Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby brave » Wed Oct 30, 2019 11:25 am

ozenc_y wrote:Merhaba,

TLS'den randevu tarihi aldıktan sonra online formda değiştirmem gereken bilgiler olduğunu fark ettim ama mevcut başvuruyu iptal edip yeni form doldurmam gerekiyormuş. Henüz randevu tarihim gelmemişken başvuruyu nasıl iptal edebilirim? Sitede iptal için mail yollamanın bedelinin £5.48 olduğu yazıyor. Direkt randevuma gitmesem iptal etmek yerine ne olur veya ücretsiz bir yolu yok mu bilen varsa çok sevinirim.

Teşekkürler herkese

Bence para verip mail atmaniza gerek yok, biz mail attik,15 gun icinde doneriz dediler. Biz bastan form doldurduk. Maile de cevap gelmedi.
Yalniz biz randevu almadan yapmistik.
brave

New postby archonthego » Wed Oct 30, 2019 11:41 am

sdf wrote:selam arkadaşlar. ben 10 ekimde; eşim de (benim dependant'ım olarak) 7 ekimde başvurumuzu tamamladık. eşim, yurtdışı seyahati olduğu için başvuru sırasında "keep my passport" hizmetini almıştı.

bugün sabah eşimin pasaportunu istediler. tls'nin sitesinden durumlarımızı kontrol ettim. herhangi bir değişiklik görünmüyor (3 yeşil 3 kırmızı).

daha önce tecrübe edenler yardımcı olabilir mi? ne anlamalıyım bu durumdan? eşimin pasaportunu istemeleri iyi birşey mi?

teşekkürler

Biz 4 Ekim'de eşim üzerinden 2 kişi başvuru yapmıştık, eşim de aynı hizmeti satın almıştı. 28 Ekim'de (24 günde) eşime pasaportunu getirmesi için mail geldi. Hem forumdaki postlardan hem de kmp için eşime verilmiş olan kağıtta yazan "vize onaylanması durumunda pasaportunun isteneceği" bilgisine dayanarak olumlu olduğunu düşünüyoruz. İkimizde de hala sadece 3 ışık yanıyor ama eşimin içerde geri dönecek bir pasaportu henüz olmadığından onunki zaten normal. Asıl bende hala 4. yeşil ışığın yanmamış olması biraz stres yarattı :) Araya 29 Ekim girdiği için eşim pasaportunu bugün teslim edebilecek, bir yandan da benim pasaportun geri dönmesini bekliyoruz sabırsızlıkla.
archonthego

New postby ozenc_y » Wed Oct 30, 2019 1:19 pm

Selam herkese,

Home office yapılacak bir İnsan Kaynakları Danışmanlığı üzerine iş planıyla birlikte hesapta ne kadar para göstermek gerekir? Bu paranın hesapta pound olarak mı bulunması gerekiyor yoksa TL de oluyor mu?

Teşekkürler
ozenc_y

New postby summer » Wed Oct 30, 2019 4:25 pm

Başvurunuz ile ilgili son durumu merak ediyorum. Teslim alabildiniz mi? Ve sonuç ne olmuş?[/quote]

Merhaba vizemiz jet hızı ile çıktı inanın ben de çok şaşkınım 6 günde sonuçlandı araya 29 Ekim girdigi halde başvurunun üstünden tam 8. Gün sonra vizemizi aldik[/quote]
Biz de 22 Ekim de basvurmustuk. Yazdiginizdan anladigim olumlu sonuc aldiniz?
Alaniniz neydi acaba? Premium servis falan almis miydiniz cok kisa surede belli olmasi sasirtici.[/quote]

Evet olumlu sonuç aldık. Çanta tasarımı yapıyorum ve kendim üretiyorum. Herhangi bir özel hizmetten faydalanmadim, hatta başvuru sırasında hiçbir ücret odemedin, bazı evrakların yeminli tercumana çevirtilmesi dışında bize maliyeti olmadı islemin
summer

New postby summer » Wed Oct 30, 2019 4:28 pm

çok sevindim adınıza. yolunuz açık olsun. peki vize tarihinizi belirlediğiniz tarihe göre mi vermişler yoksa hemen mi başlatmışlar?

Benim istediğim tarihe verilmiş
summer

New postby Oboist » Wed Oct 30, 2019 6:08 pm

summer wrote:çok sevindim adınıza. yolunuz açık olsun. peki vize tarihinizi belirlediğiniz tarihe göre mi vermişler yoksa hemen mi başlatmışlar?

Hayırlı olsun,kraliçe ile var mı bir akrabalık?:)))
Oboist

New postby Oboist » Thu Oct 31, 2019 6:34 am

30 Eylül Ankara başvurumuz ile ilgili bugün pasaportlarımızı teslim aldım sonuç olumlu,sonuç bekleyen tüm arkadaşlara şans ve sabır diliyorum.
Oboist

New postby Perseus » Thu Oct 31, 2019 7:23 am

Arkadaşlar selam herkese ,Ankara anlaşması vizemi aldım bana yazılan sureler arasında 1 ay içinde ülkeye girmem lazım ,ben bu süreyi 2 veya 3 ay ertelemem mümkün mü ,daha önce bu şekilde erteleyenler oldumu vede uzatma vizelerinde problem olur mu sizce ,teşekkürler .
Perseus

New postby eddardstark » Thu Oct 31, 2019 9:00 am

daha önce sordum cevap gelmedi.

nişanlımla ayrı ayrı AA'na başvurduk, ona çıktı bana çıkmadı ki zaten dependent olacaktım iyi oldu :)

Dependent başvurusu için nelere dikkat etmeliyiz? Öncelikle şirketi kurup vaadettiğimiz parayı -8000 Pound- şirket hesabına yatırmalı mıyız?
eddardstark

New postby summer » Thu Oct 31, 2019 9:35 am

Oboist wrote:
summer wrote:çok sevindim adınıza. yolunuz açık olsun. peki vize tarihinizi belirlediğiniz tarihe göre mi vermişler yoksa hemen mi başlatmışlar?

Hayırlı olsun,kraliçe ile var mı bir akrabalık?:)))

;) ;) Dizisini izlemiş olmak dışında hicbir ilgim yoktu ;) İngiltere nin çantaya ihtiyacı varmış demek ki diyorum iş planım çanta tasarımı üzerineydi ;)
summer

New postby Arzuhalci » Thu Oct 31, 2019 12:23 pm

sdf wrote:selam arkadaşlar. ben 10 ekimde; eşim de (benim dependant'ım olarak) 7 ekimde başvurumuzu tamamladık. eşim, yurtdışı seyahati olduğu için başvuru sırasında "keep my passport" hizmetini almıştı.

bugün sabah eşimin pasaportunu istediler. tls'nin sitesinden durumlarımızı kontrol ettim. herhangi bir değişiklik görünmüyor (3 yeşil 3 kırmızı).

daha önce tecrübe edenler yardımcı olabilir mi? ne anlamalıyım bu durumdan? eşimin pasaportunu istemeleri iyi birşey mi?

teşekkürler

Eşinizin pasaportunu istemeleri başvurunuz olumlu sonuçlandı anlamına geliyor. Başvuru olumsuz sonuçlanırsa pasaportu talep etmiyorlar. Hayırlı olsun.
Arzuhalci

New postby hakofako » Thu Oct 31, 2019 12:47 pm

arkadaşlar merhaba,

referans mektubu işini nasıl çözüyorsunuz? İngiltere'de iş yapabileceğinize dair bir yer ile daha önce konuşup anlaşıyor musunuz?
hakofako

New postby derin » Thu Oct 31, 2019 1:56 pm

merhaba, 1 ekim başvurusu sonuçlanan oldu mu?
derin

New postby jans » Thu Oct 31, 2019 2:17 pm

derin wrote:merhaba, 1 ekim başvurusu sonuçlanan oldu mu?

Merhaba ben 1 ekim'de dependant olarak başvuru yapmıştım. Bugün vizem geldi.
jans

New postby eddardstark » Thu Oct 31, 2019 2:21 pm

jans wrote:
derin wrote:merhaba, 1 ekim başvurusu sonuçlanan oldu mu?

Merhaba ben 1 ekim'de dependant olarak başvuru yapmıştım. Bugün vizem geldi.

Dependent başvurusu için nelere dikkat etmeliyiz? Öncelikle şirketi kurup vaadettiğimiz parayı -8000 Pound- şirket hesabına yatırmalı mıyız?
eddardstark

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü