Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ozenc_y » Tue Oct 29, 2019 4:51 pm

Merhaba,

Başvuru formunda "Do you know where you will be staying in the UK?" sorusuna "No" dersem ne olur? Bu bir dezavantaj yaratır mı?

Teşekkürler
ozenc_y

New postby derin » Tue Oct 29, 2019 5:40 pm

ozenc_y wrote:Merhaba,

Başvuru formunda "Do you know where you will be staying in the UK?" sorusuna "No" dersem ne olur? Bu bir dezavantaj yaratır mı?

Teşekkürler

merhaba, dosyanıza oraya gittiğinizde tutabileceğiniz ev gibi şeylerin resimlerini ekliyorsunuz. o yüzden evet deyip,örneğin Londra seçip sonrasında şehri değiştirmek daha mantıklı olabilir.
derin

New postby Oboist » Wed Oct 30, 2019 6:36 am

30 Eylül tarihinde Ankara'dan yapmış olduğumuz başvuru sonucunu almak için bu gece Ankara'ya gideceğim ve yarın umarım olumlu sonucu görürüm,bekleyen tüm arkadaşlara da iyi şanslar dilerim.
Oboist

New postby Oboist » Wed Oct 30, 2019 6:37 am

Başvuru tarihi ; 30 Eylül
Cevap ; 30 Ekim
Ankara
Oboist

New postby bettep » Wed Oct 30, 2019 6:54 am

Merhabalar herkese;

Biz de 15 Ekim online, 28 Ekim biometrik olmak üzere 1 dependantımla başvurumuzu tamamladık. Başvurumu titizlikle kendim hazırladım, 30 sayfalık danışmanlıkla alakalı bir iş planı hazırlayarak biraz abartmış olabilirim ancak biraz niş bir işim olduğundan detaylı açıklama yapmak zorunda kaldım.

Yaklaşık Mayıs'tan beri danışmanla mı çalışsak, kendimiz mi hazırlasak diye ikilemde kalarak; sonunda kendim hazırlamaya karar verdim. Birkaç danışman çok fazla fiyat söyleyince daha uygun fiyatlı bir tane buldum. Ama sanırım biraz daha amatörlerdi, ücretin bir kısmını kendine bir kısmını da bir hukuk firmasına yatırmam gerektiğini söyledi. Aracı gibi çalışması beni biraz rahatsız ettiğinden tercih etmedim ve sıvadım kolları:)

Hazırlık aşamasında forumdaki son 200-300 sayfayı okudum ve birçok yönden hazırlıklarıma yön verdim. O nedenle deneyimlerini paylaşan herkese çok teşekkürler.

Benim de gelecek başvuranlara katkım olması için deneyimimi paylaşmak istiyorum, bununla alakalı herhangi bir bilgi okumadığım için

Paylaşım yapılanların haricinde (sanırım danışmanlar yapıyor ama) ben UK'de şirketimi de kurarak başvurdum. Non-resident paketleri olan bir şirket kurulum firmasını kullandım. Tabi bu durum avantaj mı olur dezavantaj mı olur bilemiyorum. Şirketi kurmanın konuyla alakalı kararlılığımı göstereceğini ve başvurumu sağlamlaştıracağını düşünerek bu kararı verdim. Umarım yanılmam:) Olur da vizemiz çıkarsa sizlere de bilgi vereceğim.

Herkese bol şans..
bettep

New postby bettep » Wed Oct 30, 2019 7:14 am

Liste güncel mi bilemiyorum uzun zamandır kimse yazmamış ama ben kendimi ekleyerek bu zinciri tekrar başlatayım.

Not: Başvurumu Bursa'dan yaptım, ücretsiz kargo hizmeti de veriliyor, bizzat gitmenize gerek kalmıyor. Sanırım her TLS'de bu hizmet yok. Ayrıca İstanbul'da randevu çok geç zamanlara alınabiliyordu bir aralar, biz randevumuzu o zaman kolaylıkla almıştık. Bir sonraki günde bile boşluk vardı. Yoğunluk zamanlarında Bursa'yı da kullanabilirsiniz diye bilgi vermek istedim, hem İstanbul'dan ulaşım kolay hem kargo ile ücretsiz size gönderiyorlar.

-------

@valravn 27 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 1 Ağustos(34 gün)
@mumu 27 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 23 Temmuz (26 gün)
@ecemk 28 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 23 Temmuz (25 gün)
@barismio 28 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 23 Temmuz (25 gün)
@comezabla 3 Temmuz Bursa Sonuç Olumlu 30 Temmuz (27 gün)
@osi 3 Temmuz İstanbul Sonuç Olumlu 25 Temmuz (23 gün)
@Gauke 5 Temmuz Bursa Sonuç Kargoda 29 Temmuz (24 gün) - Olumsuz
@maddog 5 Temmuz İstanbul Pasaport Teslimi 28 Temmuz (23 gün)
@experiences 8 Temmuz İstanbul 31 Temmuz (23 gün) Olumlu
@inciduman 15 Temmuz İstanbul 9 Ağustos (26 gün) pasaportunuzu teslim alın.
@gagalikirpi 18 Temmuz İstanbul 15 Ağustos (28 gün) pasaportunuzu teslim edin.
@Andreadoria 18 Temmuz İstanbul 15 Ağustos (28 gün) pasaport teslim edildi.
@sensen 19 Temmuz İstanbul 21 Agustos (33 Gun) Sonuc Olumlu
@canozdemir 29 Temmuz İstanbul olumlu
@baiern 30 Temmuz İstanbul 5 Eylül (37 Gün) Sonuc Olumlu
@pepe 1 Ağustos Ankara olumlu
@Gauke 2 Agustos Bursa olumlu
@cnsdesigner 7 Ağustos Istanbul 24 Eylül Sonuç Olumlu
@dogduay/@barisbagis - 28 Agustos - Istanbul
@gulhanu - 6 Eylül - İstanbul
@fatar - 6 Eylül - İstanbul- 8 ekim Pasaportunuz getirin maili geldi
@erica_arborea - 9 Eylül - Ankara 11 Ekim Sonuç Olumlu
@cgr - 10 Eylül - Ankara
@busrasahra 11 Eylül - İstanbul
@exeman - 12 Eylül - İzmir
@elf + Dependant 13 Eylül - istanbul (2 basvuru)
@bettep +dependant 28 Ekim- Bursa

İngiltere'den güncel başvuru yapanlar

@ytsejam 28 Mart
@joelondon 14 Nisan parmak izi Londra Sonuç Olumlu 8 Ağustos
@BLL arkadaşı 17 Nisan + kendisi 3 Haziran
emrecixin
@oaybukelondon 25 Haziran
bettep

New postby eddardstark » Wed Oct 30, 2019 8:51 am

Merhabalar,

Benim IT alanında yaptığım başvuru reddedilmişti, iş tanımı gibi şeyler dışında tamamen aynı mantıktaki BP ile kız arkadaşıma yaptığımız başvuru (Kimya Mühendisi, Proje Yönetimi ile ilgili şirket kuracağız) kabul edilmiş. 28 Ekim - 27 Kasım arasında gitmesi gerekiyor.

Bundan sonra nasıl ilerleyelim sizce? AA'ya bir daha başvuru yapayım mı? 27 Ekim'de nişanlandık, evlenip dependent başvurusu mu yapayım?
eddardstark

New postby sdf » Wed Oct 30, 2019 9:15 am

selam arkadaşlar. ben 10 ekimde; eşim de (benim dependant'ım olarak) 7 ekimde başvurumuzu tamamladık. eşim, yurtdışı seyahati olduğu için başvuru sırasında "keep my passport" hizmetini almıştı.

bugün sabah eşimin pasaportunu istediler. tls'nin sitesinden durumlarımızı kontrol ettim. herhangi bir değişiklik görünmüyor (3 yeşil 3 kırmızı).

daha önce tecrübe edenler yardımcı olabilir mi? ne anlamalıyım bu durumdan? eşimin pasaportunu istemeleri iyi birşey mi?

teşekkürler
sdf

New postby esdt » Wed Oct 30, 2019 10:52 am

@valravn 27 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 1 Ağustos(34 gün)
@mumu 27 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 23 Temmuz (26 gün)
@ecemk 28 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 23 Temmuz (25 gün)
@barismio 28 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 23 Temmuz (25 gün)
@comezabla 3 Temmuz Bursa Sonuç Olumlu 30 Temmuz (27 gün)
@osi 3 Temmuz İstanbul Sonuç Olumlu 25 Temmuz (23 gün)
@Gauke 5 Temmuz Bursa Sonuç Kargoda 29 Temmuz (24 gün) - Olumsuz
@maddog 5 Temmuz İstanbul Pasaport Teslimi 28 Temmuz (23 gün)
@experiences 8 Temmuz İstanbul 31 Temmuz (23 gün) Olumlu
@inciduman 15 Temmuz İstanbul 9 Ağustos (26 gün) pasaportunuzu teslim alın.
@gagalikirpi 18 Temmuz İstanbul 15 Ağustos (28 gün) pasaportunuzu teslim edin.
@Andreadoria 18 Temmuz İstanbul 15 Ağustos (28 gün) pasaport teslim edildi.
@sensen 19 Temmuz İstanbul 21 Agustos (33 Gun) Sonuc Olumlu
@canozdemir 29 Temmuz İstanbul olumlu
@baiern 30 Temmuz İstanbul 5 Eylül (37 Gün) Sonuc Olumlu
@pepe 1 Ağustos Ankara olumlu
@Gauke 2 Agustos Bursa olumlu
@cnsdesigner 7 Ağustos Istanbul 24 Eylül Sonuç Olumlu
@dogduay/@barisbagis - 28 Agustos - Istanbul
@gulhanu - 6 Eylül - İstanbul
@fatar - 6 Eylül - İstanbul- 8 ekim Pasaportunuz getirin maili geldi
@erica_arborea - 9 Eylül - Ankara 11 Ekim Sonuç Olumlu
@cgr - 10 Eylül - Ankara
@busrasahra 11 Eylül - İstanbul
@exeman - 12 Eylül - İzmir
@elf + Dependant 13 Eylül - istanbul (2 basvuru)-Olumlu
@bettep +dependant 28 Ekim- Bursa

İngiltere'den güncel başvuru yapanlar

@ytsejam 28 Mart
@joelondon 14 Nisan parmak izi Londra Sonuç Olumlu 8 Ağustos
@BLL arkadaşı 17 Nisan + kendisi 3 Haziran
emrecixin
@oaybukelondon 25 Haziran
esdt

New postby ozenc_y » Wed Oct 30, 2019 10:57 am

Merhaba,

TLS'den randevu tarihi aldıktan sonra online formda değiştirmem gereken bilgiler olduğunu fark ettim ama mevcut başvuruyu iptal edip yeni form doldurmam gerekiyormuş. Henüz randevu tarihim gelmemişken başvuruyu nasıl iptal edebilirim? Sitede iptal için mail yollamanın bedelinin £5.48 olduğu yazıyor. Direkt randevuma gitmesem iptal etmek yerine ne olur veya ücretsiz bir yolu yok mu bilen varsa çok sevinirim.

Teşekkürler herkese
ozenc_y

New postby summer » Wed Oct 30, 2019 11:01 am

zeonidas wrote:
summer wrote:Merhaba, 22 ekimde başvurdum (eşim ve 2 kızım dependant olarak) bugün aksama dogru evrak teslimi maili geldi. Bu kadar cabuk dönüş olmasını beklemiyordum dogrusu bu durumda sonuç olumsuzdur diye dusunuyorum. Hiç 1 haftada olumlu dönüş alan oldu mu?

Başvurunuz ile ilgili son durumu merak ediyorum. Teslim alabildiniz mi? Ve sonuç ne olmuş?

Merhaba vizemiz jet hızı ile çıktı inanın ben de çok şaşkınım 6 günde sonuçlandı araya 29 Ekim girdigi halde başvurunun üstünden tam 8. Gün sonra vizemizi aldik
summer

New postby brave » Wed Oct 30, 2019 11:03 am

summer wrote:
zeonidas wrote:
summer wrote:Merhaba, 22 ekimde başvurdum (eşim ve 2 kızım dependant olarak) bugün aksama dogru evrak teslimi maili geldi. Bu kadar cabuk dönüş olmasını beklemiyordum dogrusu bu durumda sonuç olumsuzdur diye dusunuyorum. Hiç 1 haftada olumlu dönüş alan oldu mu?

Başvurunuz ile ilgili son durumu merak ediyorum. Teslim alabildiniz mi? Ve sonuç ne olmuş?

Merhaba vizemiz jet hızı ile çıktı inanın ben de çok şaşkınım 6 günde sonuçlandı araya 29 Ekim girdigi halde başvurunun üstünden tam 8. Gün sonra vizemizi aldik

Biz de 22 Ekim de basvurmustuk. Yazdiginizdan anladigim olumlu sonuc aldiniz?
Alaniniz neydi acaba? Premium servis falan almis miydiniz cok kisa surede belli olmasi sasirtici.
brave

New postby archonthego » Wed Oct 30, 2019 11:10 am

ozenc_y wrote:Merhaba,

TLS'den randevu tarihi aldıktan sonra online formda değiştirmem gereken bilgiler olduğunu fark ettim ama mevcut başvuruyu iptal edip yeni form doldurmam gerekiyormuş. Henüz randevu tarihim gelmemişken başvuruyu nasıl iptal edebilirim? Sitede iptal için mail yollamanın bedelinin £5.48 olduğu yazıyor. Direkt randevuma gitmesem iptal etmek yerine ne olur veya ücretsiz bir yolu yok mu bilen varsa çok sevinirim.

Teşekkürler herkese

TLS randevunuz için herhangi bir hizmet satın almadıysanız, mail atmaya gerek olmadan eski başvurunuzu unutun, yeni bir başvuru formu doldurun ve onun üzerinden yeni bir randevu alın. Mail atınca da biz iptal edemiyoruz, siz o başvuruyu boşverip yenisini doldurun dediler bize çünkü.
archonthego

New postby ozenc_y » Wed Oct 30, 2019 11:16 am

summer wrote:
zeonidas wrote:

Hızlı sonuç almak için bazı hizmetler var onlardan almış mıydınız ben de şaşırdım doğrusu, TLS'deki bu hizmetler Ankara Anlaşması başvuruları için geçerli mi?

Hayırlısı olsun size bu arada sevindim sizin adınıza.
ozenc_y

New postby brave » Wed Oct 30, 2019 11:22 am

Hızlı sonuç almak için bazı hizmetler var onlardan almış mıydınız ben de şaşırdım doğrusu, TLS'deki bu hizmetler Ankara Anlaşması başvuruları için geçerli mi?

Hayırlısı olsun size bu arada sevindim sizin adınıza.[/quote]
Ben premium servis satin aldim fakat basvuruda aa icin gecerli olmadigini soylediler. Tls nin sitesinde de odemeler kisminda yaziyormus gecerli olmadigi,sonradan farkettim.
brave

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü