Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ozge_e » Tue Jun 11, 2019 6:33 am

merhaba Nidir ,

kargoya verildi bugün nihayet bekliyoruz artık sonucu.
Birde bir sorum olacak genel olarak , başvuru sahibi eşim ben dependantım , birimizden birine farklı sonuç çıkamaz değil mi ? yani birimize olumlu birimize olumsuz ?
Teşekkürler
ozge_e

New postby nidir » Tue Jun 11, 2019 7:26 am

ozge_e wrote:merhaba Nidir ,

kargoya verildi bugün nihayet bekliyoruz artık sonucu.
Birde bir sorum olacak genel olarak , başvuru sahibi eşim ben dependantım , birimizden birine farklı sonuç çıkamaz değil mi ? yani birimize olumlu birimize olumsuz ?
Teşekkürler

Ben yurtdışından olduğumdan iletişime geçemiyorum siz bir düzeltme yaptınız mı??? yoksa süreç mi geç işliyor kargo için tlscontact i aramalimiyim yoksa geçte olsa pasaportum gelir mi teşekkür ederim cevabın için
nidir

New postby ank2uk88 » Tue Jun 11, 2019 7:46 am

Arkadaslar merhaba. Dependant basvurusu yaparken herseyi tamamladik IHS basvurusunu da tamamladik, maili geldi. Ancak IHS bilgileri ozeti gosteren sayfa kaydedemeden kapandi. Bu sayfasi print alip onu da vermemiz gerekiyormuydu? Hicbir sekilde geri goremedim sayfayi.
ank2uk88

New postby ozge_e » Tue Jun 11, 2019 8:06 am

siizn UK başvurusu mu ? Bizim TRden . Belki o zaman farklı bir işleyiş vardır bilmiyorum ancak bizim şu şekilde oldu .
Mailde verilen takip no aslında takip no değildi , sonrasında bin bir zahmetle UPS ulaştım isimden sorguladım , onlarda , TLSnin barkod bastıgını ancak UPS ye teslim etmediklerini söylediler.
sonrasında dün UPS den takip no olan başka bir mail geldi kargoya verildi bilgisi ile.
ozge_e

New postby nidir » Tue Jun 11, 2019 8:32 am

ozge_e wrote:siizn UK başvurusu mu ? Bizim TRden . Belki o zaman farklı bir işleyiş vardır bilmiyorum ancak bizim şu şekilde oldu .
Mailde verilen takip no aslında takip no değildi , sonrasında bin bir zahmetle UPS ulaştım isimden sorguladım , onlarda , TLSnin barkod bastıgını ancak UPS ye teslim etmediklerini söylediler.
sonrasında dün UPS den takip no olan başka bir mail geldi kargoya verildi bilgisi ile.

Yok tr başvurusu ups ile gelicekti. Yanlış takip numarası vermişler banada
nidir

New postby burakt » Tue Jun 11, 2019 8:45 am

ank2uk88 wrote:Arkadaslar merhaba. Dependant basvurusu yaparken herseyi tamamladik IHS basvurusunu da tamamladik, maili geldi. Ancak IHS bilgileri ozeti gosteren sayfa kaydedemeden kapandi. Bu sayfasi print alip onu da vermemiz gerekiyormuydu? Hicbir sekilde geri goremedim sayfayi.

Merhaba, IHS bilgileri sayfasını ben kaydetmiştim ne olur ne olmaz diye ama başvuru sırasında vermemiz gerekmedi.

Online başvuru sırasında/sonrasında
no-reply@www.immigration-health-surchar ... ice.gov.uk adresinden "your immigration health surcharge reference number" başlıklı bir eposta otomatik olarak geliyor. Gerekirse o epostada size özel IHS numarasını bulabilirsiniz.
burakt

New postby ank2uk88 » Tue Jun 11, 2019 8:52 am

burakt wrote:
ank2uk88 wrote:Arkadaslar merhaba. Dependant basvurusu yaparken herseyi tamamladik IHS basvurusunu da tamamladik, maili geldi. Ancak IHS bilgileri ozeti gosteren sayfa kaydedemeden kapandi. Bu sayfasi print alip onu da vermemiz gerekiyormuydu? Hicbir sekilde geri goremedim sayfayi.

Merhaba, IHS bilgileri sayfasını ben kaydetmiştim ne olur ne olmaz diye ama başvuru sırasında vermemiz gerekmedi.

Online başvuru sırasında/sonrasında
no-reply@www.immigration-health-surchar ... ice.gov.uk adresinden "your immigration health surcharge reference number" başlıklı bir eposta otomatik olarak geliyor. Gerekirse o epostada size özel IHS numarasını bulabilirsiniz.

Cok tesekkur ederim. Evet o mailde yaziyor, ben de gerek olmadigini hatirliyordum ama insan tedirgin oluyor yine de. Tesekkurler tekrar.
ank2uk88

New postby Sensen » Tue Jun 11, 2019 9:19 am

fanti wrote:Merhaba, 18 Nisandaki başvurumuz (2kişi) bugün(10.06.2019)olumlu sonuçlandı. Herhangi bir danışmandan destek almadan, detaylıca okuyarak yaptım. Bu sebepten buradaki herkese tek tek teşekkür ederim.

Vizelerin Geçerlilik tarihi 1 ay ancak ben Eylül’de başlamasını istememe rağmen Ağustosta başlıyor ve istediğim tarihte(Eylül) ise bitiyor.

Bu bir ay içerisinde olduğu müddetçe son gün dahi giriş yapabilirim diye hatırlıyorum okuduklarımdan; doğru mudur ?

Hayırlı olsun hangi konuda iş yapacaksınız?
Evet yapabilirsiniz ama mümkünse bir an önce gidin 1 senelik sürenizin 1 ayı boşa geçmiş olacak e zaten 2 ay da ev bulma taşınma vs derken işinizle ilgileneceğiniz zaman azalacak
Sensen

New postby Sensen » Tue Jun 11, 2019 9:21 am

burakt wrote:Merhaba, 3 Mayıs İstanbul başvurum bugün (10 Haziran 2019) olumlu sonuçlandı.

Ben ve "unmarried partner" statüsündeki nişanlım (dependant) adına aynı günde başvuru yapmıştık. Onun pasaportu ve sonucu henüz gelmedi. (Benimkisi 37-38 gün ile beklenenden epey bir erken çıktı). Büyük bir aksilik olmazsa, nişanlımın pasaportunun vizeli olarak önümüzdeki günlerde gelmesini bekliyoruz. (Bu konuda benzer bir durum yaşayan var mı? Lead ve dependant için aynı günde başvuruya rağmen farklı günlerde sonuç alan?)

Danışman kullanmadan, bu forumdaki son 50-60 sayfayı baştan sona okuyarak ve arama özelliğini kullanarak iş planımı sıfırdan yazdım ve başvuruyu bu şekilde tamamladım.

Burada paylaşımda bulunan, bana ve diğer üyelere cevap yazan herkese ayrı ayrı TEŞEKKÜR EDERİM. Sonuç bekleyenlere sabır dilerim...

-- Burak

Not 1: Önümüzdeki günlerde başvuru sürecimde "istisnai durum" olarak görülebilecek ve benzer durumda olanlara fayda sağlayabilecek birkaç noktayı paylaşmayı planlıyorum; ama önce nişanlımın da sonucu gelsin ve her şeyin yolunda olduğundan emin olalım. :)

Not 2: Zaman açısından sanırım biraz şanslıydım. Benim hemen yanımda sonucunu alan bir kişi 26 Nisan'da başvurmuştu (onun da sonucu olumluydu). Nisan sonunda veya İstanbul'dan farklı bir şehirde başvuranlar endişe etmesin diye not düşme ihtiyacı hissettim.

Sizi de tebrik ederim biaşnlınızınki de hemen gelir inşallah. Sizin konunuz nedir
Sensen

New postby ozge_e » Tue Jun 11, 2019 9:24 am

nidir wrote:
ozge_e wrote:siizn UK başvurusu mu ? Bizim TRden . Belki o zaman farklı bir işleyiş vardır bilmiyorum ancak bizim şu şekilde oldu .

aynı şekilde oldu o zaman , ilk gelen yanlış olan numara kısa bir numara , ancak asıl takip no uzun 1ZY diye gidiyor
bence sizde 444 0 066 yı arayın , o takip no ile bulamıyorlar , durumu anlattıktan sonra isimle arattırın.
ozge_e

New postby galacos » Tue Jun 11, 2019 12:02 pm

sevgili arkadaşlar, başvuruda dependant'ın banka dökümlerini ve sgk evraklarını vermesine gerek var mı? eşimle aramızda hiç para alış verişi olmadı.
galacos

New postby someone » Tue Jun 11, 2019 12:42 pm

Jumanji3 wrote:
istanbullondra wrote:Merhabalar,

Bizim de 16 Nisan İstanbul başvurumuz bugün olumlu sonuçlandı.
Bizde de bir bayram havası :)
@kedikun sizin de haberinize çok sevindim, hayırlı olsun.
Selamlar.

Tebrikler, çok sevindim olumlu olduğuna. Hem iptal sürecinden sonraki yeniden başvurunuz hem de, vize aldıktan sonraki süreçlerle ilgili de bilgi aktarımlarınız çok faydalı olacaktır.

Ben pasaportu verdim çarşamba ama henüz bir geri dönüş olmadı.

@Jumanji3
Pasaport tesliminden sonra herhangi bir dönüş oldu mu? Ben 31 Mayıs'ta teslim ettim hala bekliyorum.
someone

New postby nidir » Tue Jun 11, 2019 2:35 pm

ozge_e wrote:
nidir wrote:

aynı şekilde oldu o zaman , ilk gelen yanlış olan numara kısa bir numara , ancak asıl takip no uzun 1ZY diye gidiyor
bence sizde 444 0 066 yı arayın , o takip no ile bulamıyorlar , durumu anlattıktan sonra isimle arattırın.

babam almış kargoyu teşekkür ederim. içinde vizeyi göremediğini söyledi 26 nisan bursa başvurum red edilmiş
nidir

New postby istanbullondra » Tue Jun 11, 2019 7:07 pm

Merhaba,

Kagonun içinden pasaportla beraber bir mektup çıkıyor. Vize pasaportun içine basılıyor, ayrı bir kart olarak gelmiyor. Red aldığınızda ' refusal of entry clearance' yazıyor üstünde.
Belki red değildir diye yazmak istedim. Tabii umut vermek de istemem yok yere.
Olumsuz ise de red nedenlerini inceler, ona göre izleyeceğiniz yola karar verirsiniz yeniden. İyi şanslar.

nidir wrote:
babam almış kargoyu teşekkür ederim. içinde vizeyi göremediğini söyledi 26 nisan bursa başvurum red edilmiş
istanbullondra

New postby istanbullondra » Tue Jun 11, 2019 7:11 pm

Merhaba,

Biz vermedik. Dependent için sadece eğitim dökümanlarını, cvsini ve dependent olduguna dair kanıt olabilecek dökümanlar verdik. (biz evli olmadığımız için, ilişkimizi ispatlamamız gerekiyordu, siz evli iseniz evlilik cüzdanı yeterli olacaktır).

İyi şanslar.

galacos wrote:sevgili arkadaşlar, başvuruda dependant'ın banka dökümlerini ve sgk evraklarını vermesine gerek var mı? eşimle aramızda hiç para alış verişi olmadı.
istanbullondra

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü