Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby brave » Thu Oct 24, 2019 11:56 am

Sorunuzun cevabını burada bulabilirsiniz.
https://assets.publishing.service.gov.u ... 1.0ext.pdf
Absences from the UK kısmında
brave

New postby Jumanji3 » Thu Oct 24, 2019 1:42 pm

brave wrote:Sorunuzun cevabını burada bulabilirsiniz.
https://assets.publishing.service.gov.u ... 1.0ext.pdf
Absences from the UK kısmında

Cevap için çok teşekkür ederim.

Belgeyi okudum ancak 180 günlük ibare ILR başvurusu için geçerli diyor. 1 yıllık BRP süremizin sonunda biz ILR başvurusu yapmıyoruz, uzatma başvurusu yapıyoruz(FLR-Further Leave to Remain) diye biliyorum.

* Dolayısı ile ülkede 180 gün kalmamış olmak ILR başvurusunu 1 yıl geciktirmiş olacağı kesin bu belgeye göre.

Ancak cevap bulamadığım soru şu;

* FLR(Uzatma başvurusu) ile ilgili de herhangi bir kural var mı, ülke dışında geçirilecek süre ile ilgili?
Jumanji3

New postby adt » Mon Nov 11, 2019 2:49 pm

zeugma wrote:Gecmis olsun oncellikle.
Evet 30 gunden uzun bir sure araliksiz UK disinda bulundugunuzda gecerli bir gerekce rapor vs. sunmaniz lazim.
Hayirlisi artik zor bir durum.

Merhaba, 30 günden uzun aralıksız UK dışında olma ile ilgili bir veriye başka yerde rastlamadım. Kaynağı nedir? Ya da paylaşabileceğiniz bir link var mı? Yaz aylarında yaklaşık 5-6 hafta aralıksız TR'ye gidiyorum. O yüzden emin olmak istedim..

Teşekkürler şimdiden
adt

New postby zeugma » Wed Nov 13, 2019 2:34 pm

adt wrote:
zeugma wrote:Gecmis olsun oncellikle.
Evet 30 gunden uzun bir sure araliksiz UK disinda bulundugunuzda gecerli bir gerekce rapor vs. sunmaniz lazim.
Hayirlisi artik zor bir durum.

Merhaba, 30 günden uzun aralıksız UK dışında olma ile ilgili bir veriye başka yerde rastlamadım. Kaynağı nedir? Ya da paylaşabileceğiniz bir link var mı? Yaz aylarında yaklaşık 5-6 hafta aralıksız TR'ye gidiyorum. O yüzden emin olmak istedim..

Teşekkürler şimdiden

https://assets.publishing.service.gov.u ... 9.0ext.pdf
Bu aslinda ILR icin gecerli. Uzatma basvurularinda bu kuraldan bahsedilmemis.
zeugma

New postby kosumi » Thu Nov 14, 2019 11:20 am

Merhaba,
Vize uzatma basvurusunda kesintisiz olarak 90 gunden fazla UK disinda kalinan sureler soruluyor diye hatirliyorum. 2 kere uzatmaya basvurdum hic 30 gun hesabi yaptigimi hatirlamiyorum.

Uzatma almak icin 180 gun UK'de kalmis olmak gerek diye bir genel inanis var ama herhangi bir yerde buna bir referans gormedim. Isinizden dolayi UK disinda kaldiysaniz ve UK'ye de fatura kestiyseniz bunun bir sorun teskil edecegini zannetmiyorum. Durumu guzelce aciklayin, bence sorun olmayacaktir uzatma almak icin. Ayrica 'isinden dolayi' 180 gunden az kalan birinin uzatma aldigini da duymustum bir arkadasimdan.

Kolay gelsin, gelismeleri haber verirseniz faydali olur.
kosumi

New postby rainman3 » Sun Nov 17, 2019 10:19 pm

uzatma başvuruları ne kadar zamanda sonuçlanıyor. 3-4 ay diyen var ama çok değil mi bu, o kadar vergi veriyoz, uzatma randevu için paraveriyoruz adamlar yine hayvan muamelesi yapıyor.
rainman3

New postby Freedomml » Mon Nov 18, 2019 10:47 am

merhaba, uzatma başvurusunu online evrak doldurmadan mı yapıyoruz ? yoksa direkt home office mi ?sıraama tam nasıl oluyor?
bir de brp kartımızı ve passportumuzu evraklarla veriyor muyuz içeriye?

tesekkurlerr
Freedomml

New postby braw wind » Thu Nov 21, 2019 2:17 pm

Merhaba, ilk başvuru sürecinde de, uzatma başvurusu için de bu forumdan oldukça yararlanmıştım. Burada yazılanlara pek ekleyecek bir şeyim olmadığı için kullanıcı hesabı açmayı düşünmemiştim. Uzatma başvurusunun yanıtını burada son zamanlarda yazılanlardan çok daha kısa sürede aldım. Bir hesap açıp hem onu hem de 1-2 tane daha konuyu paylaşmak istedim.

1. 1 Ekim 2019 - Online Başvuru
2. 15 Ekim 2019 - Biyometrik ve Belge Teslimi
3. 18 Kasım 2019 - Hem karar mektubu hem de BRP 18 Kasım'da ulaştı bana - Sonuç 3 yıl uzatma

Web tasarım, SEO ve dijital reklamlar konularında danışmanlık veren bir ajans kurdum burada. Başvuru için forumda da listelenen belgeleri hazırladım. Ek olarak belgeleri incelemeyi kolaylaştırması için 1 yıl içerisinde şirketin neler yaptığını aşama aşama ve oldukça ayrıntılı açıklayan bir sunum hazırladım. Bol bol görsel ve ekran görüntüsü koydum. Bu sunumda, başvuruda verdiğim diğer tüm belgelerin ne anlama geldiğini, niye eklediğimi vs. açıkladım. Bu hazırladığım sunumun başvuruyu okumayı kolaylaştırmış olabileceğini düşünüyorum.

Kolay gelsin herkese.
braw wind

New postby izzetbey » Sat Nov 30, 2019 11:46 am

Merhaba,
Şubat ilk hafta uzatmaya başvuracağım. Pasaportumun geçerlilik tarihi ise 2022 Aralık ayına kadar. Başvuruyu yaptığım zaman şubat 2020 olacak, 3 yıldan az süresi olduğu için pasaportun uzatmada 3 yıl yerine 1 yıl verirler mi? Bununla ilgili bir sınır var mıdır? Bu konuda deneyimi olanlar paylaşabilir mi?

Teşekkürler.
izzetbey

New postby raymalifalitiko » Mon Dec 02, 2019 7:26 pm

braw wind wrote:Merhaba, ilk başvuru sürecinde de, uzatma başvurusu için de bu forumdan oldukça yararlanmıştım. Burada yazılanlara pek ekleyecek bir şeyim olmadığı için kullanıcı hesabı açmayı düşünmemiştim. Uzatma başvurusunun yanıtını burada son zamanlarda yazılanlardan çok daha kısa sürede aldım. Bir hesap açıp hem onu hem de 1-2 tane daha konuyu paylaşmak istedim.

1. 1 Ekim 2019 - Online Başvuru
2. 15 Ekim 2019 - Biyometrik ve Belge Teslimi
3. 18 Kasım 2019 - Hem karar mektubu hem de BRP 18 Kasım'da ulaştı bana - Sonuç 3 yıl uzatma

Web tasarım, SEO ve dijital reklamlar konularında danışmanlık veren bir ajans kurdum burada. Başvuru için forumda da listelenen belgeleri hazırladım. Ek olarak belgeleri incelemeyi kolaylaştırması için 1 yıl içerisinde şirketin neler yaptığını aşama aşama ve oldukça ayrıntılı açıklayan bir sunum hazırladım. Bol bol görsel ve ekran görüntüsü koydum. Bu sunumda, başvuruda verdiğim diğer tüm belgelerin ne anlama geldiğini, niye eklediğimi vs. açıkladım. Bu hazırladığım sunumun başvuruyu okumayı kolaylaştırmış olabileceğini düşünüyorum.

Kolay gelsin herkese.

Merhaba,

Jet hiziyla donus almissiniz, hayirli olsun. Ocak sonu uzatmaya basvuracagimiz icin benzer bir sunum hazirlamaya karar verdik. Cok tesekkur ederiz verdiginiz bu bilgi icin
raymalifalitiko

New postby gndlf » Tue Dec 03, 2019 2:57 am

izzetbey wrote:Merhaba,
Şubat ilk hafta uzatmaya başvuracağım. Pasaportumun geçerlilik tarihi ise 2022 Aralık ayına kadar. Başvuruyu yaptığım zaman şubat 2020 olacak, 3 yıldan az süresi olduğu için pasaportun uzatmada 3 yıl yerine 1 yıl verirler mi? Bununla ilgili bir sınır var mıdır? Bu konuda deneyimi olanlar paylaşabilir mi?

Teşekkürler.

İyi günler

Uzatma alan arkadaşlardan, bu konuda bilgi verebilecek olan var mı? Pasaport süresini de uzatmamız gerekiyor mu?
gndlf

New postby mstfa » Sat Dec 21, 2019 7:33 pm

Merhaba,

Basvuru esnasında siteden cok yararlandım. Tesekkur ediyorum.Bir sene sonrasında yaptigim uzatma basvuru tarihlerimi paylasmak istedim.

24 Kasim Online Basvuru
24 Kasim- 9 Aralik arasi peyderpey belge upload ettim
9 Aralik biometrik ve belge kontrol
21 Aralik Karar mektubu (3 yil onaylanmis)

Yazilimciyim, 10 ay boyunca kendi isimi yapip fatura kesmistim. Normal belgelerin disinda bir seneyi ozetleyen 1 sayfa progress report yazmistim.

Pasaportla ilgili soruya yanit olur mu bilemedim ama oglumun pasaportu 2020 de expire oluyor yenilememiz gerekecek. Onun da 3 yili onaylandı. Kendi gorusum problem olmayacagi yonunde.

Tesekkurler.
mstfa

New postby termon » Sat Dec 28, 2019 10:20 am

izzetbey wrote:Merhaba,

Teşekkürler.

Merhaba,
Benim de durumun "izzetbey" inkiyle aynı. Konuyla alakalı bir tecrübesi olan var mıdır acaba?
Elimde 9 yıl önce TR den alınmış bir pasaport var.. Sanırım TR pasaportlarına süre uzatması da yapılmıyor. Süre bitince yeni pasaport veriyorlar. Sizce yeni bir pasaport çıkarıp onunla mı uzatma başvurusu yapmak gerekir ( ki sanıyorum yeni pasaport ile birsürü yeni bildirim yapmak gerekecek) eski pasaport ile mi?
Ayrıca belki bilen vardır diye soruyorum, yeni pasaport çıkarınca , pasaport numarası da değişiyor mu yoksa eski pasaport numarası yeni belgeye mi işleniyor?
Konuyla alakalı alakasız herkese selamlar ve şimdiden teşekkürler
termon

New postby Fiddisback » Mon Dec 30, 2019 1:10 pm

mstfa wrote:Merhaba,

Basvuru esnasında siteden cok yararlandım. Tesekkur ediyorum.Bir sene sonrasında yaptigim uzatma basvuru tarihlerimi paylasmak istedim.

24 Kasim Online Basvuru

Yazilimciyim, 10 ay boyunca kendi isimi yapip fatura kesmistim. Normal belgelerin disinda bir seneyi ozetleyen 1 sayfa progress report yazmistim.

Pasaportla ilgili soruya yanit olur mu bilemedim ama oglumun pasaportu 2020 de expire oluyor yenilememiz gerekecek. Onun da 3 yili onaylandı. Kendi gorusum problem olmayacagi yonunde.

Tesekkurler.

Merhaba,

Hayırlı ve kutlu olsun uzatmanız. Uzatma başvuru süreci de epey hızlı işlemiş, ne mutlu. Acaba ne zaman başlamıştı vizeniz? Yani kaçıncı ayda yaptınız uzatma başvurusunu? Bizim ECAA vizemiz Mayıs 16'da başladı; ama uzatmayı mümkün olduğunca erken halletmek istiyoruz.

Teşekkürler.
Fiddisback

New postby mstfa » Thu Jan 02, 2020 11:25 am

Fiddisback wrote:
mstfa wrote:Merhaba,

24 Kasim Online Basvuru

Tesekkurler.

Merhaba,

Hayırlı ve kutlu olsun uzatmanız. Uzatma başvuru süreci de epey hızlı işlemiş, ne mutlu. Acaba ne zaman başlamıştı vizeniz? Yani kaçıncı ayda yaptınız uzatma başvurusunu? Bizim ECAA vizemiz Mayıs 16'da başladı; ama uzatmayı mümkün olduğunca erken halletmek istiyoruz.

Teşekkürler.

Cok tesekkur ederim. Evet surec epey hizlanmis cok hizli sonuclaniyor.
Vize bitis tarihine 28 gun kaladan itibaren basvurabiliyorsunuz. Yani sizin durumda 18 Nisandan iribaren 16 Mayisa kadar formu submit edebilirsiniz. Aldiginiz randevu tarihine kadar da belgeleri randevu aldiginiz sisteme yukleyebilirsiniz.

Randevu ile ilgili birsey daha ekleyim. Ilk baktigimda ben randevuyu ucretli sandim. Yani yere ve tarihe gore £300-£400-£500 gibi fiyatlar gordum. Ama ara ara kontrol ederken ucretsiz bir randevuya denk geldim ve ayirt ettim. Randevu icin hic para odemedim yani.
mstfa

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü