Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Cgr » Wed Sep 11, 2019 11:55 am

10 Eylül itibari ile Ankara' dan başvurumu yaptım arkadaşlar. Pasaportu da teslim ettim. Danışman firma ile yaptım başvurumu, başvuru formunda da onların e-mail yazılıydı. Seyahat tarihi de 15 Ekim. Heralde standarttır; 2 defa, başvurunun sonuçlanması 3 ayı bulabilir dediler.
Cgr

New postby irmaksy » Wed Sep 11, 2019 12:08 pm

OKA wrote:
irmaksy wrote:Bana da maddog’a söylenilenlerin aynısı söylendi. Karar verilmiş bir kaç güne haber verilecekmiş. Problemin kaynağı konsolosluk değil, sheffield. Kararlar verilse de konsolosluğa vize basım onayları geç gönderiliyormuş.

Normal ankara anlaşması başvurularında da süreç aynıymış. Benimle birlikte bir bayan vardı. Seyahat tarihi gelmesine rağmen pasaport gönderilmemiş. Ona da benzer şeyler söyleyip seyahat tarihiniz geçse de pasaportunuz bekletilebilir dedi. Sonuç olarak ağustos başvuruları yapan arkadaşlar tedirgin olmayın, ingiltereden kaynaklanan sorun nedeniyle pasaportlarınız gecikebilir.

Gidip bir dürtmekte fayda var mı bilmiyorum. Benim görüştüğüm adam benim gwf numaramı vererek acil notu düşün, keep my passport kullanılmış. Bu kadar bekletilmesi normal değil. Acil olarak sheffield’a mail atın dedi. Umarım benim de sürecim hızlanır artık.

Hocam ben 9 Ağustos tarihinde başvurmuştum ve 10 eylül olarak seyahat tarihimi girmiştim. Ben de gidip bi dürtsem mi ne dersiniz? Bir de pasaport iade ile mi görüştünüz?

Evet pasport iade ile görüştüm. Başvuralı 1 ay olmus. Su an ortalama 40 gunluk surecten bahsettiler bugun. Yani bence ayni sehirde ise gidin. Ama farkli bir sehirde iseniz biraz daha bekleyin derim. En azindan bu haftayi atlatin.
irmaksy

New postby OKA » Wed Sep 11, 2019 12:40 pm

irmaksy wrote:
OKA wrote:
irmaksy wrote:Bana da maddog’a söylenilenlerin aynısı söylendi. Karar verilmiş bir kaç güne haber verilecekmiş. Problemin kaynağı konsolosluk değil, sheffield. Kararlar verilse de konsolosluğa vize basım onayları geç gönderiliyormuş.

Normal ankara anlaşması başvurularında da süreç aynıymış. Benimle birlikte bir bayan vardı. Seyahat tarihi gelmesine rağmen pasaport gönderilmemiş. Ona da benzer şeyler söyleyip seyahat tarihiniz geçse de pasaportunuz bekletilebilir dedi. Sonuç olarak ağustos başvuruları yapan arkadaşlar tedirgin olmayın, ingiltereden kaynaklanan sorun nedeniyle pasaportlarınız gecikebilir.

Gidip bir dürtmekte fayda var mı bilmiyorum. Benim görüştüğüm adam benim gwf numaramı vererek acil notu düşün, keep my passport kullanılmış. Bu kadar bekletilmesi normal değil. Acil olarak sheffield’a mail atın dedi. Umarım benim de sürecim hızlanır artık.

Hocam ben 9 Ağustos tarihinde başvurmuştum ve 10 eylül olarak seyahat tarihimi girmiştim. Ben de gidip bi dürtsem mi ne dersiniz? Bir de pasaport iade ile mi görüştünüz?

Evet pasport iade ile görüştüm. Başvuralı 1 ay olmus. Su an ortalama 40 gunluk surecten bahsettiler bugun. Yani bence ayni sehirde ise gidin. Ama farkli bir sehirde iseniz biraz daha bekleyin derim. En azindan bu haftayi atlatin.

İstanbulda'yım hocam o zamna ben bi yarın gideyim görüşeyim.
OKA

New postby osi » Wed Sep 11, 2019 1:10 pm

Ve sonunda bizimde 4 isik yandi uzun sure bekledik ama oldu :)
osi

New postby mhmutplt » Wed Sep 11, 2019 1:20 pm

Nef wrote:Merhaba arkadaşlar ,

Benim başvurumda 5 Ağustostu.

Nişanlım Ankara Anlaşması üzerinden başvurusunu yapıp , onayını aldı. Hatta dün itibariyle Londrada.
Ben düğünden sonra gitmeyi planladıgım için (kasım ortası) nişanlımdan yaklaşık 1 bucuk ay sonra yani 5 Agustosta DEPENDENT vize tipiyle başvurdum. Sonucu sabırsızlıkla bekliyoruz...

benm tarihlere yakın başvurular ne alemde acaba :)

Merhaba , acil bir sorum olucaktı, yardımcı olabilirseniz sevirim.
Kendi ankara ant. formumu doldurup randevunu tlscontact dan aldım. Eşim için depended formunu ( ecaa3 depended partner kısmından) doldurdum. Fakat randevu için beni ingilteredeki vize şubesine yonlendırdı. Siz basıl istanbuldan randevu aldınız? Birtürlüğ düzeltemedim de ben. Gözden kaçırdıgım birseyler bar ama bulamıyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
mhmutplt

New postby pepe » Wed Sep 11, 2019 2:56 pm

osi wrote:Ve sonunda bizimde 4 isik yandi uzun sure bekledik ama oldu :)

Sizin başvuru tarihiniz neydi? Bizim 1 Ağustos. Hala tık yok.
pepe

New postby osi » Wed Sep 11, 2019 3:35 pm

mhmutplt wrote:

Nişanlım Ankara Anlaşması üzerinden başvurusunu yapıp , onayını aldı. Hatta dün itibariyle Londrada.
Ben düğünden sonra gitmeyi planladıgım için (kasım ortası) nişanlımdan yaklaşık 1 bucuk ay sonra yani 5 Agustosta DEPENDENT vize tipiyle başvurdum. Sonucu sabırsızlıkla bekliyoruz...

Kendi ankara ant. formumu doldurup randevunu tlscontact dan aldım. Eşim için depended formunu ( ecaa3 depended partner kısmından) doldurdum. Fakat randevu için beni ingilteredeki vize şubesine yonlendırdı. Siz basıl istanbuldan randevu aldınız? Birtürlüğ düzeltemedim de ben. Gözden kaçırdıgım birseyler bar ama bulamıyorum.

Onun icinde normal basvuru yapiyormus gibi yapicaksin iceride onlar sonradan birlestiriyor basvuruyu dediginiz gibi yapmaniz icin sizin ingilterede vizenizin olmasi lazim
osi

New postby osi » Wed Sep 11, 2019 3:36 pm

pepe wrote:

3 temmuz :) biz keepmypassportu kullanmistik problemler olmus yeni geldi maddogla kader ortagiyiz
osi

New postby eddardstark » Wed Sep 11, 2019 4:20 pm

6 Ağustos'ta başvurup 9 Ağustos'ta belgeleri iletmiştim, bugün (11 Eylül) mail geldi, yarın sonucu öğreneceğim. Heyecan dorukta...
eddardstark

New postby pepe » Wed Sep 11, 2019 5:32 pm

osi wrote:
pepe wrote:

3 temmuz :) biz keepmypassportu kullanmistik problemler olmus yeni geldi maddogla kader ortagiyiz

Gözünüz aydın ozaman. :)
pepe

New postby Nef » Wed Sep 11, 2019 5:38 pm

eddardstark wrote:6 Ağustos'ta başvurup 9 Ağustos'ta belgeleri iletmiştim, bugün (11 Eylül) mail geldi, yarın sonucu öğreneceğim. Heyecan dorukta...

Benm 5 agustostu bu durumda yarın bir gidip sorgulamayı düşünüyorum.
Sabah durumunuzu bildirir misiniz. Hayırlı haberler alırsınız inşallah
Nef

New postby okayaturan » Wed Sep 11, 2019 6:23 pm

mhmutplt wrote:

merhabalar,

ben başvuruyu eşim için visa4uk üzerinden yaptım. vize tipi olarak Work>>No Points-Based Working Visas>>Dependant of a Turkishbusinessperson diye seçtim. böyle olunca randevu'yu Istanbul seçebildim. tls'de nasıl oluyor hiç bilmiyorum. isteseniz visa4uk'den alın.
okayaturan

New postby eddardstark » Wed Sep 11, 2019 6:39 pm

Nef wrote:
eddardstark wrote:6 Ağustos'ta başvurup 9 Ağustos'ta belgeleri iletmiştim, bugün (11 Eylül) mail geldi, yarın sonucu öğreneceğim. Heyecan dorukta...

Benm 5 agustostu bu durumda yarın bir gidip sorgulamayı düşünüyorum.
Sabah durumunuzu bildirir misiniz. Hayırlı haberler alırsınız inşallah

haber veririm tabii, bence birkaç gün daha bekleyin, belki değerlendirme uzun sürmüştür.
eddardstark

New postby maddog » Wed Sep 11, 2019 6:42 pm

Osi valla bos yere bekledik durtmesek olmazmis. Yarin sabah mail duser alirsiniz. :)

Herkesin vizesini kucuk posete koymuslar benimkini buyukce bisiye koymuslar dedim aha yine red yedik haahahhahah :) Neyse gidicez bakalim :))

Hadi simdiden hayirli olsun bakalim :))
maddog

New postby Selene » Wed Sep 11, 2019 7:30 pm

Merhabalar,
Birkaç gün önce başvuru formunu doldurup başvurum için gün almıştım ama başvurumuz ile ilgili kısa bilgi girmemizi istedikleri kısma business planımda yer alan investment tutarımı da yazmıştım. Business plan'da bu tutarı değiştireceğim, dolayısıyla başvurumdaki yazının öyle kalması sorun olur mu? Başvurumu iptal etsem mi? Ayrıca firma ismiyle de ufak bir oynadım. O da eski haliyle kaldı başvuru kağıdımda.

Daha önceden iptal yapan ve sonrasında yeniden başvuru oluşturan oldu mu aranızda hiç acaba? Bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum. Ancak mail ile iletişime geçerek iptal mümkün gözüküyor? Teşekkürler
Selene

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü