Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby serdaragorn » Fri Oct 25, 2019 11:40 am

strabon wrote:Merhabalar,

Birkaç gün önce Ankara anlaşması vize başvurumdan olumlu sonuç aldım. Ancak evli olmadığımız dependent'ime vize çıkmadı.

Merhaba, sanki dependant yerine ortak olarak basvursaniz daha iyi sonuc alirsiniz gibi duruyor. Onceki is planiniz ile uyumlu isinize ortak olacak gibi basvururdum ben olsam.
serdaragorn

New postby strabon » Fri Oct 25, 2019 11:45 am

serdaragorn wrote:
strabon wrote:Merhabalar,

Birkaç gün önce Ankara anlaşması vize başvurumdan olumlu sonuç aldım. Ancak evli olmadığımız dependent'ime vize çıkmadı.

Merhaba, sanki dependant yerine ortak olarak basvursaniz daha iyi sonuc alirsiniz gibi duruyor. Onceki is planiniz ile uyumlu isinize ortak olacak gibi basvururdum ben olsam.

Merhaba, kendisi için dependant'ım olarak başvurdum, ben de kendi işimi kendim yapabilirim dedim iş planında. Şimdi bu aşamada onun ortağım olacağını öne sürmek mantıklı olur mu acaba? Ya da işe yarar mı?
strabon

New postby jans » Fri Oct 25, 2019 11:46 am

Merhaba,
5 ağustos tarihinde eşim ankara antlaşmasına başvurdu. 30 eylül tarihinde onay aldı. Başvuruda dependant ile başvuracağını belirtmiştik ve başvuruya benim evraklarımı da götürdü ancak bizim hatamız ben başvuruya birlikte gitmedim ve benim için de ayrı randevu almamız gerektiğini bilmiyorduk. eşim başvuru sırasında benim pasaportumu da vermek istediğinde ise TLS'de sadece "o sonra" diyerek işleme devam etmişler. bu sebeple 1 ekim tarihinde bana ayrı randevu alarak dependant başvurusu yaptık. Online başvuruda 15 gün süre içinde sonuçlanacağı yazıyordu ancak halen sonuç alamadık. Benzer süreç yaşayan var mıdır? Tahmini ne zamana sonuçlanır ve red gelme olasılığı var mıdır? Çok teşekkürler.
jans

New postby anlgngrer35 » Fri Oct 25, 2019 11:51 am

selamlar, 26 eylül izmir başvurumuz bugün sonuçlanmış, şehir dışında olduğumuzdan sonucu pazartesi görücez. 29 gün sürdü bekleme süremiz. eşiminde benimde mailimiz geldi.
anlgngrer35

New postby ingiltere123 » Fri Oct 25, 2019 12:38 pm

Merhaba, sadece yukarıda belirttiğiniz evrakları mı sundunuz? Fotoğraf, bilet? İlişkinizi belirten bir yazı vs yazmadınız mı?[/quote]

İlişkimizi anlatan ortak bir yazı ve 3 arkadaştan da destek yazısı aldık ek olarak. Fotoğraflar, 2 seyahat bileti ve 2 etkinlik bileti koymuştuk.

Telefon konuşma geçmişi, whatsapp vs yazışma geçmişi koymamıştık.[/quote]

Kendiniz mi başvuru yaptınız, danışmanla mı başvurdunuz?
Her dosyayı kendi içinde değerlendiriyorlar. unmarried partner durumunda beraber yaşamak çok önemli. siz sanırım ortak bir ikametgah, evde yaşamayı belgeleyen bişey koymadınız. eski başvurunuzun neden red olduğuna bakarlarsa ekstra ikametgah vs. çok işe yaramayabilir. ortak başvuru daha mantıklı geldi. ama siz olumlu sonuç aldığınız için ortaklığa nasıl çevrilir bilmiyorum.
ingiltere123

New postby Oboist » Sat Oct 26, 2019 4:51 am

Böyle bir haber okudum,paylaşmak istedim
https://vizesizdunya.blog/2019/10/25/ab ... k-kazandi/
Oboist

New postby dorukerdem » Sun Oct 27, 2019 7:23 pm

arkadaslar selamlar.
dun londraya geldim ankara anlasmasıyla.hersey yolunda gidiyor sımdılık.
bir sorum olacak suanda bir arkadasıma ve esine basvuru yapmaya calısıyoruz kendımız. ben basvururen danısnman destegi almadım. Visa4uk den yapmıstım tum basvuru surecını.
Ancak sanırım birseyler degismis, artık sadece gov.uk den yapılıyor sanırım.. arkadasım ıcın basvurdum ama dependant ıcın basvuru yapmayı beceremedım. visa4uk de farklı ıkı basvuru yapıp aynı saate randevu almıstım kendım icin. orada otomatik baglanmıstı basvurular bırbırıne. ancak yeni sistemde gordugum kadarıyla depent basvurusu yapılmıyor. acil yardım rica ederim.
dorukerdem

New postby brave » Sun Oct 27, 2019 7:28 pm

dorukerdem wrote:arkadaslar selamlar.
dun londraya geldim ankara anlasmasıyla.hersey yolunda gidiyor sımdılık.
bir sorum olacak suanda bir arkadasıma ve esine basvuru yapmaya calısıyoruz kendımız. ben basvururen danısnman destegi almadım. Visa4uk den yapmıstım tum basvuru surecını.
Ancak sanırım birseyler degismis, artık sadece gov.uk den yapılıyor sanırım.. arkadasım ıcın basvurdum ama dependant ıcın basvuru yapmayı beceremedım. visa4uk de farklı ıkı basvuru yapıp aynı saate randevu almıstım kendım icin. orada otomatik baglanmıstı basvurular bırbırıne. ancak yeni sistemde gordugum kadarıyla depent basvurusu yapılmıyor. acil yardım rica ederim.

Merhaba
Daha evvel yazmistim tekrar kopyaliyorum

Gov.uk de
Visas kısmından Family in the UK kismindan "apply as a parent" veya "child" (aynı yere cıkıyor ikisi de)
Burdan "outside the uk" "apply online"
burdan sonra devam ettiginizde "Join or accompany...." ile baslayan kısmı seciyoruz
"working in the uk" sectikten sonra turkiyeden basvuru yapacagınzı belirtip cıkan ekrandan "partner or child of a turkishbusiness person"
bu kadar.
brave

New postby umtt » Mon Oct 28, 2019 3:40 am

26 eylülde ankara'dan dosyalarımı teslim etmiştim 25 ekimde olumlu sonuçlandı. vizemi de aynı gün başlatmışlar.
teslim ettiğim dosya içime sinmediği için kabul edilmese hiç şaşırmam diyordum. saçma sapan nedenlerden red alan kişiler de olmuş. bence şans konusu baya etkili.
burada okuduklarıma göre hep kaliteli insanlar başvuruyor umarım hepinizin başvurusu olumlu sonuçlanır.
umtt

New postby derin » Mon Oct 28, 2019 10:36 am

Merhabalar. Brexit esnek bir şekilde 31 ocağa ertelendi. Bir kaç sorum olacak. Bizim başvurumuz 14 ekimdi. Bekleme aşamasındayız. İnşallah olumlu olursa gidiş tarihimize 1 ocak demiştik. Bu aralar gidiş tarihini dikkate alıp mı vize veriyorlar? Esnek bir erteleme olduğu için aralık ayında brexit oldu diyelim, bizim tarihin 1 ocak olması herhangi bir risk oluşturur mu acaba?
derin

New postby summer » Mon Oct 28, 2019 4:23 pm

Merhaba, 22 ekimde başvurdum (eşim ve 2 kızım dependant olarak) bugün aksama dogru evrak teslimi maili geldi. Bu kadar cabuk dönüş olmasını beklemiyordum dogrusu bu durumda sonuç olumsuzdur diye dusunuyorum. Hiç 1 haftada olumlu dönüş alan oldu mu?
summer

New postby brave » Mon Oct 28, 2019 6:36 pm

sdf wrote:
immortalize86 wrote:
Tuna35 wrote:Merhaba,
Ben gov.uk adresinden başvurumu tamamladım ve TLS in sayfasından randevu almak için girişe yönlendirildim. Randevu yerini İzmir seçtim fakat tarih ve saat seçiminden sonra £55 bir ücret çıktı. Şimdi sorum şu;
Randevu için ücretsiz olan bir il seçmek istiyorum. İstanbul başvurusu ücretli mi? Yada başka bir il
Ücretsiz başvuru için bir il var ise başvurumu iptal etmeden randevu yerini değiştirebiliyor muyum yoksa tekrar baştan bir randevu mu oluşturmalıyım?
Teşekkürler...

Self service ücretsiz. Öncelikli saatler var, onlar ücretli. Sabah erken saatler, ya da hemen ertesi gün ücretli oluyor genelde.

Merhabalar,
Sistemde bir hata varmış. Kişi başı £55 alıyor mutlaka. TLS randevusundan sonra iade için online başvuru yapıyorsunuz. İade biraz zaman alıyormuş ne yazık ki. Benim 2 hafta oldu. Henüz iade edilmedi.

Merhaba,
Para iadeniz yapıldı mı acaba? Ben de iade icin mail attim,acaba kac gun suruyor?
brave

New postby bartuzorlu » Tue Oct 29, 2019 3:23 pm

Merhabalar, 1 ay önce danışman yardımıyla Londra'ya giden bir yakınımdan bilgiler alarak kendi hazırladığım Business plan ve diğer belgelerle yarın başvuru yapacaktım fakat Brexit resmi olmamakla birlikte ertelendi diye okudum. Başvuruma şimdilik çok güvenmiyorum biraz sıkışık zamanda hazırladım ve eksik çıkmasını istemiyorum, size şunu sormak istiyorum, red almayı göze alarak başvuru yapmalı mıyım? Olası bir red durumunda bana eksiklerim ve yapmam gerekenleri söyleyecekler mi? Yoksa kafamdaki soru işaretlerini giderdikten sonra mı başvuru yapmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim.
bartuzorlu

New postby Haluk » Tue Oct 29, 2019 3:42 pm

bartuzorlu wrote:Merhabalar, 1 ay önce danışman yardımıyla Londra'ya giden bir yakınımdan bilgiler alarak kendi hazırladığım Business plan ve diğer belgelerle yarın başvuru yapacaktım fakat Brexit resmi olmamakla birlikte ertelendi diye okudum. Başvuruma şimdilik çok güvenmiyorum biraz sıkışık zamanda hazırladım ve eksik çıkmasını istemiyorum, size şunu sormak istiyorum, red almayı göze alarak başvuru yapmalı mıyım? Olası bir red durumunda bana eksiklerim ve yapmam gerekenleri söyleyecekler mi? Yoksa kafamdaki soru işaretlerini giderdikten sonra mı başvuru yapmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim.

Business Guidance diye bir belge var (https://www.gov.uk/government/publicati ... s-guidance). Vize görevlisi muhakkak bu belgeye göre karar veriyor ve ret kararı verirse, ret kararının gerekçelerini yine bu belgeden alıntı yaparak size bildiriyor. Bu belgeyi iyice inceleyip, başvurunuzu bu belgeye yüzde yüz uygun şekilde yapmanızda fayda var bence. Yani ben olsam ilk seferden düzgün hazırlardım. Diğer türlü 1 ay bekleyeceksiniz, 1 ay sonra ret gelirse eksikleri düzeltip tekrar başvuracaksınız. 2 3 aylık bir süreç olmuş olacak. Kaldı ki, ilk seferde ret aldığınızda, ret cevaplarında sizin iş planınızdaki bütün eksikleri sayıp dökmek gibi bir zorunlulukları da yok. Ret kararlarına gerekçe olacak kadar bir eksiği belirtseler yeterli. Yani ilk ret cevabındaki bütün eksiklikleri tamamlamış olsanız bile, yine ikinci başvuruda başka bir gerekçeyle (ilk ret mektubunda atlamış oldukları bir gerekçeyle) ret alma ihtimaliniz de var. Olabilir. O yüzden, bu link attığım belgeyi iyice inceleyip ona göre başvurmanızda fayda olur diye düşünüyorum.

Bu arada, AB 31 Ocak'a kadar ertelemiş olmakla birlikte, kesin bir tarihi de yok. Şu an için sadece 31 Ocak'tan önceki bir tarihte olacağını biliyoruz. Aralık'ta seçim olabilir deniliyor. Veya 31 Ocak'tan önceki herhangi bir tarihte Brexit gerçekleşebilir deniliyor. Şu anki karardan benim anladığım, aralarında mutabakat sağlanırsa Kasım'da bile çıkabilirler. Çok da geciktirmemekte fayda var bence.
Haluk

New postby bartuzorlu » Tue Oct 29, 2019 4:07 pm

Haluk wrote:
bartuzorlu wrote:Merhabalar, 1 ay önce danışman yardımıyla Londra'ya giden bir yakınımdan bilgiler alarak kendi hazırladığım Business plan ve diğer belgelerle yarın başvuru yapacaktım fakat Brexit resmi olmamakla birlikte ertelendi diye okudum. Başvuruma şimdilik çok güvenmiyorum biraz sıkışık zamanda hazırladım ve eksik çıkmasını istemiyorum, size şunu sormak istiyorum, red almayı göze alarak başvuru yapmalı mıyım? Olası bir red durumunda bana eksiklerim ve yapmam gerekenleri söyleyecekler mi? Yoksa kafamdaki soru işaretlerini giderdikten sonra mı başvuru yapmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim.

Business Guidance diye bir belge var (https://www.gov.uk/government/publicati ... s-guidance). Vize görevlisi muhakkak bu belgeye göre karar veriyor ve ret kararı verirse, ret kararının gerekçelerini yine bu belgeden alıntı yaparak size bildiriyor. Bu belgeyi iyice inceleyip, başvurunuzu bu belgeye yüzde yüz uygun şekilde yapmanızda fayda var bence. Yani ben olsam ilk seferden düzgün hazırlardım. Diğer türlü 1 ay bekleyeceksiniz, 1 ay sonra ret gelirse eksikleri düzeltip tekrar başvuracaksınız. 2 3 aylık bir süreç olmuş olacak. Kaldı ki, ilk seferde ret aldığınızda, ret cevaplarında sizin iş planınızdaki bütün eksikleri sayıp dökmek gibi bir zorunlulukları da yok. Ret kararlarına gerekçe olacak kadar bir eksiği belirtseler yeterli. Yani ilk ret cevabındaki bütün eksiklikleri tamamlamış olsanız bile, yine ikinci başvuruda başka bir gerekçeyle (ilk ret mektubunda atlamış oldukları bir gerekçeyle) ret alma ihtimaliniz de var. Olabilir. O yüzden, bu link attığım belgeyi iyice inceleyip ona göre başvurmanızda fayda olur diye düşünüyorum.

Bu arada, AB 31 Ocak'a kadar ertelemiş olmakla birlikte, kesin bir tarihi de yok. Şu an için sadece 31 Ocak'tan önceki bir tarihte olacağını biliyoruz. Aralık'ta seçim olabilir deniliyor. Veya 31 Ocak'tan önceki herhangi bir tarihte Brexit gerçekleşebilir deniliyor. Şu anki karardan benim anladığım, aralarında mutabakat sağlanırsa Kasım'da bile çıkabilirler. Çok da geciktirmemekte fayda var bence.

yardımınız için çok teşekkür ederim, başvuru tarihimi Kasım'ın ortalarına aldım ve iyice hazırlanarak gideceğim.
bartuzorlu

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü