Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby irmaksy » Wed Sep 11, 2019 8:17 pm

maddog wrote:
osi wrote:Ve sonunda bizimde 4 isik yandi uzun sure bekledik ama oldu :)

Osi valla bos yere bekledik durtmesek olmazmis. Yarin sabah mail duser alirsiniz. :)

Herkesin vizesini kucuk posete koymuslar benimkini buyukce bisiye koymuslar dedim aha yine red yedik haahahhahah :) Neyse gidicez bakalim :))

Hadi simdiden hayirli olsun bakalim :))

Gercekten durtmesek daha beklicekmisiz. Saka gibi resmen.
irmaksy

New postby cnsdesigner » Wed Sep 11, 2019 8:42 pm

Selamlar,

Hala bekliyorum ve benim başvuru yaptığım tarihlerde 25günde sonuç alanlar vardı. Bu kadar uzamasının nedeni sanırım araya bayram girmiş olması. Birde avukatım çok yoğunluk olduğunu yeni başvurular için randevu bulamadıklarını yani müthiş bir yoğunluk olduğunu bu sebeple sonucumun önümüzdeki haftaya kalabileceğini belirtti. Belli olur olmaz buraya yazacağım zaten :)

7 Ağustos başvurum
11 Eylül başvuru durumum hala 3. aşamada.

Umarım güzel haberler ile dönüş yaparım.
Herkese bol şans.

Nef wrote:Teşekkürler @dogduay

@Gauke 2 Agustos Bursa
@cnsdesigner 7 Ağustos Istanbul

arkadaşlarının ki bana yakın tarihler.
Güncel durumunuz nedir arkadaşlar :)
cnsdesigner

New postby mhmutplt » Wed Sep 11, 2019 8:44 pm

osi wrote:
mhmutplt wrote:
Nef wrote:Merhaba arkadaşlar ,

Benim başvurumda 5 Ağustostu.

Nişanlım Ankara Anlaşması üzerinden başvurusunu yapıp , onayını aldı. Hatta dün itibariyle Londrada.
Ben düğünden sonra gitmeyi planladıgım için (kasım ortası) nişanlımdan yaklaşık 1 bucuk ay sonra yani 5 Agustosta DEPENDENT vize tipiyle başvurdum. Sonucu sabırsızlıkla bekliyoruz...

benm tarihlere yakın başvurular ne alemde acaba :)

Merhaba , acil bir sorum olucaktı, yardımcı olabilirseniz sevirim.
Kendi ankara ant. formumu doldurup randevunu tlscontact dan aldım. Eşim için depended formunu ( ecaa3 depended partner kısmından) doldurdum. Fakat randevu için beni ingilteredeki vize şubesine yonlendırdı. Siz basıl istanbuldan randevu aldınız? Birtürlüğ düzeltemedim de ben. Gözden kaçırdıgım birseyler bar ama bulamıyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Onun icinde normal basvuru yapiyormus gibi yapicaksin iceride onlar sonradan birlestiriyor basvuruyu dediginiz gibi yapmaniz icin sizin ingilterede vizenizin olmasi lazim

Çok teşekkürler. Tekrardan yaptım söylediginiz gibi. Bazı bilgileri turistik vize olarak girdim öyle istiyordı çünkü. Umarıö bir yanlış yapmamışımdır. Herkese olumlu sonuçlar dilerim:)
mhmutplt

New postby Gauke » Thu Sep 12, 2019 5:19 am

Nef wrote:Teşekkürler @dogduay

@Gauke 2 Agustos Bursa
@cnsdesigner 7 Ağustos Istanbul

arkadaşlarının ki bana yakın tarihler.
Güncel durumunuz nedir arkadaşlar :)

2 olumsuz başvurudan sonra yaptığım 3. başvurumdu ve nihayet 10 Eylül Salı günü olumlu sonuçlandı (38 gün). Forumdaki yardımı dokunan herkese çok teşekkür ediyorum. Tamamen kendi başıma, forumda yazılanları okuyarak başvurdum. Finansal konuda sıkıntı çıkardılar, ilk başvuruda parayı hesapta görmediler ikinci başvuruda kaynağı konusunda ikna olmadılar, özellikle kanıt için vereceğiniz evraklara çok dikkat etmeniz gerekiyor, son başvurumda excel tablosu ve cover letter ile baya detaylı anlattım demek ki istedikleri buymuş. Bekleyen herkese bol şans dilerim.
Gauke

New postby hknogretmen » Thu Sep 12, 2019 6:16 am

9 Ağustos’ta İstanbul’dan başvurmuştum, dün akşam 4.aşamaya ulaştı. Bu sabah da mail gelmiş.

Mailden başvurumun olumlu/olumsuz sonuçlandığını anlayabileceğim herhangi bir detay var mı?
hknogretmen

New postby erica_arborea » Thu Sep 12, 2019 6:49 am

hknogretmen wrote:9 Ağustos’ta İstanbul’dan başvurmuştum, dün akşam 4.aşamaya ulaştı. Bu sabah da mail gelmiş.

Mailden başvurumun olumlu/olumsuz sonuçlandığını anlayabileceğim herhangi bir detay var mı?

aynı soruyu ben de sormuştum.mail de ne yazıyor peki tam olarak?
erica_arborea

New postby OKA » Thu Sep 12, 2019 6:54 am

Pasaport iade bölümü GWF numarasından hangi aşamada olduğunu sorgulayabiliyor mu acaba? Ona göre bugün bi ziyaret etmek istiyorum.
OKA

New postby Gauke » Thu Sep 12, 2019 7:07 am

hknogretmen wrote:9 Ağustos’ta İstanbul’dan başvurmuştum, dün akşam 4.aşamaya ulaştı. Bu sabah da mail gelmiş.

Pasaport elinize ulaşana kadar sonucu bilemiyorsunuz, pasaport ile birlikte bir evrak gönderiyorlar;

Ya tek sayfa "Kabul" evrakı veya iki sayfa "Red" evrakı oluyor. Ve ayrıca pasaportunuzda vize oluyor sonuç olumlu olduğu zaman.
Gauke

New postby osi » Thu Sep 12, 2019 7:16 am

maddog wrote:

Osi valla bos yere bekledik durtmesek olmazmis. Yarin sabah mail duser alirsiniz. :)

Herkesin vizesini kucuk posete koymuslar benimkini buyukce bisiye koymuslar dedim aha yine red yedik haahahhahah :) Neyse gidicez bakalim :))

Aynen oyle iyi ki gitmissin :) hadi artik bekliyorum Londraya gelin :)
osi

New postby osi » Thu Sep 12, 2019 7:17 am

maddog wrote:

Sonunda aldik artik Londraya bekliyorum gelin gari :)
birde bir ihtiyac olursa Londraya geldiginde bana ulasman icin mail adresimi veriyorum ordan telefonlasiriz alflagge@gmail.com
osi

New postby maddog » Thu Sep 12, 2019 7:34 am

osi wrote:
maddog wrote:

Sonunda aldik artik Londraya bekliyorum gelin gari :)
birde bir ihtiyac olursa Londraya geldiginde bana ulasman icin mail adresimi veriyorum ordan telefonlasiriz alflagge@gmail.com

Attım mail dostum hayırli olsun hepimize :) görüşmek dileğiyle :)
maddog

New postby Selene » Thu Sep 12, 2019 7:45 am

Arkadaşlar dün sormuştum ama arada kaynadı, dönüş olmadı. Aşağıdaki konuda bilgisi olan var mıdır?

Başvuru formu doldururken Additional Information kısmına BP'dan bir kısım alıntı koymuştum işe ne kadar para yatıracağımı da içeren. Şimdi planımda bu investment miktarını değiştirdim. Ancak tabii başvuru formumu düzenleyemediğim için orada farklı kaldı.

Bu sizce bir sorun teşkil eder mi? Ek bir yazı ile durumu belirtsem sorun çözülür mü? Yoksa başvuruyu iptal ettirip yeni bir başvuru mu oluşturmamı önerirsiniz?

Belgelerimi 18 Eylül Çarşamba teslim edeceğim. Az bir vaktim kaldı. Dönüşlerinizi bekliyorum. Herkese bol şans aynı zamanda :)
Selene

New postby hknogretmen » Thu Sep 12, 2019 7:48 am

erica_arborea wrote:

aynı soruyu ben de sormuştum.mail de ne yazıyor peki tam olarak?

Aldım pasaportumu. Sonuç olumlu.
Teşekkür ederim.
hknogretmen

New postby maddog » Thu Sep 12, 2019 8:05 am

Selene wrote:Arkadaşlar dün sormuştum ama arada kaynadı, dönüş olmadı. Aşağıdaki konuda bilgisi olan var mıdır?

Başvuru formu doldururken Additional Information kısmına BP'dan bir kısım alıntı koymuştum işe ne kadar para yatıracağımı da içeren. Şimdi planımda bu investment miktarını değiştirdim. Ancak tabii başvuru formumu düzenleyemediğim için orada farklı kaldı.

Bu sizce bir sorun teşkil eder mi? Ek bir yazı ile durumu belirtsem sorun çözülür mü? Yoksa başvuruyu iptal ettirip yeni bir başvuru mu oluşturmamı önerirsiniz?

Belgelerimi 18 Eylül Çarşamba teslim edeceğim. Az bir vaktim kaldı. Dönüşlerinizi bekliyorum. Herkese bol şans aynı zamanda :)

Ben yerinizde olsam cancel edip tekrar doldururdum.
maddog

New postby Nef » Thu Sep 12, 2019 8:07 am

OKA wrote:Pasaport iade bölümü GWF numarasından hangi aşamada olduğunu sorgulayabiliyor mu acaba? Ona göre bugün bi ziyaret etmek istiyorum.

Sizinle aynı vize tipine sahibiz, Dependent olarak , tarihlerde yakın 5 agustos benmde ve aynı kararsızlıktayım. Aslında aynı sorunun cevabını bilemiyorum ben de yardımcı olurlar mı acaba :) Gidip sonuç alırsanız benide bilgilendirir miniz lütfen.
Nef

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü