Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby istanbullondra » Tue May 14, 2019 8:10 pm

''-gibi göstermek- şeklindeki aksiyonlar'' ile o kadar çok Ankara Antlaşması vizesi alan örnek var ki ingiliz vize memurları bazen ''-gibi gösterilen şeylere'' ''gerçek olanlardan'' daha çok itibar ediyorlar.
Tabii ki ideal koşulları sağlayıp başvuruyu gerçekleştirmek önemli, ancak özellikle maddi kaynakları açıklarken çözümsüz kaldığınız zamanlarda üretilen alternatif yollar işe yaramaz diye kestirilip atılamaz. Bu forumda paylaşılanlardan da danışmanların verdiği tavsiyelerden de bu antlaşmayı almak için bazı ezberlenmiş maddeler var, dolayısıyla ne kadar çok maddeyi sağlarsanız vize alma şansınız o kadar yükseliyor.
forumda herkes kendi tecrübelerinden yola çıkarak yapıyor paylaşımlarını, okuyanlar da kendi süzgeçlerinden geçirerek gerekli aksiyonları alacaktır elbette.

her ne kadar başvuru esnasında blogunuzda yazdıklarınızdan yararlandıysam da şu son postlarınızdaki dikte edici tavırdan rahatsız oldugumu belirtmeden geçemeyeceğim.

mehmetc wrote:Bu tavsiyeye uyarak vize başvurusuna -red- alma yolunda önemli bir adım atmış olurlar böylelikle.

-Altın bozdurmuş gibi gösterip- şeklindeki ve benzeri benzer tüm -yapmış gibi göstermek- şeklindeli eylemler vize başvurusunun red almasına yol açmakta birebirdir.

Vize memurlarını saf zannetmemek gerekir. Önlerine gelen dosyanın miktarını göz önünde bulundurursak ne kadar çok -vaka- ile haşır-neşir olduklarını tahmin edebiliriz.

Üstelik bunu söylerken İngiltere gibi imparatorluk geçmişi olan bir ülkenin vize memurlarından bahsediyoruz. O imparatorluk ki Hindistan gibi bir coğrafyayı kontrol ediyordu bir zamanlar. Bu coğrafyadan İngiltere'ye gelmek için büyük bir kurnaz Hindistanlı kesimi neler yapıyor bir bilseniz.

İngiliz vize memurları bunlara şerbetli iken Türkler'in -gibi göstermek- şeklindeki aksiyonlarına pek itibar etmezler.

istanbullondra

New postby Yaniks » Wed May 15, 2019 5:47 am

TLS’den Mail geldi. Pasaportumu almaya gidiyorum. Sonucu da yazacağım.
Yaniks

New postby koraytem » Wed May 15, 2019 6:33 am

Yaniks wrote:TLS’den Mail geldi. Pasaportumu almaya gidiyorum. Sonucu da yazacağım.

Umarım olumlu sonucla guzel haberlerle gelirsin, sonra da sıra bize gelsin :) bol şans :)
koraytem

New postby Yaniks » Wed May 15, 2019 7:02 am

TLS’den Mail geldi. Pasaportumu almaya gidiyorum. Sonucu da yazacağım.
Yaniks

New postby Yaniks » Wed May 15, 2019 10:29 am

Sonuç olumlu :) 29 Mart’ta başvurmuştum. Herkesin gönlüne göre olmadı dileğiyle

Yaniks wrote:TLS’den Mail geldi. Pasaportumu almaya gidiyorum. Sonucu da yazacağım.
Yaniks

New postby izmir3535 » Wed May 15, 2019 11:54 am

Merhaba arkadaşlar. 29 Mart'ta İstanbul'dan yaptığımız basvuru olumlu sonuçlandı. Darısı bekleyenlerin başına
izmir3535

New postby istanbullondra » Wed May 15, 2019 6:42 pm

Hayırlı olsun arkadaşlar :)
istanbullondra

New postby istanbullondra » Wed May 15, 2019 6:44 pm

Türkiye'den başvuranlar:

@Leventkurt 4 Mart İstanbuL Sonuç: Olumlu, 18 Nisan (45gün)
@londonbridge 5 Mart
@stargazer 6 Mart Sonuç: Olumlu
@eccukk 8 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu, 17 Nisan (39gün)
@Blackpost 8 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu, 17 Nisan (39gün)
@ 12 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu, 18 Nisan (37 gün)
@adelaide 13 Mart İzmir Sonuç: Olumlu, 25 Nisan (43gün)
@mehmad 13 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu, 24 Nisan (42 gün)
@nomad 14 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu 24 Nisan (41 gün)
@tokrock 18 Mart İstanbul
@ 19 Mart Sonuç: 29 Nisan (41 gün)
@hazalerdil 20 Mart
@ozge9871 20 Mart Sonuç: Olumlu, 3 Mayıs (44 Gün)
@ 22 Mart, Sonuç: Olumlu 30 Nisan (39 Gün)
@mebutku 22 Mart
@eemres 22 Mart, Sonuç: Olumlu 2 Mayıs (41 Gün)
@monamieami 22 Mart, Sonuç: Olumlu 2 Mayıs (41 Gün)
@whatever 22 Mart İstanbul
@drosseros 25 Mart Istanbul, Sonuç: Olumlu, 3 Mayıs (39 Gün)
@didima 25 Mart İzmir, Sonuç: Olumlu, 7 Mayıs (43 Gün)
@mcanozkaya 26 Mart Ankara Sonuç Olumlı, 9 Mayıs (44 Gün)
@groundzero 27 Mart İzmir
@nomercy21 28 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu 15 Mayıs (48 Gün)
@Yaniks 29 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu 15 Mayıs (47 Gün)
@lineofduty 29 Mart İzmir, Sonuç: Olumlu 3 Mayıs (35 Gün)
@izmir3535 29 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu 15 Mayıs (47 Gün)
@bull market 1 Nisan Ankara
@rk011987 2 Nisan Adana
@Ayho573 5 Nisan
@Figo 11 Nisan İstanbul
@kedikun 12 Nisan İzmir
@istanbullondra 16 Nisan İstanbul
@Jumanji3 16 Nisan
@ozge_e 17 Nisan Bursa
@koraytem 18 Nisan
@Volkan_VKA 3 Mayıs İstanbul

İngitere'den başvuranlar:
@aslanturk123 13 Eylül Sonuç: Olumsuz, 2 Mart (5 Ay 17 Gün) İtiraz başvurusu: 10 mart,
(*28gunde aciklanmasi gerekiyordu (8nisan) ama normal surenin bitmesine 3gun kala mail attilar 5mayis a kadar uzattilar; 10mayista tekrardan mail aldi ve 16 Hazirana kadar 6hafta daha uzattilar) .
10mart to 16haziran)
@ 19 Eylul (1 Ekim biyometrik) Sonuç: Olumlu, 7 Subat (4 ay 22 gun)
@yuysal 30 Eylül Sonuç: Olumlu, 30 Ocak (4 Ay)
@ 9 Ekim (16 Ekim biyometrik) Sonuç: Olumlu *Uzatma başvurusu, 9 Mart (5 ay 2 gun)
@cipura 18 Ekim Sonuç: Olumlu, 15 Mart (5 ay)
@ 23 Ekim Sonuç: Olumlu, 20 Mart (5 ay)
@ 25 Ekim Sonuç: Olumlu 21 Mart
@yuysal 30 Ekim Sonuç: Olumlu 23 Mart
@nzdln 1 Kasım Sonuç: Olumlu 23 Mart
@ 19 Kasım Sonuç: Olumlu 4 Nisan
@beklemede 28 Kasım Sonuç: Olumlu, 17 Nisan
@mihriye 28 Kasım Sonuç Olumlu, 9 Mayıs
@ 28 Kasim Sonuç Olumlu, 23 Nisan
@ 3 Aralık Sonuç Olumlu, 23 Nisan
@ 4 Aralık Sonuç Olumlu, 23 Nisan
@ 10 aralik Sonuç Olumlu, 26 Nisan
@uber 11 Aralık Sonuç: Olumlu 1 Nisan
@annetteroad 12 Aralık Sonuç: Olumlu 27 Mart
@ 17 Aralık Sonuç Olumlu, 3 Mayıs
@ 18 Aralık Sonuç Olumlu, 2 Mayıs
@ 20 Aralık Sonuç Olumlu, 7 Mayıs
@ 30 Aralık Sonuç Olumlu, 8 Mayıs (2 Mayısta hastalık sebebiyle hızlandırma talep etmişler)
@ 8 Ocak Sonuç Olumlu, 15 Mayıs
@ 10 Ocak bio Sonuç Olumlu, 10 Mayıs
@Poyraz 19 Ocak (29 Ocak biometrik)
@Fiddisback 21 Ocak
@fulya 28 Ocak
@lopencek 7 Şubat
@Yasemin75 20 Şubat
@Londonist 25 Şubat
@squeens 8 Mart
Last edited by istanbullondra on Wed May 15, 2019 7:54 pm, edited 1 time in total.
istanbullondra

New postby fulya » Wed May 15, 2019 7:22 pm

Facebook'tan

-8 Ocak başvuru(eski sistem Uk'den) 15 Mayıs'ta olumlu cevaplanmış.
fulya

New postby nomercy21 » Wed May 15, 2019 7:41 pm

Merhaba Arkadaşlar

28.03.2019 İstanbul'dan yapmış olduğum başvurum bugün olumlu sonuçlandı.TLS'den mail geldi ve bugün pasaportumu teslim aldım.

Darısı tüm bekleyenlerin başına
nomercy21

New postby çömezabla » Wed May 15, 2019 9:15 pm

istanbullondra wrote:Hayırlı olsun arkadaşlar :)

çok sevindim arkadaşlar. bugün bayağı güzel haber aldık:) başvuru için sabırsızlanıyoruz. darısı başımıza. yolunuz açık , şansınız bol olsun .
çömezabla

New postby galacos » Thu May 16, 2019 6:36 am

istanbullondra wrote:''-gibi göstermek- şeklindeki aksiyonlar'' ile o kadar çok Ankara Antlaşması vizesi alan örnek var ki ingiliz vize memurları bazen ''-gibi gösterilen şeylere'' ''gerçek olanlardan'' daha çok itibar ediyorlar.
Tabii ki ideal koşulları sağlayıp başvuruyu gerçekleştirmek önemli, ancak özellikle maddi kaynakları açıklarken çözümsüz kaldığınız zamanlarda üretilen alternatif yollar işe yaramaz diye kestirilip atılamaz. Bu forumda paylaşılanlardan da danışmanların verdiği tavsiyelerden de bu antlaşmayı almak için bazı ezberlenmiş maddeler var, dolayısıyla ne kadar çok maddeyi sağlarsanız vize alma şansınız o kadar yükseliyor.
forumda herkes kendi tecrübelerinden yola çıkarak yapıyor paylaşımlarını, okuyanlar da kendi süzgeçlerinden geçirerek gerekli aksiyonları alacaktır elbette.

her ne kadar başvuru esnasında blogunuzda yazdıklarınızdan yararlandıysam da şu son postlarınızdaki dikte edici tavırdan rahatsız oldugumu belirtmeden geçemeyeceğim.

mehmetc wrote:Bu tavsiyeye uyarak vize başvurusuna -red- alma yolunda önemli bir adım atmış olurlar böylelikle.

-Altın bozdurmuş gibi gösterip- şeklindeki ve benzeri benzer tüm -yapmış gibi göstermek- şeklindeli eylemler vize başvurusunun red almasına yol açmakta birebirdir.

Vize memurlarını saf zannetmemek gerekir. Önlerine gelen dosyanın miktarını göz önünde bulundurursak ne kadar çok -vaka- ile haşır-neşir olduklarını tahmin edebiliriz.

Üstelik bunu söylerken İngiltere gibi imparatorluk geçmişi olan bir ülkenin vize memurlarından bahsediyoruz. O imparatorluk ki Hindistan gibi bir coğrafyayı kontrol ediyordu bir zamanlar. Bu coğrafyadan İngiltere'ye gelmek için büyük bir kurnaz Hindistanlı kesimi neler yapıyor bir bilseniz.

İngiliz vize memurları bunlara şerbetli iken Türkler'in -gibi göstermek- şeklindeki aksiyonlarına pek itibar etmezler.

katılıyorum.

onlarca insanla görüştüm bu süreçte ve kimse parasını 6 ay hesabında tutmamış. annesinde 1 hafta önce aldığı parayla başvurup olumlu cevap alan en az 2 kişi biliyorum.
yine altınları kuyumcudan bozdurup makbuz ile alan da biliyorum. neyse herkes yardımcı olmak istiyor sonuç itibariyle.

biz ise hata yapmamak adına, 40 kişiye sorup öyle adım atıyoruz, çünkü danışmanla çalışmıyoruz.

anladığım kadarıyla bu durum biraz vize memuruyla alakalı, BP'da içine sinmeyen durum oluyor ve açıklayamıyorsa, finansal kaynak belirsizliği diye red verip geçiyor.

annemin hesabında o para yıllardır duruyor, niye ben de ayrıca 6 ay o parayı hesabımda tutuyorum onu anlamıyorum işte. zaten annemin o parayı tuttuğuna dair banka dökumanlarını teslim ediyorum. teslim ederken o paranın legal olduğu zaten ıspatlanmış olacak. bir de sen tut o parayı, iyice legal olsun mu diyecekler.

neyse cevaplar için teşekkür ederiz dostlar, kararımızı verdik. mehmet bey'in de dediği gibi altınlarımızı kasadan çıkarıp, altın hesabına aktaracağız. Miktar yetersiz kalırsa da anneden bir miktar para alıcağız. (anne de hibe ettiğini açıklayacak, banka makbuzlarını, ev tapularını, ödediği vergi makbuzlarını, aldığı kiranın sözleşmelerini dosyamıza koyacağız.) sizlerden edindiğim ve karar verdiğim yöntem bu.

çok teşekkür ederim, hepiniz çok yardımsever güzel insanlarsınız. her şey gönlünüzce olsun.
galacos

New postby whatever » Thu May 16, 2019 8:38 am

22 mart başvurusu hâlâ gelmedi. delirmek üzereyim:) acaba evraklarımız mı kayboldu diye düşünmeye başladım. olumlu olanları kutlarım, güzel başlangıçlar olsun herkese.
whatever

New postby ozge_e » Thu May 16, 2019 8:52 am

haklısınız gerçekten biz bile neden 22 mart, 23 mart kaldı diye düşünüyoruz ,çünkü dün itibari ile mart bitti ancak sizlerinki kaldı , umarım en yakın zamanda olumlu şekilde açıklanır , herkes rahat nefes alır .sorgulama gibi bi şans da yok sanırım , arayıp soramamak haber alamamk gereçekten çok zor.Bekleyen herkese bol şans
ozge_e

New postby mebutku » Thu May 16, 2019 8:58 am

Sizinle ayni durumdayım. 22 Mart başvurusu ve 2 dependant ile başvurdum. Onun etkisi olmustur diye umuyorum. Sizin başvuruda dependant var miydi?

whatever wrote:22 mart başvurusu hâlâ gelmedi. delirmek üzereyim:) acaba evraklarımız mı kayboldu diye düşünmeye başladım. olumlu olanları kutlarım, güzel başlangıçlar olsun herkese.
mebutku

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü