Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby koraytem » Sun Feb 16, 2020 8:13 pm

Herkese merhaba arkadaslar. Merak ettigim birkac soru var. Tahmince ortalama da olsa cevap verebilirseniz cok sevinirim.

1) Tum belgeleri eksiksiz, dogru sekilde yaptigimiz taktirde, az cok fatura kesip, 1 dependant ile 3 yillik uzatmaya basvurdugumuzda min. ne kadar gelir elde etmemiz gerekli ki uzatmayi alabilelim?

2) Bunu hesaplarken sirket kurulumundan ihtibaren mi aylari hesapliyorsunuz yoksa ulkeye adim attiginiz andan ihtibaren mi?

3) Dependant`in calismasi, onun kendi maasini harcamasi ne kadar durumu etkiler?

Herkese bol sanslar!
koraytem

New postby tolga03 » Mon Feb 17, 2020 2:11 pm

Selam Herkese,

Bügün TLS contact tan randevumu aldım, ancak heyecandan olsa gerek gov.uk den aldığımız başvuru dosyasını yüklemeyi unutmuşum. TLS den randevu iptali de yapamıyorum, değişiklikte. ne yapmalıyım sizce. telefonla aramaya çalıştım tls i ama cevap vermiyorlar telefonlara. Hiç bir şey olmamış gibi gov.uk den yeniden mi başlamalıyım başvuruya.
tolga03

New postby bulentk » Mon Feb 17, 2020 4:03 pm

tolga03 wrote:Selam Herkese,

Bügün TLS contact tan randevumu aldım, ancak heyecandan olsa gerek gov.uk den aldığımız başvuru dosyasını yüklemeyi unutmuşum. TLS den randevu iptali de yapamıyorum, değişiklikte. ne yapmalıyım sizce. telefonla aramaya çalıştım tls i ama cevap vermiyorlar telefonlara. Hiç bir şey olmamış gibi gov.uk den yeniden mi başlamalıyım başvuruya.

Selam @tolga03,

gov.uk tan aldğın başvuru dosyasını yüklemene gerek yok. o dosyadaki bilgiler onların sisteminde kayıtlı ve herşey başvuru numarası üzerinden yürüyor zaten.
bulentk

New postby tolga03 » Mon Feb 17, 2020 4:22 pm

başvuru formunu ve hatta TLS den gelen randevu saatini gösteren emaili yüklemelisin yazıyor ama.
tolga03

New postby istanbullondra » Mon Feb 17, 2020 4:32 pm

Merhabalar,

Uzatma hazırlığı yapan bir çift olarak sorularınızı, kendi izlediğimiz yol ile cevaplayabilirim.

1. Aylık gelirimizi her ay maaş+dividend ortalama 1700-2000 sterlin çıkararak, ortalama 1500-2000 aralığında kestiğimiz faturalar ile gösteriyoruz (Başvurudan önceki son 2-3ay fatura gelirini 2000-3000 arasına çıkartmayı planlıyoruz).

2.Biz BRP'yi alıp aynı gün şirketi kurup takip eden ilk ayda da faturaya kesmeye başladık.

3.Dependent'ın tüm geçimini ana başvuranın sağlayabiliyor olması gerek. O nedenle Londra'da yaşayan 2 kişilik bir aile için aylık ortalama gelirin en az 1500 sterlin olması öneriliyor. Dependent'ın kazandığı para bahsedilen 1500'u elde etmek için kullanılıyorsa problem yaratır. Çünkü ana başvuran bu durumda dependentın geçimini sağlayamıyor demektir. Haricinde kalıyor ise problem yok demektir.
Ayrıca dependentın hesap dökümünü vermek sizin tercihinizde. Burada dikkate alınan ana başvuranın, tek başına, destek almaksızın kurduğu işten gelir elde edip kendi ve dependent geçimini sağlayabilmesi.

koraytem wrote:Herkese merhaba arkadaslar. Merak ettigim birkac soru var. Tahmince ortalama da olsa cevap verebilirseniz cok sevinirim.

1) Tum belgeleri eksiksiz, dogru sekilde yaptigimiz taktirde, az cok fatura kesip, 1 dependant ile 3 yillik uzatmaya basvurdugumuzda min. ne kadar gelir elde etmemiz gerekli ki uzatmayi alabilelim?

2) Bunu hesaplarken sirket kurulumundan ihtibaren mi aylari hesapliyorsunuz yoksa ulkeye adim attiginiz andan ihtibaren mi?

3) Dependant`in calismasi, onun kendi maasini harcamasi ne kadar durumu etkiler?

Herkese bol sanslar!
istanbullondra

New postby bulentk » Mon Feb 17, 2020 7:39 pm

tolga03 wrote:başvuru formunu ve hatta TLS den gelen randevu saatini gösteren emaili yüklemelisin yazıyor ama.

Kendi yüklediğim dosyalara tekrar baktım. Formları ve bahsettiğin TLS mailini yüklememişim.
Sadece çıktısını almıştım. Randevuya gittiğimde yanımda götürdüm. Vizem onaylandı.
Dependant başvurusu içinde aynı şekilde; bahsettiğin dosyaları yüklemedim, onaylandı.

Birşeyler değiştimi bilmiyorum ama tam olarak nerede, ne yazıyor?
bulentk

New postby Cano » Mon Feb 17, 2020 10:32 pm

Merhaba arkadaşlar

ingiliz dili okudum. Uniden beri ceviri yapıyorum. Son 3 senedir bazı firmalara freelance tercümanlık hizmeti sunuyorum. Ankara anlasmasina başvuracağım lakin sgk dökümüm boş desek yeridir. Geçmişte yaptigim stajlar ve kisa is deneyimlerim var eski. Çalıştığım firmalardan referans alacagim kaynak olarak da arabamin satışını göstereceğim ama sgk dökümü beni endiselendiriyor. Referanslarla bu işi yaptığımi göstermem yeterli olmaz ve red alir miyim. Yardımcı olursanız sevinirim. Danışmanlık şirketleri sıkıntı olmaz vs dedi ama 1500 pound alacaklar para yanarsa yanıyor onlarin bir kaybı yok.
Cano

New postby elvis » Tue Feb 18, 2020 1:44 pm

Arkadaşlar sonucumuz bugün çıktı, henüz almadık pasaportu bilmiyoruz olumlu mu ama 3 ocak başvuru
elvis

New postby hazally » Wed Feb 19, 2020 9:00 am

Merhaba bende 3 ocakta yapmıştım ama hala sonuçlanmadı. Siz nerde başvuru yapmıştınız
hazally

New postby elvis » Wed Feb 19, 2020 10:24 am

hazally wrote:Merhaba bende 3 ocakta yapmıştım ama hala sonuçlanmadı. Siz nerde başvuru yapmıştınız

Biz istanbul'dan yaptık, fark ediyor mu acaba
elvis

New postby hazally » Wed Feb 19, 2020 11:14 am

bilmiyorum ki bende Bursa dan yaptım 3 ocakta ama hala bir sonuç yok maalesef
hazally

New postby mihrac » Wed Feb 19, 2020 1:40 pm

Haluk wrote:
bulentk wrote:Herkese merhaba,

@Haluk vizem onaylandı :)

Kısaca bilgi:
- 11 Ekim: Başvuru tarihi,
- 18 Ekim: Dosya yükleme,
- 24 Ekim: TLSContact randevu,
- 11 Kasım: VISAINFO.SHEFO@fco.gov.uk den email geldi, istediğim vize tarihi 3 aylık süreyi geçiyormuş düzeltme istediler. Ben 20 Mart diye belirtmiştim. Cevaben Şubat ayı olarak düzeltme istedim. "@Haluk: başvuru tarihi mi, bugunun tarihimi diye uyardı." Yeni bir düzeltme maili ile Ocak ve Şubat uygundur diye yanıtladım.
- 13 Kasım: Application Transferred To VAC (Yeşil)
- 14 Kasım: Sabah 8:30 da TLScontact'tan Pasaportunuzu teslim alabilirsiniz diye email geldi,
- 14 Kasım: 11:30 Pasaportumu teslim aldım. Vizem pasaportumda, :)

Not: Pasaport tesliminde ayrı bir giriş var, çok hızlı teslim alınabiliyor.

Vize tarihim 11.02.2020 - 12.03.2020

Başvuruyu kendim hazırladım. Forumdan da haberim olmadığı için çok zor oldu.
Hatta başvurudan sonra Forumu keşfettim. O yüzden biraz modum düştü, keşke başvuru öncesi denk gelseymişim dedim. Sonucun olumsuz olma durumunda forumdan faydalanarak tekrar başvuru yapmayı planlıyordum. Neticede sonuç olumlu, şimdi ise bir sonraki aşama ile ilgili forumdan faydalanacağım.

Herkese başarı ve bol şans dilerim.

Süper. Çok sevindim. Demek ki 3 aylık süre de onay tarihi itibarı ileymiş.

Ben de tüberküloz belgesi için Pazartesi'ye randevu alabildim. P.tesi onu göndereceğim.

@Haluk
Haluk bey benden e tuberkuloz testi istendi ve turkiyede "approved clinics " bulamadim bu testi vermek icin. siz nereden hallettiniz acaba? Bu cok onemli benim icin. Yardim ederseniz sevinirim
mihrac

New postby Valerius » Fri Feb 21, 2020 2:12 pm

Herkese merhabalar, ön bir araştırma yaptım bu konu hakkında açılmış post var mı diye bulamadım açıkçası. Ben de AA ile vize alma niyetindeyim ve bir danışmanla görüştüm bana söyledikleri çok gerçekçi gelmedi(yaklaşık 500 başvuru yaptık hiç ret almadık şimdiye kadar demesi mesela) ayrıca 2K Sterlin gibi bir ücret talep etti. Ben de bunun yarısı başvuru sürecindeki masraflardır diye düşündüm ama anladığım kadarıyla masraf bu kadar yüksek değil. google vs. derken burada buldum kendimi. Kendisi ile sadece öngörüşme yaptım. Aklımda soru işaretleri var ben uygun muyum değil miyim diye?(kariyer, iş geçmişi açısından) Bu sorulara çok tarafsız cevap vermediğini/veremeyeceğini düşünüyorum.

10 sene paramedik olarak çalıştım, daha sonra bir şirketin apple projesinde IOS Danışmanı olarak çalıştım yaklaşık 5 ay kadar. son işim buydu.İngilizce seviyem iyi sayılır. Benim de iş yapabileceğim bir alan var mı acaba? Ya da iş planı olarak sunacağım alanda muhakkak tecrübeli olmam mı gerekiyor :S

Sağlık alanında çalışmam için muhakkak belirli regülasyon ve belgeleri edinmem gerekecek, onlar olsa dahi bu durumu bir yatırımcı olarak kullanmam mümkün değil sanırım.

Bir taraftan da taksi şoförlüğü için bile başvuru yapılabildiğini okudum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Valerius

New postby ozenc_y » Fri Feb 21, 2020 9:15 pm

Cano wrote:Merhaba arkadaşlar

ingiliz dili okudum. Uniden beri ceviri yapıyorum. Son 3 senedir bazı firmalara freelance tercümanlık hizmeti sunuyorum. Ankara anlasmasina başvuracağım lakin sgk dökümüm boş desek yeridir. Geçmişte yaptigim stajlar ve kisa is deneyimlerim var eski. Çalıştığım firmalardan referans alacagim kaynak olarak da arabamin satışını göstereceğim ama sgk dökümü beni endiselendiriyor. Referanslarla bu işi yaptığımi göstermem yeterli olmaz ve red alir miyim. Yardımcı olursanız sevinirim. Danışmanlık şirketleri sıkıntı olmaz vs dedi ama 1500 pound alacaklar para yanarsa yanıyor onlarin bir kaybı yok.

SGK dökümü konusunda yorum yapamam ama bence danışmanlara o kadar para vermeyin sermaye olarak ihtiyacınız olacak :( Ben 400 pound harcayarak sadece iş planımı bir danışmana yazdırdım
ozenc_y

New postby ozenc_y » Fri Feb 21, 2020 9:16 pm

Valerius wrote:Herkese merhabalar, ön bir araştırma yaptım bu konu hakkında açılmış post var mı diye bulamadım açıkçası. Ben de AA ile vize alma niyetindeyim ve bir danışmanla görüştüm bana söyledikleri çok gerçekçi gelmedi(yaklaşık 500 başvuru yaptık hiç ret almadık şimdiye kadar demesi mesela) ayrıca 2K Sterlin gibi bir ücret talep etti. Ben de bunun yarısı başvuru sürecindeki masraflardır diye düşündüm ama anladığım kadarıyla masraf bu kadar yüksek değil. google vs. derken burada buldum kendimi. Kendisi ile sadece öngörüşme yaptım. Aklımda soru işaretleri var ben uygun muyum değil miyim diye?(kariyer, iş geçmişi açısından) Bu sorulara çok tarafsız cevap vermediğini/veremeyeceğini düşünüyorum.

10 sene paramedik olarak çalıştım, daha sonra bir şirketin apple projesinde IOS Danışmanı olarak çalıştım yaklaşık 5 ay kadar. son işim buydu.İngilizce seviyem iyi sayılır. Benim de iş yapabileceğim bir alan var mı acaba? Ya da iş planı olarak sunacağım alanda muhakkak tecrübeli olmam mı gerekiyor :S

Sağlık alanında çalışmam için muhakkak belirli regülasyon ve belgeleri edinmem gerekecek, onlar olsa dahi bu durumu bir yatırımcı olarak kullanmam mümkün değil sanırım.

Bir taraftan da taksi şoförlüğü için bile başvuru yapılabildiğini okudum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hangi meslekte ne kadar tecrübeniz olmalı kısmına yorum yapamam ama bence danışmanlara o kadar para vermeyin sermaye olarak ihtiyacınız olacak :( Ben 400 pound harcayarak sadece iş planımı bir danışmana yazdırdım, geri kalan sorularım bu forumda cevaplandı.
ozenc_y

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü