Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby brave » Thu Nov 14, 2019 7:47 am

22 Ekim basvurumuz bugun itibariyle olumlu sonuclandi. Forumdaki bilgiler cok faydali oldu bu surecte,emegi gecen herkese tesekkur ederim. Bekleyenlere bol sans.
brave

New postby bulentk » Thu Nov 14, 2019 9:51 am

Herkese merhaba,

@Haluk vizem onaylandı :)

Kısaca bilgi:
- 11 Ekim: Başvuru tarihi,
- 18 Ekim: Dosya yükleme,
- 24 Ekim: TLSContact randevu,
- 11 Kasım: VISAINFO.SHEFO@fco.gov.uk den email geldi, istediğim vize tarihi 3 aylık süreyi geçiyormuş düzeltme istediler. Ben 20 Mart diye belirtmiştim. Cevaben Şubat ayı olarak düzeltme istedim. "@Haluk: başvuru tarihi mi, bugunun tarihimi diye uyardı." Yeni bir düzeltme maili ile Ocak ve Şubat uygundur diye yanıtladım.
- 13 Kasım: Application Transferred To VAC (Yeşil)
- 14 Kasım: Sabah 8:30 da TLScontact'tan Pasaportunuzu teslim alabilirsiniz diye email geldi,
- 14 Kasım: 11:30 Pasaportumu teslim aldım. Vizem pasaportumda, :)

Not: Pasaport tesliminde ayrı bir giriş var, çok hızlı teslim alınabiliyor.

Vize tarihim 11.02.2020 - 12.03.2020

Başvuruyu kendim hazırladım. Forumdan da haberim olmadığı için çok zor oldu.
Hatta başvurudan sonra Forumu keşfettim. O yüzden biraz modum düştü, keşke başvuru öncesi denk gelseymişim dedim. Sonucun olumsuz olma durumunda forumdan faydalanarak tekrar başvuru yapmayı planlıyordum. Neticede sonuç olumlu, şimdi ise bir sonraki aşama ile ilgili forumdan faydalanacağım.

Herkese başarı ve bol şans dilerim.
bulentk

New postby bettep » Thu Nov 14, 2019 9:54 am

Tebrikler, yeni hayatlarınızda başarılar.

O halde bu güzel haberler üzerine son sonuçları paylaşıyorum:

@nil23 11 Ekim başvuru- 4 Kasım- Olumlu(24 gün)
@akifyaldir 11 Ekim-
@derin 14 Ekim başvuru; 5 Kasım sonuç- Olumlu (22 gün)
@elfbtny 14 Ekim başvuru;5 Kasım sonuç- Olumlu (22 gün)
@fatqsh 17 Ekim başvuru;6 Kasım sonuç- Olumlu (20 gün)
@Selen80 17 Ekim başvuru
@newlife 21 Ekim başvuru; 8 Kasım sonuç-Olumlu (18 gün)
@serdaragorn 21 Ekim başvuru; 10 Kasım sonuç- Olumlu (20 gün)
@sekaraman 22 Ekim başvuru; 7 Kasım sonuç- Olumlu (16 gün)
@brave 22 Ekim başvuru; 14 Kasım sonuç- Olumlu (23 gün)
@bulentk 24 Ekim başvuru;14 Kasım sonuç- Olumlu (22 gün)
@bettep (+dependant) 28 Ekim başvuru;
@Haluk 28 Ekim başvuru;
@musician 13 Kasım başvuru;
bettep

New postby Haluk » Thu Nov 14, 2019 10:51 am

bulentk wrote:Herkese merhaba,

Kısaca bilgi:
- 11 Kasım: VISAINFO.SHEFO@fco.gov.uk den email geldi, istediğim vize tarihi 3 aylık süreyi geçiyormuş düzeltme istediler. Ben 20 Mart diye belirtmiştim. Cevaben Şubat ayı olarak düzeltme istedim. "@Haluk: başvuru tarihi mi, bugunun tarihimi diye uyardı." Yeni bir düzeltme maili ile Ocak ve Şubat uygundur diye yanıtladım.
- 14 Kasım: Sabah 8:30 da TLScontact'tan Pasaportunuzu teslim alabilirsiniz diye email geldi,

Hatta başvurudan sonra Forumu keşfettim. O yüzden biraz modum düştü, keşke başvuru öncesi denk gelseymişim dedim. Sonucun olumsuz olma durumunda forumdan faydalanarak tekrar başvuru yapmayı planlıyordum. Neticede sonuç olumlu, şimdi ise bir sonraki aşama ile ilgili forumdan faydalanacağım.

Süper. Çok sevindim. Demek ki 3 aylık süre de onay tarihi itibarı ileymiş.

Ben de tüberküloz belgesi için Pazartesi'ye randevu alabildim. P.tesi onu göndereceğim.
Haluk

New postby tammy » Thu Nov 14, 2019 12:00 pm

Merhaba, 23ekim parmak izi, 13 ekim mail geldi ve az önce vizemizi aldık 2 eşim ve çocuğumla birlikte. Herkese bol şans ve hayırlı sonuçlar diliyorum.
tammy

New postby archonthego » Thu Nov 14, 2019 12:47 pm

Haluk wrote:
archonthego wrote:
oneroncer wrote:...
merhaba, çalıştığım şirketten maaş bordrosu aldım, fakat Türkçe. İngilizce veremiyoruz dediler, siz bir ön yazı yazmanız gerek dediler, sizin elinizde örnek bir template yada şablonu bulunur mu bu yazının? teşekkürler...

Ait olduğu ay ismiyle payroll diye İngilizce not düşmeniz (mesela post-it ile) yeterli.

Yalnız, bu olay bana bizzat vize karar merkezi tarafından bir ret mektubunda ret sebebi olarak bildirildi. Aslında ret banka hesap ekstresi yerine yanlış dosya yüklediğim içindi (ekstre eksik olduğundandı) ama her belgenin ne olduğunu birer paragraf halinde özet olarak açıkladığım halde, İngilizce çeviri eksikliği sorununu da bir diğer ret sebebi olarak belirtmişlerdi mektupta. Ret mektubundan ilgili kısmı aynen alıntılıyorum:

The Secretary of State is not satisfied that you have provided documents to support your application
The documents you have provided with your application have not been translated and we are therefore unable to make an accurate assessment of your application with the evidence you have supplied.

Bence işinizi şansa bırakmayın, tamamını çevirin veya çevirtin.[/quote]

Ben bunu yazarken kendi başvurumuzdan yola çıkarak söylemiştim ama biz zaten mümkün olduğunca çok şeyi direkt İngilizce veya çevirisiyle sunmuş, İngilizce olmayan ama ne olduğu da aslında çok belli olan bordro gibi birkaç şeyde post-it kullanma ve önemli yerleri highlight etme yoluna gitmiştik. Sizdeki durumu tam bilemiyorum ancak çeviri eksikliğini ret gerekçesi olarak belirtmiş olmalarına diğer arkadaşlar dikkat etmeli bence de.
archonthego

New postby archonthego » Thu Nov 14, 2019 1:08 pm

Herkese merhaba,

5 Ocak itibariyle geçerli vizelerimiz hazır ama eşimin seyahatleri nedeniyle ancak 29 Ocak'ta giriş yapabileceğiz, hatta biletlerimizi de aldık. Ben dependant'ım ve 10 Ocak civarı Londra'da bir mülakata çağrılma ihtimalim var. Öyle bir durumda (erteleme mümkün değil) ilk girişi main applicant olmadan yapıp BRP ve polis kaydımı tamamlayabilir miyim? Bilen veya duyanınız var mı?
archonthego

New postby esdt » Thu Nov 14, 2019 1:31 pm

archonthego wrote:Herkese merhaba,

5 Ocak itibariyle geçerli vizelerimiz hazır ama eşimin seyahatleri nedeniyle ancak 29 Ocak'ta giriş yapabileceğiz, hatta biletlerimizi de aldık. Ben dependant'ım ve 10 Ocak civarı Londra'da bir mülakata çağrılma ihtimalim var. Öyle bir durumda (erteleme mümkün değil) ilk girişi main applicant olmadan yapıp BRP ve polis kaydımı tamamlayabilir miyim? Bilen veya duyanınız var mı?

Merhaba
Forumda daha önce aynı sorunu yaşayan biri uyarmıştı. Dependant lar ilk girişte main applicant olmadan giriş yapamıyormuş. o durumda şans eseri turistik vizesi oldugu için dependant girebilmiş ülkeye. Ayrıca BRP kartı da geçici vize üzerine basılan giriş mührü olmadan almak şansa kalmış. Post office de bakarlarsa pasaporta vermeyebilirlermiş.
esdt

New postby archonthego » Thu Nov 14, 2019 2:40 pm

esdt wrote:
archonthego wrote:Herkese merhaba,

Merhaba
Forumda daha önce aynı sorunu yaşayan biri uyarmıştı. Dependant lar ilk girişte main applicant olmadan giriş yapamıyormuş. o durumda şans eseri turistik vizesi oldugu için dependant girebilmiş ülkeye. Ayrıca BRP kartı da geçici vize üzerine basılan giriş mührü olmadan almak şansa kalmış. Post office de bakarlarsa pasaporta vermeyebilirlermiş.

Cevabınız için teşekkür ederim. O zaman umarım çağırmazlar, çağrılıp gidemezsem daha çok üzülürüm çünkü :)
archonthego

New postby ozenc_y » Thu Nov 14, 2019 3:01 pm

Merhabalar,

Ben iş planımı bir business consultanta yazdırdım ve iş planı Londra'da danışmanlık şirketi kurmak üzerine. Ama aslında ben Edinburgh'a gitmeyi planlıyorum. İş planında Londra yazıp sonra herhangi bir şehre yerleşebiliyor muyum yoksa illa iş olanında yazdığım yere mi gitmem gerekiyor? Neden planda sadece şehri değiştirmiyorsun derseniz Londra marketi üzerine detaylı referans ve bilgiler verildiği için komple değiştirmek istemiyorum :)

Teşekkürler
Last edited by ozenc_y on Thu Nov 14, 2019 9:55 pm, edited 1 time in total.
ozenc_y

New postby Asdfg » Thu Nov 14, 2019 4:15 pm

Herkese merhaba,

28 Ekim’de basvuru merkezine gidip parmak izi vererek basvurumu gerceklestirdim. Basvurular yogunlastigi icin 1,5-2 ay surebilir demislerdi bu nedenle keep my pasport servisini kullandim. Bugun pasaportunuzu getirin diye mail geldi. Bu olumlu sonuclanmis demek midir? Daha once bu durumla karsilasan var mi?

Ayrica burada paylasilan bilgiler icin cok tesekkurler. Ben avukat ile calistim ama her zaman buradan da bilgileri takip ettim, hepsi cok faydali.

Tekrar tesekkurler.
Asdfg

New postby ozenc_y » Thu Nov 14, 2019 9:56 pm

Asdfg wrote:Herkese merhaba,

28 Ekim’de basvuru merkezine gidip parmak izi vererek basvurumu gerceklestirdim. Basvurular yogunlastigi icin 1,5-2 ay surebilir demislerdi bu nedenle keep my pasport servisini kullandim. Bugun pasaportunuzu getirin diye mail geldi. Bu olumlu sonuclanmis demek midir? Daha once bu durumla karsilasan var mi?

Ayrica burada paylasilan bilgiler icin cok tesekkurler. Ben avukat ile calistim ama her zaman buradan da bilgileri takip ettim, hepsi cok faydali.

Tekrar tesekkurler.

Takip ettiğim kadarıyla burada daha önce pasaportlarını bırakmayıp bu mesajı alan kişiler olumlu yanıt aldı, umarım sizinki de öyle olur.
ozenc_y

New postby esdt » Fri Nov 15, 2019 6:55 am

Merhaba Herkese,
Dün bir arkadasım IT alanı basvurusundan red aldı. Red sebebini paylaşıyorum. Yorumu olan arkadaslar yardımcı olabilir mi ? 45 bin TL sermaye göstermişti.

"You have a provided a financial plan with your application and I note that you anticipate income totalling 18,618 pound in your first 12 months of trading, however it is unclear how you developed these figure or what they are based on.
I am therefore not satisfied that you have sufficient funds to start up your business.
You can bear your share of any liabilities that the business may incur
Given that I am not satisfied that you provided a business proposal with a realistic chance of success, I am not satisfied that the projected profits in your business plan are realistic. I am therefor not satisfied your share of the profits from your business will be sufficient to support you whilst in the UK
.
"
Benim basvurum IT alanı olumlu sonuçlandı net profit ilk yıl için 23,000 pound göstermiştim. Çok anlam veremedik redde. Yardımcı olabilecek var mı ?
esdt

New postby derin » Fri Nov 15, 2019 8:15 am

Haluk wrote:
bulentk wrote:Herkese merhaba,

Kısaca bilgi:

merhaba ben 3 ay kısmını tam anlayamadım. ben 14 ekim başvurusu için en geç 14 ocak gidiş tarihi yazabiliyordum. vizem de 5 kasım'da onaylanmıştı.
derin

New postby ozenc_y » Fri Nov 15, 2019 8:48 am

Selamlar,

Diploma, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı gibi belgeleri yeminli tercümana çevirtip notere onaylatmak gerekiyor mu?

Teşekkürler
Last edited by ozenc_y on Fri Nov 15, 2019 11:33 am, edited 1 time in total.
ozenc_y

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü