Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby mstmyr » Sat Jul 25, 2020 11:03 am

Benim de dosyalar 6mb den küçük olduğu için renkli yükledim.

istanbullondra wrote:arkadaşlar selamlar,

saçma bir soru soracağım ama rahat edemedim :)
dosyalarınızı renkli mi siyah beyaz mı yüklediniz.
dosya yükleme açıklamalarında dosya boyutunun 6mb'ten küçük olmasını sağlamak için siyah beyaz yükleyin diye bir açıklama var ama ben zaten çözünürlükleri bozulmadan dosyaları 6mb'den düşük olacak şekilde yüklemiştim.
artık can sıkıntısından her detaya takılmaya başladım!
mstmyr

New postby eccukk » Mon Jul 27, 2020 6:48 am

merhaba,

bizde de durum benzer.
ilk uzatma için 16 nisanda online application tamamladık
4 temmuzda "randevuya gelmenize gerek yok" maili geldi.
o zamandır kuzu kuzu bekliyoruz ikinci bir açıklama maili gelecek diye.

UKVCAS sitesinde sanki "document upload" kısmı en başından beri açıktı gibi hatırlıyorum, yanılıyor muyum?

biz de bir umut yüklesek mi acaba belgeleri?
eccukk

New postby stella » Mon Jul 27, 2020 11:14 am

Eğer boyutta sorun yaşarsanız ücretsiz ilovepdf diye site var orada 65 mb lık pdf'i 3 mb a kadar düşürüyor. :)

istanbullondra wrote:arkadaşlar selamlar,
saçma bir soru soracağım ama rahat edemedim :)
dosyalarınızı renkli mi siyah beyaz mı yüklediniz.
dosya yükleme açıklamalarında dosya boyutunun 6mb'ten küçük olmasını sağlamak için siyah beyaz yükleyin diye bir açıklama var ama ben zaten çözünürlükleri bozulmadan dosyaları 6mb'den düşük olacak şekilde yüklemiştim.
artık can sıkıntısından her detaya takılmaya başladım!
stella

New postby istanbullondra » Mon Jul 27, 2020 9:36 pm

Cevapları için herkese teşekkür ederim, umarım en kısa zamanda olumlu sonuçlarımızı alırız :)
stella, ben de ilovepdf'i kullanarak işlemleri gerçekleştirdim, teşekkürler :)
istanbullondra

New postby stella » Tue Jul 28, 2020 9:07 am

Aynı durumdayız. Başvuru formunu submit ettikten sonra randevuya gelmenize gerek yok dediler. Şimdi evrakları yüklesek mi yoksa açıklama mailini mi beklesek bilemedik. Siz nasıl bir adım attınız bilgilendirirseniz sevinirim.

eccukk wrote:merhaba,

bizde de durum benzer.
ilk uzatma için 16 nisanda online application tamamladık
4 temmuzda "randevuya gelmenize gerek yok" maili geldi.
o zamandır kuzu kuzu bekliyoruz ikinci bir açıklama maili gelecek diye.

UKVCAS sitesinde sanki "document upload" kısmı en başından beri açıktı gibi hatırlıyorum, yanılıyor muyum?

biz de bir umut yüklesek mi acaba belgeleri?
stella

New postby bull market » Tue Jul 28, 2020 9:37 am

ben de fotoğraf ile başvuru yapacaksınız mailini alanlardanım.belgeleri yükledim ve şimdi ikinci maili bekliyorum. halen fotoğraflı başvuru ile ilgili 2. maili atmadılar.

bu sene ilk senemdi burada va de BRP bitiş tarihi 30 mayıs idi.

benim merak ettiğim konu, uzatma alınca hangi tarihten itibaren uzatma almış oluyoruz ? mesela 1 sene uzatma aldım

2021 30 mayıs mı olacak yeni BRP üstünde ?
2021 belgelerin submit edildiği tarihi mi ?
2021 uzatmanın onaylandığı tarih mi ?
bull market

New postby ckv » Tue Jul 28, 2020 12:29 pm

bull market wrote:ben de fotoğraf ile başvuru yapacaksınız mailini alanlardanım.belgeleri yükledim ve şimdi ikinci maili bekliyorum. halen fotoğraflı başvuru ile ilgili 2. maili atmadılar.

benim merak ettiğim konu, uzatma alınca hangi tarihten itibaren uzatma almış oluyoruz ? mesela 1 sene uzatma aldım

VIZENIZIN BITIS TARIHI OLAN 30 MAYIS OLACAK .
ckv

New postby bull market » Tue Jul 28, 2020 1:18 pm

ckv wrote:
bull market wrote:ben de fotoğraf ile başvuru yapacaksınız mailini alanlardanım.belgeleri yükledim ve şimdi ikinci maili bekliyorum. halen fotoğraflı başvuru ile ilgili 2. maili atmadılar.

Yani o zaman 1 sene alan pek çok kişi gerçekte 6-7 aylık vize alıp sonra yeniden vize hazırlığına başlıyor. ya da önceki sayfalarda yazan arkadaşlar vardı şubattan beri beklemede olan. Enteresan işler.
AA ile gelen birisinin ilk sene yapması gereken her şeyi yaptım profesyonel sigortadan internet sitesine, kart basımından, muhasebe kayıtlarına kadar ama yaptığım iş yüz yüze yapılan bir iş olduğundan kısıtlı sayıda müşterim olabildi pandemi süresince. bu durumda olan ilk senesini geçen sene burada geçiren insanlar eğer 1 sene alır ise vay halimize.
bull market

New postby eccukk » Tue Jul 28, 2020 3:55 pm

evet bu tarih olayına ben de üzülüyorum. kendimi 1 senelik uzatma sonucuna hazırladım kafa olarak, ve 8 mayısta bitti vizemiz. şimdi bir kaç ay sonra tekrar aynı şeyler..

bir de duyduğum kadarıyla haziran sonunda başvurup, biyometrik randevuya temmuz ortasında çağırılıp, sonucunu 1 hafta içinde alan kişiler var. yani bu "gelmenize gerek yok" denilen grup olarak arada kaynadık gibi geliyor :(

bir kaç hafta daha ses gelmezse, ne yapacağız bilemiyorum, umarım ki sizler daha dirençlisinizdir :)
eccukk

New postby Fiddisback » Wed Jul 29, 2020 9:05 am

ckv wrote:

Merhaba,

Bu bilgiden emin misiniz acaba? Çok talihsizmiş. Umarım bu sene uzayan başvuru değerlendirme süreleri nedeniyle bir değişiklik yaparlar.

Biz de 24 Nisan'da online başvuruyu yaptık, Haziran sonunda 'başvuru almanıza gerek yok' e-postasını aldık, belgelerimizi yüklemiştik ama 'submit' kısmını da geçen hafta yaptık ne olur ne olmaz zaman kaybetmeyelim diye, henüz yeni bir e-posta almadık fotoğraflarımızı çekmek için. Gerçekten bütün planları alt üst etti bu süreç.
Bu arada fotoğraf çekme e-postasını alan olursa bizi bilgilendirirse çok sevinirim.
Umarım herkes 3 yıl uzatma kazanır.
Fiddisback

New postby Akk » Wed Jul 29, 2020 10:37 am

Aklima soyle bir senaryo geliyor. Submit edilen evraklar home office tarafindan incelenip ek belge istenmez ive sonuc olumlu olur ise bizlerden brp kartini basmak icin sadece fotograf isteyebilirler.

Yani suan submit edilen belgeler belkide home office tarafindan incelenme surecindedir.
Sahsi fikrim..
Last edited by Akk on Wed Jul 29, 2020 10:41 am, edited 1 time in total.
Akk

New postby drosseros » Wed Jul 29, 2020 11:03 am

Selam, hala yüklemediyseniz evraklarını yükleyin ve oradaki herşey tamam manasına gelen SUBMIT butona basın ki işleme başlayabilsinler. Benim anladığım o en azından. Sonuçta haber vereceğiz dedikleri ikinci mail hala gelmedi. Akk'nin dediği gibi olabilir. En son onay ve fotoğraf için dönüp 1 hafta içinde vizeyi almak mümkün olacak gibi.

Yeni vize de %99 eskisi hangi tarihte bitiyorsa ordan başlar.
drosseros

New postby stella » Wed Jul 29, 2020 11:56 am

Peki süresiz oturuma başvurmak için toplamda ingilterede geçirdiğimiz süre mi önemli yoksa verilen oturum yıllarının toplamı mı? Örneğin ILR için 5 yıllık süre istiyor. Ben burda vizemi bekleyene kadar 6 ay geçti 1 senelik oturum geldi şimdi de başvurana kadar bir 6 ay daha geçti diyelim. Toplamda 2 yıldır buradayım. 3 yıllık uzatma aldığımda, üç yılın sonunda ikinci 3 yıllık yerine doğrudan ILR hakkım geliyor mu yoksa verilen oturumların toplamı mı sayılıyor. Umarım anlatabilmişimdir. Teşekkürler.
drosseros wrote:Selam, hala yüklemediyseniz evraklarını yükleyin ve oradaki herşey tamam manasına gelen SUBMIT butona basın ki işleme başlayabilsinler. Benim anladığım o en azından. Sonuçta haber vereceğiz dedikleri ikinci mail hala gelmedi. Akk'nin dediği gibi olabilir. En son onay ve fotoğraf için dönüp 1 hafta içinde vizeyi almak mümkün olacak gibi.

stella

New postby denizse » Wed Jul 29, 2020 11:38 pm

Merhaba,
ILR su an gozumde sanki bin sene sonra gibi :) Zaman durdu resmen su ara...

3 yillik vize uzatma başvurularında eder sadece 1 yıllık vize çıkarsa, o 1 yılin sonunda basvuruldugunda ya yine 1 yıllık ya da direkt 2 yıllık vize veriliyor. Yani ya 1+1+1 ya da 1+2 seklinde ilerleyip 3 yila tamamlanıyor sanırım. Totalde 5 yılı tamamladigimizda da yani ikinci 3 yıllık vizenin 2. yılında ILR a başvurabiliyoruz diye biliyorum. Ama deneyimleyen arkadaslar daha iyi açıklarlar muhtemelen.

stella wrote:Peki süresiz oturuma başvurmak için toplamda ingilterede geçirdiğimiz süre mi önemli yoksa verilen oturum yıllarının toplamı mı? Örneğin ILR için 5 yıllık süre istiyor. Ben burda vizemi bekleyene kadar 6 ay geçti 1 senelik oturum geldi şimdi de başvurana kadar bir 6 ay daha geçti diyelim. Toplamda 2 yıldır buradayım. 3 yıllık uzatma aldığımda, üç yılın sonunda ikinci 3 yıllık yerine doğrudan ILR hakkım geliyor mu yoksa verilen oturumların toplamı mı sayılıyor. Umarım anlatabilmişimdir. Teşekkürler.
drosseros wrote:Selam, hala yüklemediyseniz evraklarını yükleyin ve oradaki herşey tamam manasına gelen SUBMIT butona basın ki işleme başlayabilsinler. Benim anladığım o en azından. Sonuçta haber vereceğiz dedikleri ikinci mail hala gelmedi. Akk'nin dediği gibi olabilir. En son onay ve fotoğraf için dönüp 1 hafta içinde vizeyi almak mümkün olacak gibi.

denizse

New postby gndlf » Thu Jul 30, 2020 1:23 am

Herkese merhaba

Bir konuda yardıma ihtiyacım var arkadaşlar:

Mesela ikinci uzatma başvurusunun online formunda gelir vs kısımlarını doldururken, 1.yıl+2.yıl+3.yıl+... şeklinde hepsini toplayıp ortalamasını mı alacağız? (önceden kaldığımız tüm senelerin ortalaması) Formda tek boş kutu var çünkü...

Teşekkürler
gndlf

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü