Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Sensen » Fri Jul 12, 2019 12:21 pm

rimednac wrote:Super haber ben olumlu gelcegini dusunmuyorum cok zor bir yoldan ilerledim ama insallah bugun yarin mail atarlar en azindan surec ilerlemis olur ve duzeltebilcegimiz bir red nedeni gelirse 2. basvuruyu yapariz. Mail gelir gelmez buraya yazicam.

Neden öyle düşündünüz
Sensen

New postby twyla_1985 » Fri Jul 12, 2019 12:46 pm

arkadaslar dependant ıle yapılan basvuruda aynı andamı gelır cevap cunku ben kızımla 20 hazıranda basvurumu yaptım benım pasaport bugun kurye ye verılmıs ama onun kı verılmemıs.antalyadan yaptım basvurumu
twyla_1985

New postby rimednac » Fri Jul 12, 2019 12:51 pm

kendi uzerime basvurup sirketin ekonomik durumuna gore ingilterede kalip kalmama durumumuz belli olmasin diye kendimi dependant yapmak icin esimin uzerine basvuru yaptik. Esimin mezuniyeti ve su an yaptigi is farkli oyuzden mezuniyet + biraz sertifika ve cok az tecrube ile basvurmus olduk. bu sebeple olumlu gelme oranini yuzde 20 goruyorum.
rimednac

New postby rimednac » Fri Jul 12, 2019 12:53 pm

twyla_1985 wrote:arkadaslar dependant ıle yapılan basvuruda aynı andamı gelır cevap cunku ben kızımla 20 hazıranda basvurumu yaptım benım pasaport bugun kurye ye verılmıs ama onun kı verılmemıs.antalyadan yaptım basvurumu

bazen ayni anda geliyor bazen daha gec geliyor. 20 haziranin gelmis olmasi super
rimednac

New postby çömezabla » Fri Jul 12, 2019 2:20 pm

rimednac wrote:kendi uzerime basvurup sirketin ekonomik durumuna gore ingilterede kalip kalmama durumumuz belli olmasin diye kendimi dependant yapmak icin esimin uzerine basvuru yaptik. Esimin mezuniyeti ve su an yaptigi is farkli oyuzden mezuniyet + biraz sertifika ve cok az tecrube ile basvurmus olduk. bu sebeple olumlu gelme oranini yuzde 20 goruyorum.

Red olsaydı bence gelirdi şimdiye kadar sizinki. Mezuniyeti yapacağı işle tutuyorsa deneyime çok takılacaklarını sanmıyorum.
çömezabla

New postby Sensen » Sat Jul 13, 2019 11:25 am

Merhaba bir sorum var . Vize başlangıcı hemen olmasın şu tarihte olsun diye seçebilme şansımız var diye biliyorum ama ne zaman ve nerde seçiyoruz bunu acaba
Sensen

New postby Peresiades » Sat Jul 13, 2019 4:48 pm

Sensen wrote:Merhaba bir sorum var . Vize başlangıcı hemen olmasın şu tarihte olsun diye seçebilme şansımız var diye biliyorum ama ne zaman ve nerde seçiyoruz bunu acaba

Başvuru formunda İngiltere'ye gitmeyi planladığınız tarihi soruyor. Online başvurunuz sırasında girebiliyorsunuz.
Peresiades

New postby osi » Sat Jul 13, 2019 6:44 pm

Merhaba arkadaşlar son dönemlerde hiç dependant vizesine başvuran oldu mu ?
osi

New postby cnsdesigner » Sun Jul 14, 2019 3:16 pm

Merhabalar,

4 Temmuz danışman bir şirket aracılığı ile anlaşma sürecime başladım. Evraklarımın çoğunu bir hafta içinde topladım sayılır. Grafik tasarım alanından başvuru yapacağım. 4 Ağustos business plan ve tüm evraklar bitmiş olacağını ön görüyoruz. Takip ettiğim birçok sayfadan Türkiye başvurularında sonuçların 2 haftalara kadar düştüğünü görüyorum. Londra'dan Nisan başı başvuru sonucu bekleyen arkadaşım var hala. Gelişmeleri yazıyor olacağım.

Herkese sürecinde bol şans diliyorum.
cnsdesigner

New postby çömezabla » Sun Jul 14, 2019 4:37 pm

cnsdesigner wrote:Merhabalar,

4 Temmuz danışman bir şirket aracılığı ile anlaşma sürecime başladım. Evraklarımın çoğunu bir hafta içinde topladım sayılır. Grafik tasarım alanından başvuru yapacağım. 4 Ağustos business plan ve tüm evraklar bitmiş olacağını ön görüyoruz. Takip ettiğim birçok sayfadan Türkiye başvurularında sonuçların 2 haftalara kadar düştüğünü görüyorum. Londra'dan Nisan başı başvuru sonucu bekleyen arkadaşım var hala. Gelişmeleri yazıyor olacağım.

TR 2 hafta mı?! Ben 20 günü gördüm en son. Kalbim durabilir. Çünkü 12. gün oldu başvuralı:) 2 hafta bilgisi doğru ise eli kulağında bizim yanıt. Nerede gördünüz 2 haftayı?
çömezabla

New postby cnsdesigner » Sun Jul 14, 2019 5:20 pm

Facebook'ta AA ile alakalı aktif sayfalar ve gruplar var oralarda okudum birde kendi danışman şirketimle çalışmış ve sonuç alanlardan duyduğum bilgiler maksimum süre zaten 3 hafta son 1 aydır bu aralıkta alınıyor sonuçlar. Bence sizde yakın zamanda sonucunuzu alırsınız. Umarım olumlu olur bol şans.
çömezabla wrote:

TR 2 hafta mı?! Ben 20 günü gördüm en son. Kalbim durabilir. Çünkü 12. gün oldu başvuralı:) 2 hafta bilgisi doğru ise eli kulağında bizim yanıt. Nerede gördünüz 2 haftayı?
cnsdesigner

New postby çömezabla » Sun Jul 14, 2019 8:11 pm

cnsdesigner wrote:Facebook'ta AA ile alakalı aktif sayfalar ve gruplar var oralarda okudum birde kendi danışman şirketimle çalışmış ve sonuç alanlardan duyduğum bilgiler maksimum süre zaten 3 hafta son 1 aydır bu aralıkta alınıyor sonuçlar. Bence sizde yakın zamanda sonucunuzu alırsınız. Umarım olumlu olur bol şans.
çömezabla wrote:

Umuyorum. Hepimiz güzel haberler alalım, hepimiz.:)
çömezabla

New postby rimednac » Mon Jul 15, 2019 6:42 am

Merhaba 20 haziranda Ankaradan Toplam 3 kisi yaptigimiz basvuru icin az once mail geldi. Resmi tatil oldugu icin sonucu almaya yarin gidicez. Bilginize
rimednac

New postby yigitrader » Mon Jul 15, 2019 6:58 am

Merhaba süreç netlik kazandıkça sanırım insanın kaygı ve endişeleri de tavan yapıyor. Güncel durumda başvuru için gerekli finansal koşulları sağladım ancak aklımı kurcalayan bir kaç soru var.
ECAA başvurusunu kendi üzerimden yapacağım ve ayrıca 4 yıllık birlikteliğim için de partner visa başvurusunda bulunacağız. Ben 16k Pound gösterebilirim hesapta, bu tutar sizce yeterli bulunur mu? Partnerimin hesabında 5k Pound kadar birikimi var ancak onun hesabında olmasının değerlendirme açısından bir önemi yok, bu nedenle o tutarı da kendi hesabıma dahil ederek başvuru yapmam mantıklı olur mu? Yoksa son zamanlarda özellikle IR35 belirsizliği nedeniyle artan riski değerlendirerek olumsuzu düşünüp o tutarı yanımıza alalım ve aksi bir durumda o tutarı fatura keserek orada iş yaptık diyerek mi gösterelim? ve bu başvuru sürecinde Partner visa başvurusunda bulunan kişinin süreci nasıl ilerliyor? yani 2 miz adına başvuru yapıp ben bir ton döküman sağlarken onun da sağlaması beklenilen herhangi bir hesap dökümü, belge vb. şeyler var mıdır?
yigitrader

New postby çömezabla » Mon Jul 15, 2019 10:04 am

rimednac wrote:Merhaba 20 haziranda Ankaradan Toplam 3 kisi yaptigimiz basvuru icin az once mail geldi. Resmi tatil oldugu icin sonucu almaya yarin gidicez. Bilginize

Güzel haberler gelsin. Şansınız bol olsun.
çömezabla

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü