Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby orduevi » Wed Aug 05, 2020 7:58 am

esraersal wrote:Arkadaşlar merhaba. Aranızda furlough hakkını kullanan LTD şirket sahibi var mı?

Ben kullandım yaklaşık 4 ay. Muhasebeciniz sizin adınıza basvuruyor. Furlough zamarinda fatura kesemezsiniz ve müşteriye calisamazsiniz. HMRC maasinizin %80 ini business hesabınıza yatiriyor. Sizde kalan %20 ile birlikte maas ödemesi yapiyorsunuz. Muhasebeciniz furlough başvurusu yaptıktan sonra HMRC ne kadar aylık alabileceğinizi hesaplıyor. Dividend'lar buna dahil degil. Dividend icin claim yapılamaz.

Birde sene sununa kadar furlough alan self-employed'lar icin £1000 ekstra verilecek deniyor.
orduevi

New postby stella » Wed Aug 05, 2020 11:04 am

Arkadaşlar merhaba, bir firma ile iş anlaşması yapmak üzereyiz ama yöneticisi brp süresi dolduğu için tedirgin, uzatma sonuçlanana kadar çalışma ve oturma hakkımın devam ettiğini bildirdim ama hukuki bir kanıt istiyor ne yapabilirim? Teşekkürler
stella

New postby Fiddisback » Wed Aug 05, 2020 11:06 am

Merhaba,

Onlara şu adresi gönderin: https://www.gov.uk/employee-immigration ... ent-status

Bu sayede direkt Home Office'ten sizin çalışma izniniz olduğunu resmi olarak teyit edebilecekler.
Fiddisback

New postby stella » Wed Aug 05, 2020 11:18 am

Çok teşekkür ederim.

Fiddisback wrote:Merhaba,

Onlara şu adresi gönderin: https://www.gov.uk/employee-immigration ... ent-status

Bu sayede direkt Home Office'ten sizin çalışma izniniz olduğunu resmi olarak teyit edebilecekler.
stella

New postby esraersal » Wed Aug 05, 2020 11:37 am

orduevi wrote:
esraersal wrote:Arkadaşlar merhaba. Aranızda furlough hakkını kullanan LTD şirket sahibi var mı?

Ben kullandım yaklaşık 4 ay. Muhasebeciniz sizin adınıza basvuruyor. Furlough zamarinda fatura kesemezsiniz ve müşteriye calisamazsiniz. HMRC maasinizin %80 ini business hesabınıza yatiriyor. Sizde kalan %20 ile birlikte maas ödemesi yapiyorsunuz. Muhasebeciniz furlough başvurusu yaptıktan sonra HMRC ne kadar aylık alabileceğinizi hesaplıyor. Dividend'lar buna dahil degil. Dividend icin claim yapılamaz.

Birde sene sununa kadar furlough alan self-employed'lar icin £1000 ekstra verilecek deniyor.

Biliyorum ben de mayıs, haziran ve temmuz ayı için aldım ama furlough alıp uzatmaya başvuran var mı diye merak ettim. Malum bunların sağı solu belli olmaz, ECAA'lılar furlough alabilir deyip sonra da red verirler mi diye meraktayım
esraersal

New postby barismio » Wed Aug 05, 2020 12:41 pm

Merhaba,

Online basvuru yapmanin BRP uzerinde bir etkisi oluyor mu acaba?

Basvuru tarihim yaklasiyor, online basvuruyu yapip 1 haftaligina Turkiye'ye gidip sonra BRP'nin suresi dolmadan tekrar donmeyi dusunuyorum. Sizce bir sorun olur mu?

Tesekkurler simdiden
barismio

New postby Valravn » Wed Aug 05, 2020 2:11 pm

Merhaba benimde Ankara Antlaşması ile ilk senem eylül ayının başlarında dolacak. Application form doldurdum submit ettim bir kaç gün önce ve sopra steria nın sitesine(ukvcas) yönlendirdi beni fakat bu aşamadan sonra döküman yükleme yapabilsem de randevu alamıyorum. Önceki sayfalarda tamamen online işlemler yapacaksınız gelmenize gerek yok şeklinde e-mail alan arkadaşlar acaba o e-mail i bu aşamada mı aldınız yoksa randevu aldınız da sonra mı geldi o e-mail sizlere? Teşekkürler

Bir diğer sorumda başvuru dökümanları arasına kredi skorumuzu eklememizin bir etkisi olur mu sizce? Experian üzerinde şu an 968/999 Excellent olarak görünüyor. Ama eklesem mi eklemesem mi bilemedim.
Valravn

New postby nomad » Wed Aug 05, 2020 7:15 pm

Valravn wrote:Merhaba benimde Ankara Antlaşması ile ilk senem eylül ayının başlarında dolacak. Application form doldurdum submit ettim bir kaç gün önce ve sopra steria nın sitesine(ukvcas) yönlendirdi beni fakat bu aşamadan sonra döküman yükleme yapabilsem de randevu alamıyorum. Önceki sayfalarda tamamen online işlemler yapacaksınız gelmenize gerek yok şeklinde e-mail alan arkadaşlar acaba o e-mail i bu aşamada mı aldınız yoksa randevu aldınız da sonra mı geldi o e-mail sizlere? Teşekkürler

Bir diğer sorumda başvuru dökümanları arasına kredi skorumuzu eklememizin bir etkisi olur mu sizce? Experian üzerinde şu an 968/999 Excellent olarak görünüyor. Ama eklesem mi eklemesem mi bilemedim.

Merhaba,

Ben bu asamaya gelip belge yuklemedigim halde ayni maili alanlardanim. Sanirim diger formu submit etmek maili almak icin yeterli oluyor.
nomad

New postby stella » Thu Aug 06, 2020 12:43 am

Ben sadece başvuru formunu göndermiştim. Başka hiç bir yapmamıştım. Tabi oturumunuz eylül ayında dolacak. Aylardır bekleyenler var onları eritmeye çalışıyorlar şu an benimki haziran ayında doldu mesela hala bekliyoruz ki başvurayım :) ilk senesine başvuran bir arkadaşım var şubat ayında başvurdu 6. Ayı doldu hala açıklanmadı. Danışmanı şu anda şubat ve haziran sonuçları beraber geliyor sıraya bakmıyorlar gibi bir şey demiş kısacası durum birazcık karışık ilerliyor hayırlısı olsun. :)

Valravn wrote:Merhaba benimde Ankara Antlaşması ile ilk senem eylül ayının başlarında dolacak. Application form doldurdum submit ettim bir kaç gün önce ve sopra steria nın sitesine(ukvcas) yönlendirdi beni fakat bu aşamadan sonra döküman yükleme yapabilsem de randevu alamıyorum. Önceki sayfalarda tamamen online işlemler yapacaksınız gelmenize gerek yok şeklinde e-mail alan arkadaşlar acaba o e-mail i bu aşamada mı aldınız yoksa randevu aldınız da sonra mı geldi o e-mail sizlere? Teşekkürler
stella

New postby Valravn » Thu Aug 06, 2020 9:22 am

@nomad @stella Teşekkürler, desenize yandık o zaman :) Bende ağustosta başvururum eylül sonu gibi gelir filan diye düşünüyordum işimiz uzayacak gibi görünüyor o zaman
Valravn

New postby stella » Thu Aug 06, 2020 1:33 pm

Rica ederim. Biraz öyle görünüyor ama bu son sistemi rayına oturturlarsa erkenden bu problemi çözeceklerini düşünüyorum. Oturum uzatamamanın tek yan etkisi ülkeden çıkamamak, iş ya da diğer haklarınız devam ediyor. O nedenle keyfini çıkarın :) iyi günler.

Valravn wrote:@nomad @stella Teşekkürler, desenize yandık o zaman :) Bende ağustosta başvururum eylül sonu gibi gelir filan diye düşünüyordum işimiz uzayacak gibi görünüyor o zaman
stella

New postby aykutx » Thu Aug 06, 2020 9:25 pm

Arkadaslar herkese selam. Iyi haberle geldim. 26 Ocak online basvuru 21 Subat biometri ve bu gun 3 yillik onay mailimi aldim. toplam 6 ay 12 gun sonra. darisi bekleyen herkesin basina.
aykutx

New postby Canan P » Thu Aug 06, 2020 9:36 pm

aykutx wrote:Arkadaslar herkese selam. Iyi haberle geldim. 26 Ocak online basvuru 21 Subat biometri ve bu gun 3 yillik onay mailimi aldim. toplam 6 ay 12 gun sonra. darisi bekleyen herkesin basina.

Vize baslangic tarihiniz nedir?
Canan P

New postby Canan P » Thu Aug 06, 2020 9:39 pm

istanbullondra wrote:Merhaha,

23 Ocak online 3 Şubat tarihinde biometrik başvurusunu tamamlayan arkadaşımın 3yıllık sonucu 17 temmuz cuma günü geldi. Çift olarak başvurmuşlardı, ilk uzatma başavurularıydı.
Size bilgi olması için haber vermek istedim.
Umarım sizinki de en kısa sürede gelir

aykutx wrote:Selam arkadaslar. Saniyorum en uzun sure uzatma vizesi alamayan kisi benim su anda. 26 Ocak basvuru 21 Subat Biometri. 10 gun sonra tam 6 ay dolmus olacak. Home office attigim maillere cevap vermiyor. Bu gidisle avukat tutup oyle ugrasicam saniyorum.

Vize baslangic tarihi ne verilmis?
Canan P

New postby stella » Fri Aug 07, 2020 10:29 am

Tebrikler :) darısı bize... Vize başlangıç tarihi nedir acaba?

aykutx wrote:Arkadaslar herkese selam. Iyi haberle geldim. 26 Ocak online basvuru 21 Subat biometri ve bu gun 3 yillik onay mailimi aldim. toplam 6 ay 12 gun sonra. darisi bekleyen herkesin basina.
stella

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü