Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

ABD vizesi

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby olamalam » Tue Nov 08, 2011 1:09 pm

Bu sefer oldukca kolay bir sekilde aldim vizeyi.
sadece formu aldilar, ne sirketten yazi ne bisey.

Ustelik yeni basvurumu eski dosyadan hazirladigim icin bazi alanlari degistirmeyi unutmusum.

Nereye gideceksin?
NY
Ama burada Alabama yaziyor.
Ehh yanlislik olmus.
Daha once US vizesine basvurdun mu?
Evet, gecen sene reddedildim.
Ama burada ilk defa basvurdugun yaziyor.
Ehh yanlislik olmus.

Bu saskinliklarima ragmen vizeyi aldigima gore tek kriterleri bulundugun ulkede belli bir sure yasiyor olman.
olamalam
ROBERT PLANT

New postby olamalam » Thu Nov 10, 2011 1:38 pm

Bugun pasaportum elime ulasti.
10 senelik vize vermisler sagolsunlar :)
olamalam
ROBERT PLANT

New postby 386-DX » Thu Nov 10, 2011 4:50 pm

olamalam wrote:Bu saskinliklarima ragmen vizeyi aldigima gore tek kriterleri bulundugun ulkede belli bir sure yasiyor olman.

Hiç sanmıyorum. Ben İngiltere'ye geldiğim ilk yıl almıştım. Hiçbir malım mülküm de yoktu. Bana sorarsanız asıl baktıkları şey ne kadar inandırıcı olduğunuz.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby olamalam » Thu Nov 10, 2011 5:28 pm

386-DX wrote:
olamalam wrote:Bu saskinliklarima ragmen vizeyi aldigima gore tek kriterleri bulundugun ulkede belli bir sure yasiyor olman.

Hiç sanmıyorum. Ben İngiltere'ye geldiğim ilk yıl almıştım. Hiçbir malım mülküm de yoktu. Bana sorarsanız asıl baktıkları şey ne kadar inandırıcı olduğunuz.

Ben geldikten 3 ay sonra basvurdum. Son basvurumda bahsettigim saskinliklari hesaba katarsaniz, ilk basvurumda cok daha inandiriciydim. Ama bana "bulundugun ulke ile yeteri kadar siki baglarin yok" gerekcesi ile vize vermediler. 1 yil sonra verdiler.

Adamlarin kafasinda bir sure var ama kimseye soylemiyorlar. Mesela siz basvurdugunuzda ingiltere'ye geleli 3 aydan fazla olmustur kesin. Kac ay olmustu? Adamlarin kafasindaki sure muhtemelen 3 aydan uzun, sizin sureden kisa.
olamalam
ROBERT PLANT

New postby serhatatp » Tue Jun 18, 2019 1:59 pm

merhabalar uk'ya taşındıktan sonra en erken ne zaman abd vizesine (b1/b2) başvurup olup sonuç alan var? başlık epey eski ama bi umut :)
serhatatp

New postby adrianmonk » Sat Jun 22, 2019 1:11 pm

serhatatp wrote:merhabalar uk'ya taşındıktan sonra en erken ne zaman abd vizesine (b1/b2) başvurup olup sonuç alan var? başlık epey eski ama bi umut :)

merhaba Kardesim. bu bolumdeki 3 sayfayi okuduktan sonra bende olusan fikir en az 1 yil beklemek gerektigi oldu. basligi acan arkadas 3 ay sonra basvurup ingiltere ile guclu baglara sahip olmadigi icin ret almis. bu sureden tam bir yil gectikten sonra tekrar basvurmus ve bu sefer almis vizeyi.
adrianmonk

New postby serhatatp » Tue Jun 25, 2019 12:38 pm

adrianmonk wrote:
serhatatp wrote:merhabalar uk'ya taşındıktan sonra en erken ne zaman abd vizesine (b1/b2) başvurup olup sonuç alan var? başlık epey eski ama bi umut :)

merhaba Kardesim. bu bolumdeki 3 sayfayi okuduktan sonra bende olusan fikir en az 1 yil beklemek gerektigi oldu. basligi acan arkadas 3 ay sonra basvurup ingiltere ile guclu baglara sahip olmadigi icin ret almis. bu sureden tam bir yil gectikten sonra tekrar basvurmus ve bu sefer almis vizeyi.

teşekkürler başka fb gruplarında da daha erken vize alanlar da olmuş ancak benim kanada ve us vize redlerim olduğu için biraz daha kritik durumdayım sanırım.
serhatatp

Previous

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü