Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby oktayka » Fri Nov 15, 2019 9:52 am

bulentk wrote:Herkese merhaba,

@Haluk vizem onaylandı :)

Kısaca bilgi:
- 11 Ekim: Başvuru tarihi,
- 18 Ekim: Dosya yükleme,
- 24 Ekim: TLSContact randevu,
- 11 Kasım: VISAINFO.SHEFO@fco.gov.uk den email geldi, istediğim vize tarihi 3 aylık süreyi geçiyormuş düzeltme istediler. Ben 20 Mart diye belirtmiştim. Cevaben Şubat ayı olarak düzeltme istedim. "@Haluk: başvuru tarihi mi, bugunun tarihimi diye uyardı." Yeni bir düzeltme maili ile Ocak ve Şubat uygundur diye yanıtladım.
- 13 Kasım: Application Transferred To VAC (Yeşil)
- 14 Kasım: Sabah 8:30 da TLScontact'tan Pasaportunuzu teslim alabilirsiniz diye email geldi,
- 14 Kasım: 11:30 Pasaportumu teslim aldım. Vizem pasaportumda, :)

Not: Pasaport tesliminde ayrı bir giriş var, çok hızlı teslim alınabiliyor.

Vize tarihim 11.02.2020 - 12.03.2020

Başvuruyu kendim hazırladım. Forumdan da haberim olmadığı için çok zor oldu.
Hatta başvurudan sonra Forumu keşfettim. O yüzden biraz modum düştü, keşke başvuru öncesi denk gelseymişim dedim. Sonucun olumsuz olma durumunda forumdan faydalanarak tekrar başvuru yapmayı planlıyordum. Neticede sonuç olumlu, şimdi ise bir sonraki aşama ile ilgili forumdan faydalanacağım.

Herkese başarı ve bol şans dilerim.

Merhaba,

Ben 24 Ekim'de başvurumu yaptım, eşim ve oğlumuz için de dependent başvurusu yapmıştık.
4 Nisan 2020'de gideceğimi belirtmiştim formlara. 14 Kasım'da tlscontac pasaportları almam için eposta gönderdi. Bugün pasaportları teslim aldım. 11/02/2020 - 12/03/2021 arası için vizem onaylanmış. İstediğim vize tarihi belirttiğiniz 3 aylık süreyi geçmesine rağmen benden düzeltme istemediler.

Herkese bol şans dilerim.

Selamlar.
oktayka

New postby orduevi » Fri Nov 15, 2019 11:32 am

esdt wrote:Merhaba Herkese,
Dün bir arkadasım IT alanı basvurusundan red aldı. Red sebebini paylaşıyorum. Yorumu olan arkadaslar yardımcı olabilir mi ? 45 bin TL sermaye göstermişti.

"You have a provided a financial plan with your application and I note that you anticipate income totalling 18,618 pound in your first 12 months of trading, however it is unclear how you developed these figure or what they are based on.
I am therefore not satisfied that you have sufficient funds to start up your business.
You can bear your share of any liabilities that the business may incur
Given that I am not satisfied that you provided a business proposal with a realistic chance of success, I am not satisfied that the projected profits in your business plan are realistic. I am therefor not satisfied your share of the profits from your business will be sufficient to support you whilst in the UK
.
"
Benim basvurum IT alanı olumlu sonuçlandı net profit ilk yıl için 23,000 pound göstermiştim. Çok anlam veremedik redde. Yardımcı olabilecek var mı ?

Cevabi asagidaki cümlede aslinda. Is planı yetersiz olmalı ki red almış arkadasiniz. Ciro nasil yapilacak, hangi maliyetler var, riskler nedir, müşteri hedefi, ornekler, tablolar etc.

"however it is unclear how you developed these figure or what they are based on"
orduevi

New postby esdt » Fri Nov 15, 2019 12:32 pm

ozenc_y wrote:Selamlar,

Diploma, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı gibi belgeleri yeminli tercümana çevirtip notere onaylatmak gerekiyor mu?

Teşekkürler

Ben diplomayı ve nüfus kayıt örneğini çevirttim tercümana. sabıka kaydı e-devletten ingilizce alınabilir. Sadece çeviri yaptırdım. Noter onayı almadım. Başvurum olumlu sonuçlandı bu arada.
esdt

New postby ozenc_y » Fri Nov 15, 2019 12:35 pm

esdt wrote:

Diploma, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı gibi belgeleri yeminli tercümana çevirtip notere onaylatmak gerekiyor mu?

Teşekkürler

Ben diplomayı ve nüfus kayıt örneğini çevirttim tercümana. sabıka kaydı e-devletten ingilizce alınabilir. Sadece çeviri yaptırdım. Noter onayı almadım. Başvurum olumlu sonuçlandı bu arada.

Teşekkür ederim. Eski şirketimden çalışma belgesi alacağım, başka belge almam gerekiyor mu onlardan yoksa e-devletten 4A hizmet dökümü alsam olur mu?
ozenc_y

New postby esdt » Fri Nov 15, 2019 12:43 pm

ozenc_y wrote:
esdt wrote:

Teşekkürler

Teşekkür ederim. Eski şirketimden çalışma belgesi alacağım, başka belge almam gerekiyor mu onlardan yoksa e-devletten 4A hizmet dökümü alsam olur mu?

E-devletten 4A hizmet dökümü gerekli her türlü. Eski şirket belgeleri de önemli ben onları ingilizce aldım. Çalıştığım firmadan Employee letter, Bordro,Sgk belgesi(tek sayfalık birşey)aldım.
esdt

New postby ozenc_y » Fri Nov 15, 2019 1:20 pm

esdt wrote:
E-devletten 4A hizmet dökümü gerekli her türlü. Eski şirket belgeleri de önemli ben onları ingilizce aldım. Çalıştığım firmadan Employee letter, Bordro,Sgk belgesi(tek sayfalık birşey)aldım.

4A hizmet dokumu edevletten İngilizce alinmiyor degil mi ben gorememis degilim? :)

Tesekkur ederim
ozenc_y

New postby esdt » Fri Nov 15, 2019 1:31 pm

ozenc_y wrote:
esdt wrote:

4A hizmet dokumu edevletten İngilizce alinmiyor degil mi ben gorememis degilim? :)

Tesekkur ederim

hayır ingilizcesi yok onun, Türkçe olarak verdim 4A hizmet dokumunu
esdt

New postby oktayka » Fri Nov 15, 2019 2:36 pm

Teşekkürler

Sabıka kaydını e-devletten ingilizce almıştım. Diğer tüm Türkçe belgeleri kendim çevirdim ve orjinal belgeye ek olarak sundum.

Başvurum olumlu olarak sonuçlandı.
oktayka

New postby eddardstark » Sat Nov 16, 2019 9:54 am

Merhaba,

Belgeleri hangi formatta yüklemeliyiz? Örneğin e-devlet'ten alınan belgeleri PDF yüklesek olur mu? Business plan'ım Word dosyası vs.
eddardstark

New postby icerulez » Sat Nov 16, 2019 8:38 pm

Merhaba arkadaşlar.

Ben en son bir firmada güvenlik personeli olarak cctv operatörü olarak çalıştım. 9 Ay kadar. 18 Haziran 2019'da işten ayrıldım.

Bankamda şu anda 16 bin liram var. Hiç bir yere borcum yok. Yapıkrediden sürekli mesaj alıyorum 90 bin lira krediniz hazır diye. Sıkışırsam kredi çekmem icab edebilir.

Bir yakınım sayesinde bu forumdan haberim oldu.
Bu sene için yeşilkart'a da başvuru yapmıştım 3 senedir yaptığım gibi. Bir problem yaşarmıyım ankara başvrusunda bulunursam ?

Birde ne kadar para göstermem gerekiyor hesabımda ?

Tüm işlemleri TSLcontact sitesinden mi yapıyoruz ?

Sorularım çok olduğu için mazur görün. Şimdiden teşekkür ederim sizlere.
icerulez

New postby ozenc_y » Sat Nov 16, 2019 10:57 pm

Merhaba,

Öncelikle belgelerin soft copy olarak sisteme girilmesi dışında TLScontact'a hard copy olarak da veriliyor mu? Bir de belgeleri sisteme yüklerken dikkat edilmesi gereken bir nokta var mı? İsimlendirme, sıra vb gibi.

Teşekkürler
ozenc_y

New postby siestaroger » Sun Nov 17, 2019 12:43 pm

Arkadaşlar merhaba 28 Ekim'de İstanbul TLS parmak izi verdim, 15 Kasım 4. yeşil yandı, bizimle aynı gün başvuran başka bir arkadaşın tüm ışıklar yandı sanırım 16:30 mesai saatinin bitişine yakın yeşillendiğim için sıra gelemedi 18.11.2019 pazartesi günü haber gelmesini bekliyorum sonucu sizinle paylaşacağım yani 18 güne sonuç alanlardanım. Umarım olumlu sonuçlanmıştır. Herkese bol şans...
siestaroger

New postby Blabla » Sun Nov 17, 2019 2:02 pm

Arkadaslar hesabim hareketli degil yeni mezunum. Babamin 6 aylik hesap ekateresi ve parayida gostererek bana hibe olunduguna dair mektup yazsam olur mu??
Blabla

New postby brave » Sun Nov 17, 2019 2:52 pm

siestaroger wrote:Arkadaşlar merhaba 28 Ekim'de İstanbul TLS parmak izi verdim, 15 Kasım 4. yeşil yandı, bizimle aynı gün başvuran başka bir arkadaşın tüm ışıklar yandı sanırım 16:30 mesai saatinin bitişine yakın yeşillendiğim için sıra gelemedi 18.11.2019 pazartesi günü haber gelmesini bekliyorum sonucu sizinle paylaşacağım yani 18 güne sonuç alanlardanım. Umarım olumlu sonuçlanmıştır. Herkese bol şans...

Buyuk ihtimal Pazartesi sabahtan mail gelecek size.
Bizim de gectigimiz Carsamba aksamı 4.yesil yandi sabahina mail geldi.
brave

New postby brave » Sun Nov 17, 2019 2:53 pm

ozenc_y wrote:Merhaba,

Öncelikle belgelerin soft copy olarak sisteme girilmesi dışında TLScontact'a hard copy olarak da veriliyor mu? Bir de belgeleri sisteme yüklerken dikkat edilmesi gereken bir nokta var mı? İsimlendirme, sıra vb gibi.

Teşekkürler

Self servis sectiyseniz tum belgeleri siz yukluyorsunuz, basvuruda hard copylere bakmıyorlar,ama herkes gibi biz her ihtimale karsi yanımızda goturmustuk.
brave

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü