadır açıklanır sizin sonucunuz çok yakında.Bu haftaiçi olumlu yanıt alırız umarım:)
hazalerdil

New postby omerg » Mon Apr 15, 2019 2:46 pm

Ben de 28 Şubat'ta başvurmuştum, benim de başvuru alanım IT. Heyecanla bekliyoruz :) Herkese başarılar.

lakilea wrote:

omerg

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü