Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby derin » Tue Dec 17, 2019 8:12 am

gokhankocaoglu wrote:
derin wrote:Merhaba arkadaşlar, ben 1 ay önce onay aldım fakat gidiş tarihimi 1ocak belirlemiştim. vizeyi de öyle verdiler. şimdi brexit ocaktan önce gerçekleşirse diye korkuyorum açıkcası. bizi etkileyen bir şey olur mu ki?

Brexit'ten önce vize alanları kapsamayacağını düşünüyorum. Kaldı ki Brexit en erken ihtimalle 31 Ocak'tan önce olmayacak. Hatta siyasetçiler 31 Ocaka'a yetişmeyeceğini, Mart-Nisan'ı bulabileceğini söylüyorlar.
Vizeniz çıktıysa rahat olun.

Bir yerde 31 aralık diye okumuştum. Bu cuma da avam kamarasında oylanacakmış. Bizim gidiş tarihimiz 14 ocak ama bakalım inşallah hiç birimiz süreçten etkilenmeyiz.
derin

New postby gokhankocaoglu » Tue Dec 17, 2019 9:07 am

derin wrote:
gokhankocaoglu wrote:
derin wrote:Merhaba arkadaşlar, ben 1 ay önce onay aldım fakat gidiş tarihimi 1ocak belirlemiştim. vizeyi de öyle verdiler. şimdi brexit ocaktan önce gerçekleşirse diye korkuyorum açıkcası. bizi etkileyen bir şey olur mu ki?

Brexit'ten önce vize alanları kapsamayacağını düşünüyorum. Kaldı ki Brexit en erken ihtimalle 31 Ocak'tan önce olmayacak. Hatta siyasetçiler 31 Ocaka'a yetişmeyeceğini, Mart-Nisan'ı bulabileceğini söylüyorlar.
Vizeniz çıktıysa rahat olun.

Bir yerde 31 aralık diye okumuştum. Bu cuma da avam kamarasında oylanacakmış. Bizim gidiş tarihimiz 14 ocak ama bakalım inşallah hiç birimiz süreçten etkilenmeyiz.

Mart ayından önce Brexit gerçekleşmez bence.
gokhankocaoglu

New postby pelin5 » Tue Dec 17, 2019 12:21 pm

herkese selam
banka hesabında gösterilecek olan paranın büyük kısmını ailemizden almış olmak sorun yaratır mı? yani kendi birikimlerinizin belli bir meblağın üstünde olma şartı var mı?

teşekkürler
pelin5

New postby ozenc_y » Tue Dec 17, 2019 2:37 pm

Merhabalar, 21 Kasim veya sonrasinda basvurmus olup yanit alanlar var mi acaba?
ozenc_y

New postby gokhankocaoglu » Tue Dec 17, 2019 3:06 pm

Bundan böyle başvurudan sonra yüz yüze mülakat uygulaması gelmiş.
Biz bugün yarın cevap gelir diye beklerken 7 Ocak tarihine mülakata çağıran bir mail aldık. Bu tarihte İngiltere ile Türkçe olarak video-konferans yapılacağını, bizlere İngiltere'deki iş planımız hakkında sorular sorulacağı yazılmış. Muhtemelen daha cevap gelmemiş arkadaşlara da bu mail gelecektir.
Mülakata giden arkadaşlar lütfen tecrübelerini yazabilirler mi?
gokhankocaoglu

New postby cella » Tue Dec 17, 2019 7:59 pm

tebrikler..

peki hiç coffe shop tecrübeniz olmamasına rağmen dosyanızı nasıl güçlendirdiniz?

barista, kahve vb. sertifika falan koydunuz mu? eğitimizinle iş tecrübenizle nasıl bağdaştırdınız? nasıl bir market araştırması koydunuz?

ben de eğitimimden bağımsız bir alanda coffee shop ya da gift shop açmak için başvurmayı düşünüyorum da. herkesten önerilerinizi bekliyorum.

şimdiden teşekkür ederim.

Sensen wrote:
fanti wrote:
upekyildiz wrote:Arkadaşlar forumda emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Dosyamı hazırlarken bu forumun inanılnaz yardımı ve desteği oldu. Yeni başvuracak arkadaşlara kolaylıklar diliyorum.

Kısaca süreçten bahsedeyim, biz iki ortaklı limited şirket kurarak coffee shop açılışı üzerine hazırladık planımızı. İkimiz de profesyonel hayatta maaşlı olarak çalılıyoruz ve yapacağımız işte deneyimimiz olmadığı için danışmanlık şirketleri dosyamızı hazırlamak istemediler. Yenibir Hayat firması görüşmeye bile kabul etmedi bizi.

Biz de kendi dıosyamızı kendimiz hazırladık. Örnek planlar üzerinden hareket ederek ne yapmak istiyorsak gerçek hedeflerimiz üzerinden hazırladık planımızı. Çok detaylı çalıştık pazar ve rakip analizi bölümünü titizlikle çalıştık. Bp toplam 25 sayfa tuttu. Destekleyici evrakların hiçbirini çevirtmedik. Diplomalar, sertifikalar, sgk dökümleri hepsini orjinal haliyle koyduk. Umarım yeni hazırlık yapan arkadaşlara kısmen de olsa yardımcı olur bu bilgiler. Saygılar.

Selamlar, ortaklardan her ikisine de "self employed" vize mi verildi yoksa birisi "dependant on ... (diğer ortak)" mı oldu ?

Bir tanıdığımız ortaklı şekilde başvurdu dependant olmuyor ikisi de bp de yazılan kendi işlerine devam ediyor (dependant olsa birinin maaşlı çalışma hakkı vs olur ki burdan bile mantıken dependant olmayacağı ortaya çıkıyor) uzatmada da ayrı ayrı başvurdular sadece birbirlerinin kartvizitlerini eklemişler ona bile gerek yoktu aslında diyorlar yani her biri kendinden sorumlu.
cella

New postby nostromo » Tue Dec 17, 2019 8:15 pm

Merhaba arkadaşlar,

En basit şekliyle sorumu sorayım:

Ankara anlaşması ile UK'ye gidip şirket kurmuş bir kimsenin şirketine TR'de yaşayan biri olarak ortak olabilir miyim?

Teknik olarak bunun mümkün olup olmadığını öğrenmek istiyorum aslında.
Yani ben Ankara anlaşmasına başvurmayacağım ve TR'de yaşamaya ve çalışmaya devam edeceğim. Ankara anlaşması ile kurulmuş şirketlere ortak olma / ortak alma konusunda bir kısıt vs. var mıdır? Başka bir ifadeyle fiziksel olarak hisse senedi satın alabilir miyim?

Çok teşekkürler şimdiden.
nostromo

New postby nostromo » Tue Dec 17, 2019 8:21 pm

Ben de tam olarak bu soruların cevabını arıyorum.

Jumanji3 wrote:Merhaba arkadaşlar,

Bir uzmanlık sorusu için bilenlerden desteklerini rica ediyorum.

- Ankara Anlaşması vize ike kuracağımız şirketin "bir ortak edinmesi, yatırım alması, yatırımcıya hisse vermesi" vb. konular için diğer herhangi bir İngiliz şirketinden farkı var mı?

- %100'ünün vize sahibine ait olduğu şirkete giren farklı ortaklar ile vize sahibinin hisse oranının düşebileceği alt bir limit var mıdır?

- Vize sahibini şirketteki tüm hisselerini sattığı durumda vizesi iptal edilecektir, ancak şirketin yeni sahiplerinin devam etmesi ile ilgili bir problem ortaya çıkar mı?

Şimdiden teşekkürler
nostromo

New postby ozenc_y » Wed Dec 18, 2019 1:06 pm

pelin5 wrote:herkese selam
banka hesabında gösterilecek olan paranın büyük kısmını ailemizden almış olmak sorun yaratır mı? yani kendi birikimlerinizin belli bir meblağın üstünde olma şartı var mı?

teşekkürler

Onlarin da tum gelir kaynaklarini gostermeleri banka hesap dokumlerini anlamalari ve bu parayi nerden elde ettiklerini kanitlamalari gerekiyor. Yanina bir de kizimiza hibe ettik geri istemeyecegiz seklinde bir dilekce yazarlarsa daha iyi olur.
ozenc_y

New postby berkke » Thu Dec 19, 2019 12:22 am

Yukarda yazılan zorunlu mülakat olayı doğrumu?Bende başvuru için hazırlanıyorum mülakata kesin çağıralacakmıyım?
berkke

New postby halilaloglu » Thu Dec 19, 2019 5:09 pm

gokhankocaoglu wrote:Bundan böyle başvurudan sonra yüz yüze mülakat uygulaması gelmiş.
Biz bugün yarın cevap gelir diye beklerken 7 Ocak tarihine mülakata çağıran bir mail aldık. Bu tarihte İngiltere ile Türkçe olarak video-konferans yapılacağını, bizlere İngiltere'deki iş planımız hakkında sorular sorulacağı yazılmış. Muhtemelen daha cevap gelmemiş arkadaşlara da bu mail gelecektir.

Sizin açınızdan bir mahsuru yoksa mülakat ile ilgili olarak aldığınız maili bizimle paylaşır mısınız?? her hangi bir nedenle mi yoksa genel prosedür gereği mi yapılacak bu görüşme vs görmüş oluruz.
halilaloglu

New postby ozenc_y » Thu Dec 19, 2019 5:13 pm

Mulakat daveti size hangi asamada geldi? Benim 21 Kasim basvurum bugun 4 tik oldu ve henuz bir mulakat maili yok. Yarin pasaportum tlscontact'a ulasirsa alirim diye umuyorum.
ozenc_y

New postby ozenc_y » Fri Dec 20, 2019 9:20 am

Herkese selam,

21 Kasim basvurum bugun olumlu sonuclandi pasaportumu teslim aldim. Bu forumdaki bilgiler olmasaydi yapamazdim herhalde, herkese cok tesekkur ederim. Daha genis bir zamanda kendi basvuru surecimle ilgili detaylari da yazacagim. Bu arada bana mulakat daveti gelmedi.

Sevgiler
ozenc_y

New postby gokhankocaoglu » Fri Dec 20, 2019 9:37 am

halilaloglu wrote:
gokhankocaoglu wrote:Bundan böyle başvurudan sonra yüz yüze mülakat uygulaması gelmiş.

Sizin açınızdan bir mahsuru yoksa mülakat ile ilgili olarak aldığınız maili bizimle paylaşır mısınız?? her hangi bir nedenle mi yoksa genel prosedür gereği mi yapılacak bu görüşme vs görmüş oluruz.

Tabii ki. Buyrun

I am writing from the UK visa section in Sheffield, UK regarding your ECAA business application.

We are currently considering this application and would like you to attend an interview.

We have arranged an interview for you at the Visa Application Centre for the date and time below:

Interview date: 7th January 2020
Interview time (Local): 12:00
Interview time (UK): 09:00
Interview location: Istanbul VAC

Please read the below information carefully:

Confirming Attendance:

You are required to confirm that you will be attending this interview. Please send your reply to Sheffield.InterviewProgramme@fco.gov.uk and include your application reference number (GWF) in ALL correspondence. .

Please note:

• You should notify us as soon as possible if for any reason you cannot attend your interview at the given time.

• Please note that failure to attend without prior notice may lead to a decision being made without the interview being conducted and consideration will be given on Immigration Rule 320(7D).

• Arriving for your interview late may also mean we are unable to accommodate you.

Your Interview:

You will be interviewed via video conference by a Home Office interviewer and will be asked questions regarding the application and the evidence that was provided with it.

An Entry Clearance Officer will have conducted background checks and reviewed all the documents, and you will be given the opportunity to explain any discrepancies or provide further information in the form of the interview.

Please note:

• This interview may be recorded. We can proceed with a non-recorded interview but a recorded interview provides the most accurate record of what you say. If you do not want your interview to be recorded, please inform us of this via email to Sheffield.InterviewProgramme@fco.gov.uk

• Only you will be admitted into the Visa Application Centre premises for your interview. No friends or relatives will be admitted.

• Please let us know in advance if you intend to bring a solicitor or representative.

• We ask that you arrive 30 minutes before your interview allowing 60 minutes for the actual interview.

• Please do not bring additional documents (business plans are permitted).

• Please note mobile phones are not permitted in the interview room.

Language Requirement:

Your interview will be conducted in Turkish.

Please note:

• If you are unable to complete the interview in the language stated above, please inform us immediately.

Identification:

Please bring a form of photo I.D with you so that Visa Application Centre staff can identify you.

The Visa Application Centre:

Please use the following links to find the address of the Visa Application Centre you require:

https://www.vfsglobal.co.uk or https://uk.tlscontact.com

Kind regards,

Interview Team
UK Region - Sheffield

Visas & Citizenship, UK Visas and Immigration
4th Floor, Vulcan House (Iron), 6 Millsands, Sheffield, S3 8NU
gokhankocaoglu

New postby Yasemin75 » Fri Dec 20, 2019 2:08 pm

Merhaba arkadaşlar,
Haziran ayında Ankara anlaşması vizemi aldım. Oğlum üniversite okuyor Türkiye’de ve dependent olarak vizesi var. Eşimle bir hafta önce Türkiye’de nikah yaptık British pasaportu var eşimin. Ben Ankara anlaşmasına devam etmek aynı zamanda evliliğimi de bildirmek istiyorum home office’e. Danışmanlara uçuk paralar ödemek te istemiyorum, yolunu yöntemini bilen biri varsa paylaşabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Yasemin75

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü