Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby back2black » Wed Jul 10, 2019 5:14 pm

experiences wrote:
back2black wrote:Merhaba,

Öncelikle forumda yazan bilgi,paylaşan tüm kullanıcılara teşekkür ederim gerçekten ankara anlaşması için epey faydalı içerek var.

2019 mart ayında ingiltereye turist vizesiyle gittim ve nişanlımla beraber orada kalmaya karar verdik.AA'na onun üzerinden IT Sektorunden başvurmaya karar verdik sayfada da epeyce bu iş alanından başvuran insan var.

Sizlere sormak, akıl almak istediğim konu nişanlım istatistik mezunu , IT alanından gösterebileceğimiz belge sadece BilgeAdam'ın açmış olduğu yazılım uzmanlığı sertifikası , android programlama üzerine bitirme tezi ve bir yazılım firmasında yapmış olduğu stajı var.Bu alan üzerinden gösterebileceğimiz bir iş geçmişi malesef yok :(

Malumunuz ankara anlaşması olayı 21 ekim itibariyle son bulacak gibi görünüyor,ben danışman - avukat desteği almadan vize çıkmış bir kaç bp üzerinden esinlenme yaparak başvurmayı düşünüyorum.

Itjobswatch sitesinden fiyatlarına ulaşılan servislerin junior seviyesındeki fiyatları ekleyip iş alanını çeşitlendirerek ( SQL Server - ASP.NET - C# ) vize çıkma ihtimalimi arttırmış olur muyum? Veyahut sizlerin önerebileceği iş dalları veya bp lerinizdeki servislerinizden fikir verebileceğiniz konular var mı?

Bu konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkur ederim.

Sana tavsiyem alabildiğin kadar referans mektubu al, hocaların, çalışma arkadaşlarından. Ingiltereden potential customer mektubu bulmaya çalıs. Bp de market research ve competitor analysis kismini detaylandir. Guzel de bir cover letter yaz, kendi işini kendin yönetebileceğine dair açıklama yap.

Merhaba,

Zaman ayirip cevap verdiginiz icin tesekkurler.Yazdiklarinizi kesinlikle uyguluyacagm fakat Potansiyel musteri mektuplarini bulabilcegim bi platform biliyormusunuz?

Ve sordugum diger soruyu da tekrarlamak istiyorum junior seviyesinde (is gecmisi olmadigindan oturu)servislerin ucretlerini eklesem sizce vize almada yardimci mi olur yoksa kotu mu etkiler?
back2black

New postby Sensen » Thu Jul 11, 2019 7:09 am

back2black wrote:
experiences wrote:

Öncelikle forumda yazan bilgi,paylaşan tüm kullanıcılara teşekkür ederim gerçekten ankara anlaşması için epey faydalı içerek var.

2019 mart ayında ingiltereye turist vizesiyle gittim ve nişanlımla beraber orada kalmaya karar verdik.AA'na onun üzerinden IT Sektorunden başvurmaya karar verdik sayfada da epeyce bu iş alanından başvuran insan var.

Sizlere sormak, akıl almak istediğim konu nişanlım istatistik mezunu , IT alanından gösterebileceğimiz belge sadece BilgeAdam'ın açmış olduğu yazılım uzmanlığı sertifikası , android programlama üzerine bitirme tezi ve bir yazılım firmasında yapmış olduğu stajı var.Bu alan üzerinden gösterebileceğimiz bir iş geçmişi malesef yok :(

Malumunuz ankara anlaşması olayı 21 ekim itibariyle son bulacak gibi görünüyor,ben danışman - avukat desteği almadan vize çıkmış bir kaç bp üzerinden esinlenme yaparak başvurmayı düşünüyorum.

Itjobswatch sitesinden fiyatlarına ulaşılan servislerin junior seviyesındeki fiyatları ekleyip iş alanını çeşitlendirerek ( SQL Server - ASP.NET - C# ) vize çıkma ihtimalimi arttırmış olur muyum? Veyahut sizlerin önerebileceği iş dalları veya bp lerinizdeki servislerinizden fikir verebileceğiniz konular var mı?

Sana tavsiyem alabildiğin kadar referans mektubu al, hocaların, çalışma arkadaşlarından. Ingiltereden potential customer mektubu bulmaya çalıs. Bp de market research ve competitor analysis kismini detaylandir. Guzel de bir cover letter yaz, kendi işini kendin yönetebileceğine dair açıklama yap.

Merhaba,

Zaman ayirip cevap verdiginiz icin tesekkurler.Yazdiklarinizi kesinlikle uyguluyacagm fakat Potansiyel musteri mektuplarini bulabilcegim bi platform biliyormusunuz?

Ve sordugum diger soruyu da tekrarlamak istiyorum junior seviyesinde (is gecmisi olmadigindan oturu)servislerin ucretlerini eklesem sizce vize almada yardimci mi olur yoksa kotu mu etkiler?

Günaydın
Potansiyel müşteri mektubu için orada yaşayan ve şirketi olan yani size iş yaptırabilecek bir tanıdığınız veya tanıdığınızın Arkadaşı varsa onlardan alın o kişiler illa size iş yaptıracak anlamına gelmiyor sadece bir mektup hazırlayacaksınız mail atacaksınız onlar da print edip imzalayıp size tekrar fotosunu veya taranmış halini atacak .
Servis ücretleri genellikle ekleniyor ama fiyatlandırmanız sabit olamayacak bir işse yani bir saç kesini şu kadar dikebileceğiniz gibi bir işiniz yoksa ilin niteliği müşteriden müşteriye değişecekse bunu bildirebilir birkaç seçenek sunabilirsiniz mesela şöyle:
Aşağıdaki 3 farklı şekilde fiyatlandırma yapılacaktır
1)şin mahiyetine göre toplam rakam belirlenecektir
2) günlük ücret üzerinden ücretlenecektir diyerek günlük ücreti belirtebilirsiniz kaç saat emek vereceğinizi de söylersiniz
3) fix fiyat verebileceğiniz şeyler varsa onların fiyatını yazarsınız
Sensen

New postby experiences » Thu Jul 11, 2019 12:17 pm

back2black wrote:
experiences wrote:

Merhaba,

Orada yaşayan tanıdıkların varsa onlar yazabilirler. Linledin üzerinden iletisime geçip bulabilirsin. Is başvurulari yapiyorsan eğer süreçle ilgili mailler olabilir.
Genel olarak servis ücretleri ekleniyor.
experiences

New postby topesto » Thu Jul 11, 2019 2:47 pm

Merhabalar,tlscontacttan bir email aldım pasaportunuzu gelip alabilirsiniz diyor fakat kimlikle birlikte bir de application checklist istiyor heyecandan düşünemiyorum bu checklist nedir giden arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
topesto

New postby rimednac » Thu Jul 11, 2019 3:19 pm

Size kendi evraklarinizin disinda tek bir evrak verdiler zaten o evrakla gitmenizi istiyorlar. Hangi tarihde basvurmustunuz?
rimednac

New postby topesto » Thu Jul 11, 2019 3:54 pm

rimednac wrote:Size kendi evraklarinizin disinda tek bir evrak verdiler zaten o evrakla gitmenizi istiyorlar. Hangi tarihde basvurmustunuz?

31 mayıs, aslında 2 temmuzda atmışlar maili ben özel sebeplerden ancak görebildim.hiç hatırlamıyorum belge verdiklerini:(
topesto

New postby topesto » Thu Jul 11, 2019 4:04 pm

topesto wrote:
rimednac wrote:Size kendi evraklarinizin disinda tek bir evrak verdiler zaten o evrakla gitmenizi istiyorlar. Hangi tarihde basvurmustunuz?

31 mayıs, aslında 2 temmuzda atmışlar maili ben özel sebeplerden ancak görebildim.hiç hatırlamıyorum belge verdiklerini:(

Buldum ya gözümün önünde bana bakıyormuş:) çok sağolun
topesto

New postby çömezabla » Thu Jul 11, 2019 4:33 pm

topesto wrote:
topesto wrote:

Buldum ya gözümün önünde bana bakıyormuş:) çok sağolun

Umarım olumludur:) Bu arada Haziran 17 başvurusunda kaldık galiba sonuçlanmalarda. Zaman geçmek bilmiyor. Ne zormuş beklemek:(
çömezabla

New postby istanbullondra » Thu Jul 11, 2019 4:46 pm

*Yeni başvuran ya da sonucu gelen arkadaşlar, listeyi copy-paste yaparak isminizi ve tarihinizi ekleyebilir, listeyi güncel tutabilirsiniz. Ben bu ara maalesef foruma çok sık giremiyorum. Takip etmesi daha kolay olur.

Türkiye'den başvuranlar:

@Volkan_VKA 3 Mayıs İstanbul Sonuç: Olumlu
@burakt 3 Mayıs İstanbul Sonuç: Olumlu 10 Haziran (38 gün)
@ 9 Mayıs Istanbul Sonuç: Olumlu 12 Haziran (33 gün)
@mrbwrayz 14 Mayıs Istanbul Sonuç Olumlu 17 Haziran (34 Gün)
@serhatatp 14 Mayıs Sonuç Olumlu 14 Haziran (30 Gün)
@ocbd 21 Mayıs Sonuç Olumlu 20 Haziran (30 Gün)
@emre8369 27 Mayıs İstanbul Sonuç Olumlu 26 Haziran (30 Gün)
@rvsgltkn 27 Mayıs Sonuç Olumlu 21 Haziran (25 Gün)
@experiences 30 Mayıs Sonuç Olumsuz 24 Haziran (25 Gün)
@umitk 31 Mayıs Sonuç Olumlu 26 Haziran (26 Gün)
@topesto 31 Mayıs Sonuç Olumlu 2 Temmuz (32 Gün)
@ Figo 3 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 3 Temmuz (30 Gün)
@ Ekin-cagla 3 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 2 Temmuz (29 Gün)
@defci20 3 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 3 Temmuz (30 Gün)
@ereneren 12 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 4 Temmuz (22 Gün)
@bnt 14 Haziran Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@koraytem (dependent başvurusu) 14 Haziran Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@oknglc 14 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@okayaturan 17 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 8 Temmuz (21 Gün)
@erdem_ozdemir 18 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 9 Temmuz (21 Gün)
@rimednac 20 Haziran
@galacos 24 Haziran İstanbul
@Peresiades 26 Haziran İstanbul
@comezabla 3 Temmuz Bursa
@Gauke 5 Temmuz Bursa

İngitere'den başvuranlar:

@lopencek 7 Şubat
@otres 12 Şubat Sonuç Olumlu, 15 Haziran
@Yasemin75 20 Şubat Sonuç: Olumlu, 13 Haziran
@Londonist 25 Şubat Sonuç Olumlu 26 Haziran
@squeens 8 Mart Sonuç Olumlu 28 Haziran (6 Mart online basvuru, 8 Mart Biometrik)
Last edited by istanbullondra on Thu Jul 11, 2019 5:13 pm, edited 2 times in total.
istanbullondra

New postby rimednac » Thu Jul 11, 2019 4:50 pm

benim 20 haziran henuz mail gelmedi aslinda bugun gelmesini bekliyordum. geldiginde buraya yazarim.
rimednac

New postby back2black » Thu Jul 11, 2019 9:01 pm

Cevaplarınız için çok teşekkur ederim,sagolun varolun :))
back2black

New postby Sensen » Fri Jul 12, 2019 9:33 am

[quote="rimednac"]benim 20 haziran henuz mail gelmedi aslinda bugun gelmesini bekliyordum. geldiginde buraya yazarim.[/

FB da 18 haziran başvurusu olumlu geldi maşallah bu ara hem hızlı hem hep olumlu. Sizinki de eli kulağındadır
Sensen

New postby çömezabla » Fri Jul 12, 2019 11:00 am

Sensen wrote:
rimednac wrote:benim 20 haziran henuz mail gelmedi aslinda bugun gelmesini bekliyordum. geldiginde buraya yazarim.[/

FB da 18 haziran başvurusu olumlu geldi maşallah bu ara hem hızlı hem hep olumlu. Sizinki de eli kulağındadır

Az önce FB da 19 Haziran’a da olumlu gelmiş diye okudum. Hadi bakalım sırada @rimednac var:) Güzel haberler almaya devam edelim inşallah.
çömezabla

New postby rimednac » Fri Jul 12, 2019 11:51 am

Super haber ben olumlu gelcegini dusunmuyorum cok zor bir yoldan ilerledim ama insallah bugun yarin mail atarlar en azindan surec ilerlemis olur ve duzeltebilcegimiz bir red nedeni gelirse 2. basvuruyu yapariz. Mail gelir gelmez buraya yazicam.
rimednac

New postby çömezabla » Fri Jul 12, 2019 12:07 pm

rimednac wrote:Super haber ben olumlu gelcegini dusunmuyorum cok zor bir yoldan ilerledim ama insallah bugun yarin mail atarlar en azindan surec ilerlemis olur ve duzeltebilcegimiz bir red nedeni gelirse 2. basvuruyu yapariz. Mail gelir gelmez buraya yazicam.

İyi düşünün iyi olsun. Nedense ben olumlu gelecek diye düşünüyorum:)
çömezabla

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü