Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby kayhan » Sun Jul 19, 2020 4:13 pm

leventmann wrote:
kayhan wrote:Biz de benzer durumdayız. Gelen maile istinaden 30.06.2020 de pasaportlarımızı teslim ettik ancak hala beklemekteyiz. Siz hangi tarihte teslim ettiniz, sonuç geldi mi?

Merhaba. Eşimin pasaportunu teslim almaya gittiğim gün (30.06.2020) ben de kendi pasaportumu bıraktım ve 08.07.2020 günü TLS'den sürecin sonlanmak üzere olduğu ve yakın zamanda pasaportumu teslim alabileceğime yönelik ilk e-mail geldi. Dün (15.07.2020) pasaportu alabileceğime dair ikinci e-mail geldi ve bugün de gidip teslim aldım. 06.07.2020 başlangıç, 04.10.2020 bitiş olmak üzere 90 gün geçerli vize verilmiş. Eşimin vizesi daha erken basıldığı için onun tarihleri biraz daha erken başlayıp bitiyor ama o da 90 günlük.

11 Ağustos'ta gidiş, 15 Ağustos'ta dönüş şeklinde biletlerimizi aldık. İlk aşamada birlikte gidip en azından olası bir ikinci dalga, karantina vb. duruma karşı BRP'leri alıp gelelim diye düşündük. Şirket kurulumu, muhasebeci bulma, telefon hattı vb. yapabildiğim kadar şeyi bu zaman diliminde halledip, kalıcı yerleşim kısmını en azından Eylül Ekim aylarına ötelemeyi düşünüyorum. Polis kaydını yapabileceğimizi sanmıyorum. Zira halen açık olmayan başvurular açıldığında bile biriken yoğunluk sebebiyle ilk randevular çok ileri tarihlere verilecektir diye düşünüyorum.

Umarım burada sonuç bekleyen ve yeni bir hayat kurmaya hazırlanan hepimiz çok ciddi aksiliklerle karşılaşmadan bu sürecin üstesinden geliriz.

Hayırlı olsun. Bize hala hiç bir mail gelmedi. Tls başvuru takip uygulamasında pasaport hazır gözüküyor. Ancak danışmanımız mail gelmesi gerektiğini söyledi. İstanbul dışındayız boşuna gitmiş olmamak için bekliyoruz.
kayhan

New postby Gokayuk » Sun Jul 19, 2020 9:17 pm

Ben olsam maili değil takibi dikkate alırdım
Gokayuk

New postby oakyllw » Tue Jul 21, 2020 12:47 pm

Merhaba 20 Mart İstanbul başvurum bugün olumlu sonuçlandı bekleyen herkese sabır ve güzel sonuçlar dilerim.
oakyllw

New postby Gokayuk » Tue Jul 21, 2020 5:20 pm

Tebrik ederim
Gokayuk

New postby kayhan » Wed Jul 22, 2020 6:02 pm

Mail geldi ve dün aldık pasaportlarımızı. Sonuç olumlu. Başvuru tarihimiz 26 mart. Herkese süreçlerinde kolaylıklar diliyorum.
kayhan

New postby istanbullondra » Fri Jul 24, 2020 6:36 pm

kardeşimin 23 haziranda istanbuldan yaptığımız başvurusu bugün, olumlu sonuçlandı - dün yeşil ışık yanmıştı vize başvuru merkezine gönderildiğine dair. bu sabah da maili geldi, pasaportunu alması için.
istanbullondra

New postby mlkmms » Sun Jul 26, 2020 7:51 am

Günaydın, merhaba arkadaşlar. Bir yakınım 2. Uzatması için online başvurusunu gerçekleştirdi fakat parmakizi randevusu alamadı. Bu süreçte mail de gelmedi randevu için. Bu ayın sonunda temmuz itibariyle süresi bitiyor ilk yılının.
Acil bir durum sebebiyle de Türkiye ye donmek zorunda, bunun sonuçları ne olur tam olarak.
mlkmms

New postby Emre emre » Tue Jul 28, 2020 10:01 am

Mrb herkeze. Ben ve esim ayri ayri ANKARA ANLASMASI basvurusu yapmak icin hazirlaniyoruz suanda. Sanirim agustos ayinda basvuru yapilmis olacak. Ancak benim sorum sizlere su : Eger sadece birimize olumlu cikmasi halinde ( mesela ben ) diger es icin dependant basvurusu yapmak ve surec nasil isliyor ? bu sekilde basvuru yapmis yada dependent olarak sonradan basvuru yapilmasi konusunda ki surecleri yasamis kimse varmi ? Eger tecrubenizi paylasirsaniz sevinirim. Cok tesekkurler. Herkeze iyi calismalar.
Emre emre

New postby orduevi » Tue Jul 28, 2020 11:19 am

mlkmms wrote:Günaydın, merhaba arkadaşlar. Bir yakınım 2. Uzatması için online başvurusunu gerçekleştirdi fakat parmakizi randevusu alamadı. Bu süreçte mail de gelmedi randevu için. Bu ayın sonunda temmuz itibariyle süresi bitiyor ilk yılının.
Acil bir durum sebebiyle de Türkiye ye donmek zorunda, bunun sonuçları ne olur tam olarak.

Tavsiyem, ne olursa olsun allah korusun bir cenaze icin de olsa gitmesin ve beklesin. Eger giderse ve o zamanda randevular acilirsa, Turkiye'den de kacirirsa çok ugrasmasi gerekir açıklama yapmak icin. Yine alır randevusunu ama uğraşa uğraşa.
orduevi

New postby Umutaksoy » Wed Jul 29, 2020 3:30 pm

herkese merhaba bu sitede yeniyim. sizlere iki sorum olacak cevaplarsanız cok sevinirim
ankara anlasması bitecek iptal olacak diyorlar bu doğru mudur?
doğruysa bitiş tarihi belli midir?
ikinci sorum ben h e-ticaret şirketi açmayı düsünüyorum adres olarak home office göstericem. ankara anlasması kapsamında böyle bir iş koluyla gitmiş olan var mıdır aramızda? Vize alma şansım cok düşük müdür bu iş kolunda?
Umutaksoy

New postby smorag » Thu Jul 30, 2020 10:13 pm

Merhabalar,

1 yıllık mimarlık mezunuyum, stajımı İngiltere de yaptım. 1 yıldır bir website üzerinden freelance mimar olarak çalışıyorum, yurtdışına iş yapıyorum bankadaki paramı göstereceğim fakat kendi şirketim yok yani bu paralar elden alınmış gibi görünüyor. Sadece birkaç kere invoice oluşturdum. Bundan red alabileceğimi düşünüyorum, bu durumu lehime çevirmenin bir yolu var mı acaba?
Şimdiden teşekkürler.
smorag

New postby debedebe » Fri Jul 31, 2020 1:45 pm

smorag wrote:Merhabalar,

1 yıllık mimarlık mezunuyum, stajımı İngiltere de yaptım. 1 yıldır bir website üzerinden freelance mimar olarak çalışıyorum, yurtdışına iş yapıyorum bankadaki paramı göstereceğim fakat kendi şirketim yok yani bu paralar elden alınmış gibi görünüyor. Sadece birkaç kere invoice oluşturdum. Bundan red alabileceğimi düşünüyorum, bu durumu lehime çevirmenin bir yolu var mı acaba?
Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,
Verdiginiz vergilerin (gelir vergisi, KDV gibi) belgesi varsa onlari gosterebilirsiniz. Eger vergi yoksa elinizdeki para miktarindan bagimsiz olarak cok buyuk ihtimal red alirsiniz.
Kolay gelsin basarilar dilerim.
debedebe

New postby debedebe » Fri Jul 31, 2020 1:48 pm

Umutaksoy wrote:herkese merhaba bu sitede yeniyim. sizlere iki sorum olacak cevaplarsanız cok sevinirim
ankara anlasması bitecek iptal olacak diyorlar bu doğru mudur?
doğruysa bitiş tarihi belli midir?
ikinci sorum ben h e-ticaret şirketi açmayı düsünüyorum adres olarak home office göstericem. ankara anlasması kapsamında böyle bir iş koluyla gitmiş olan var mıdır aramızda? Vize alma şansım cok düşük müdür bu iş kolunda?

Merhaba, Yil sonuna kadar vaktiniz var.
Vize olarak o konuda tecrubeniz varsa , vergisi verilmis kazancinizi belge ile ispat edebiliyorsaniz sansiniz yuksek olur. e-ticaret olmasi size bir dezavantaj olusturmaz.
debedebe

New postby mkice » Fri Jul 31, 2020 7:28 pm

Para kaynagi olarak altin bozdurmayi veya araba/ev satisini gosterenler nasil bir aciklama yaptiniz acaba para kaynagi icin? Bu altinlar annemin olsa ve bana hibe edilmis olsa bir sorun cikarmi acaba?

Ilk basvurum para kaynagi yuzunden olumsuzdu, gene ayni hataya dusmek istemiyorum.
mkice

New postby Emre emre » Sun Aug 02, 2020 12:22 pm

Arkadaslar son zamanlarda basvuru suresi ( istanbul ) kac gunde sonuclaniyor ?
Emre emre

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü