Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby eva » Mon Jun 22, 2020 4:15 pm

Merhabalar arkadaslar,

11 haziran parmak izimin sonucu 18 haziranda 1 yillik uzatma olarak geldi. Gerekce cok kisa ve business liabilities i karsilayamadigim ve daha fazla firsat vermek icin 1 yillik verildigi yaziyor. Sormak istedigim bir konu var.
itiraz basvurusu yaparsak, olumsuz bir durumda verilmis olan 1 sene de alinip, ret verilebilir mi? ( 1 yillik veren memur yanlis karar vermis, aslinda ret olmasi gerekiyor gibi bir karar)

Son olarak ben iceri 6 aylik bilanco vermistim.3 yillik alan arkadaslar kac aylik bilanco verdiler merak ediyorum.

Cok tesekkurler,
eva

New postby eva » Mon Jun 22, 2020 4:28 pm

klikia wrote:Merhaba,

12 Haziran biometric,
19 Haziran onay emaili. Ancak 1 senelik çıktı uzatma.

Neden 1 senelik uzatma verdikleri için yaptıkları açıklamada yanlışlık var gibi geldi danışmanımla bana. Yanlışlık yaptıklarına dair email attık. 15 işgünü içerisinde dönüş yapacaklarına dair otomatik bir email geldi. Bakalım, nasıl bir cevap gelecek?

Merhabalar,

oncelikle gecmis olsun. Umarim itirazdan olumlu sonuc alirsiniz.Bende 1 yillik uzatma alanlardanim. Itirazin ana cercevesini ne yapamayi dusunuyorsunuz veya yaptiniz rica etsem paylasabilir misiniz? Bir de iceri kac aylik bilanco sundunuz?

Cok tesekkurler.

Sevgiler
eva

New postby bull market » Mon Jun 22, 2020 6:03 pm

ilk senesi olup pandemi sürecinden dolayı yeterli iş yapamayanlar ile ilgili nasıl bir yaklaşım olacak merak ediyorum.

benim işim ofisten yapılabilen evden yapılabilen bir iş değil. insanlarla yüz yüze olmam gereken ve de dışarıda olmam gereken bir iş. bunları uzatma başvurusundaki mektupta açıkça belirttim. pandemiden de tahmin ediyorum en çok benim gibi olanlar etkilendi. özellikle de ilk senesi olanlar ben gibi.

3 senelik bir uzatma versinler demiyorum ama kalkıp bu kadar yatırımdan sonra biz sana uzatma vermiyoruz da dememeleri lazım.
zira şirket açılışından tutun, reklam çalışması, kart basımı, profesyonel sigorta ve PL sigortaya kadar her şeyi yaptım her şeyin faturası da var. üzerime düşen. yekün büyük olmasa da bir kaç müşterim de oldu.
bu durumda olanların başvuru sonuçşarını merak ediyorum şu an için.
bull market

New postby klikia » Mon Jun 22, 2020 9:22 pm

eva wrote:

12 Haziran biometric,

Neden 1 senelik uzatma verdikleri için yaptıkları açıklamada yanlışlık var gibi geldi danışmanımla bana. Yanlışlık yaptıklarına dair email attık. 15 işgünü içerisinde dönüş yapacaklarına dair otomatik bir email geldi. Bakalım, nasıl bir cevap gelecek?

Merhabalar,

oncelikle gecmis olsun. Umarim itirazdan olumlu sonuc alirsiniz.Bende 1 yillik uzatma alanlardanim. Itirazin ana cercevesini ne yapamayi dusunuyorsunuz veya yaptiniz rica etsem paylasabilir misiniz? Bir de iceri kac aylik bilanco sundunuz?

Cok tesekkurler.

Sevgiler

Merhaba,

Gönderdikleri emaile yaptıkları analizin nerelerde olduğuna dair madde madde belirttik. Hesaplarını tekrar yapmalarını istedik. Danışmanımın söylediğine göre işk önce bu emaile dönmelerini beklememiz gerekiyormuş. Cevaplarında nasıl itiraz etmemiz gerektiğini belirteceklermiş. Indan sonra da
klikia

New postby eva » Mon Jun 22, 2020 10:29 pm

klikia wrote:
eva wrote:

12 Haziran biometric,

Merhabalar,

Cok tesekkurler.

Sevgiler

Merhaba,

Gönderdikleri emaile yaptıkları analizin nerelerde olduğuna dair madde madde belirttik. Hesaplarını tekrar yapmalarını istedik. Danışmanımın söylediğine göre işk önce bu emaile dönmelerini beklememiz gerekiyormuş. Cevaplarında nasıl itiraz etmemiz gerektiğini belirteceklermiş. Indan sonra da

Çok teşekkürler, ben direkt olarak itiraz formu doldurup itiraz edecektim. Ancak siz öncelikle mail atıp nedeni daha ayrıntılı öğrenip sonra itiraz dilekçesiyle ilerleyeceğinizi anlıyorum ben böyle bir yöntem olduğunu bilmiyordum.

Umarım biran önce sonuçlanır ve 3 yıllığa sorunsuz geçersiniz.

Teşekkürler,
eva

New postby klikia » Tue Jun 23, 2020 9:07 am

Merhaba eva,

Bir önceki gönderimimde belli kısımdan sonra yazdıklarım çıkmamış.
15 işgünü içinde yaptıkları geri dönüşte belirttikleri şekilde itiraz başvurumuzu yapacağız. Benim 10 aylıktı mali tablom.
klikia

New postby someone » Thu Jun 25, 2020 11:34 am

Selam Arkadaşlar,

Aranızda uzatma için randevu alabilen var mı?

Belgelerimi yükledim ama randevu alamıyorum. Visa Application da aşağıdaki uyarı ile son aşamada kaldı.

There are some more actions below that you must complete. Your application may not be successful if you do not complete the mandatory actions.

Mandatory actions
Attend an appointment to provide your documents and biometrics by 21 August 2020
someone

New postby stella » Thu Jun 25, 2020 1:37 pm

Merhaba, danışmanım da randevu sisteminin henüz açılmadığını söyledi. Sadece başvuru formunu submit ettik. Randevu açıldığında mail ile bilgilendirme geliyormuş sanırım temmuzun 2. haftasına doğru halledilir.

Size sormak istediğim hususu ise, danışmanım randevu alınamıyor dedi ve evrakları da yüklemedik. Siz evrakları yüklediğinizi söylediniz. Evrak yükleme sistemi açık mı yoksa biz eksik bir şeyler mi yapıyoruz. Selamlar.

someone wrote:Selam Arkadaşlar,

Belgelerimi yükledim ama randevu alamıyorum. Visa Application da aşağıdaki uyarı ile son aşamada kaldı.

There are some more actions below that you must complete. Your application may not be successful if you do not complete the mandatory actions.

Mandatory actions
Attend an appointment to provide your documents and biometrics by 21 August 2020
stella

New postby someone » Thu Jun 25, 2020 4:27 pm

Selam,

Evet döküman yüklemeye izin veriyor.
Appointment'ın son adımı olan "Further actions" adımında "Book Appointment" adımı var. Tıklayınca "ukvcas.co.uk" sitesine yönlendiriyor.
Orda "Document Upload" adımından yükleme yapabiliyorsunuz.

stella wrote:Merhaba, danışmanım da randevu sisteminin henüz açılmadığını söyledi. Sadece başvuru formunu submit ettik. Randevu açıldığında mail ile bilgilendirme geliyormuş sanırım temmuzun 2. haftasına doğru halledilir.

Size sormak istediğim hususu ise, danışmanım randevu alınamıyor dedi ve evrakları da yüklemedik. Siz evrakları yüklediğinizi söylediniz. Evrak yükleme sistemi açık mı yoksa biz eksik bir şeyler mi yapıyoruz. Selamlar.

Mandatory actions
someone

New postby halilaloglu » Fri Jun 26, 2020 1:01 pm

3 yıllık uzatma yerine 1 yıllık alan ve itiraz edecek arkadaşlara tavsiyem eğer yüklediğiniz bir dökümanı görmemeleri ve kararı bunun üzerinden almaları vs gibi bariz bir şey yoksa etmemeleri çünkü eğer öyle değilse durumunuz, sonuç değişmeyecektir. Yani uzatma verilmemesi yada indefinite to remain reddi gibi bir şey olsa itiraz anlaşılır ama 3 yerine 1 yıl verildi diye itiraz bence gereksiz, oturumunuz devam ediyor bence çalışmanıza/işinize odaklanın sonuçta toplam 5 yılı doldurmanız gerekiyor o 5 yılı 1+3+3 ya da benim gibi 1+1+1+3 (evet 2 uzatmada 1yıl aldıktan sonra 3. uzatmada 3 yıllık verdiler) almış olmak arasında bir fark yok.
halilaloglu

New postby stella » Fri Jun 26, 2020 6:52 pm

Cevabınız için teşekkürler, danışmana da sordum, randevuyu aldıktan sonra hepsini yükleyeceğini önemli olanın parmak izi vermeye gittiğimde hepsinin sistemde yüklü olması gerektiğini söyledi. Umarım bir an önce şu stresten hayırlısı ile kurtuluruz.

someone wrote:Selam,

Evet döküman yüklemeye izin veriyor.
Appointment'ın son adımı olan "Further actions" adımında "Book Appointment" adımı var. Tıklayınca "ukvcas.co.uk" sitesine yönlendiriyor.
Orda "Document Upload" adımından yükleme yapabiliyorsunuz.

stella wrote:Merhaba, danışmanım da randevu sisteminin henüz açılmadığını söyledi. Sadece başvuru formunu submit ettik. Randevu açıldığında mail ile bilgilendirme geliyormuş sanırım temmuzun 2. haftasına doğru halledilir.

Mandatory actions
stella

New postby zeugma » Sun Jun 28, 2020 10:57 am

@stella evet parmak izi verdiginiz zamana kadar herhangi bir anda dosyalarini yukleyebilirsiniz. O ana kadar zaten isleme alinmiyor. Parmak izi verdiginiz zaman size onayliyor musunuz basvurunuzu yapiyoruz diye soruyorlar ondan sonra basvuru yapilmis oluyor.
zeugma

New postby timz » Sun Jun 28, 2020 8:47 pm

Merhabalar,

Randevu işlemlerinin askıya alınmasından ötürü, parmak izi randevusunu geç alabilen/alacak arkadaşlara bir sorum olacaktı. Bu virüs işi olmasaydı vizenin dolmasına 1 ay kala online başvuru yapıp, muhtemelen buna yakın bir süre içinde de biyometrik randevusuna gidecektik. Yüklenen belgeler de bu sürede kestiğimiz faturaları, şirket/kişisel banka hesap dökümlerini vs. kapsayacaktı. Ancak yaşanan gecikmeden ötürü bu belgeler 2-3 ay öncesine ait duruma geldi. Acaba bu şekilde geç randevu alabilen arkadaşlar belgelerini parmak izi randevusundan önceki son ana kadar güncel olacak şekilde mi yüklediler yoksa 11-12 aya sadık kalarak, parmak izine haziranda gitseler de 12 aylık süreleri nisanda doluyorsa nisan ayına göre mi hesap dökümü, fatura vs. yüklediler?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. Herkese bu süreçte kolaylıklar...
timz

New postby irmaksy » Tue Jun 30, 2020 12:05 pm

20 Ocak online başvuru, 12 Mart biometric 3 yıllık uzatma başvuru sonucumuz bugün geldi. Herkesin sonucunun bir an önce gelmesini dilerim.
irmaksy

New postby hazalerdil » Tue Jun 30, 2020 5:36 pm

Merhabalar, uzatım başvurusu parmak izi randevusu ile ilgili gelişme kaydeden (yetkili birileri ile görüşüp bilgi alabilen) birileri var mı? Ne kadar süre ile kapalı kalacak merkezler yeni başvurular için? Teşekkürler.
hazalerdil

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü