Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby istanbullondra » Tue Jun 11, 2019 7:19 pm

Türkiye'den başvuranlar:

@bull market 1 Nisan Ankara Sonuç: Olumlu 16 Mayıs (45 Gün)
@htbreed 2 Nisan İstanbul Sonuç: Olumlu 17 Mayıs (45 Gün)
@sahin 2 Nisan İstanbul Sonuç: Olumlu 17 Mayıs (45 Gün)
@rk011987 2 Nisan Adana
@Ayho573 5 Nisan Sonuç: Olumlu 24 Mayıs (49 Gün)
@liverpool 8 Nisan Ankara
@Figo 11 Nisan İstanbul Sonuç: Olumsuz 30 Mayıs (49 Gün)
@kedikun 12 Nisan İzmir Sonuç: Olumlu 30 Mayıs (48 Gün)
@Greenwichmeantime 12 Nisan İstanbul
@istanbullondra 16 Nisan İstanbul Sonuç: Olumlu 30 Mayıs (44 Gün)
@Jumanji3 16 Nisan Sonuç: Olumlu 28 Mayıs (42 Gün)
@someone 18 Nisan İstanbul Sonuç: Olumlu 30 Mayıs (42 Gün)
@ozge_e 17 Nisan Bursa Sonuç Olumlu 3 Haziran (47 gün)
@koraytem 18 Nisan Sonuç 3 Haziran (46 gün)
@fanti 18 Nisan Sonuç: Olumlu, 10 Haziran (53 gün)
@ 18 Nisan Sonuç: Olumlu 7 Haziran (50 gün)
@erdem_ozdemir 25 Nisan İstanbul
@nidir 26 Nisan Bursa Sonuç: 10 Haziran (45 gün)
@jimmy 26 Nisan Bursa Sonuç:Olumlu 10 Haziran (45 gün)
@Volkan_VKA 3 Mayıs İstanbul Sonuç: Olumlu
@burakt 3 Mayıs İstanbul Sonuç: Olumlu 10 Haziran (38 gün)
@ 9 Mayıs Istanbul Sonuç: Olumlu 12 Haziran (33 gün)
@mrbwrayz 14 Mayıs Istanbul
@serhatatp 14 Mayıs
@umitk 31 Mayıs
@ Figo İstanbul 3 Haziran
İngitere'den başvuranlar:

@aslanturk123 13 Eylül Sonuç: Olumsuz, 2 Mart (5 Ay 17 Gün) İtiraz başvurusu: 10 mart,
(*28gunde aciklanmasi gerekiyordu (8nisan) ama normal surenin bitmesine 3gun kala mail attilar 5mayis a kadar uzattilar; 10mayista tekrardan mail aldi ve 16 Hazirana kadar 6hafta daha uzattilar; 10mart - 16haziran)

@ 17 Aralık Sonuç Olumlu, 3 Mayıs
@ 18 Aralık Sonuç Olumlu, 2 Mayıs
@ 20 Aralık Sonuç Olumlu, 7 Mayıs
@ 30 Aralık Sonuç Olumlu, 8 Mayıs (2 Mayısta hastalık sebebiyle hızlandırma talep etmişler)
@5 Ocak online, 7 Ocak bio, Sonuç Olumlu, 16 Mayıs *Uzatma başvurusu (3 yıl)
@ 8 Ocak Sonuç Olumlu, 15 Mayıs
@bdafifth 10 Ocak Sonuç Olumlu, 16 Mayıs
@ 10 Ocak bio Sonuç Olumlu, 10 Mayıs
@Poyraz 19 Ocak (29 Ocak biometrik)
@kosumi 19 Ocak Sonuç Olumlu, 22 Mayıs (*3 yıllık uzatma)
@Fiddisback 21 Ocak Sonuç Olumlu, 16 Mayıs
@fulya 28 Ocak Sonuç Olumlu, 17 Mayıs
@lopencek 7 Şubat
@otres 12 Şubat
@Yasemin75 20 Şubat
@Londonist 25 Şubat
@squeens 8 Mart
Last edited by istanbullondra on Wed Jun 12, 2019 1:04 pm, edited 1 time in total.
istanbullondra

New postby Sensen » Tue Jun 11, 2019 7:23 pm

galacos wrote:sevgili arkadaşlar, başvuruda dependant'ın banka dökümlerini ve sgk evraklarını vermesine gerek var mı? eşimle aramızda hiç para alış verişi olmadı.

Mantıken size verilen bir parayı ispatlamayacaksanız banka hesap dökümüne gerek yok
Çalışıyorbolması da gerekmiyor dependantın. Demek ki SGK dökümüne de ihtiyaç yok fakat bizim başvurumuza koyacak avukat. Hani burda da işimizdeyiz ihtiyacımız yok gibilerinden diye düşünüyorum
Sensen

New postby jimmy » Tue Jun 11, 2019 9:34 pm

26 Nisan bursa başvurum için bugün pasaportlarımız geldi. Olumlu sonuçlanmış ay sonuna kadar toparlanıp gidiyoruz kısmetse :)
jimmy

New postby okayaturan » Wed Jun 12, 2019 6:50 am

Merhaba arkadaşlar,
Daha önce sorduğum soruya hemen cevap aldım teşekkürler cevap veren arkadaşlara. 17 haziranda belgelerimi teslim edeceğim. Her ne kadar başvurular kişiye özel olup başvuru evrakları farklılık göstersede, ben kendi evrak listemi yazıyorum, hem sizlerin yorumu varsa onu görmüş olurum hem de başvuru yapacak arkadaşlara yardım olmuş olur. Süreci danışmansız yürürütüyorum, bu yüzden sizlerden gelecek yorumlar değerli benim için.
1-Cover letter
2-Business Plan (Profesyonel destek aldım, zamanını ve/veya ingilizceniz yeterli değilse destek almanızı tavsiye ederim)
3-Business Quotes, alacağım bilgisayar ve kart vizit teklifleri, online teklifler, ekran resimlerinin word'e yapıştırılmış hali
4-CV
5-Porfolio - eski çalıştığım projelerin kısa anlatımları
6-Çalıştığım firmalardan Referans mektupları
7-Mevcut çalıştığım şirketin işe giriş bildirgesi - Türkçe
8-SGK dökümü - Türkçe
9-Adli Sicil Kaydı - İngilizce alınabiliyor e-devletten

Bu arada inşaat mühendisi olarak başvuracağım.

Yorum ve katkılarınız olursa sevinirim. İlerde kendi dosyalarını hazırlayacak arkadaşlara da yardımcı olur umarım.
okayaturan

New postby ozge_e » Wed Jun 12, 2019 7:00 am

merhaba 17 nisan bursa başvurumuz olumlu sonuçlandı .Bekleyen herkesin olumlu olmasını diliyoruz.Herkesin yolu açık olsun.
Ancak bazı sorularım var , eşim ana başvuru sahibi ben dependantım.aynı anda gitme bi gibş bir zorunluluk yok değil mi ?
ozge_e

New postby burakt » Wed Jun 12, 2019 7:22 am

okayaturan wrote:Merhaba arkadaşlar,
Daha önce sorduğum soruya hemen cevap aldım teşekkürler cevap veren arkadaşlara. 17 haziranda belgelerimi teslim edeceğim. Her ne kadar başvurular kişiye özel olup başvuru evrakları farklılık göstersede, ben kendi evrak listemi yazıyorum, hem sizlerin yorumu varsa onu görmüş olurum hem de başvuru yapacak arkadaşlara yardım olmuş olur. Süreci danışmansız yürürütüyorum, bu yüzden sizlerden gelecek yorumlar değerli benim için.
1-Cover letter
2-Business Plan (Profesyonel destek aldım, zamanını ve/veya ingilizceniz yeterli değilse destek almanızı tavsiye ederim)
3-Business Quotes, alacağım bilgisayar ve kart vizit teklifleri, online teklifler, ekran resimlerinin word'e yapıştırılmış hali
4-CV
5-Porfolio - eski çalıştığım projelerin kısa anlatımları
6-Çalıştığım firmalardan Referans mektupları
7-Mevcut çalıştığım şirketin işe giriş bildirgesi - Türkçe
8-SGK dökümü - Türkçe
9-Adli Sicil Kaydı - İngilizce alınabiliyor e-devletten

Bu arada inşaat mühendisi olarak başvuracağım.

Yorum ve katkılarınız olursa sevinirim. İlerde kendi dosyalarını hazırlayacak arkadaşlara da yardımcı olur umarım.

Merhaba, şu anda gözüme takılan tek ve en büyük eksik FİNANSALLAR hakkında bir başlığın olmayışı. Gösterdiğiniz birikim, bu birikimin kaynağı, vs. en önemli kategorilerden bir tanesi.

Ayrıca bu sunduğunuz belgeler doğası gereği İngilizce bilginizi kanıtlamıyorsa, İngilizce yeterliliğinizi gösteren bir belge de avantajlı olabilir. (Örneğin lisans eğitiminiz %70+ İngilizce ise veya gösterdiğiniz sertifikalar İngilizce içerikli eğitimlere aitse buna gerek kalmayabiliyor).

Şimdiden başarılar dilerim başvurunuzda.
burakt

New postby burakt » Wed Jun 12, 2019 7:25 am

ozge_e wrote:merhaba 17 nisan bursa başvurumuz olumlu sonuçlandı .Bekleyen herkesin olumlu olmasını diliyoruz.Herkesin yolu açık olsun.
Ancak bazı sorularım var , eşim ana başvuru sahibi ben dependantım.aynı anda gitme bi gibş bir zorunluluk yok değil mi ?

Merhaba, tebrik ederim. Gözünüz aydın.

İkinizin de vize başlangıç tarihinden itibaren 30 gün içerisinde giriş yapıp, BRP kartlarınızı almanız gerekiyor. Zaten pasaportunuza basılan vize 30 gün ile sınırlı. Siz de dependant olarak o tarihler arasında İngiltere'ye girip, BRP kartınızı almakla yükümlüsünüz.

Bu işlem için ikinizin de aynı tarihte gitmesi gibi bir zorunluluk yok diye biliyorum. Fakat polis kaydı ve BRP başvurusu/teslimi sırasında dependant'ın yanında ana başvuru sahibini de istiyorlar mı emin değilim.
burakt

New postby okayaturan » Wed Jun 12, 2019 7:49 am

Doğru Finansalları 'da ekliyorum, en önemli evraklardan birisi.
okayaturan

New postby ozge_e » Wed Jun 12, 2019 7:53 am

burakt wrote:
ozge_e wrote:merhaba 17 nisan bursa başvurumuz olumlu sonuçlandı .Bekleyen herkesin olumlu olmasını diliyoruz.Herkesin yolu açık olsun.

İkinizin de vize başlangıç tarihinden itibaren 30 gün içerisinde giriş yapıp, BRP kartlarınızı almanız gerekiyor. Zaten pasaportunuza basılan vize 30 gün ile sınırlı. Siz de dependant olarak o tarihler arasında İngiltere'ye girip, BRP kartınızı almakla yükümlüsünüz.

Bu işlem için ikinizin de aynı tarihte gitmesi gibi bir zorunluluk yok diye biliyorum. Fakat polis kaydı ve BRP başvurusu/teslimi sırasında dependant'ın yanında ana başvuru sahibini de istiyorlar mı emin değilim.

cevabınız için teşekkür ederiz.BRP kartını almak günlerce sürüyor mu peki ?
ozge_e

New postby umitk » Wed Jun 12, 2019 8:20 am

ozge_e wrote:
burakt wrote:

cevabınız için teşekkür ederiz.BRP kartını almak günlerce sürüyor mu peki ?

Hayır hemen gidip belirttiğiniz postoffice'ten alıyorsunuz.İlk yıl içinde toplamda 6 ay Uk dışında kalabilirsiniz diye biliyorum.
umitk

New postby furkan » Wed Jun 12, 2019 9:01 am

genel bilgilendirma amacli bir kac sey yazayim arkadaslar

eger vizeniz olumlu sonuclandiysa, vizenizin basladigi en kisa surede ingiltere'ye giris yapin ve isleri halletmeye baslayin. bazi durumlarda (benim boyle olmustu) pasaportum kurye ile elime gectiginde vizem baslamis ve uzerinden 9 gun bile gecmisti. 9 gun onemsiz gibi gozukse bile topu topu 1 yiliniz var ve ozellikle ilk gunlerde her gun cok onemli.

gidip BRP'nizi bir an once alin ve polis kaydinizi yaptirin randevu vb derken nereden baksaniz 1 hafta geciyor. uzerine ev arama tutma kisisel banka hesabi surecleri oldukca sancili ve bunlari yapmadan sirkett adimlarina gecemiyorsunuz. sirket acabilmeniz icin bi adrese, telefona, kisisel banka hesabina, kira kontratina ihtiyac duyuyorsunuz.

bu sekilde 1 ay kaybettiginizi varsayalim, uzatmaniza kaldi 11 ay. bu kalan surenin son gunu yapmiyorsunuz basvuruyu, 1 ay once yapiyorsunuz. boylece kalan 10 ayda is bulmali, sirketinizin tum kurulumlarini yapmali, ev islerinizi halletmeli, calismaya basmali ve kara gecmelisiniz. bu yuzden vizeniz basladigi tarihten en kisa surede gelin.

sik sik bazi arkadaslarin brp'sini almaya gelip sureci baslatip, 3-4 ay sonra geri dondugunu goruyorum/okuyorum. bu demek oluyor ki uzatma basvurusu oncesi 1 aylik sure ile birlikte 5 ay kaybediyorsunuz. haliyle sonra cok daha zor bir surec oluyor.

baska bir konu gordugum kadariyla basvuru asamasinda sirket sermayesi kismina cok takiliniyor. eger home office calisacaksaniz, laptopunuz varsa, contractor olarak bi firmaya hizmet verecekseniz yani bilgisayar uzerinden is yapacaksaniz sermaye olayini asiri kafaya takmayin BP icin bir rakam yazin gecin. Sirket kurulum asamasinda 'hmm bakalim sermayen ne kadar, kasaya ne kadar para koyuyorsun?' diye kimse bir sey sormuyor. Sermayeniz kendiniz, bilgisayariniz vb. Benim sirketimin sermayesi £100 ile kurdum ve sirket kurulum kendiniz yaparsaniz bedava muhasebeci ile yaparsaniz aranizdaki baglantiya gore en fazla £200, uzerine £50 kart bastirsaniz, 50£ fatura basmak icin printer alsaniz, £100'da sigorta yapsaniz bu kadar.
furkan

New postby otres » Wed Jun 12, 2019 11:26 am

Arkadaşlar hepinize merhaba, iyi günler.
Başvurum hala sonuçlanmadı. Ve görüyorum ki 17 Mayıstan sonra açıklanan şubat ayı başvurusu yok. Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz? Bu bekleme sürecinden çok yoruldum
otres

New postby Volkan_VKA » Wed Jun 12, 2019 11:29 am

Merhabalar
3 mayıs İstanbuldan yaptığımız başvurumuz olumlu sonuçlandı. Sonuç bekleyen arkadaşların da başvurularının olumlu sonuçlanmasını dileriz.
Volkan_VKA

New postby istanbullondra » Wed Jun 12, 2019 12:38 pm

Merhabalar,
9 Mayıs İstanbul'dan kız arkadaşı ile başvuru yapan arkadaşım bugün Olumlu sonucunu aldı. Ama sizdeki gibi dependentının sonucu gelmedi. Sizin sonucunuz geldi mi acaba?

burakt wrote:Merhaba, 3 Mayıs İstanbul başvurum bugün (10 Haziran 2019) olumlu sonuçlandı.

Ben ve "unmarried partner" statüsündeki nişanlım (dependant) adına aynı günde başvuru yapmıştık. Onun pasaportu ve sonucu henüz gelmedi. (Benimkisi 37-38 gün ile beklenenden epey bir erken çıktı). Büyük bir aksilik olmazsa, nişanlımın pasaportunun vizeli olarak önümüzdeki günlerde gelmesini bekliyoruz. (Bu konuda benzer bir durum yaşayan var mı? Lead ve dependant için aynı günde başvuruya rağmen farklı günlerde sonuç alan?)

Danışman kullanmadan, bu forumdaki son 50-60 sayfayı baştan sona okuyarak ve arama özelliğini kullanarak iş planımı sıfırdan yazdım ve başvuruyu bu şekilde tamamladım.

Burada paylaşımda bulunan, bana ve diğer üyelere cevap yazan herkese ayrı ayrı TEŞEKKÜR EDERİM. Sonuç bekleyenlere sabır dilerim...

-- Burak

Not 1: Önümüzdeki günlerde başvuru sürecimde "istisnai durum" olarak görülebilecek ve benzer durumda olanlara fayda sağlayabilecek birkaç noktayı paylaşmayı planlıyorum; ama önce nişanlımın da sonucu gelsin ve her şeyin yolunda olduğundan emin olalım. :)

Not 2: Zaman açısından sanırım biraz şanslıydım. Benim hemen yanımda sonucunu alan bir kişi 26 Nisan'da başvurmuştu (onun da sonucu olumluydu). Nisan sonunda veya İstanbul'dan farklı bir şehirde başvuranlar endişe etmesin diye not düşme ihtiyacı hissettim.
istanbullondra

New postby istanbullondra » Wed Jun 12, 2019 12:54 pm

Olumlu haber alan herkese hayırlı olsun :) Güzel haberlerin katlanması dileğiyle.
istanbullondra

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü