Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ozenc_y » Wed Nov 27, 2019 11:16 pm

Haluk wrote:Arkadaşlar, yarın başvurumu yapalı tam bir ay olacak. 2 hafta önce mail atıp tüberküloz belgesi göndermemi istediler. Gidip muayenemi yaptırıp, raporumu alıp gönderdim. Hala haber gelmedi. Sanırım forumda 28 Ekim’de başvuru yapıp onay / cevap almamış tek kişiyim. Sizce mail atıp / telefon edip soruştursam mı? Kurcalarsam ters bir şey olur diye korkuyorum… ama diğer taraftan da 3-4 gündür ciddi gerildim. Seyahatimi planladığım tarih olarak 30 Kasım yazmıştım. O tarihe yetişmesi mümkün değil artık. Olumsuza mı yormalı acaba? Aramalı veya email göndermeli miyim yoksa beklemeli miyim sizce? Olumsuz düşünmekte erken mi davranıyorum?

Bence içinizi ferah tutun, burada takip ettiğim kadarıyla 1 haftada onay alan da oldu 1 ay sonra alan da. Sizin ek belge istendiği için süreç uzamıştır. Diğer şeyler olumsuz olsaydı o testi hiç istemezlerdi gibi geliyor bana. Umarım en kısa sürede olumlu yanıt alırsınız.
ozenc_y

New postby Haluk » Thu Nov 28, 2019 2:31 pm

ozenc_y wrote:
Haluk wrote:Arkadaşlar, yarın başvurumu yapalı tam bir ay olacak. 2 hafta önce mail atıp tüberküloz belgesi göndermemi istediler. Gidip muayenemi yaptırıp, raporumu alıp gönderdim. Hala haber gelmedi. Sanırım forumda 28 Ekim’de başvuru yapıp onay / cevap almamış tek kişiyim. Sizce mail atıp / telefon edip soruştursam mı? Kurcalarsam ters bir şey olur diye korkuyorum… ama diğer taraftan da 3-4 gündür ciddi gerildim. Seyahatimi planladığım tarih olarak 30 Kasım yazmıştım. O tarihe yetişmesi mümkün değil artık. Olumsuza mı yormalı acaba? Aramalı veya email göndermeli miyim yoksa beklemeli miyim sizce? Olumsuz düşünmekte erken mi davranıyorum?

Bence içinizi ferah tutun, burada takip ettiğim kadarıyla 1 haftada onay alan da oldu 1 ay sonra alan da. Sizin ek belge istendiği için süreç uzamıştır. Diğer şeyler olumsuz olsaydı o testi hiç istemezlerdi gibi geliyor bana. Umarım en kısa sürede olumlu yanıt alırsınız.

Teşekkürler iyi dilekleriniz için. Beyleyelim bakalım 1 hafta daha. Ben de size bol şans dilerim.
Haluk

New postby gokhankocaoglu » Fri Nov 29, 2019 11:58 am

Merhaba,
24 Ekim'de başvuru yaptım ama hala beklemedeyim. 24 Ekim ya da daha önce müracat ettiği halde hala başvurusu sonuçlanmamış kimse var mı aramızda?
gokhankocaoglu

New postby musician » Mon Dec 02, 2019 6:44 am

Günaydın;

bugün 4. tık olmuş :) başvurum 13 kasım. heyecan bastı simdi.
musician

New postby musician » Mon Dec 02, 2019 6:47 am

mail de geldi simdi. Almaya gidiyorum gelişmelerden haberdar ederim.
musician

New postby Fisho » Mon Dec 02, 2019 12:52 pm

Bende başvurumu tamamlayıp, geçtiğimiz cum ateslim ettim. Danışmanla çalışmadım, iş planı için destek aldım. Kendimce belgeler için bir check list hazırlamıştım. Burda paylaşıyorum, belki fayda gören olur diye. herkese hitap etmese de basit bir şema olarak kullanılabilir. herkese bol şans.

Personal Information Documents:
• CV
• Cover Letter
• Booked Room Confirmation Mail Print
• Occupational Identity (mesleki kimlik kartı)
• Criminal Record (adli sicil kaydı)
• Certificate of Identity Copy (vukuatlı nüfus kaydı)
• Social Security Institution Service Scheme (sgk hizmet dökümü)

Educational Information:
• Diploma
• Certificates
• References

Business Information Documents:
• Trade Registry Gazette (ticsret sicil gazetesi)
• Tax Board (vergi levhası)
• Authorized Signature List (imza sirküleri)
• Sales Revenue Information Form (satış hasılatı formu)
• Provisional Tax Return(geçici vergi beyannamesi)

Documents Related Business Plan:
• Business Plan
• Attached documents to support the business plans: (iş planını destekleyici hertürlü belge)
- Print of Business Insurance
- Print of Accounting for Limited Companies

Financial Documents:
• Bank Account Statements
• Cover Letter for financial situation
• Six Months of Z Report from POS Machine to Support Bank Account (
• Issued Invoices

Others
Fisho

New postby oktayka » Mon Dec 02, 2019 1:07 pm

gokhankocaoglu wrote:Merhaba,
24 Ekim'de başvuru yaptım ama hala beklemedeyim. 24 Ekim ya da daha önce müracat ettiği halde hala başvurusu sonuçlanmamış kimse var mı aramızda?

Merhaba,

24 Ekim'de başvurmuştum, 15 Kasımda pasaportlarımızı aldık. Vizemiz onaylanmıştı.
Herkese bol şans dilerim.
oktayka

New postby çömezabla » Mon Dec 02, 2019 8:02 pm

osi wrote:Arkadaslar merhaba,basvuru surecimizi anlatmak istedim herkese yardimci olacagini dusunerek.Benim 15 subatta kendi vizem onaylandi ve 5 martta Londraya geldim herkesin yaptigi gibi banka isleri,adres isleri derken sirketimi kurdum.Ilk maasimi haziranda yatirabildim cunku nino haziranin basinda geldi bu zamana kadarda 1000 pound kar payi aktardim haziranin 21de ilk maasim olan 1600 poundu yatirdim (ve bu zamana kadar 1600+1000+500 fatura kestim)evlenmek icin 26 haziranda Turkiyeye gittim 30 haziranda nikahimiz kiyildiktan sonra 3 temmuzda esim icin dependant vizesine basvurduk.Vizeye basvururken Turkiyedeki hesabimi ve burdaki hesabimi gosterdim bu vizenin onaylanmasinin en buyuk sebebi Turkiyede ki hesabimda ailemi gecinderecek 1 yillik paradan fazla para oldugu icin oldugunu dusunuyoruz.
Not:Buradak ki avukatlara sordugumuzda paranin Turkiyede degil ingiltereye getirmem gerektigini soyluyorlardi bende inat ettim getirmicem diye ve sonuc olumlu.Belki benim gibi basvuracak insanlarda vardir. onlara ornek olmasi dilegiyle herkese bol sans.

selam,
tam da bunu arıyordum, çok sağol ama sorularım var yine de :) Biz eşim üzerinden 2 çocuğumuzla geldik Ağustosta. Büyük oğlumuzu uzatmada getirecektik ancak AA nın belirsiz durumu bizi endişelendirdi ve başvurusunu yapmaya karar verdik. Şirketimiz 10 Eylülde kuruldu. Kestiğimiz faturalar ve eşimin şirketten kendi hesabına aktardığı maaşı da var parça parça. Biz onayımızı alırken TR deki bankada gösterdiğimiz paranın büyük bir kısmını eşimin işi için gereken ekipmanları, ev kiralanması, araba vs için kullandık. Şimdi oğlumuz için dependant başvurusu yaparken maddi durumu sorgulayacaklar mı emin olamadık. Ne dersiniz ?
çömezabla

New postby musician » Tue Dec 03, 2019 5:51 am

Merhaba;

Dün pasaportumu aldım, sonuç olumlu. 10 ocak gidiş tarihi istemiştim o tarihe vermişler.
Herkese bol şans dilerim.
musician

New postby Haluk » Wed Dec 04, 2019 12:41 pm

28 Ekim'de yaptığım başvuru için bugün aradılar, vizeniz onaylandı, pasaportunuzu getirin dediler. Bugün pasaportu verdim. 7 işgünü içerisinde geri alırmışım.

Bekleyen tüm arkadaşlara bol şans diliyorum. Herşey gönlünüzce olsun.
Haluk

New postby hakankaya2020 » Tue Dec 10, 2019 11:23 am

Haluk wrote:28 Ekim'de yaptığım başvuru için bugün aradılar, vizeniz onaylandı, pasaportunuzu getirin dediler. Bugün pasaportu verdim. 7 işgünü içerisinde geri alırmışım.

Bekleyen tüm arkadaşlara bol şans diliyorum. Herşey gönlünüzce olsun.

tebrikler @Haluk
Yeni işinizde ve hayatınızda başarılar dileklerimle.
hakankaya2020

New postby Yaniks » Tue Dec 10, 2019 4:42 pm

Merhaba Arkadaslar,

Basvuruyu kendim yapiyorum.
Gov.uk sitesinden 6. adim haric tum tamamladim.

1.Start
2.Application
3.Documents
4.Declaration
5.Pay
6.Further actions

Further Actions bolumunde `"There are some more actions below that you must complete. Your application may not be successful if you do not complete the mandatory actions." yaziyor .Hemen Altinda ise
Mandatory actions
Download your supporting documents checklist
Download checklist
You must download your supporting documents checklist and print it for when you provide your biometrics. This document will only be available to download until 08 April 2020.
Make arrangements to provide your documents and biometrics
Provide documents and biometrics
You must make arrangements to provide your documents and biometrics (fingerprints and facial photograph) with our commercial partner.

TLS`den randevu`da aldim. Tum evraklari kendim scan edecegim. Fakat onun oncesinde ingilterede kuracagim sirket icin gerekli bilgileri dolduracagim herhangi bir Form goremiyorum. Bu noktadan sonra ne yapmam gerekiyor. Daha once bir arkadasim https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome adresinden yapmisti. Simdi nasil ilerlemem gerekiyor acil birileri yardimci olabilir mi ?
Yaniks

New postby itsnotmeneverever » Mon Dec 16, 2019 8:13 am

Merhaba arkadaşlar,

Ben de başvurmayı planlıyorum. Hazırlık aşamasındayım.

Aranızda şirket olarak business advisor ya da import-export gibi şirket kurarak gidenler-gidecekler var mı acaba?
itsnotmeneverever

New postby derin » Mon Dec 16, 2019 2:04 pm

Merhaba arkadaşlar, ben 1 ay önce onay aldım fakat gidiş tarihimi 1ocak belirlemiştim. vizeyi de öyle verdiler. şimdi brexit ocaktan önce gerçekleşirse diye korkuyorum açıkcası. bizi etkileyen bir şey olur mu ki?
derin

New postby gokhankocaoglu » Mon Dec 16, 2019 2:54 pm

derin wrote:Merhaba arkadaşlar, ben 1 ay önce onay aldım fakat gidiş tarihimi 1ocak belirlemiştim. vizeyi de öyle verdiler. şimdi brexit ocaktan önce gerçekleşirse diye korkuyorum açıkcası. bizi etkileyen bir şey olur mu ki?

Brexit'ten önce vize alanları kapsamayacağını düşünüyorum. Kaldı ki Brexit en erken ihtimalle 31 Ocak'tan önce olmayacak. Hatta siyasetçiler 31 Ocaka'a yetişmeyeceğini, Mart-Nisan'ı bulabileceğini söylüyorlar.
Vizeniz çıktıysa rahat olun.
gokhankocaoglu

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü