Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Mlmc » Tue Feb 04, 2020 12:05 pm

udbydr wrote:
Mlmc wrote:Evet ama sonucu bilmiyorum mail geldi sadece bu arada apple guncellenmedi mailinizi takip etmek daha dogru olur

Tebrikler, umarım olumlu sonuçlanır. Mailden gelen linkte 4. Işık yanmış mıydı?

Ben simdi aldim olumlu sonuclanmis
Mlmc

New postby udbydr » Tue Feb 04, 2020 12:51 pm

Süper haber, tebrikler :)
udbydr

New postby ziyay » Tue Feb 04, 2020 12:55 pm

Mlmc wrote:
udbydr wrote:
Mlmc wrote:Evet ama sonucu bilmiyorum mail geldi sadece bu arada apple guncellenmedi mailinizi takip etmek daha dogru olur

Hayırlı olsun tebrikler.
ziyay

New postby elvis » Tue Feb 04, 2020 4:32 pm

Mlmc wrote:
udbydr wrote:

tebrikler darısı başımıza, bizimki 3 ocak başvuru hala hiç haber yok :/
Bu esnada en son hangi tarihler onaylandı acaba?
elvis

New postby Ersin Topal » Wed Feb 05, 2020 7:09 am

Mlmc wrote:
udbydr wrote:

Hayırlı olsun. 16 Aralık bende bekliyorum.
Ersin Topal

New postby Jms » Wed Feb 05, 2020 11:23 am

Merhaba arkadaşlar, birkaç sorum olacaktı. 2007-2009 arası spouse yerleşim vizesi ile ingiltere de kaldım.Hiçbir problem yaşamadım. Vize bitimine 4 ay kadar kala döndüm. 2011 de tatil vizesine başvurdum ama Red geldi itiraz edecek zamanımda yoktu işlerden dolayı. Ankara anlaşmasına başvurmak istiyorum sizce ihtimal varımdır? Olumlu ya da olumsuz yönleri ne olur?
Jms

New postby tolga03 » Thu Feb 06, 2020 5:16 pm

Bir danışman firma, vize başvurusndan önce şirket açmanız gerekiyor dedi. bir çok yerde ise önce vize verilecek ve geldikten sonra şirket kurulacağı bilgisi veriliyor. konu hakkında bilgilerinizi paylaşmanızı rica ederim.
tolga03

New postby elvis » Fri Feb 07, 2020 10:37 am

tolga03 wrote:Bir danışman firma, vize başvurusndan önce şirket açmanız gerekiyor dedi. bir çok yerde ise önce vize verilecek ve geldikten sonra şirket kurulacağı bilgisi veriliyor. konu hakkında bilgilerinizi paylaşmanızı rica ederim.

Merhaba vize başvurusu esnasında şirket açmış olmanız zorunlu değil, biz de açmadık yalnızca business plan'ınınz detaylı ve iyi olmalı
elvis

New postby mlkmms » Fri Feb 07, 2020 11:47 am

Merhabalar eşimle birlikte Ankara anlaşmasına avukat aracılığı ile başvurduk başvuru sahibi benim fakat esim dependant olarak gözükmüyor ayrı bir başvuru olarak gözüktüğünü TLC den belirttiler. Bu sonucu etkiler mi. Evraklar merkeze iletildi sonuç gelmeden avukat bunu düzeltiriz diyor Düzeltilebilir bir hata mı? Bilgisi olan yardımcı olabilir mi
mlkmms

New postby brave » Fri Feb 07, 2020 12:10 pm

tolga03 wrote:Bir danışman firma, vize başvurusndan önce şirket açmanız gerekiyor dedi. bir çok yerde ise önce vize verilecek ve geldikten sonra şirket kurulacağı bilgisi veriliyor. konu hakkında bilgilerinizi paylaşmanızı rica ederim.

Boyle bir zorunluluk yok,benim vize 1 Ocakta basladi,sirketi dun itibariyle kurdum.
Last edited by brave on Fri Feb 07, 2020 12:15 pm, edited 1 time in total.
brave

New postby brave » Fri Feb 07, 2020 12:15 pm

mlkmms wrote:Merhabalar eşimle birlikte Ankara anlaşmasına avukat aracılığı ile başvurduk başvuru sahibi benim fakat esim dependant olarak gözükmüyor ayrı bir başvuru olarak gözüktüğünü TLC den belirttiler. Bu sonucu etkiler mi. Evraklar merkeze iletildi sonuç gelmeden avukat bunu düzeltiriz diyor Düzeltilebilir bir hata mı? Bilgisi olan yardımcı olabilir mi

Her dependent icin ayri bir basvuru yapilmasi gerekiyor,TLS'de.
brave

New postby mlkmms » Fri Feb 07, 2020 12:42 pm

brave wrote:
mlkmms wrote:Merhabalar eşimle birlikte Ankara anlaşmasına avukat aracılığı ile başvurduk başvuru sahibi benim fakat esim dependant olarak gözükmüyor ayrı bir başvuru olarak gözüktüğünü TLC den belirttiler. Bu sonucu etkiler mi. Evraklar merkeze iletildi sonuç gelmeden avukat bunu düzeltiriz diyor Düzeltilebilir bir hata mı? Bilgisi olan yardımcı olabilir mi

Eşim dependant olarak gözükmüyor. Depedant olarak olmasi gerekiyordu.Benim gibi ayrı bir başvuru olarak gözüküyor.
mlkmms

New postby brave » Fri Feb 07, 2020 12:50 pm

mlkmms wrote:
brave wrote:

Eşim dependant olarak gözükmüyor. Depedant olarak olmasi gerekiyordu.Benim gibi ayrı bir başvuru olarak gözüküyor.

Dependent olarak gorunmuyor derken nerede gorunmuyor?
Dedigim gibi dependent icin ayri basvuru yapilmasi gerekiyor. Dependent basvurusunda sizin adiniz sponsor kısmında varsa sorun yok.
brave

New postby mlkmms » Fri Feb 07, 2020 1:31 pm

Eşimin dosyasında adım yer alıyor. Eş olarak belirtmisler. Fakat başvurusu dependant olarak değil. Ordan bizi uyardılar bu sorun olur sizin için diye. Avukat ta kabul etti böyle bir hata olduğunu
mlkmms

New postby brave » Fri Feb 07, 2020 1:41 pm

mlkmms wrote:Eşimin dosyasında adım yer alıyor. Eş olarak belirtmisler. Fakat başvurusu dependant olarak değil. Ordan bizi uyardılar bu sorun olur sizin için diye. Avukat ta kabul etti böyle bir hata olduğunu

Eşimin basvuru dosyasında "The person you are joining or accompanying" kısmında benim adim geciyor,sizinki de bu sekildeyse sorun olmaması lazım.Tabii ki avukatınız daha iyi bilir.
brave

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü