Board index Alaturka Londra Hyde Park

Ankara Antlaşması Vizesi Aldıktan Sonra...

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby istanbullondra » Fri Feb 14, 2020 11:26 am

UK hattınızı telefonunuzza takarak doğrulama kodunu alabilirsiniz.
Onun haricinde başka bir şeye gerek yoktu diye hatırlıyorum. Ben de sizin gibi TR'deyken açmıştım çünkü hesabı.
Sadece kartın gönderileceği bir UK adresi gerek. Böyle bir adresiniz vardır umarım.
Biz arkadaşımızın adresini kullanmıştık. O da kart gelince bize fotoğtafını çekip göndermişti,uygulama üzerinden aktifleştirmemiz için.

brave wrote:
istanbullondra wrote:Merhaba,

Starling IBAN veriyor.
Aynı Monzo hesap açar gibi aynı aşamaları takip ederek Starling'i de açabilirsiniz.
Biz TR'den Starling'e para aktardık bu şekilde. Sadece ilgili tüm komisyonların TR bankasındaki hesaptan kesilmesini istedik.

Tesekkurler.
Monzoyu TR numaram ile acmistim.
Starling Tr numarasi kabul etmiyor sanirim,gerci UK numarasi da almistim fakat kullanmıyorum suan TR de oldugum icin.
istanbullondra

New postby istanbullondra » Fri Feb 14, 2020 11:40 am

istanbullondra wrote:UK hattınızı telefonunzza takarak doğrulama kodunu alabilirsiniz.
Onun haricinde başka bir şeye gerek yoktu diye hatırlıyorum. Ben de sizin gibi TR'deyken açmıştım çünkü hesabı.
Sadece kartın gönderileceği bir UK adresi gerek. Böyle bir adresiniz vardır umarım.
Biz arkadaşımızın adresini kullanmıştık. O da kart gelince bize fotoğtafını çekip göndermişti,uygulama üzerinden aktifleştirmemiz için.

brave wrote:
istanbullondra wrote:Merhaba,

Starling IBAN veriyor.
Aynı Monzo hesap açar gibi aynı aşamaları takip ederek Starling'i de açabilirsiniz.
Biz TR'den Starling'e para aktardık bu şekilde. Sadece ilgili tüm komisyonların TR bankasındaki hesaptan kesilmesini istedik.

Tesekkurler.
Monzoyu TR numaram ile acmistim.
Starling Tr numarasi kabul etmiyor sanirim,gerci UK numarasi da almistim fakat kullanmıyorum suan TR de oldugum icin.
istanbullondra

New postby brave » Fri Feb 14, 2020 3:18 pm

istanbullondra wrote:
istanbullondra wrote:UK hattınızı telefonunzza takarak doğrulama kodunu alabilirsiniz.

Tesekkurler
Ben de arkadasimin adresini vererek yapabilirim.

Peki sirket hesabini da Starlingden mi actiniz?
Onu da Tr den halledebilir miyim?
Adres proof istiyor mu?
brave

New postby istanbullondra » Fri Feb 14, 2020 8:13 pm

Evet şirket hesabını da Starling'den açtık.
Hatta Barclays'den randevu alma hesap açma vs derken 2-3 ay kullandık hesabı ödeme almak, gider yapmak vs için.
Şirkete dair birkaç bilgi sormuştu yanılmıyorsam, şirket adı varsa kayıt numarası faaliyet alanı vs gibi basit sorular.
Adres kanıtı istemiyor.

brave wrote:
istanbullondra wrote:

Tesekkurler
Ben de arkadasimin adresini vererek yapabilirim.

Peki sirket hesabini da Starlingden mi actiniz?
Onu da Tr den halledebilir miyim?
Adres proof istiyor mu?
istanbullondra

New postby musician » Fri Feb 28, 2020 11:39 pm

AA ile geleli 1.5 ay oldu sunu anladım. Vize başvuru süreci en kolay kısımmış. Asıl dertler geldikten sonra başlıyor. Özellikle ev tutma süreci. Banka hesabı açma. Şirket kurulumu. Belediye vergisi. Vs vs vs. Herkese bu zorlu süreçte kolaylıklar dilerim.
musician

New postby brave » Tue Sep 01, 2020 11:34 am

derin wrote:
brave wrote:
derin wrote:selamlar, biz 1hafta gibi bir süre kalıp geri döndük, ben çalışmaya devam ediyorum türkiye'de. 1-2 hafta sonra temelli gidiyoruz. pegasus ile valizlerimiz kırıldı zor zamanlar geçirdik :)
brpleri postaneden aldık, banka işleriyle uğraşmaya vaktim olmadı zaten otelde kalıyorduk. muhasebicilere ayırdık 1 günümüzü. polis için de online randevu alıp döndük. citymapper diye bir uygulama var, otobüs tren vs. ne kullanmanız nereden binmeniz gerektiğini söylüyor. onu indirmenizi tavsiye ederim. bir de biz 2 gün tren kullandık ve gerçekten çok paramız gitti. yetişme derdiniz olmadığında otobüs kullanmanızı tavsiye ederim. günde 3 kullanımdan sonra otobüsler ücretsiz.

Merhabalar,
Biz de gidip geldik BRPlerimizi aldik,polis kaydımızı yaptırdık.
Reading ve Newbury taraflarını gorduk begendik :)
Şirketi de dondukten sonra TR'den kurdum.
Ulaşım için daha çok taksi kullandık,çocuklar olunca havalar da sogukcaydi.
Taksi disinda bir kere otobuse bindik,hakikaten baya uygun fiyatliymis.
Bir kere de trene bindik,o da otobuse gore pahali ama taksiden yine uygundu.

İşlerin yolunda gitmesine sevindim. Şirket adresini ne verip açtınız? Biz bu hafta temelli gidiyoruz. İsterseniz mail adresimi vereyim orada da haberleşiriz.

Merhaba,
Nasil gidiyor isler UK de misiniz?
brave

New postby derin » Tue Oct 20, 2020 1:24 pm

Merhaba,
Nasil gidiyor isler UK de misiniz?[/quote]

Merhaba, evet UK'deyiz. Uzatma başvurusuna az kaldı faturalarla uğraşıyoruz. Tr'ye 1 haftalığına gittik karantinaya denk geldik şu an karantinanın son günündeyiz. Sizin nasıl gidiyor, çocuklar alışabildi mi? Sanırım göç edilebilecek en kötü yılda göç ettik.
derin

New postby bubalus » Thu Nov 26, 2020 3:32 pm

Aldıktan sonra çok iş var, polisi kaydı kuydu, çalışma durumuna göre çeşit çeşit sigortası, evi barkı, ne kadarını iş yeri masrafı göstereceğimi, vergisi reklamı, bunların uzatmalara uygun olacak şekilde kaydedilmesi, uygun olmayacak şeylerin takibi...Yapacağınız her mali hareketin uzatmanıza etkisi... Bu bir sektör aslında sadece yapılması gerekenleri bilmek dışında. Danışmanlık firmaları bunun için var, ben tehlikeye atmamak için her şey soruyorum :D Şimdiye kadar sorun yaşamadım.
bubalus

New postby mcson » Sat Dec 19, 2020 2:07 pm

Merhaba,

AA vizemiz yakın zamanda onaylandı. Bu forumu internet üzerinden tesadüfen buldum ve bilgileri inceledim. Oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum.
Bununla birlikte tecrübe sahibi arkadaşlara bir kaç soru sormak isterim;

1- Şu an Covid-19 sürecinde Türkiye'den gelenlere İngiltere 10 günlük karantina (self isolation) uyguluyor. Polis kaydı ise 7 gün içerisinde yapılması gerekiyor. Londra Metropolitan Polis websayfasından Nisan 2021'e kadar kaydın askıya alındığı ancak ilk kez kayıt yaptıracakların randevu ile başvurularını yapmaları gerekitği belirtilmiş. Bu durumda Covid -19 nedeniyle 7 günlük kayıt süresinin aşılması durumunda bir problem yaşanır mı?

2- 1. yıl sonunda uzatma başvurusu yapılırken, geçen 1 yıllık sürede ülkede kalınması gereken minimun süre var mıdır? Böyle bir şart aranıyor mu?

3- Şirket adresi için Serviced Office / Virtual Office tarzı hizmetleri kullanlar var ise, tavsiye edebilecekleri bir firma var mıdır acaba? Örn. Türkiye'de şu an bir çok firma mevcut bu hizmeti sağlayan. Her birinin ayrı ayrı avantaj/dezavantajları var. İngiltere'de benzer firmalara ilişkin tecrübelerinizi paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden herkese çok teşekkürler!
mcson

New postby umb » Mon Dec 21, 2020 2:22 pm

mcson wrote:Merhaba,

AA vizemiz yakın zamanda onaylandı. Bu forumu internet üzerinden tesadüfen buldum ve bilgileri inceledim. Oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum.

1- Şu an Covid-19 sürecinde Türkiye'den gelenlere İngiltere 10 günlük karantina (self isolation) uyguluyor. Polis kaydı ise 7 gün içerisinde yapılması gerekiyor. Londra Metropolitan Polis websayfasından Nisan 2021'e kadar kaydın askıya alındığı ancak ilk kez kayıt yaptıracakların randevu ile başvurularını yapmaları gerekitği belirtilmiş. Bu durumda Covid -19 nedeniyle 7 günlük kayıt süresinin aşılması durumunda bir problem yaşanır mı?

2- 1. yıl sonunda uzatma başvurusu yapılırken, geçen 1 yıllık sürede ülkede kalınması gereken minimun süre var mıdır? Böyle bir şart aranıyor mu?

3- Şirket adresi için Serviced Office / Virtual Office tarzı hizmetleri kullanlar var ise, tavsiye edebilecekleri bir firma var mıdır acaba? Örn. Türkiye'de şu an bir çok firma mevcut bu hizmeti sağlayan. Her birinin ayrı ayrı avantaj/dezavantajları var. İngiltere'de benzer firmalara ilişkin tecrübelerinizi paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

Merhabalar,

1) Polis kaydiniz icin geldiginizden itibaren 7 gun icerisinde randevu almaniz yeterli olacaktir. Pandemi dolayisiyla randevular oldukca ileri tarihlere veriliyor. Daha detayli bilgiyi buradan bulabilirsiniz:

https://www.met.police.uk/notices/met/b ... pointment/

2) 1 yilin en az 6 ayini UK de gecirmek zorundasiniz. 2020 Mart ayinda pandemi baslangicinda Turkiye'de kalan ve sinirlar kapandigi icin UK ye gelemeyip sureyi asanlar icin anlayisli olacaklarini duymustum, ancak sinirlar acik oldugu surece 6 ayi gecmemenizi tavsiye ederim.

Ucuncu sorunuz ile ilgili bilgim yok malesef. Simdiden bol sanslar
umb

New postby mcson » Tue Dec 22, 2020 4:03 am

umb wrote:
mcson wrote:Merhaba,

Merhabalar,

1) Polis kaydiniz icin geldiginizden itibaren 7 gun icerisinde randevu almaniz yeterli olacaktir. Pandemi dolayisiyla randevular oldukca ileri tarihlere veriliyor. Daha detayli bilgiyi buradan bulabilirsiniz:

https://www.met.police.uk/notices/met/b ... pointment/

2) 1 yilin en az 6 ayini UK de gecirmek zorundasiniz. 2020 Mart ayinda pandemi baslangicinda Turkiye'de kalan ve sinirlar kapandigi icin UK ye gelemeyip sureyi asanlar icin anlayisli olacaklarini duymustum, ancak sinirlar acik oldugu surece 6 ayi gecmemenizi tavsiye ederim.

Ucuncu sorunuz ile ilgili bilgim yok malesef. Simdiden bol sanslar

Merhaba,

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
Polis kaydı için diğer bir polis merkezi (thames valley) kayıtların tamamen askıya alındığını belirtmiş. Londra için devam ediyor sanırım.
Dün açıklanan yeni seyahat kısıtlaması da dikkate alındığında 6 aylık süreyi nasıl dolduracağız bakalım. Umarım kısa sürede kısıtlamalar kalkar.
Sağlıcakla kalınız.
mcson

Previous

Return to Hyde Park