Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby halilaloglu » Fri Dec 20, 2019 2:47 pm

gokhankocaoglu wrote:
halilaloglu wrote:
gokhankocaoglu wrote:Bundan böyle başvurudan sonra yüz yüze mülakat uygulaması gelmiş.
Biz bugün yarın cevap gelir diye beklerken 7 Ocak tarihine mülakata çağıran bir mail aldık. Bu tarihte İngiltere ile Türkçe olarak video-konferans yapılacağını, bizlere İngiltere'deki iş planımız hakkında sorular sorulacağı yazılmış. Muhtemelen daha cevap gelmemiş arkadaşlara da bu mail gelecektir.
Mülakata giden arkadaşlar lütfen tecrübelerini yazabilirler mi?

Sizin açınızdan bir mahsuru yoksa mülakat ile ilgili olarak aldığınız maili bizimle paylaşır mısınız?? her hangi bir nedenle mi yoksa genel prosedür gereği mi yapılacak bu görüşme vs görmüş oluruz.

Tabii ki. Buyrun

I am writing from the UK visa section in Sheffield, UK regarding your ECAA business application.

We are currently considering this application and would like you to attend an interview.

We have arranged an interview for you at the Visa Application Centre for the date and time below:

Interview date: 7th January 2020
Interview time (Local): 12:00
Interview time (UK): 09:00
Interview location: Istanbul VAC

Please read the below information carefully:

Confirming Attendance:

You are required to confirm that you will be attending this interview. Please send your reply to Sheffield.InterviewProgramme@fco.gov.uk and include your application reference number (GWF) in ALL correspondence. .

Please note:

• You should notify us as soon as possible if for any reason you cannot attend your interview at the given time.

• Please note that failure to attend without prior notice may lead to a decision being made without the interview being conducted and consideration will be given on Immigration Rule 320(7D).

• Arriving for your interview late may also mean we are unable to accommodate you.

Your Interview:

You will be interviewed via video conference by a Home Office interviewer and will be asked questions regarding the application and the evidence that was provided with it.

An Entry Clearance Officer will have conducted background checks and reviewed all the documents, and you will be given the opportunity to explain any discrepancies or provide further information in the form of the interview.

Please note:

• This interview may be recorded. We can proceed with a non-recorded interview but a recorded interview provides the most accurate record of what you say. If you do not want your interview to be recorded, please inform us of this via email to Sheffield.InterviewProgramme@fco.gov.uk

• Only you will be admitted into the Visa Application Centre premises for your interview. No friends or relatives will be admitted.

• Please let us know in advance if you intend to bring a solicitor or representative.

• We ask that you arrive 30 minutes before your interview allowing 60 minutes for the actual interview.

• Please do not bring additional documents (business plans are permitted).

• Please note mobile phones are not permitted in the interview room.

Language Requirement:

Your interview will be conducted in Turkish.

Please note:

• If you are unable to complete the interview in the language stated above, please inform us immediately.

Identification:

Please bring a form of photo I.D with you so that Visa Application Centre staff can identify you.

The Visa Application Centre:

Please use the following links to find the address of the Visa Application Centre you require:

https://www.vfsglobal.co.uk or https://uk.tlscontact.com

Kind regards,

Interview Team
UK Region - Sheffield

Visas & Citizenship, UK Visas and Immigration
4th Floor, Vulcan House (Iron), 6 Millsands, Sheffield, S3 8NU

Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim.Fakat gelen mailden anladığım kadarıyla bu size özel bir durum yani bundan sonra trden başvuru yapan herkes mülakata çağrılacak diye bir durum yok. Zaten trden başvurular alınmaya başladıktan sonradır aslında olan ama çok sık uygulanmayan bir durumla karşılaşmışsınız. Yani aslında başvuran herkes çağrıla bilir ama kişilerin durumlarına ya da başvuruyu değerlendiren görevlinin tutumuna/başvuruda tespit ettiği bir şey ile ilgili olarak gerek görüle bilir. Yanlışlık olmasın diye geri çevrilmeyle ilgili referans verdikleri 'Immigration Rule 320(7D)' yi incelediğimizde;

^^Refusal under Paragraph 320(7D)- Failure to Attend an Interview
An ECO may ask an applicant to attend an interview. If the applicant fails to attend without good reason the application is refused under paragraph 320(7D) of the Immigration Rules.^^

diyor yani bunu da kesin çağrılır değil çağrıla bilirsiniz çağrılırsanız katılmazsanız başvurunuz kabul edilmez şeklinde çevire biliriz.

Ayrıca şu adresten ulaşa bileceğiniz: https://assets.publishing.service.gov.u ... e-v8.0.pdf

ECAA business guidance da sayfa 58 de ^^ ...if it is necessary to interview the applicant in person.^^

deniyor yani gerek görülürse...

yani toparlayacak olursam; genel olarak herkesin bu tarz bir mülakata çağrılma ihtimali olsa da herkes mutlaka çağrılacaktır gibi bir değişiklik yapılmış değil olarak yorumlaya biliriz sizin durumunuzu.

Görüşmenizde bol şans dilerim inşallah oturumunuzu almış olarak paylaşımlarınızı görüyor/okuyor oluruz.
halilaloglu

New postby gokhankocaoglu » Fri Dec 20, 2019 3:03 pm

Evet bize özel bir durum sonradan öğrendiğime göre herkes çağrılmıyormuş. Ancak danışman firmanın söylediğine göre daha önce böyle bir uygulama olmamış. Yeni başlayan bir uygulama. Bundan sonra zorlaştırmaya karar verirlerse yaygınlaşacak sanırım.

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Her şey gönlünüzce olsun.
gokhankocaoglu

New postby 123456 » Sun Dec 22, 2019 3:14 pm

Arkadaslar merhaba, basvuru surecine yeni basladim ve bana biraz karisikmis gibi gelen bir kac durum var,

1- Tasarim ve gorsellestirme uzerine basvuracagim bu alanla ilgili sgk dokumu, is yeri mektubu verebiliyorum ve uk den diplomam var
2015 den beri freelance calisiyorum fakat 2015-2017 yillari arasinda kendi sirketimi okul dolayisi ile kapatmistim, sirket kapandigi icin vergi levhasi alamiyorum ama kestigim faturalari gosterebilirim yalniz isi karistiran kisim soyle, benim bu sirketten hala vergi borclarim var ve vize memurlari bunu gorebilir mi? Eger boyle bir risk varsa kendi sirketim kismini hic karistirmadan ilerleyim diyorum ama bu defa da 2015 den sonrasi sgk yok, tr de vergi borcu olup vize alan biri var mi?

2- Ailemden hibe alacagim parayi direk uk deki hesabima yollatmayi dusunuyorum, basvuruyu istanbuldan yapacagim, uk banka statement i digital alabiliyorum, imzali kagit degil bu sizce sorun olur mu?

3-Yaklasik bir bucuk yil once uk den dondum okulu bitirip, tr de yine is yapmaya devam ediyorum ama tekrar sirket acmak istemedim ankara antlasmasi yapip gitmeyi planladigim icin, haliyle bu 1,5 yillik donemde belgelendirebilecegim bir isim yok sizce bu bir sorun mu?

tesekkurler
123456

New postby Time2live » Mon Dec 23, 2019 8:48 am

Merhabalar.
Ankara anlaşması konusunda başlangıç olarak ne yapmam gerekir. 29 yaşında inşaat mühendisiyim ve kısıtlı bütçeyle yol almak istiyorum. Mutlaka şu kadar da paran olmalı diyeceğiniz durumlar ve başlangıç için yorumlarınızı eksik etmezseniz sevinirim. Gidenlere ve kalanlara boş şans şimdiden.
Time2live

New postby çömezabla » Tue Dec 24, 2019 1:45 pm

Merhabalar,
Bu sabah (24.12.2019) saat 09.00 İzmir TLS ‘de 16 yaşındaki oğlumun ( Kaan ) parmak izi verme sırasında yanında olan aileye sonsuz teşekkür ederim. Keşke isminizi alsaydı. Buraya geldiğinizde ben de size elimden geldiğince yardımcı olmak isterdim. Eğer bunu okursanız lütfen bana yazın. Ankara Anlaşması başvurunuzda size bol şans diliyorum. Sizin için dua edeceğim.
Sevgiler
çömezabla

New postby ziyay » Wed Dec 25, 2019 9:25 am

Bu sıralar başvuru ve sonuç paylaşımları azalmış iyice.

Ben de 24 Aralık itibariyle başvurumu yaptım.

Umarım tüm bekleyen hayırlı sonuçlarını alırlar çabucak.
ziyay

New postby mkice » Wed Dec 25, 2019 10:53 am

Merhabalar herkese,

Business Plan asamasindayim su an, kendim yaziyorum kafama bir sey takildi. Ilk yil icin £80,000 ustunde Sales gosterdim ki genelde o civarlarda kazancim var, eski mesajlardan anladigim kadariyla memurlar yuksek miktarlara pek sicak bakmiyor ve bu yuzden olumsuz yanit verebiliyorlar. Nasil bir strateji izlemeyelim? Bile bile kazanci dusuk gostersem daha mi mantikli olur?
mkice

New postby Mlmc » Thu Dec 26, 2019 3:51 pm

Merhaba 16 Aralik ta istanbul dan basvurdum.
Halen bekliyorum.
Bu ara basvuru donusu alanlar var mi?

Tesekkurler
Mlmc

New postby ziyay » Fri Dec 27, 2019 9:39 am

Mlmc wrote:Merhaba 16 Aralik ta istanbul dan basvurdum.
Halen bekliyorum.
Bu ara basvuru donusu alanlar var mi?

Tesekkurler

Muhtemelen yılbaşından sonra olur dönüşler. Şuan tatildeler. Ben de 24 Aralık’ta verdim parmak izini. Bugün üçüncü aşama yeşil olmuş.
ziyay

New postby ozenc_y » Sat Dec 28, 2019 11:33 am

Merhaba arkadaşlar,

Ben 21 Kasım'da İstanbul'dan başvurdum. Bekarım, bir dependant olmadan başvurdum. 20 Aralık'ta pasaportumu vizem onaylanmış olarak teslim aldım. İş planım Londra'da HR Consultancy firması üzerineydi. Şimdiye kadarki 4 yıllık iş deneyimim de İK alanında. Sadece iş planını bir danışmana yazdırdım, geri kalan şeyleri kendim araştırıp yaptım. Topladığım belgeler şunlardı:

*Business plan
*İş planında zaten expenselerinizi de belirtiyorsunuz, benim işim için sadece laptop telefon ve Linkedin Premium hesabına ihtiyacım var. Telefon ve bilgisayarım zaten olduğu için Linkedin Premium hesabının fiyatını gösteren bir screenshot koydum.
*Cover letter (geçmiş deneyimlerimi özetledim, neden orda bu işi kurmak istiyorum neden başarılı olurum, nasıl müşteri bulacağım kendi marketingimi nasıl yapacağım vs gibi)
*CV
*Diploma scanleri
*Web sitesi. Çok profesyonel olması gerekmiyor benimki de hazır taslaklardan tek sayfa bir site. Domain almak zaten ucuz bir şey. Ayrıca o web sitesinin screenshotlarını ve domainin bana ait olduğunu gösteren bir şey koydum (https://www.whois.com/whois/)
*Kartvizit (internetteki taslaklardan oluşturdum i.e. https://www.canva.com/templates/search/business-cards/ )
*İngiltere'de tutabileceğim fiyatı makul evlere birkaç örnek
*İşimle ilgili sertifikalar
*Bana annem ve babam para yolladığı için ikisinin de 6 aylık hesap dökümleri ve taşınmaz mallarına dair belgeler
*Yine ailemden aldığım hibe mektubu, bu parayı hediye olarak verdiklerini ve geri istemeyeceklerini belirten
*Kendi banka hesap dökümlerim, son 6 aylık
*Son 6 aylık maaş bordroları
*Mevcut veya son işimden antetli kağıda kaşeli çalışma belgesi
*E-devletten 4A hizmet dökümü
*E-devletten adli sicil kaydı
*E-devletten ikamet belgesi
*E-devletten nüfus kayıt örneği
*Geçmiş vizelerimin ve pasaporttaki kimlik bilgilerimin scanleri
*İngiltere'de accountancy firmalarının örnekleri ve fiyatları
*Orada müşteri bulmak adına nasıl marketing yapacaksınız buna dair bir belge, örneğin reklam firmalarını araştırabilirsiniz. Benim Google Ads sertifikam vardı bunu koyup kendim Google reklamlarımı yöneteceğimi belirttim.

Her şey PDF formatında soft copy ve olabildiğince İngilizce olmalı. Ben bazı şeyleri tercüme ettirdim, ama bu must bir şey mi emin değilim işimi sağlama aldım sadece. Dosyaları bilgisayarımda büyük harflerle İngilizce, Türkçe karaktersiz ve -*_) gibi karakterler kullanmadan adlandırdım. Potansiyel müşteri mektubum yoktu o yüzden koyamadım.

Herkese iyi şanslar
ozenc_y

New postby somune » Tue Dec 31, 2019 12:35 pm

Merhaba

Financial advisor olarak başvuru yapmayı planlıyorum örnek iş planı olan varsa paylaşabilir mi?

Saygılarımla
somune

New postby Ersin Topal » Fri Jan 03, 2020 3:50 pm

Merhaba herkese,

Vize başvuru durumumu nereden sorgulatabilirim? Forumda sayfalara baktım, arama yaptım maalesef bulamadım.

Ayrıca 16 Aralıkta başvuru yaptım, sonuç alan var mı acaba?
Ersin Topal

New postby Mlmc » Fri Jan 03, 2020 5:27 pm

Ersin Topal wrote:Merhaba herkese,

Vize başvuru durumumu nereden sorgulatabilirim? Forumda sayfalara baktım, arama yaptım maalesef bulamadım.

Merhaba ben de 16 Aralik basvurusu yaptim benim yerime firma sorguluyor ancak halen sonuc yok bekliyoruz.
Mlmc

New postby Ersin Topal » Fri Jan 03, 2020 6:15 pm

Mlmc wrote:
Ersin Topal wrote:Merhaba herkese,

Merhaba ben de 16 Aralik basvurusu yaptim benim yerime firma sorguluyor ancak halen sonuc yok bekliyoruz.

Teşekkürler, umarım vize sonuçlarımız istediğimiz gibi olur.
Ersin Topal

New postby fztidris » Fri Jan 03, 2020 6:37 pm

Time2live wrote:Merhabalar.
Ankara anlaşması konusunda başlangıç olarak ne yapmam gerekir. 29 yaşında inşaat mühendisiyim ve kısıtlı bütçeyle yol almak istiyorum. Mutlaka şu kadar da paran olmalı diyeceğiniz durumlar ve başlangıç için yorumlarınızı eksik etmezseniz sevinirim. Gidenlere ve kalanlara boş şans şimdiden.
fztidris

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü