Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby lakilea » Mon Apr 15, 2019 4:55 pm

omerg wrote:Ben de 28 Şubat'ta başvurmuştum, benim de başvuru alanım IT. Heyecanla bekliyoruz :) Herkese başarılar.

Ömer bey, 47 gün oldu gelmedi. Daha bi 10 gün bekleyeceğiz galiba :)
lakilea

New postby fulya » Mon Apr 15, 2019 6:07 pm

Merhaba,

28 Ocakta UK içerisinden biyometrik bilgilerimizi ve evraklarımızı teslim ettik. Evraklarımızı sisteme yükleyen görevli bizimle ayrıca iletişime geçeceklerini belirtti ancak o tarihten itibaren başvuru yaptığımıza dair herhangi bir mail ya da döküman almadık.

Başvuru sırasında pasaportlarımızı almadılar. Pasaportumuzdan başka kimliğimiz olmadığı için mantıklı geldi ama forumda pasaportun başvuru sırasında teslim edildiği belirtilmiş.

UK den başvuru yapıp pasaportunu teslim eden ya da başvuruya olumlu ya da olumsuz cevap gelmeden biyometrik bilgilerini ve evraklarını teslim ettiğine dair bilgilendirme alan var mıdır?

Teşekkürler!
fulya

New postby Leventkurt » Mon Apr 15, 2019 6:47 pm

lakilea wrote:
omerg wrote:Ben de 28 Şubat'ta başvurmuştum, benim de başvuru alanım IT. Heyecanla bekliyoruz :) Herkese başarılar.

Ömer bey, 47 gün oldu gelmedi. Daha bi 10 gün bekleyeceğiz galiba :)

Son zamanlarda 43-45 güne düşmüştü açıklama süresi aslında biz de o yüzden heyecanlanmıştık biraz:)
Leventkurt

New postby Fiddisback » Tue Apr 16, 2019 9:54 am

fulya wrote:Merhaba,

28 Ocakta UK içerisinden biyometrik bilgilerimizi ve evraklarımızı teslim ettik. Evraklarımızı sisteme yükleyen görevli bizimle ayrıca iletişime geçeceklerini belirtti ancak o tarihten itibaren başvuru yaptığımıza dair herhangi bir mail ya da döküman almadık.

Başvuru sırasında pasaportlarımızı almadılar. Pasaportumuzdan başka kimliğimiz olmadığı için mantıklı geldi ama forumda pasaportun başvuru sırasında teslim edildiği belirtilmiş.

UK den başvuru yapıp pasaportunu teslim eden ya da başvuruya olumlu ya da olumsuz cevap gelmeden biyometrik bilgilerini ve evraklarını teslim ettiğine dair bilgilendirme alan var mıdır?

Teşekkürler!

Merhaba,

En son 10-12 Aralık'ta yeni sistemle başvuran iki kişi 27 Mart ve 1 Nisan'da sonuç aldıklarını açıkladılar. Başvuru sırasında onlara da hiçbir bilgi mesajı/e-posta gelmediğini bildirdiler. Sonuç da yanılmıyorsam doğrudan mektupla evlerine gelmiş.

Biz de 21 Ocak'ta biyometrik ve evrak teslimini yaptık Croydon'dan, şu son duruma bakılırsa Mayıs ayı içerisinde bekliyoruz sonucu. Bize de evrak teslimine dair bir bilgilendirme yapılmadı. Sanırım kimseye yapmıyorlar yani.
Fiddisback

New postby rbayrakoglu » Tue Apr 16, 2019 11:09 am

zeynepu wrote:Merhaba,

Annemden düğün hediyesi olarak sermayenin 3’te 1’ini almıştık ve bunun borç olmadığını, düğün hediyesi olduğunu belirten imzalı bir yazı paylaşmıştık. Ancak hesap dökümü, asıl kaynakla ilgili herhangi bir kayıt göstermemiştik (danışmanlık yardımı almadık). Birkaç avukata sorduk, başvuru çok iyiyse böyle bir eksiklik önemli olmayabiliyor, dikkate alınıyor mu biz de bilmiyoruz demişlerdi. Başvurumuzu da çok detaylı hazırlamıştık ama içimize sinmedi ve hem ücretli mail servisi hem de posta ile hızlıca ek belgeleri yolladık. Evraklarla ilgili herhangi bir dönüş almadık. 2 hafta sonra da olumlu yanıtımız geldi. Evrakları dikkate aldılar mı, yoksa onlar olmadan da olumlu yanıt alabilir miydik hiçbir zaman bilemicez :) Ben yine de posta adresini ve mail adresini aşağıda iletiyorum.

UK Visas & Immigration, Vulcan House, 6 Millsands, Sheffield S3 8NU
ecaa@homeoffice.gov.uk

Umarım güzel haberler alırsınız siz de

MercanTheLab wrote:Merhaba Aykut bey ve zeynep hanim,
Ve konuyu bile ilecek diger arkadaslar,

Basvuruyu Istanbul TLS ye verdim ama ek evrak vermek mumkun mu dikkate almalari icin?
Zeynep hn siz ek evrak verdiniz mi sonunda?

Bu konuyu bilen baska arkadaslar cevap verebilirler mi? Basvuruyu tls istanbula sunduktan sonra degerlendirme sureci icinde ek evrak nasil verebiliriz? Bu mumkunmudur?
Yol gosterirseniz cok sevinirim,
Selamlar
.

//////// ücretli mail attım. başvuruma 2 güncel sayfa ekliyorum deyip download linki koydum anlamadık diye diye mesaj atmışlar. sorunum çözülmedi hali ile. bu evrakları posta için gönderirken tekrar ücret ödemek gerekiyor mu. sayfada bu adres te yok çünkü.
rbayrakoglu

New postby fulya » Tue Apr 16, 2019 12:08 pm

Fiddisback wrote:
fulya wrote:Merhaba,

Teşekkürler!

Merhaba,

En son 10-12 Aralık'ta yeni sistemle başvuran iki kişi 27 Mart ve 1 Nisan'da sonuç aldıklarını açıkladılar. Başvuru sırasında onlara da hiçbir bilgi mesajı/e-posta gelmediğini bildirdiler. Sonuç da yanılmıyorsam doğrudan mektupla evlerine gelmiş.

Biz de 21 Ocak'ta biyometrik ve evrak teslimini yaptık Croydon'dan, şu son duruma bakılırsa Mayıs ayı içerisinde bekliyoruz sonucu. Bize de evrak teslimine dair bir bilgilendirme yapılmadı. Sanırım kimseye yapmıyorlar yani.

Bilgilendirme için teşekkürler.

Acaba karışıklık olmuş olabilir mi diye aklıma takılıyordu. Umarım en kısa zaman içinde olumlu sonuçlar alırız.

Cevap geldiğinde bekleyenlerin fikir sahibi olması için ben de buradan paylaşacağım.
fulya

New postby Jumanji3 » Tue Apr 16, 2019 1:49 pm

Merhaba,

Ben de bugün(16.04.2019) IT danışmanlık alanında başvurumu yaptım. Başvurumu eşim ve çocuğum ile birlikte üçümüz için danışman ve ya şirket kullanmadan kendi hazırladığım iş planı ve belgeler ile yaptım.

Sadece kendim için keep my passport servisini kullandım. 380 lira, kredi kartı ile ödeyebiliyorsunuz.

Küçük notlar; zımbalı ve kalın baskılı hiçbir şey götürmeyin, tüm evraklarınız standart A4 kağıdına baskılı olsun. Artık resim de istemiyorlar, resim çektirmediyseniz resminize de gerek yok. (Zamanla değişir mi bilemem). Diğer bir bilgi Bazı ülkeler çocukların başvurulara gelmesini istemiyor ancak UK 1 günlük bebek olsa bile vize başvurusunda çocuğun da bulunmasını istiyor.

Vize görevlisi geri dönüşlerin 2-2,5 ayı bulduğunu söyledi.

Herkesin hakkında en hayırlısı olur umarım. Hayatta bazen iyi görünen şeyler kötü, kötü görünen şeyler de iyi çıktığı için sonuç ne olursa olsun kısa vadede değil, uzun vadede sonuçlarını görebileceğiz. Bu yüzden tüm başvuranlar için haklarında hayırlısını diliyorum.
Jumanji3

New postby avukat kezban alan » Tue Apr 16, 2019 2:58 pm

merhaba
1-önce 12 nisana randevu aldım, 3 mail geldi, normal olan bu. Sonra yetiştiremeyip randevumu 18 nisan yaptım. 1 mail geldi. Ve eşim ve kızım için randevu mesajı hiç gelmedi. Bu durumda ne yapayım, mail mi yazsam. istanbuldayım, bu arada.

2-randevudan sonra sanki tls sayfasında sanki birşey daha yapılıyor, onu da çözemedim.

fikri olan var mı? teşekkürler
avukat kezban alan

New postby eccukk » Wed Apr 17, 2019 9:21 am

tekrar merhaba,

8 mart istanbuldan yaptığımız başvuru için "keep my passport" servisini kullanmıştık. dün pasaportunuzu getirin diye mail aldım. sonuç olumlu diye anlıyorum.

ancak iş sebebiyle haftaya seyahat etmem gerekecek ve yetişmez diye düşündüğüm için pasaportumu TRye döndükten sonra versem diyorum.

3 mayısta (yani mail geldikten 17 gün sonra pasaportumu götürmemin olumsuz bir yanı olur mu endişesindeyim)

ayrıca başvuruyu yaparken 6 mayısta gitmek üzere yapmıştık, tahminimce vizemiz 6 mayısta başlayacak, 3 mayısta pasaportu vermem bu açıdan sorun yaratır mı bilemedim?

konnu hakkında fikri olan var mıdır?
eccukk

New postby Blackpost » Wed Apr 17, 2019 10:43 am

28 Şubat başvuruları 2 gün öncesine kadar sonuçlanmadığını biliyorum, sonuçlanırsa burayı bilgilendirmeyi unutmazsınız değil mi :) bol şans omerg ve lakilea
Blackpost

New postby omerg » Wed Apr 17, 2019 11:18 am

Blackpost wrote:28 Şubat başvuruları 2 gün öncesine kadar sonuçlanmadığını biliyorum, sonuçlanırsa burayı bilgilendirmeyi unutmazsınız değil mi :) bol şans omerg ve lakilea

Sonuç gelir gelmez paylaşacağım :)
omerg

New postby nomad » Wed Apr 17, 2019 11:21 am

Galiba pasaport vermeyenlerin sonuçları doğal olarak daha erken açıklanıyor. Muhtemelen aynı zamanda sonuçlananlarda yollda TLS merkezine ulaşmak üzeredir. Ee tabi bazı başvurular daha karmaşık olabilir.
nomad

New postby Blackpost » Wed Apr 17, 2019 11:58 am

Arkadaşlar 8 martda istanbuldan başvurdum az önce mail geldi gel al pasaportunu diye biraz gerildim tarih sırasına göre değil miydi bu iş yarın sabah gidip alacağım.
Blackpost

New postby mericuk » Wed Apr 17, 2019 12:31 pm

yarin bilgilendirirsen bizi sevinirim. Bende merak ettim. Bu kadar hizlanmalari heyecanlandirdi :) ben de 25 martta basvurdum.
Blackpost wrote:Arkadaşlar 8 martda istanbuldan başvurdum az önce mail geldi gel al pasaportunu diye biraz gerildim tarih sırasına göre değil miydi bu iş yarın sabah gidip alacağım.
mericuk

New postby omerg » Wed Apr 17, 2019 2:49 pm

omerg wrote:
Blackpost wrote:28 Şubat başvuruları 2 gün öncesine kadar sonuçlanmadığını biliyorum, sonuçlanırsa burayı bilgilendirmeyi unutmazsınız değil mi :) bol şans omerg ve lakilea

Sonuç gelir gelmez paylaşacağım :)

Saat 2 buçukta "pasaportu gelip alabilrisiniz" maili geldi. Pasaport iade servisi 4'e kadar açıkmış. Apar topar gittim ve pasaportu aldım. Sonuç olumlu :) Diğer bekleyen arkadaşlara da başarılar diliyorum.
omerg

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü