Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Londonist » Thu Jul 30, 2020 10:31 pm

Arkadaşlar ikinci maili bekleyen bazı arkadaşlar dosyaları yükleyelim diyor, ama https://www.gov.uk/guidance/coronavirus ... ts#history

linkde de "If UK Visas and Immigration (UKVI) can reuse the fingerprints you’ve already given, you’ll be emailed with instructions on how to send them an image of your face and your supporting documents." ifadesi geçiyor, yani gönderecekleri mail ile resmimizi ve dokümanları göndereceğiz sonradan.

İkinci olarak, verilecek vizenin başlangıç tarihinin ilk verilenle aynı olacağı kısmı yanlış bilgilendirilme, daha önceden uzatma alan arkadaşım 2 aylık beklemenin sonunda (2019 yılı için) inceleyen memur ne zaman ok demişse o zaman başlatmıştı önceki tarihi referans almıyorlar.Beklenilen süreçte pending oluyorsun bir nevi vizelisin.

Diğer konu, ILR ile ilgili, totalde 5 yılı bitirmeni istiyorlar ve en fazla da 450 gün UK dışında olmanı bekliyorlar ve tabi diğer şartlar.Totalde 5 yılı tamamladigimizda da yani ikinci 3 yıllık vizenin 2. yılında ILR a başvurabiliyoruz ve isterseniz Ankara anlaşması kapsamından çıkıp başka işlerde de çalışabilirsiniz

Umarım herkes 3 yıl grant edilmiş vizelerini en yakın zamanda alır...
Londonist

New postby Akk » Fri Jul 31, 2020 8:13 pm

Arkadaslar biometrik veri kullanilmasi ile ilgili bana Sopra Steriandan mail ulasti. Agustos ayi icinde basvuru icin IDV isimli bir sistemden bahsediliyor. Bir kac hafta icinde basvuru yapilabilecek sanirim.
Akk

New postby istanbullondra » Fri Jul 31, 2020 9:51 pm

Harika haber.
Bizler de en kısa sürede alırız aynı e-maili o halde.
Akk wrote:Arkadaslar biometrik veri kullanilmasi ile ilgili bana Sopra Steriandan mail ulasti. Agustos ayi icinde basvuru icin IDV isimli bir sistemden bahsediliyor. Bir kac hafta icinde basvuru yapilabilecek sanirim.
istanbullondra

New postby Eemre_ » Sat Aug 01, 2020 7:52 am

Merhabalar,

Bu sabaha karşı biz de aynı maili aldık. Fakat aynı zamanda istenirse normal randevu alma seçeneği de olabiliyormuş eğer 7 Ağustos’a kadar bildirirseniz. Bir önceki mailde birkaç hafta içinde size yazacağız diyordu, bir ay sürdü bu mailin gelmesi. Şimdi yine birkaç hafta diyor, eğer IDV app’in uygulamaya geçmesi de 1 ay sürecekse normal randevuya dönüş mü yapsak karar veremedim.
Eemre_

New postby denizse » Sat Aug 01, 2020 8:19 am

Ben de ayni maili adim bu sabah ve artık resmen oyalanıyoruz gibi bir hisse kapıldım. Temmuz basında bir mail, ağustos basında bir mail... Eylül'de de sonucu gönderirler herhalde en iyi ihtimalle.

Normal randevuyu 2 ay sonrasına vermeyeceklerine emin olsam sistemden cikacagim direkt ama o da belli degil.

Ayni maili alıp IDV App li başvuru seceneginden opt out olmayı tercih edecek arkadaslarimiz randevu tarihleri belli olunca paylasabilirlerse cok iyi olur. Bir öngörümüz olur tarihlerle ilgili en azından.
denizse

New postby Akk » Sat Aug 01, 2020 8:41 am

IDV sisteminin basvuru sonucunu hizli ya da yavas nasil etkileyecegini kestiremiyorum. Yoksa hemen sistemden cikip parmak izi icin basvuru noktalarindan birine gidecegim. Hic olmazsa basvuru yapilip sonuc icin beklenilir. Ne yazik, suan belirsizlik hala devam ediyor.
Sistemden cikip cikmamakla bende kararsizim.
Bu aralar basvuru yapip sonuc alan kimselerde yok gibi gozukuyor corona donemi baya hizli sonuclar gelmisti..

Ikinci bir nokta eger yanlis anlamadiysam mailde IDV sisteminin agustos ayinda kademeli acilacagi yaziyor. (Mart, nisan ve mayis ayi ile devami basvurular gibi diye dusunuyorum). Fakat mailin alt kisimda tekrar edilen bir kac hafta surecegi bilgiside var..
Akk

New postby mstmyr » Sat Aug 01, 2020 10:02 am

Ben de aynı şekilde maili aldım. Randevu alıp gitmenin daha hızlı olacağından emin olsam randevu sistemine dönerdim.

Bu şekilde randevu alan arkadaşlar olursa randevu tarihleri ile ilgili bilgi verebilirler mi?

denizse wrote:Ben de ayni maili adim bu sabah ve artık resmen oyalanıyoruz gibi bir hisse kapıldım. Temmuz basında bir mail, ağustos basında bir mail... Eylül'de de sonucu gönderirler herhalde en iyi ihtimalle.

Normal randevuyu 2 ay sonrasına vermeyeceklerine emin olsam sistemden cikacagim direkt ama o da belli degil.

Ayni maili alıp IDV App li başvuru seceneginden opt out olmayı tercih edecek arkadaslarimiz randevu tarihleri belli olunca paylasabilirlerse cok iyi olur. Bir öngörümüz olur tarihlerle ilgili en azından.
mstmyr

New postby stella » Sat Aug 01, 2020 9:41 pm

Homeoffice için her işlem +1 ay daha sürenin uzaması demek, bunu sürekli deneyimliyoruz. O nedenle yeni sistem üzerinden fotoğraf göndermek tek işlem iken bu sistemden çıkmak için mail atmak ve klasik randevu için tarih almak iki işlem olacağı için daha uzun sürecektir. Bence fırsatınız varsa yeni sistemi kullanmaya çalışın, klasik sisteme dönmek işinizi kolaylaştırmayacaktır.

mstmyr wrote:Ben de aynı şekilde maili aldım. Randevu alıp gitmenin daha hızlı olacağından emin olsam randevu sistemine dönerdim.

Bu şekilde randevu alan arkadaşlar olursa randevu tarihleri ile ilgili bilgi verebilirler mi?
stella

New postby iznail » Sat Aug 01, 2020 9:46 pm

Ben de dün maili aldım. Sanırım beklemeye devam edeceğim. Yeniden randevu alma, randevuya gitme telaşına düşmek istemiyorum. Öyle de böyle de bir kaç hafta bekleyeceğiz. o yüzden online halletmekten yanayım.
iznail

New postby eccukk » Mon Aug 03, 2020 10:55 am

aynı durumdayız. tabi şöyle birşey var, 7 ağustosa kadar karar vermek gerek. opt out olanların ne zamana randevu alacakları 10 ağustos haftasında belli olacak. yani opt in olarak kaldıktan sonra diğerlerinin ne zamana randevu aldığını anlayıp fikir değiştirme şansımız olmayacak.

artık yazı tura atacağız herhalde biz, iyice lotoya döndü uzatma işi :D

denizse wrote:Ben de ayni maili adim bu sabah ve artık resmen oyalanıyoruz gibi bir hisse kapıldım. Temmuz basında bir mail, ağustos basında bir mail... Eylül'de de sonucu gönderirler herhalde en iyi ihtimalle.

eccukk

New postby ckv » Mon Aug 03, 2020 1:28 pm

Londonist wrote:Arkadaşlar ikinci maili bekleyen bazı arkadaşlar dosyaları yükleyelim diyor, ama https://www.gov.uk/guidance/coronavirus ... ts#history

linkde de "If UK Visas and Immigration (UKVI) can reuse the fingerprints you’ve already given, you’ll be emailed with instructions on how to send them an image of your face and your supporting documents." ifadesi geçiyor, yani gönderecekleri mail ile resmimizi ve dokümanları göndereceğiz sonradan.

İkinci olarak, verilecek vizenin başlangıç tarihinin ilk verilenle aynı olacağı kısmı yanlış bilgilendirilme, daha önceden uzatma alan arkadaşım 2 aylık beklemenin sonunda (2019 yılı için) inceleyen memur ne zaman ok demişse o zaman başlatmıştı önceki tarihi referans almıyorlar.Beklenilen süreçte pending oluyorsun bir nevi vizelisin.

Diğer konu, ILR ile ilgili, totalde 5 yılı bitirmeni istiyorlar ve en fazla da 450 gün UK dışında olmanı bekliyorlar ve tabi diğer şartlar.Totalde 5 yılı tamamladigimizda da yani ikinci 3 yıllık vizenin 2. yılında ILR a başvurabiliyoruz ve isterseniz Ankara anlaşması kapsamından çıkıp başka işlerde de çalışabilirsiniz

Umarım herkes 3 yıl grant edilmiş vizelerini en yakın zamanda alır...

merhabalar, basilan tarihle ilgili soylediginize katilmiyorum.onceden de belirtmistim, isterseniz 6 ay bekleyin sonucunuzu, vizeniz geldiginde onceki vizenizin bitis tarihi baz alinarak gecerlilik suresi belirleniyor. bizzat ornegini yasadigim icin hem kendimden hem cevremden biliyorum.
ckv

New postby denizse » Mon Aug 03, 2020 7:10 pm

Farkindayim. Zaten o yüzden bir öngörümüz olur en azından, dedim. Kararimiza bir etkisi olması mumkun degil... Umarım bir an once hepimizin teker teker sonuc aldigina dair mesajlar düşer buraya. Herkese sabırlar.

eccukk wrote:aynı durumdayız. tabi şöyle birşey var, 7 ağustosa kadar karar vermek gerek. opt out olanların ne zamana randevu alacakları 10 ağustos haftasında belli olacak. yani opt in olarak kaldıktan sonra diğerlerinin ne zamana randevu aldığını anlayıp fikir değiştirme şansımız olmayacak.

artık yazı tura atacağız herhalde biz, iyice lotoya döndü uzatma işi :D

denizse

New postby edgotte » Tue Aug 04, 2020 8:19 pm

Merhabalar,

Öncelikle hepimize sabır diliyorum uzatma süreci girmis ve girecek olan :(

Şöyle bir sorum var:

1 yıllık oturma iznimiz 6 Eylülde bitiyor. Uzatma başvurusunu önümüzdeki hafta itibariyle yapabiliyor olacağız. Online başvurumuzu yaptıktan sonra, 6 Eylül'de BRP expired olmadan, 1 haftalığına Türkiye'ye gidip buraya dönmemizde bir sakınca var mı sizce? Dönüşümüzde sıkıntı yaşamaktan korkuyorum Londraiya girişte "oturum izninizin son 10 günü giremezsiniz" gibi vs... teşekkürler şimdiden
edgotte

New postby Jumanji3 » Tue Aug 04, 2020 8:28 pm

edgotte wrote:Merhabalar,

Öncelikle hepimize sabır diliyorum uzatma süreci girmis ve girecek olan :(

Şöyle bir sorum var:

1 yıllık oturma iznimiz 6 Eylülde bitiyor. Uzatma başvurusunu önümüzdeki hafta itibariyle yapabiliyor olacağız. Online başvurumuzu yaptıktan sonra, 6 Eylül'de BRP expired olmadan, 1 haftalığına Türkiye'ye gidip buraya dönmemizde bir sakınca var mı sizce? Dönüşümüzde sıkıntı yaşamaktan korkuyorum Londraiya girişte "oturum izninizin son 10 günü giremezsiniz" gibi vs... teşekkürler şimdiden

Selam,

Bizim ailecek 1 yıllık oturumumuzun son günü 1 Ağustos ve 30 Temmuz'da ülkeye giriş yapıp, 31 Temmuz'da da online uzatmaya başvuru yaptım. Herhangi bir şey sormadılar ve hiç bir sorunla karşılaşmadık.

Ancak, bu durumu arkadaşlarıma anlattığımda büyük risk olmuş vb. şeyler söylediler. Özellikle Amerika vizeleri ile ilgili son günlerdeki ülkeye girişlerde problem çıkabiliyormuş ancak dediğim gibi biz problemsiz şekilde giriş yaptık.
Jumanji3

New postby esraersal » Tue Aug 04, 2020 10:19 pm

Arkadaşlar merhaba. Aranızda furlough hakkını kullanan LTD şirket sahibi var mı?
esraersal

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü