Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ichucky » Mon Jul 13, 2020 6:19 am

halilaloglu wrote:3 yıllık uzatma yerine 1 yıllık alan ve itiraz edecek arkadaşlara tavsiyem eğer yüklediğiniz bir dökümanı görmemeleri ve kararı bunun üzerinden almaları vs gibi bariz bir şey yoksa etmemeleri çünkü eğer öyle değilse durumunuz, sonuç değişmeyecektir. Yani uzatma verilmemesi yada indefinite to remain reddi gibi bir şey olsa itiraz anlaşılır ama 3 yerine 1 yıl verildi diye itiraz bence gereksiz, oturumunuz devam ediyor bence çalışmanıza/işinize odaklanın sonuçta toplam 5 yılı doldurmanız gerekiyor o 5 yılı 1+3+3 ya da benim gibi 1+1+1+3 (evet 2 uzatmada 1yıl aldıktan sonra 3. uzatmada 3 yıllık verdiler) almış olmak arasında bir fark yok.

Merhaba, 2. uzatmaya başvururken bir önceki uzatmada yolladığınız belgeleride yolladınız mı? yoksa sadece son 1 senedeki aktiviteleri mi yolladınız?

teşekkürler.
ichucky

New postby hazalerdil » Tue Jul 14, 2020 10:03 am

Merhabalar,
En yakın zamanda randevu için mail alan arkadaşlar tarihlerini yazabilirler mi? Mayıs sonrasına ne zaman geçileceğini takip edebiliriz böylece...
hazalerdil

New postby Jumanji3 » Wed Jul 15, 2020 2:36 pm

Merhaba arkadaşlar,

Covid-19 dolayısı ile İngiltere'ye döndüğümde uzatma başvuru tarihimin geçeceğini, bu yüzden de geçici 30-60 günlük vize istediğimi belirten mailime CIH@homeoffice.gov.uk'den aşağıdaki maili göndermişler.

"Thank you for contacting the Home Office Coronavirus Immigration Helpline.

We apologise for the delay in responding to your query regarding returning to the UK.

The UK Government has already made a number of concessions for those impacted by COVID-19, these are published on the government website, GOV.​UK.

This includes a concession that if a customer is unable to travel back to the UK due to coronavirus travel restrictions and their leave has expired, a short break in continuous residence will be overlooked.

Customers will be expected to make their next application as soon as possible.

We are considering additional concessions for customers who have not been able to return to the UK and renew their leave. Please continue to check the GOV.​UK website for the latest information and advice at:

https://www.gov.uk/guidance/coronavirus ... -residents

Coronavirus Immigration Team"

Şuan için net birşey yok üzerinde çalışıyoruz Türkiye'de kalıp, vize uzatmayı kaçıranlar için diye anlıyorum. Farklı bir yorumunuz var mı?
Jumanji3

New postby aykutx » Thu Jul 16, 2020 1:32 pm

Selam arkadaslar. Saniyorum en uzun sure uzatma vizesi alamayan kisi benim su anda. 26 Ocak basvuru 21 Subat Biometri. 10 gun sonra tam 6 ay dolmus olacak. Home office attigim maillere cevap vermiyor. Bu gidisle avukat tutup oyle ugrasicam saniyorum.
aykutx

New postby Ayca_ » Fri Jul 17, 2020 9:02 am

Aslında pandemi öncesi çok hızlanmıştı UK den sonuçlar ama sizde bir şanssızlık olmuş sanırım. Facebookta da 6 ayda sonuç alan birileri yazmıştı sanırım tek değilsiniz.
Covid için açılan home office mailine yazabilirsiniz belki denemediyseniz.
Ayca_

New postby stella » Fri Jul 17, 2020 6:33 pm

Merhaba, arkadaşım şubatta Türkiye'den ilk ecaa başvurusunu yaptı. O da 2 ağustosta 6. Ayını dolduracak. Hiç bir sonuç ya da açıklama yok. Siz nasıl prosedür izlediniz. Bir gelişme kaydedebildiniz mi? Selamlar.

aykutx wrote:Selam arkadaslar. Saniyorum en uzun sure uzatma vizesi alamayan kisi benim su anda. 26 Ocak basvuru 21 Subat Biometri. 10 gun sonra tam 6 ay dolmus olacak. Home office attigim maillere cevap vermiyor. Bu gidisle avukat tutup oyle ugrasicam saniyorum.
stella

New postby halilaloglu » Sat Jul 18, 2020 2:20 pm

ichucky wrote:
halilaloglu wrote:3 yıllık uzatma yerine 1 yıllık alan ve itiraz edecek arkadaşlara tavsiyem eğer yüklediğiniz bir dökümanı görmemeleri ve kararı bunun üzerinden almaları vs gibi bariz bir şey yoksa etmemeleri çünkü eğer öyle değilse durumunuz, sonuç değişmeyecektir. Yani uzatma verilmemesi yada indefinite to remain reddi gibi bir şey olsa itiraz anlaşılır ama 3 yerine 1 yıl verildi diye itiraz bence gereksiz, oturumunuz devam ediyor bence çalışmanıza/işinize odaklanın sonuçta toplam 5 yılı doldurmanız gerekiyor o 5 yılı 1+3+3 ya da benim gibi 1+1+1+3 (evet 2 uzatmada 1yıl aldıktan sonra 3. uzatmada 3 yıllık verdiler) almış olmak arasında bir fark yok.

Merhaba, 2. uzatmaya başvururken bir önceki uzatmada yolladığınız belgeleride yolladınız mı? yoksa sadece son 1 senedeki aktiviteleri mi yolladınız?

teşekkürler.

son uzatma başvurumda online sistem açılmıştı dolayısı ile bütün belgeleri (eski dönem belgelerde dahil) upload etmiştim. Kişisel fikrim; sadece son yılı göstermenin eğer çok başarılı bir dönem geçirmediyseniz biraz zayıf kalabileceği dolayısı ile tekrar 1 yıllık oturum verile bileceği yönünde. Elinizde geçmiş dönemin belgeleri var ise, kararı verecek olan Home Office officer'ın işinizde gösterdiğiniz ilerlemeyi daha iyi görmesi açısından yüklemenizin zarar yerine fayda sağlayacağını düşünüyorum ki digital kopyaları hazır elinizde varsa yüklemesi 10 dk sürmez zaten.
halilaloglu

New postby istanbullondra » Sun Jul 19, 2020 9:34 am

Merhaha,

23 Ocak online 3 Şubat tarihinde biometrik başvurusunu tamamlayan arkadaşımın 3yıllık sonucu 17 temmuz cuma günü geldi. Çift olarak başvurmuşlardı, ilk uzatma başavurularıydı.
Size bilgi olması için haber vermek istedim.
Umarım sizinki de en kısa sürede gelir

aykutx wrote:Selam arkadaslar. Saniyorum en uzun sure uzatma vizesi alamayan kisi benim su anda. 26 Ocak basvuru 21 Subat Biometri. 10 gun sonra tam 6 ay dolmus olacak. Home office attigim maillere cevap vermiyor. Bu gidisle avukat tutup oyle ugrasicam saniyorum.
istanbullondra

New postby Gimmiegimmie » Mon Jul 20, 2020 1:41 pm

hazalerdil wrote:Merhabalar,
En yakın zamanda randevu için mail alan arkadaşlar tarihlerini yazabilirler mi? Mayıs sonrasına ne zaman geçileceğini takip edebiliriz böylece...

Merhabalar, 8 Temmuzda ilk uzatma icin soru kismini tamamladim. Randevu icin mail bekliyorum.
Gimmiegimmie

New postby iznail » Tue Jul 21, 2020 10:34 am

Merhaba,
3 yıllık vize bitiş tarihim 6 Temmuz
31 Mayısta UKVCAS kaydımı yaptım
Haziran içerisinde belgelerimi yükledim.
4 Temmuzda randevuya gitmeme gerek olmadığını, kimliğimi belirlemek için eski parmak izimi kullanacaklarını, facial image içinse yeni bir uygulama üzerinde çalıştıklarını vs içeren mail aldım.
19 Temmuz günü sayfaya tekra girip bakmak istediğimde, yüklediğim belgeleri submit etmem için bir yazı çıktı ve submit ettim.
beklemeye devam...

aynı durumda olan arkadaşlar da bilgi verirse, en azından tarihleri göz önünde bulundurup kafamızda süreçle ilgili bir tahmin olur sanırım.
iznail

New postby sinn » Wed Jul 22, 2020 12:00 pm

Herkese selam.
ilk uzatma basvurumu yeni yaptim, ukvcas sitesine belgeleri yukleyip submit ettim, bundan sonraki surec nedir? Hicbir email gelmedi, belgeler icin submitted yaziyor. Anladigim kadariyla bu saatten sonra yeni bir belge de yukleyemeyecegiz, dogru mudur?
sinn

New postby denizse » Wed Jul 22, 2020 9:40 pm

Merrhaba,
Ben de tam olarak yazdiginiz sıralamada islemleri tamamladım. Tek fark UKVCAS kaydini 27 Mayista oluşturdum. Hala beklemedeyim. Umarım bir an once olumlu sonuclarimiza kavuşuruz.

iznail wrote:

Merhaba,
3 yıllık vize bitiş tarihim 6 Temmuz
31 Mayısta UKVCAS kaydımı yaptım
Haziran içerisinde belgelerimi yükledim.
4 Temmuzda randevuya gitmeme gerek olmadığını, kimliğimi belirlemek için eski parmak izimi kullanacaklarını, facial image içinse yeni bir uygulama üzerinde çalıştıklarını vs içeren mail aldım.
19 Temmuz günü sayfaya tekra girip bakmak istediğimde, yüklediğim belgeleri submit etmem için bir yazı çıktı ve submit ettim.
beklemeye devam...

aynı durumda olan arkadaşlar da bilgi verirse, en azından tarihleri göz önünde bulundurup kafamızda süreçle ilgili bir tahmin olur sanırım.
denizse

New postby Akk » Thu Jul 23, 2020 12:51 pm

23 Nisan vize bitis.
27 Mart UKVCAS kaydi.

Sopra Steria' dan randevu icin hala beklemekteyim.
Yeni sistemde biometric verileri kullanilacak arkadaslar sanirim bir muddet daha bekleyecek.
Iki defa mail uzerinden kontakt kurdum fakat hala biometric icin bir kac hafta beklenilecek deniliyor. Surec suan icin net degil.
Akk

New postby mstmyr » Fri Jul 24, 2020 11:37 am

Merhaba herkese,

Biometric bilgileri tekrar kullanılabilir olan gruptayım. Randevu almama gerek yok diye mail almıştım.

18 Mayıs UKVCAS kaydı.
23 Temmuz Sopra Steria üzerinden dosyaların Submit edilişi.

Artık belgeler UKVI de. Sonrasında karar ve duruma göre brp kart teslim süreci olur diye düşünüyorum.
mstmyr

New postby istanbullondra » Fri Jul 24, 2020 6:25 pm

arkadaşlar selamlar,

saçma bir soru soracağım ama rahat edemedim :)
dosyalarınızı renkli mi siyah beyaz mı yüklediniz.
dosya yükleme açıklamalarında dosya boyutunun 6mb'ten küçük olmasını sağlamak için siyah beyaz yükleyin diye bir açıklama var ama ben zaten çözünürlükleri bozulmadan dosyaları 6mb'den düşük olacak şekilde yüklemiştim.
artık can sıkıntısından her detaya takılmaya başladım!
istanbullondra

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü