Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ziyay » Tue Feb 11, 2020 8:45 am

Mustafa wrote:3 ışık yandıktan sonra bi süre verebilen var mi lütfen yardımcı olun arkadaşlar. Çok zor zamanlar lütfen bilginizi paylaşın şimdiden paylaşan paylaşmayan herkese teşekkür ederim.

Kesin bir zaman söylemek zor. Bu sıra çok saçmaladılar sonuçlar karışık geliyor. Kasım-Aralık başvurularından hala sonuç bekleyenler varken Ocak ayında başvurup sonuç alanlar oldu son günlerde. Ben de 24 Aralık’tan beri bekliyorum.
ziyay

New postby ziyay » Tue Feb 11, 2020 9:54 am

Mustafa wrote:Sonuçlanırsa 24 aralık başvurunuz lütfen yazar misiniz

Tabi ki sonucu paylaşırım buradan.
ziyay

New postby hazally » Wed Feb 12, 2020 8:15 pm

Merhaba arkadaşlar, ben 3 Ocak ta Bursa dan başvuru yaptım fakat hala bir sonuç alamadım. Süreç ne kadar sürüyor bir bilginiz var mı? Bir de üçüncü ışık dördüncü ışık ne demek okudum ama anlamadım. Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum
hazally

New postby teachercan » Thu Feb 13, 2020 7:18 am

İlk önce burada bilgilerini cömertçe paylaşan herkese teşekkür ederim. Kendi başıma BP hazırladıktan sonra online başvuru bilgileri ve evrak listesi ararken sizleri buldum. 11 Şubat'ta ailecek Adana'da başvurumuzu yaptık. Üçüncü yeşil ışığı bugün itibariyle gördük, diğerlerini beklemedeyiz. Pasaport ve TLScontact dokuman listesi dışında hiçbir belgeyi almadılar. Orada bekleyen diğer başvuranlardan öğrendiğim kadarıyla sadece birkaç şehirdeki başvuru merkezlerinde kişi başı 55£ ücret alınıyormuş. Doğru mu değil mi bilmiyorum.
Olumlu sonuçlanırsa hazırlık aşamalarını sonra paylaşırım.
teachercan

New postby prego » Thu Feb 13, 2020 11:06 am

MmarlonN wrote:
prego wrote:Arkadaşlar hepinize merhabalar,

Ben TR'den randevumu aldım, 1 hafta sonra başvurumu tamamlayıp teslim edeceğim ancak içime sinmeyen ve sizlerin görüşüne ihtiyaç duyduğum noktalar var. Başvuru süresinde bu forumdaki bilgilerden çok yararlandım emeği geçen, zahmet edip yazan herkese tek tek teşekkür ederim.

Sorularımı sıralıyorum izninizle :)
1) En son çalıştığım firmada 5 sene çalıştım, referans mektubu aldım kendilerinden kaşe-imzalı formatta. İlave olarak imza sirküsü almam zorunlu mu?

2) 4-5 yıldır İngiltere'de olan Ankara Anlaşmalı firmadan potansiyel müşteri mektubu almam olumsuz bir etki yaratır mı? (İngiltere'den herhangi başka mektup alma şansım yok)

3) Ankara Anlaşması için kullanmak üzere uzun zamandır birikim yaptığım usd hesabım var(Yaklaşık 11.000$). Aracımı sattım yaklaşık 1 sene önce. (Satış belgesi mevcut). Hesabımda bu paranın tamamı ile usd aldığım şeklinde dekont alma şansım yok çünkü parayı nakit alıp harcadım. Sorum şu: sgk dökümü, araç satış belgesi, 6 aydır vadeli hesapta duran hesap dökümü ile para kaynağının iknası konusunda sıkıntı yaşar mıyım?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Iyi sanslar.

1- Bence gerek yok ama danismanin (var ise konusmanda fayda var)

2- Sorun olmaz AMA birseye dikkat. Home Office'de "Ankara Agreement Turkish friendly fraud" diye birseyler konusuluyor ve bu yuzden verilen referanslarin, birbirlerine kesilen faturalarin filan biraz ardina dusuyorlar (mis) (Muhasebecilerin yalancisiyim)

O yuzden mantikli isler yapmakta fayda var. Atiyorum, Kebap shopu olan Turk kankaniz size, "Bu adam software developer, gelince kendisi ile cilginlar gibi justeat.com'a rakip kuracagiz allah izin verirse" diye referans verirse biraz sikinti olabilir. Common sense is the key.

@brave @MmarlonN cevaplar için teşekkürler.
1. ve 2. şıklarda aklımda kalan soru işaretleri silindi.

Şimdi tek sıkıntım para kaynağı açıklamada kaldı, çünkü araç satış bedelinin hesabıma yattığı ve bununla usd aldığımı belgeleyen dekontum olsa gönül rahatlığı ile başvurumu tamamlardım. Burdan red yemek yerine, hesabımda olan paradan hariç;
aile bireylerimden birinin hesap dökümü ve bu parayı nasıl kazandıklarını açıklayan belgeler
sunup, evladımızın kendi hesabındaki para UK'de yetmezse gerekirse hibe veririz dememiz nasıl olur? (saçma mı bilemiyorum, forumda bununla alakalı araştırmalarımda bi yazı göremedim)

Başvuruma çok kısa süre kaldığı için heyecan yaptım biraz danışmanım da yok, yanıtlarsanız çok sevinirim
prego

New postby onestop » Thu Feb 13, 2020 1:21 pm

Merhaba arkadaşlar,

Visa başvurusunu sistemden yaptıktan sonra sistem bizi tlst contact'ın sistemine yüklüyor ya hani, orada zorunlu kullanıcı ücreti 55 GBP (MUP) diye bir bilgi var. Bu ücret zorunlu mu? Böyle bir ücretten haberim yoktu sanırım gözümden kaçmış araştırma yaparken.

Bilen arkadaşlar yanıt verebilirse sevinirim.
onestop

New postby onestop » Thu Feb 13, 2020 8:16 pm

onestop wrote:Merhaba arkadaşlar,

Visa başvurusunu sistemden yaptıktan sonra sistem bizi tlst contact'ın sistemine yüklüyor ya hani, orada zorunlu kullanıcı ücreti 55 GBP (MUP) diye bir bilgi var. Bu ücret zorunlu mu? Böyle bir ücretten haberim yoktu sanırım gözümden kaçmış araştırma yaparken.

Bilen arkadaşlar yanıt verebilirse sevinirim.

Arkadaşlar sorumun yanıtını kendim araştırıp buldum. İhtiyacı olan arkadaşlar olur diye ek bilgi vermek istedim: Tls İst, Bursa ve Ankara dışındaki şehirlerden randevu alıyorsanız bahsettiğim 55 pound ücreti ödemeniz gerekiyormuş. Bu ücret evrak taraması vb bir ek hizmet için değil, standart herkes için alınıyormuş. Bahsettiğim şehirlerden başvurursanız ücretsiz.
onestop

New postby veralesum » Thu Feb 13, 2020 8:17 pm

merhaba ,

Ankara anlaşması vizesi başvuru sürecinde bu forumda paylaşılanları sık sık takip eden biri olarak öncelikle deneyimlerini paylaşan herkese teşekkür ederim.Başvuru deneyimimizi kısaca bende paylaşmak isterim.umarım başvuracaklar için ufakta olsa yararı olur.
27 Aralık tarihinde başvurumu yapmıştım ve 12 şubatta mail geldi.Eşimle (eşim dependent olarak başvurdu) bugün pasaportlarımızı aldık ve sonuç olumlu.
Biz başvurumuzda bir danışmanla çalıştık.Başvuru öncesinde kendimizce önemli eksiklik olarak gördüğümüz 2 konuya değinmek istiyorum. ilk olarak, daha önce hiç İngiltere'ye gitmemiş olmamız.Hatta 2 tane (sonuncusu başvurumuzun hemen öncesinde olmak üzere) turist vizesi reddimiz olması..ikincisi; sadece 1 adet potansiyel mektup koymamızdı.
fakat bu 2 konu dışında başvurumuzda yer alan güçlü noktalar ;
—birikimimizin yeterli ve kaynağı net olması (kaynağını gösterebilmeniz çok önemli)
—iyi bir iş planı (detaylı,yapacağınız işin ingilterede ki gelişimi, maliyetlerinizi,rakiplerininizi,fiyat aralığınızı vs.)
—5 yıllık resmi olarak iş deneyimi
—3 adet Türkiyede çalıştığım müşterilerden referans mektubu (daha fazlada koyabilirsiniz) gibi
Eksikleriyle artılarıyla bizim dosyamız genel olarak bu belgelerle oluşturuldu.
herkes için güzel gelişmesi ama aksi durumda kimsenin tek bir kapı yüzünden umutlarının yıkılmaması dileğiyle.
Last edited by veralesum on Thu Feb 13, 2020 8:22 pm, edited 1 time in total.
veralesum

New postby onestop » Thu Feb 13, 2020 8:18 pm

Başvurumu yaptım, Tls'den randevu da aldım. Evraklarımı kendim taramak istiyorum sisteme. Ancak gov.uk'de böyle bir alan bulamıyorum. Evraklarımı nereden tarama yapabilirim?
onestop

New postby ziyay » Thu Feb 13, 2020 9:46 pm

onestop wrote:Başvurumu yaptım, Tls'den randevu da aldım. Evraklarımı kendim taramak istiyorum sisteme. Ancak gov.uk'de böyle bir alan bulamıyorum. Evraklarımı nereden tarama yapabilirim?

Tls randevu sayfanızda bir bölüm var evraklarınızı yüklemek için ordan pdf olarak yükleyebilirsiniz.
ziyay

New postby istanbullondra » Thu Feb 13, 2020 10:23 pm

İlk başvurularını İngiltere'den yapan arkadaşlara bir soru sorum var.
Bir arkadaşım da turist vizesi ile burada ve başvuru yapma hazırlığında.
Haliyle burada bir banka hesabı yok.
TR'deki bankasından alacağı güncel ve ıslak imzalı hesap dökümünü posta yolu ile İngiltere'ye ulaştırma planı var. TR'deki banka hesabını göstermesi problem olmaz değil mi?
istanbullondra

New postby brave » Fri Feb 14, 2020 8:58 am

prego wrote:
MmarlonN wrote:
prego wrote:Arkadaşlar hepinize merhabalar,

Ben TR'den randevumu aldım, 1 hafta sonra başvurumu tamamlayıp teslim edeceğim ancak içime sinmeyen ve sizlerin görüşüne ihtiyaç duyduğum noktalar var. Başvuru süresinde bu forumdaki bilgilerden çok yararlandım emeği geçen, zahmet edip yazan herkese tek tek teşekkür ederim.

Sorularımı sıralıyorum izninizle :)
1) En son çalıştığım firmada 5 sene çalıştım, referans mektubu aldım kendilerinden kaşe-imzalı formatta. İlave olarak imza sirküsü almam zorunlu mu?

2) 4-5 yıldır İngiltere'de olan Ankara Anlaşmalı firmadan potansiyel müşteri mektubu almam olumsuz bir etki yaratır mı? (İngiltere'den herhangi başka mektup alma şansım yok)

3) Ankara Anlaşması için kullanmak üzere uzun zamandır birikim yaptığım usd hesabım var(Yaklaşık 11.000$). Aracımı sattım yaklaşık 1 sene önce. (Satış belgesi mevcut). Hesabımda bu paranın tamamı ile usd aldığım şeklinde dekont alma şansım yok çünkü parayı nakit alıp harcadım. Sorum şu: sgk dökümü, araç satış belgesi, 6 aydır vadeli hesapta duran hesap dökümü ile para kaynağının iknası konusunda sıkıntı yaşar mıyım?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Iyi sanslar.

1- Bence gerek yok ama danismanin (var ise konusmanda fayda var)

2- Sorun olmaz AMA birseye dikkat. Home Office'de "Ankara Agreement Turkish friendly fraud" diye birseyler konusuluyor ve bu yuzden verilen referanslarin, birbirlerine kesilen faturalarin filan biraz ardina dusuyorlar (mis) (Muhasebecilerin yalancisiyim)

O yuzden mantikli isler yapmakta fayda var. Atiyorum, Kebap shopu olan Turk kankaniz size, "Bu adam software developer, gelince kendisi ile cilginlar gibi justeat.com'a rakip kuracagiz allah izin verirse" diye referans verirse biraz sikinti olabilir. Common sense is the key.

@brave @MmarlonN cevaplar için teşekkürler.
1. ve 2. şıklarda aklımda kalan soru işaretleri silindi.

Şimdi tek sıkıntım para kaynağı açıklamada kaldı, çünkü araç satış bedelinin hesabıma yattığı ve bununla usd aldığımı belgeleyen dekontum olsa gönül rahatlığı ile başvurumu tamamlardım. Burdan red yemek yerine, hesabımda olan paradan hariç;
aile bireylerimden birinin hesap dökümü ve bu parayı nasıl kazandıklarını açıklayan belgeler
sunup, evladımızın kendi hesabındaki para UK'de yetmezse gerekirse hibe veririz dememiz nasıl olur? (saçma mı bilemiyorum, forumda bununla alakalı araştırmalarımda bi yazı göremedim)

Başvuruma çok kısa süre kaldığı için heyecan yaptım biraz danışmanım da yok, yanıtlarsanız çok sevinirim

Aile uyelerinden para almakla alakali bir cok post okudugumu hatirliyorum,soldaki arama kutusuna "hibe" veya "hediye" yazarak arama yapabilirsiniz. Çıkan sonuçlarda "mektup" diye aratirsaniz sorunuza cevap bulabilirsiniz sanirim.
brave

New postby istanbullondra » Fri Feb 14, 2020 11:28 am

Selamlar bir sorum daha var.

Dependentla ana başvuran aynı yerde bulunmak zorunda mı?
Başvuruyu aynı anda biri UK'den biri TR'den aynı güne randevu alarak yapabiliyorlar mı?
istanbullondra

New postby ozgureke » Fri Feb 14, 2020 9:44 pm

Merhaba, elinde herhangi bir danışmanlık konusunda iş planı olan var mı? özelden gönderme şansı olan varsa sevinirim. Teşekkürler
ozgureke

New postby aratu » Fri Feb 14, 2020 9:54 pm

Merhaba, eşim kimya bölümü mezunu, üniversitede ayrıca yüksek lisans tamamladı ve kosgeb arge inovasyon desteği alarak, türkiye'de olmayan bir kozmetik ürün hammadde üretimi için destek aldı, bu destekle firmamızı 1.5 yıl önce kurdu ve satışları hepsiburada, n11 gibi sitelerde yapıyor, ayrıca kozmetik sektörüne hammadde tedariği sağlıyor. Bununla kalmayıp kosgeb girişimcilik desteğine de hak kazandı arge projesi sonlandı ve Başarılı belgesi aldı. Türkiye'deki şirket devam edecek ve yine kozmetik üzerine kendi formülasyonlarını verip araştırmlar yapıp proje danışmanlığı adı altında bir iş yeri kurmayı planlıyor. Bu şekilde başvuruda kabul durumumuz ne olabilir.
İş fikri olarak, 'Kimya alanında, yenilikçi, çevreci ve sürdürebilir arge inovasyon projeleri desteği vermek, hazırlanan arge projesini iş planı dahilinde yazılı olarak müşteriye iletmek. Kendini geliştirmek ve yenilik arayan firmalara, Dünya’da yapılan yeni araştırmalar, patentler, buluşlar ve projeler hakkında yazılan literatürler ile ilgili araştırmalar yapmak, bilgi vermek, özel formülasyon desteği sağlamak, verilen proje ve formülasyon desteği sırasında üretimin takibini yapmak.' bu uygun olur mu? Yardımlarınızı bekliyoruz, teşekkürler
aratu

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü