Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby chastain » Sat Mar 28, 2020 1:14 pm

gndlf wrote:Merhaba arkadaşlar

İki sorum var yardımcı olursanız memnun olurum:
1) Uzatma belgelerini submit edeceğimiz gov.uk sayfasında, 5 yıldan fazla sürede yaşadığınız bir ülkedeki arkadaşınızı, ve sosyal bağlantılarınızı yazın şeklinde iki ayrı soru var. Bu alanları nasıl doldurdunuz ? İki soru için ayrı ayrı 500 kelimelik açıklama yeri var, ama buraya çok açıklayıcı birşey yazmak gerekli mi ?

2) yazdığımız tüm kişiler için "what type of contact u have with them" şeklinde bir bilgi istiyor. Bu ne anlama geliyor ?

Teşekkürler

Bunu Turkiye icin 'hala benim evim' diyebileceginizi gormek icin soruyorlar bence, turkiye de bi baglantinizin oldugunu, UK ye postu yaymadiginizi, butun umudunuzu buraya baglamadiginizi anlatmak icin aile uyeleri, arkadaslar bikac ornek verin bence
chastain

New postby Mercan » Sat Mar 28, 2020 2:59 pm

chastain 5 Ocak Online-31 Ocak Biometrik waiting
Mercan 7 Ocak online-14 Ocak Biometrik -> waiting
İstanbul34 8 ocak online-30 Ocak parmak izi waiting
yukselem 8 Ocak online , 29 Ocak Biometrik: -> 23 Mart cevap geldi
ialpay 12 Ocak online->. 10 Subat Biometrik -> waiting
emkoroglu 13 ocak online- 6 şubat -> waiting
estocal 20 Ocak Biometrik -> waiting
adrianmonk 23 Ocak Biometrik -> waiting
esbr 8 Subat -> waiting
izzetbey 10 Subat -> waiting
Ekrem 1 subat. 11 subat waiting
Raymalifalitiko 13 Subat -> waiting
aykutx 21 Subat -> waiting
ckv Basvuru 08 subat >. 10 mart Biometrik >> waiting
Mercan

New postby adrianmonk » Sat Mar 28, 2020 7:07 pm

İstanbul34 8 ocak online-30 Ocak parmak izi waiting
emkoroglu 13 ocak online- 6 şubat Biometric-> waiting
esbr 8 Subat Biometric-> waiting

Listeyi biometric basvuru tarihine gore siraladim.

Birde cevap alanlara bir sorum olacakti. Cevap direk posta ile mi geldi yoksa mail mi gonderiyorlar once? Posta icerisinde brp kart mi gonderiyorlar?
adrianmonk

New postby yukselem » Sat Mar 28, 2020 7:09 pm

Cevap mektupla geliyor. BRP leri de ayrica yine posta yoluyla aliyorsunuz. E-mail ile gelen bisey yok.

Birde cevap alanlara bir sorum olacakti. Cevap direk posta ile mi geldi yoksa mail mi gonderiyorlar once? Posta icerisinde brp kart mi gonderiyorlar?[/quote]
yukselem

New postby ozge.s » Sat Mar 28, 2020 10:19 pm

Merhaba Herkese,

Uzatma basvurusu icin online basvurumu dun yaptim, fakat available tarih gozukmuyor. Dolayisiyla tarih secemedim ve dosyalarimi upload edemiyorum. Ayrica sitede herhangi bir bilgilendirme de yok. Acaba bilgisi olan ya da benimle ayni problemi yasayan var mi aramizda?

Simdiden tesekkurler.
ozge.s

New postby Mercan » Sun Mar 29, 2020 4:15 pm

@ozge.s

Sanırım başvuru merkezleri kapalı olduğu için randevu tarihleri seçemiyorsunuz. Sizin vizeniz 31 Mayıs a kadar otomatik uzamış olabilir.

https://www.gov.uk/guidance/coronavirus ... -residents

Bu linki incelemenizi öneririm.

Kolay gelsin
Mercan

New postby aykutx » Wed Apr 01, 2020 9:44 am

Var mı arkadaslar vizesi çıkan?
aykutx

New postby bull market » Wed Apr 01, 2020 11:59 am

benim vizem 15 mayısta bitiyor bu durumda 30 mayıs'a kadar uzatıldı gibi.
kafamı karıştıran konu bu benim bu sene ilk senemdi. işi temmuzda kurdum ve çok kısıtlı sayıda iş yapabildim. websitesi, facebook sayfası, el ilanları, kartvizit, PL insurance hepsi var, muhasebecim de var. ancak benim iş yapacağım, çalışacağım sektör tamamen kapalı hükümetin aldığı tedbirler sebebi ile bir süredir.
şubat ve mart döneminde tam işler yoluna girerken hükümütin aldığı tedbirler sebebi ile sektörümde iş yapma olanağı bitti. benimle aynı mesleği yapan tanınmış ingiliz rakiplerim de iş yapamıyor. ne zaman geri döneriz sahalara o da belli değil. Benim durumumda pek çok kişi var eminim. Bu kadar yatırım, tanıtımdan sonra finansal hedefler tutamıyor diye uzatmayacaklar ise çok yazık.
diğer bir konu ise youtube'da paylaşım yapan bir avukatın ''devlet desteği 2019 nisandan önce işini kuranlar için geçerli olacak gibi gözüküyor'' demesi.
Eğer vize uzatılırsa da hem iş yapmadan hem de devlet desteği alamadan burada kalmak da tuhaf olacak. Sürekli kira ödüyorsun masrafların var ve de destek alamıyorsun. Gelinecek en berbat senede gelmişiz 2019 tayfası olarak galiba.
bull market

New postby Mercan » Wed Apr 01, 2020 3:41 pm

@bull market

Gercekten sizin için zor bir durum. Benim naçzane tavsiyem; Mevcut cironuz ile başvurunuzu yapmanız Son 4 ayı zaten COvid-19 sebebi ile iş yapamadığınızı anlayacaklardır. Devlet yardımı olarak maaşınızın %80 verilecek. Haziran ayında geriye dönük ödemeler ile birlikte Max. alacağınız tutar 2500 poundur. Bu tutar için destek alıp risk almayın derim. Home Office resmi bir açıklama yapmadan, ucu açık,yoruma dayalı yayınlanan bildirimler ile risk almaya değecek bir tutar değil.
Ben maddi kısmı şu anda Turkiye de çok düşük faizli ,ötelemeli bireysel kredi alarak çözmeyi düşünüyorum.
Size bol şans dilerim..
Mercan

New postby Istanbul34 » Wed Apr 01, 2020 6:45 pm

Merhaba,
Nihayet uzatmayı aldım( e-mail geldi). Brp’lerde 7 gün içinde kurye ile gelecek diyor.8 ocak başvuru,30 Ocak parmak iziydi.
Grubu bilgilendirmek istedim..
Istanbul34

New postby Mercan » Wed Apr 01, 2020 6:48 pm

@ Istanbul34
Teşekkürler Bilgilendirme için.
Çok sevindim hayırlı olsun. E-mail geldi demişsiniz. Normalde e-mail gelmiyor. Siz hızlandırmamı istediniz acaba?
Mercan

New postby ialpay » Wed Apr 01, 2020 7:34 pm

İstanbul34 8 ocak online-30 Ocak parma izi -> 1 Nisan Olumlu cevap
emkoroglu 13 ocak online- 6 şubat Biometric-> waiting
esbr 8 Subat Biometric-> waiting

Listeyi guncelledim. Istanbul34'u tebrik ederim. Darisi basimiza:)
ialpay

New postby gndlf » Wed Apr 01, 2020 7:50 pm

@Mercan covid-19 yardımına başvurmak brp kuralları ile uyumsuzluk yaratmaz mı sizce? benefit değil, ama yinede devlet yardımı değil mi?

Teşekkürler
gndlf

New postby Mercan » Wed Apr 01, 2020 7:55 pm

@gndlf

Haklısınız. Ben zaten almaması yönünde tavsiyede bulundum. Home Office resmi bir açıklama yapmadan bu yardımı yorumlara dayanarak almak risk bencede..
Mercan

New postby gndlf » Wed Apr 01, 2020 8:47 pm

@Mercan Teşekkürler

Uzatma başvurusu hakkında bazı detaylarla ilgili sorularım var, yardımcı olursanız memnun olurum.

1) ukvcas merkezinde dökümanlar kontrol ediliyor mu? Yoksa sadece "eksik olan varsa eklemek ister misiniz" şeklinde mi soruluyor ?

2) ukvcas randevusu bittikten sonra brp'nin adresimize posta ile gelmesini mi bekliyoruz

3) ukvcas'ta evrak yüklerken, her evrağı bir seferde mi yüklememiz lazım, yoksa "gov.uk" sitesindeki gibi başvuruya sonradan tekrar dönebiliyor muyuz ? (email'e gönderilen şifre ile vs)

4) basit şekilde, uzatma başvurusu şu şekilde mi oluyor

a) gov.uk adresinden bilgileri doldurup yolluyoruz (fakat burada bir döküman yüklenmiyor)

b) gov.uk adresi bizi ukvcas sitesine yönlendiriyor, ve buraya dökümanları tarayıp yüklüyoruz.

c) döküman yüklemesi bitince, siteden bir randevu tarihi seçip, ilgili merkeze gidip parmak izi veriyoruz, ve bir kaç ay sonra başvurumuz olumlu ise brp ev adresine postalanıyor.

Teşekkürler
gndlf

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü