Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby jans » Thu Oct 31, 2019 2:23 pm

eddardstark wrote:
jans wrote:
derin wrote:merhaba, 1 ekim başvurusu sonuçlanan oldu mu?

Merhaba ben 1 ekim'de dependant olarak başvuru yapmıştım. Bugün vizem geldi.

Dependent başvurusu için nelere dikkat etmeliyiz? Öncelikle şirketi kurup vaadettiğimiz parayı -8000 Pound- şirket hesabına yatırmalı mıyız?

Sorunuzu tam olarak anlayamadım ama anladığım şekli ile cevap vereyim; dependant olarak bir sermaye göstermiyorsunuz ancak dependant'ı olarak gideceğiniz kişinin gösterdiği sermayenin 2 kişiyi geçindirebilecek düzeyde olması gerekiyor.
jans

New postby eddardstark » Thu Oct 31, 2019 2:31 pm

jans wrote:
eddardstark wrote:
Sorunuzu tam olarak anlayamadım ama anladığım şekli ile cevap vereyim; dependant olarak bir sermaye göstermiyorsunuz ancak dependant'ı olarak gideceğiniz kişinin gösterdiği sermayenin 2 kişiyi geçindirebilecek düzeyde olması gerekiyor.

şöyle açıklayayım: nişanlım bu hafta onay aldı ancak daha BRP'sini almadı. Şirketine 8000 Pound sermaye göstermişti, bu yeterli mi? Bir de hangi belgeleri verdiniz acaba?
eddardstark

New postby jans » Thu Oct 31, 2019 2:49 pm

eddardstark wrote:
jans wrote:
eddardstark wrote:

şöyle açıklayayım: nişanlım bu hafta onay aldı ancak daha BRP'sini almadı. Şirketine 8000 Pound sermaye göstermişti, bu yeterli mi? Bir de hangi belgeleri verdiniz acaba?

yeterli olup olmadığını ben bilemem :) business plan içinde ne gösterdiğinize bağlı. biz eşimin business planinde ve financial chartlarda hep 2 kişilik hesap göstermiştik bütçemiz dahilinde.

Dependant başvurusunda eklediğimiz belgeler:
- sabıka kaydı
- diploma
- kimlik fotokopisi
- pasaport fotokopisi
- evlilik cüzdanı fotokopisi
- bordro belgeleri
- araç ruhsatı
ve eşimin başvurusuna eklediğimiz belgeler (business plan, financial charts, vs.)
jans

New postby Blabla » Thu Oct 31, 2019 3:52 pm

Arkadaslar business plan muhasebe mi yoksa danisman tarafindan mi yaziliyor? Evraklar hazirlandiktan sonra mi yazilmali yoksa sirket kurulunca mi?
Blabla

New postby archonthego » Thu Oct 31, 2019 6:30 pm

4 Ekim'de eşimin iş planı üzerinden yaptığımız 2 kişilik başvurumuz 28 Ekim'de olumlu sonuçlandı. Bekleyen herkese bol şans ve sabır diliyorum.
archonthego

New postby Cgr » Thu Oct 31, 2019 6:55 pm

Blabla wrote:Arkadaslar business plan muhasebe mi yoksa danisman tarafindan mi yaziliyor? Evraklar hazirlandiktan sonra mi yazilmali yoksa sirket kurulunca mi?

Kim tarafından ne zaman yazıldığının önemi yok, sonuçta tüm belgeler aynı zamanda veriliyor. Ben evrak hazırlamaya başlamadan şirketim kurulmuş HMRC kaydım yapılmış teslimden 1-2 gün önce BP elime ulaşmıştı. Şirketi de peşinen kurma zorunluluğun yok, gidince de kurabilirsin.
Cgr

New postby Blabla » Thu Oct 31, 2019 7:17 pm

Anladim product designer olarak basvuru yapicam hesapta 4000£ gostercem bu miktari 3 aylik ev kirasi-sirket harcamasi vs olarak mi yapmam lazim yoksa hesaptaki miktar yonetimi nasil oluyor?
Blabla

New postby siestaroger » Thu Oct 31, 2019 7:23 pm

Arkadaşlar merhaba ben Bora, 27 Ekimde "Handyman" olarak BP'ımı hazırladım ve teslim ettim, aşağı yukarı 150 sayfalık bir BP oldu bunun içinde neler var? Etkinlik ve yetkinlik alanlarım, piyasa analizlerim, finansal tablolar, brexitin sektör üzerinde ileriye dönük pozitif etkileri, CV. 15 Yıllık SGK geçmişim var çeşitli inşaat şirketlerinde ve bununla birlikte yaklaşık büyüklü küçüklü şantiyeler ve freelance daire tadilatları referanslarım mevcut. Hesabımda 103.000 TL yani güncel kurla 14.000 pound civarı bir sermaye gösterdim. Şu an TLS takip sayfasında 3 yeşil şeklinde beklemedeyim umarım en kısa sürede sonuçlanır ve sizinle sonucu paylaşırım. Umarım ki herkesin gönlünce olsun...
siestaroger

New postby by_erdgn » Thu Oct 31, 2019 7:58 pm

Arkadaşlar Merhaba. Bugün itibariyle vizemizi aldık. Eşim üzerinden fotoğrafçı olarak başvurmuştuk.
Darısı tüm başvuranların başına.
Önemli bir not eklemek istiyorum. Banka hesap bilgilerinin son 3 ayını koydum. Son 6 ay olmamasına rağmen vizeyi verdiler. İş planı ve destekleyici bilgiler ne kadar mantıklı olursa vizenin çıkması o kadar olası. Tüm işlemleri kendim hallettim. Çevirmene para verdim sadece.
by_erdgn

New postby Selen80 » Thu Oct 31, 2019 9:25 pm

merhaba bende sosyal medya danışmanı olarak 17 Ekim’de başvurdum sonucu bekliyoruz . Daha önce sosyal medya danışmanı olarak başvuran oldu mu ve sonuç ne oldu . Bizim gibi bekleyen herkese bol şans bu arada
Selen80

New postby ziyay » Thu Oct 31, 2019 9:31 pm

by_erdgn wrote:Arkadaşlar Merhaba. Bugün itibariyle vizemizi aldık. Eşim üzerinden fotoğrafçı olarak başvurmuştuk.
Darısı tüm başvuranların başına.
Önemli bir not eklemek istiyorum. Banka hesap bilgilerinin son 3 ayını koydum. Son 6 ay olmamasına rağmen vizeyi verdiler. İş planı ve destekleyici bilgiler ne kadar mantıklı olursa vizenin çıkması o kadar olası. Tüm işlemleri kendim hallettim. Çevirmene para verdim sadece.

Merhaba öncelikle vizeniz hayırlı olsun. Ben de fotoğrafçıyım olarak başvurmak istiyorum. Bazı sorularım olabilir size. Brexit dolayısıyla süreç çok sıkıntılı bir hale geldi ve zamanım çok kısıtlı. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Mail adresim ziya.yildirim@hotmail.com
ziyay

New postby Oboist » Thu Oct 31, 2019 9:54 pm

summer wrote:
Oboist wrote:
summer wrote:çok sevindim adınıza. yolunuz açık olsun. peki vize tarihinizi belirlediğiniz tarihe göre mi vermişler yoksa hemen mi başlatmışlar?

Benim istediğim tarihe verilmiş

Hayırlı olsun,kraliçe ile var mı bir akrabalık?:)))

;) ;) Dizisini izlemiş olmak dışında hicbir ilgim yoktu ;) İngiltere nin çantaya ihtiyacı varmış demek ki diyorum iş planım çanta tasarımı üzerineydi ;)

Tekraren hayırlı olsun biz de müşteriniz oluruz inşallah o halde:)).Yolunuz açık olsun.
Oboist

New postby cihan7 » Fri Nov 01, 2019 8:14 am

Herkese merhaba, 7 Ekim’de eşimle beraber evraklarımızı İstanbul’dan teslim ettik 31 Ekim’de vizelerimizle beraber pasaportlarımızı teslim aldık. Giriş tarihimize 20 Ocak yazmıştık, BRP kartlarımız da 27 Ocak tarihinden itibaren alınabilirmiş. Yangın söndürme ve ilişkili inşaat malzemeleri satışı olarak bir iş planı yapmıştım. Bu kadar kısa cevap beklemiyorduk ancak sektörümden ingiltere ve avrupa firmaları ve vatandaşlarından çok sayıda letter of intend ve reference letter toplamıştım (15-16 adet kadar) olumlu etkisi olabilir diye düşünüyorum. Ocak sonu londraya giriş yapacağız sonrası herkesin çektiği adres-banka-şirket kurulumu sorunlarıyla boğuşacağız sanırım :) umarım kolay hallolur herkese başarılar dilerim.
cihan7

New postby derin » Fri Nov 01, 2019 11:38 am

en son açıklanan başvuru tarihi 7 ekim sanırım. bizim ki 14 ekim olduğu için bir heyecanlandım az kaldı sanki umarım herkesin ki olumlu olur...:)
derin

New postby Haluk » Fri Nov 01, 2019 3:32 pm

derin wrote:en son açıklanan başvuru tarihi 7 ekim sanırım. bizim ki 14 ekim olduğu için bir heyecanlandım az kaldı sanki umarım herkesin ki olumlu olur...:)

8 günde alan vardı. Bir kaç gün önce paylaşıldı. Yani hiç belli olmuyor. Sabır :)
Haluk

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü