Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby busrasahra » Sat Aug 10, 2019 3:00 pm

Sensen wrote:@busrasahra tabii ki oraya gidince harcayacaksınız ama ben bunları kendi paramla yaptım denmiyor uzatmada. Baştan harcayacaksınız sonra o para kadar daha doğrusu ingiltereye geldiğiniz ilk gümden uzatmaya başvurana kadar geçen sürenin tamamında yaptığınız harcamadan fazlasını kazandığınızı yani sizin işiniz sayesinde Geçiminizi sağladığınızı ispat etmeniz lazım . Param vardı onunla yaşadım olmayacak yani .

Anladım vizeyi alayım da uzatma işlerini ondan sonra düşünürüm teşekkür ederim
busrasahra

New postby orduevi » Sat Aug 10, 2019 4:11 pm

busrasahra wrote:
Sensen wrote:@busrasahra tabii ki oraya gidince harcayacaksınız ama ben bunları kendi paramla yaptım denmiyor uzatmada. Baştan harcayacaksınız sonra o para kadar daha doğrusu ingiltereye geldiğiniz ilk gümden uzatmaya başvurana kadar geçen sürenin tamamında yaptığınız harcamadan fazlasını kazandığınızı yani sizin işiniz sayesinde Geçiminizi sağladığınızı ispat etmeniz lazım . Param vardı onunla yaşadım olmayacak yani .

Sadece bir düzeltme, yapılan yatirimin aylık geçim kanitiyla iliskisi yok. Ornegin ben £50,000 yatırım yaptım diyelim. 6 ay sonra ayda şirketim bana maas + dividend olarak £2,000 göndermeye başladı. £2,000 düzenli olarak ödenirse, aksama olmazsa, self-assessment tax ve corporation tax zamaninda ödenirse sorun olmaz. Ister £5,000 yatırım yapılsın ister £500,000 yatirim yapılsın, bu paranin once kazanılıp üstüne gecim parasi eklenmesi diye birey yok. Yatırım parasi ayri gecim kanıtı ayri konular.

Kendi paranizi şirkete koyup sadece o paradan kendinize maas + dividend odemek geçerli degil ama. Yatirima maas + dividend girmiyor. Şirket adina ofis kirası, reklam, ikinci calisan maasi, server kirası, etc. hepsi yatirimdir. Şirketin fatura kesmesi ve o "fatura gelirinden size maas gelmesi" onemli. Başarılar.
orduevi

New postby Sensen » Sun Aug 11, 2019 9:47 am

orduevi wrote:
busrasahra wrote:

Sadece bir düzeltme, yapılan yatirimin aylık geçim kanitiyla iliskisi yok. Ornegin ben £50,000 yatırım yaptım diyelim. 6 ay sonra ayda şirketim bana maas + dividend olarak £2,000 göndermeye başladı. £2,000 düzenli olarak ödenirse, aksama olmazsa, self-assessment tax ve corporation tax zamaninda ödenirse sorun olmaz. Ister £5,000 yatırım yapılsın ister £500,000 yatirim yapılsın, bu paranin once kazanılıp üstüne gecim parasi eklenmesi diye birey yok. Yatırım parasi ayri gecim kanıtı ayri konular.

Kendi paranizi şirkete koyup sadece o paradan kendinize maas + dividend odemek geçerli degil ama. Yatirima maas + dividend girmiyor. Şirket adina ofis kirası, reklam, ikinci calisan maasi, server kirası, etc. hepsi yatirimdir. Şirketin fatura kesmesi ve o "fatura gelirinden size maas gelmesi" onemli. Başarılar.[/

Aynı şeyi söylüyoruz aslında. Şirketin kazancı azsa, ben getirdiğim parsı kullandım demek olmuyor
Sensen

New postby busrasahra » Sun Aug 11, 2019 11:37 am

Kendi paranizi şirkete koyup sadece o paradan kendinize maas + dividend odemek geçerli degil ama. Yatirima maas + dividend girmiyor. Şirket adina ofis kirası, reklam, ikinci calisan maasi, server kirası, etc. hepsi yatirimdir. Şirketin fatura kesmesi ve o "fatura gelirinden size maas gelmesi" onemli. Başarılar.
@orduevi ben de öyle düşünmüştüm. Bu ay sonu danışman desteğiyle başvurumu yapıyorum IT alanında risk alıyorum umarım olumlu sonuçlanır. Herkese başarılar
busrasahra

New postby musician » Sun Aug 11, 2019 3:19 pm

Herkese iyi bayramlar dilerim. 1 aya kadar başvurumu ben de umarım yapıyorum.
Para kaynağı, meslek, referans, vb bir problemim yok aslında ama eşimi ikna edemiyorum :))

Bu konuda bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. ;))
musician

New postby Sensen » Sun Aug 11, 2019 3:33 pm

musician wrote:Herkese iyi bayramlar dilerim. 1 aya kadar başvurumu ben de umarım yapıyorum.
Para kaynağı, meslek, referans, vb bir problemim yok aslında ama eşimi ikna edemiyorum :))

İkna konusunda mı
Sensen

New postby musician » Sun Aug 11, 2019 4:02 pm

Sensen wrote:
musician wrote:Herkese iyi bayramlar dilerim. 1 aya kadar başvurumu ben de umarım yapıyorum.

İkna konusunda mı

Eşim ve aile büyükleri bu konuda çok sıcak bakmıyorlar. Eminim forumda bu deneyimi yaşayan kişiler vardır. Ekimdeki Breksit öncesi biraz aceleye getiriyorum. Belki hatam burada.
musician

New postby Sensen » Sun Aug 11, 2019 4:17 pm

musician wrote:
Sensen wrote:

İkna konusunda mı

Eşim ve aile büyükleri bu konuda çok sıcak bakmıyorlar. Eminim forumda bu deneyimi yaşayan kişiler vardır. Ekimdeki Breksit öncesi biraz aceleye getiriyorum. Belki hatam burada.

Aile dışındaki herkes birşekilde ikna edilir de asıl konu eşiniz. Büyükler bizi bırakmayın mı diyorlar
Sensen

New postby pepe » Mon Aug 12, 2019 1:55 pm

musician wrote:
Sensen wrote:

İkna konusunda mı

Ben gideyim, işleri yoluna koyunca seni aldırırım diyebilirsiniz.
pepe

New postby caca » Mon Aug 12, 2019 2:13 pm

Merhaba arkadaşlar sizlere bir iki naçizane bu süreden sonra başvuru yapsak geç kalmış sayilirmiyim ?
Bankada nakit olmadığı için altın almış onu bozdurmuş gibi yapınca acaba kendimiz mı yatırmamış lazım yoksa havale olması mı ?
Ve hesabın pound olması zorunlu mu örnek dolar hesabı olması yeterli olur mu ?
Kendimize ait araba vs bunların belgesi isteniyor mu ?
Ve sertifikaların sadece fotokopisi mı isteniyor ?

Teşekkür ederim telefondan yazdım imla hatalarım için özür dilerim
caca

New postby busrasahra » Mon Aug 12, 2019 5:25 pm

caca wrote:Merhaba arkadaşlar sizlere bir iki naçizane bu süreden sonra başvuru yapsak geç kalmış sayilirmiyim ?
Bankada nakit olmadığı için altın almış onu bozdurmuş gibi yapınca acaba kendimiz mı yatırmamış lazım yoksa havale olması mı ?

Eskiden evrak sistemi vardı şu an herşey pdf dosyası halinde başvuru sayfasına yükleniyor. Yani belgelerin orjinallerini taratıp pdf haline getirmeniz gerekiyor. Hesabın pound ya da dolar olması gerekmiyor ben TL olarak gösterdim. Araba ev tapusu varsa isteniyor ama illa da olacak diye bişey yok önemli olan sermayeniz ve bunun kaynağı. Altın birikiminizin Nasıl olduğunu kanıtlamanız gerekiyor mesela maaşınızdan mı biriktirdiniz vs. Benim fikrim en iyisi üzerinize bir tapu alıp (araba olabilir) bunu satıp alan kişiden paranızın hesabınıza gelmesi.
busrasahra

New postby caca » Mon Aug 12, 2019 7:40 pm

busrasahra wrote:
caca wrote:Merhaba arkadaşlar sizlere bir iki naçizane bu süreden sonra başvuru yapsak geç kalmış sayilirmiyim ?

Eskiden evrak sistemi vardı şu an herşey pdf dosyası halinde başvuru sayfasına yükleniyor. Yani belgelerin orjinallerini taratıp pdf haline getirmeniz gerekiyor. Hesabın pound ya da dolar olması gerekmiyor ben TL olarak gösterdim. Araba ev tapusu varsa isteniyor ama illa da olacak diye bişey yok önemli olan sermayeniz ve bunun kaynağı. Altın birikiminizin Nasıl olduğunu kanıtlamanız gerekiyor mesela maaşınızdan mı biriktirdiniz vs. Benim fikrim en iyisi üzerinize bir tapu alıp (araba olabilir) bunu satıp alan kişiden paranızın hesabınıza gelmesi.

Cevap için teşekkürler büşra hanım
SIz geçtiniz mi bütün aşamaları ? Örnek veriyorum hesaplarımizda ara ara hareketler var tl hesabı mı vermek lazım yoksa yeni açtığımız döviz hesabının mı verilmesi gerekli ?
Başka dikkat edilecek bir husus var mı acaba ? Bu altın bozdurma olayında deneyimi olan var mı kendimiz bozdurdugumuz gibi gösterip kendi hesabımiza bireysel olarak yatırsak olur mu ? Öncesini nasıl isbat ederiz ailemizden kaldı vs diye
caca

New postby barisbagis » Mon Aug 12, 2019 9:50 pm

Arkdaşlar herkese iyi bayramlar. BP'yi yazmaya devam ediyorum amacım ay sonuna doğru herşeyi bitirip başvurumu Eylül'ün ilk haftası yapmak. Bu minvalde bir kaç sorum var;

1- Business planı benim meslekten daha önce gidip oturum almış bir meslektaşımın planından alarak yazıyorum. Yapacağımız iş o kadar benzer ki(hatta aynı) bir çok genel araştırma bilgileri tabloları vs olduğu gibi koymak zorunda kaldım. Yapı olarak da başlık isimleri numaları vs onunkine çok benzer oldu tabi. Sorum şu, bu BP'leri tez yükleme sistemindeki gibi benzerliklerini tespit eden bir uygulamaları var mıdır? BP'yi sadece hard copy olarak mı veriyoruz yoksa online da yüklüyor muyuz?

2- Eylül ilk haftası başvurusu için şimdidem randevu almama gerek var mıdır? Aksilik olur BP'yi yazmam uzarsa diye bitirdikten sonra randevu alacaktım(ağustos sonu) ama randevuyu kaç gün sonraya veriyor sistem nasıldır hiç bilmiyorum.

3- Ortak ile açılacak limited şirkette virtual office çalışabiliyor muyuz?

Teşekkürler
barisbagis

New postby Sensen » Tue Aug 13, 2019 4:58 am

caca wrote:
busrasahra wrote:

Cevap için teşekkürler büşra hanım
SIz geçtiniz mi bütün aşamaları ? Örnek veriyorum hesaplarımizda ara ara hareketler var tl hesabı mı vermek lazım yoksa yeni açtığımız döviz hesabının mı verilmesi gerekli ?
Başka dikkat edilecek bir husus var mı acaba ? Bu altın bozdurma olayında deneyimi olan var mı kendimiz bozdurdugumuz gibi gösterip kendi hesabımiza bireysel olarak yatırsak olur mu ? Öncesini nasıl isbat ederiz ailemizden kaldı vs diye

Merhaba
Altın konusu riskli. Şöyle ki, yakın zamanda 1-2 sene içinde evlendiyseniz düğünde takıldı ders foto filan eklersiniz ama böyle birşey yoksa altın bozdurdum demek eğer ki miktar çoksa inandırıcı gelmeyebilir . Onun yerine dedikleri gibi bir tanıdığınızdan arabasını alın ertesi gün tekrar ona satın ,alım satım bir kaç yüz tl zarar olur tabii ama direkt bankaya araba satılı diye gönderileceği için yasal olur. Arabayı satınca sadece satışa bakılıyor ne zaman almıştın neyle almıştın denilmiyor.
Altın bozdurmada da kuyumcuda bozdurun (altınınız yoksa önce alın sonra bozdurun veya kuyumcu tanıdıksa bozdurmuş gibi ) direkt sizin hesaba yatırsın elden yatırmayın. Ya da altını alın bankaya altın hesabı açıp yatırın sonra bankada bozdurtun hesaba geçirin. Tabii her tür altın işleminde nerden geldi bu altın diye açıklamak lazım. Her ay biriktirdim de denebilir belki bilmiyorum
Banka hesapları için de yakın zamanda açılmış hesaplar dikkat çeker burdakinpara nerden gelmiş yine dönüp eski hesabınızı da göstermeniz lazım. O hesapta tabii ki hareketler vardır ama giren para önemli. Nerden giriyor maaş mı yatıyor mesela?
Banka hesabınızdaki
Sensen

New postby Sensen » Tue Aug 13, 2019 5:06 am

barisbagis wrote:Arkdaşlar herkese iyi bayramlar. BP'yi yazmaya devam ediyorum amacım ay sonuna doğru herşeyi bitirip başvurumu Eylül'ün ilk haftası yapmak. Bu minvalde bir kaç sorum var;

1- Business planı benim meslekten daha önce gidip oturum almış bir meslektaşımın planından alarak yazıyorum. Yapacağımız iş o kadar benzer ki(hatta aynı) bir çok genel araştırma bilgileri tabloları vs olduğu gibi koymak zorunda kaldım. Yapı olarak da başlık isimleri numaları vs onunkine çok benzer oldu tabi. Sorum şu, bu BP'leri tez yükleme sistemindeki gibi benzerliklerini tespit eden bir uygulamaları var mıdır? BP'yi sadece hard copy olarak mı veriyoruz yoksa online da yüklüyor muyuz?

2- Eylül ilk haftası başvurusu için şimdidem randevu almama gerek var mıdır? Aksilik olur BP'yi yazmam uzarsa diye bitirdikten sonra randevu alacaktım(ağustos sonu) ama randevuyu kaç gün sonraya veriyor sistem nasıldır hiç bilmiyorum.

3- Ortak ile açılacak limited şirkette virtual office çalışabiliyor muyuz?

Teşekkürler

Merhaba
1) benzer olması normal tabii sektör aynı ise ama siz biraz değiştirin. Aynı senenin tabloları öı öncelikle aman orda hata yapmayın siz 2018 verilerini vereceksiniz istatistiksel bilgi olarak. Bi de tablo formatı , başlık vs biraz farklı yazın olabildiğince . Rakip analizinde onun koyduğu dışında rakip bulup koyun. Fiyatlandırmanızda farklılık olsun vs.
Hiçbiryer harf çoğu verilmiyor herşey yükleniyor . Ref mektubu,potansiyel müşteri mektubu da yükleneceği için uzaktaki adamın bunları size postaya vermesine gerek yok yazsın imzalasın scan edip mail atsın size ,yeter.
2) önce bitirin sonra başvurun. Bizimki 3-5 gün sonraya randevu alınmıştı hatta randevu alırken herşey tam yüklenmemişti randevuya kadar bp deki hataları vb düzeltip yükledi danışman
3) tam bilmiyorum ama niye olmasın diye düşünüyorum
Sensen

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü