Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Oboist » Wed Oct 23, 2019 8:33 pm

Haluk wrote:
Oboist wrote:Değerli arkadaşlar daha önce de dile getirdiğim bir konu var ki cevabını net olarak anlayamadım hala;benim ilk işlem yaptığım tarih (sanıyorum registration) 13 Eylül ve 30 Eylül tarihine de randevu verdiler Tls ye evraklarımı teslim etmem için.Başvuru tarihinin 30 Eylül olarak kabul edildiğini- sağolun- buradan öğrendim ancak başvuru takibi ile, özellikle şu yeşil yanıp sönen ışıklı sayfa ile ilgili net bir cevap bulabilmiş değilim.Bugün forumda bir arkadaşımızın (başvuru tarihi 24 Eylül) yine ışıklardan bahsettiğini gördüm ve kendisine de sordum,cevaben benim eski siteden başvurmuş olabileceğimi ve bu sebeple yeşil ışıkları göremediğimi belirtse de atladığı bir nokta olmuş ki ben kendisinin başvurduğu tarihten sonraki bir tarihte başvurmuşum.Lütfen bu konuda bilgisi olup bilgi verebilecek arkadaşlar burada paylaşırsa minnettar olurum.Saygılar,sevgiler.

Anladığım kadarı ile gov.uk sitesinden başvuranlar TLS Contact'ın takip sayfasına erişebiliyor (o yeşil kırmızı butonlar da TLS Contact'ın sayfasında var). visa4uk sitesinden başvuranlar erişemiyor. Başvuru tarihinizin konuyla alakası yok. Visa4uk sitesinden başvurduğunuz için göremiyorsunuz o sayfayı.

Teşekkürler , bazen şüpheye düşüyor insan''acaba bir yerlerde yanlış mı yaptık!'' diye :)))
Oboist

New postby Tuna35 » Wed Oct 23, 2019 8:42 pm

Merhaba,
Ben gov.uk adresinden başvurumu tamamladım ve TLS in sayfasından randevu almak için girişe yönlendirildim. Randevu yerini İzmir seçtim fakat tarih ve saat seçiminden sonra £55 bir ücret çıktı. Şimdi sorum şu;
Randevu için ücretsiz olan bir il seçmek istiyorum. İstanbul başvurusu ücretli mi? Yada başka bir il
Ücretsiz başvuru için bir il var ise başvurumu iptal etmeden randevu yerini değiştirebiliyor muyum yoksa tekrar baştan bir randevu mu oluşturmalıyım?
Teşekkürler...
Tuna35

New postby immortalize86 » Wed Oct 23, 2019 9:25 pm

Tuna35 wrote:Merhaba,
Ben gov.uk adresinden başvurumu tamamladım ve TLS in sayfasından randevu almak için girişe yönlendirildim. Randevu yerini İzmir seçtim fakat tarih ve saat seçiminden sonra £55 bir ücret çıktı. Şimdi sorum şu;
Randevu için ücretsiz olan bir il seçmek istiyorum. İstanbul başvurusu ücretli mi? Yada başka bir il
Ücretsiz başvuru için bir il var ise başvurumu iptal etmeden randevu yerini değiştirebiliyor muyum yoksa tekrar baştan bir randevu mu oluşturmalıyım?
Teşekkürler...

Self service ücretsiz. Öncelikli saatler var, onlar ücretli. Sabah erken saatler, ya da hemen ertesi gün ücretli oluyor genelde.
immortalize86

New postby sdf » Thu Oct 24, 2019 6:00 am

immortalize86 wrote:
Teşekkürler...

Self service ücretsiz. Öncelikli saatler var, onlar ücretli. Sabah erken saatler, ya da hemen ertesi gün ücretli oluyor genelde.

Merhabalar,
Sistemde bir hata varmış. Kişi başı £55 alıyor mutlaka. TLS randevusundan sonra iade için online başvuru yapıyorsunuz. İade biraz zaman alıyormuş ne yazık ki. Benim 2 hafta oldu. Henüz iade edilmedi.
sdf

New postby esdt » Thu Oct 24, 2019 7:06 am

Merhaba daha öncede sormuştum soruyu bilen yok mu acaba?
Başvurum olumlu sonuçlandı ve 15 Kasım giriş tarihli vize basıldı. Aralık başında gitmeyi düşünüyorum. Merak ettiğim soru bana verilen 1 yıllık oturum hakkı ben BRP kartımı aldığım an mı başlar? 15 Kasım giriş tarihinde mi? Yoksa olumlu sonuç aldığım an başladı mı?
esdt

New postby em1000 » Thu Oct 24, 2019 8:15 am

Merhabalar,
Şöyle bir problemim var 10 gün önce gov.uk sitesinden ankara anlaşması için online formu doldurdum ve onayladım. Fakat ayın 31 ine kadar olan tüm randevular dolu olduğu için randevu almadım. Daha önceden ayarladığım ve biletlerini aldığım ingiltere seyahatim için şimdi turist vizesine başvurmam gerekiyor. ankara anlaşmasının başvuru formunu doldurup onaylamam turist vizesi başvurusunu etkiler mi? Bilgisi olan arkadaşlar veya aynı durumu yaşamış olan kimse varsa bilgi verebilir mi? Teşekkürler...
Last edited by em1000 on Thu Oct 24, 2019 8:32 am, edited 1 time in total.
em1000

New postby derin » Thu Oct 24, 2019 8:18 am

esdt wrote:Merhaba daha öncede sormuştum soruyu bilen yok mu acaba?
Başvurum olumlu sonuçlandı ve 15 Kasım giriş tarihli vize basıldı. Aralık başında gitmeyi düşünüyorum. Merak ettiğim soru bana verilen 1 yıllık oturum hakkı ben BRP kartımı aldığım an mı başlar? 15 Kasım giriş tarihinde mi? Yoksa olumlu sonuç aldığım an başladı mı?

merhaba. danışman şöyle bir bilgi vermişti.

"1 ocak-1 şubat arası 1 aylık vizeniz var. size yazan kağıtta 7 ocakta brp kartınızı alabilirsiniz yazıyor. brp kartınızın başlangıcı 7 ocak 2020-bitişi 7 ocak 2021 olur"
derin

New postby gulhanu » Thu Oct 24, 2019 8:41 am

esdt wrote:Merhaba daha öncede sormuştum soruyu bilen yok mu acaba?

Merhaba,
Pasaportla birlikte verilen mektupta da göreceğiniz üzere 1 yıllık vizeniz 15 Kasım 2019-15 Kasım 2020 arasında geçerlidir.
gulhanu

New postby Tuna35 » Thu Oct 24, 2019 11:40 am

sdf wrote:
immortalize86 wrote:
Teşekkürler...

Yok. Ben randevuyu almadim zaten ücret çıktığı için. Randevu yeri sekmesine dönemiyorum. Gov.uk sayfasi TLS e randevu tarihi ve saati sekmesine atıyor
Tuna35

New postby musician » Thu Oct 24, 2019 2:57 pm

Ben hayırlısı dedim 31 ekim sonrasına 6 kasıma aldım randevuyu. Bakalım ne olacak yaşayıp göreceğiz.
musician

New postby strabon » Thu Oct 24, 2019 3:20 pm

Merhabalar,

Birkaç gün önce Ankara anlaşması vize başvurumdan olumlu sonuç aldım. Ancak evli olmadığımız dependent'ime vize çıkmadı. İki sebep gösterildi. Birincisi, başvuru esnasında ilişkimizin sürdüğüne ikna olmamışlar. İkincisi, evlilik ya da civil partnership benzeri bir ilişki içinde birlikte yaşadığımıza ikna olmamışlar.

5 yıldır birlikteyiz ama birlikte yaşamıyoruz, ailelerimizle kalıyoruz. Başvuruya 5 yıldan fotoğraflar koyduk, ikişer birlikte seyahat bileti, ikişer de birlikte katıldığımız etkinlik bileti koyduk.

Bu durumda ne yapmamız gerek bilmiyoruz. Adminstrative review istemek işe yaramayacak sanırım. Hızlıca yeniden başvurmak istiyoruz. Ek belge olarak ne sunabiliriz? Başvurunun ikna edici olması için neler önerirsiniz?
strabon

New postby oktayka » Thu Oct 24, 2019 7:11 pm

Selene wrote:
oktayka wrote:Merhaba,

Ankara anlaşması vizesi için başvurmaya hazırlanıyorum. Eşim ve çocuğumuz için de dependant olarak başvuruda bulunacağız. Tüm belgeleri hazırladım. Randevularımızı da 24 Ekim için aldım. Fakat visa4uk sayfasında "Register at Commercial Partner"'a tıkladığımızda tlscontact sayfasında bir registration linki veya sayfası göremedim.
Bu konuda bilgisi olan var mı?

Bir de dokümanların tlscontact'a yüklenmesinden bahsedilmiş. Bu online olarak yapılabiliyor mu? Yoksa ranedevu günü tlscontact'ta mı yapmamız gerekiyor? visa4uk sayfasından randevu aldım, randevu sonucunda gelen confirmation mailinde buna yönelik bir link veya açıklama yok.

Bilgisi olan arkadaşlardan paylaşımda bulunmalarını rica ediyorum.

Selamlar.

Merhaba,
İlk konu ile ilgili bir fikrim yok ancak belgelerinizi başvuruya gitmeden önce sisteme pdf dosyaları halinde yüklemeniz gerekiyor. TLS'deki görüşme sonrası dosya yükleme alanı kapanıyor ve bir daha belge yükleyemiyorsunuz.

TLS'nin size ilettiği mailden TLS hesabınıza giriş yapmanız ve oradan da Appointment saatinizi göreceğiniz sayfaya ilerlemeniz gerekiyor. Sayfaya ulaştığınızda "Dosyaları Yükle" gibi bir ibare/buton göreceksiniz. Oraya tıklayınca açılan sayfadan tüm belgeleri yükleyebilirsiniz. Tüm belgeler hazır olunca yapmanızı öneririm; çünkü yükleme sonrası bir daha belge eklemeye izin vermiyor.

TLS'nin sayfasına nasıl gireceğinizi bulamazsanız Gov.UK hesabınıza giriş yapıp, Biometric'e ilerle seçeneğinden ilerleyerek de TLS hesabınıza ulaşabilirsiniz. Ben şahsen her seferinde o şekilde yapıyorum.

Bol şans...

Merhaba,
Cevap için teşekkürler. Başvurumuzu bugün ailece yaptık.
Umarım olumlu sonuçlanır. Herkese bol şans.
oktayka

New postby ingiltere123 » Thu Oct 24, 2019 7:23 pm

strabon wrote:Merhabalar,

Birkaç gün önce Ankara anlaşması vize başvurumdan olumlu sonuç aldım. Ancak evli olmadığımız dependent'ime vize çıkmadı. İki sebep gösterildi. Birincisi, başvuru esnasında ilişkimizin sürdüğüne ikna olmamışlar. İkincisi, evlilik ya da civil partnership benzeri bir ilişki içinde birlikte yaşadığımıza ikna olmamışlar.

5 yıldır birlikteyiz ama birlikte yaşamıyoruz, ailelerimizle kalıyoruz. Başvuruya 5 yıldan fotoğraflar koyduk, ikişer birlikte seyahat bileti, ikişer de birlikte katıldığımız etkinlik bileti koyduk.

Bu durumda ne yapmamız gerek bilmiyoruz. Adminstrative review istemek işe yaramayacak sanırım. Hızlıca yeniden başvurmak istiyoruz. Ek belge olarak ne sunabiliriz? Başvurunun ikna edici olması için neler önerirsiniz?

Merhaba, sadece yukarıda belirttiğiniz evrakları mı sundunuz? Fotoğraf, bilet? İlişkinizi belirten bir yazı vs yazmadınız mı?
ingiltere123

New postby strabon » Fri Oct 25, 2019 10:46 am

ingiltere123 wrote:
strabon wrote:Merhabalar,

Merhaba, sadece yukarıda belirttiğiniz evrakları mı sundunuz? Fotoğraf, bilet? İlişkinizi belirten bir yazı vs yazmadınız mı?

İlişkimizi anlatan ortak bir yazı ve 3 arkadaştan da destek yazısı aldık ek olarak. Fotoğraflar, 2 seyahat bileti ve 2 etkinlik bileti koymuştuk.

Telefon konuşma geçmişi, whatsapp vs yazışma geçmişi koymamıştık.
strabon

New postby back2black » Fri Oct 25, 2019 11:25 am

Merhabalar. Biz 23 ekim tarihinde esimle birlikte ank antlasmasi vizesine basvurduk. Basvuran kisi benim ve esimde dependent olarak basvuracakti. Fakat sistemde yasanan bir sikintidan dolayi danismanimiz esime dependent vize basvuru randevusu alamamis ve onun icin de ayrica bir ankara antlasmasi basvurusu yapmis .Ankarada ki basvuru merkezine gittigimizde bize bu sebeple red verebileceklerini soylediler. Dosyalarimizi orada birlestirdiler ve aile diye eklediler fakat bu daha sonrasi icin sorun olur mu? Danismanimiz evlilik cuzdanini ekledigini ve gerekli yazilari yazdigini esimin dependent oldugunun bilgisini benim dosyamda belirttigini soyledi. Kafamiz cok karisti. Bu sebeple red alabilir miyiz?

Böyle bir durumla karşılaşan bize bir fikir verebilecek olan var mı?
Last edited by back2black on Sat Oct 26, 2019 4:54 pm, edited 1 time in total.
back2black

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü