Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ihatevisa » Wed Oct 14, 2020 9:20 am

esraersal wrote:Merhaba. Birazdan 2 saatlik bir yoldan Croydon a parmak izi vermeye gideceğiz. Götürmem gereken bir şeyleri unuturum diye çok korkuyorum. Pasaport ve randevu çıktılarını aldım. Başka götürmem gereken bir şey var mı arkadaşlar?

Giriste pasaport kontrolu yapiyorlar randevu kagidina bakiyorlar buyuk QR barcodelu olan. Baska birsey sormuyorlar ama ben hard copy olarak butun evraklarimi almistim. Simdiden hayirlisi olsun bakalim.
ihatevisa

New postby zeugma » Wed Oct 14, 2020 9:28 am

esraersal wrote:Merhaba. Birazdan 2 saatlik bir yoldan Croydon a parmak izi vermeye gideceğiz. Götürmem gereken bir şeyleri unuturum diye çok korkuyorum. Pasaport ve randevu çıktılarını aldım. Başka götürmem gereken bir şey var mı arkadaşlar?

Ben acikcasi hic bir sey goturmemistim pasaport disinda. Randevu kodunuda telefondan gosterdim printerim calismadigindan. Ama surekli telefonuma dokunmak zorunda kaldilar en guzeli randevu kagidinin ciktisini almak ki zaten almissiniz. Onun disinda baska hic bir seyi goster et demediler.
zeugma

New postby ihatevisa » Wed Oct 14, 2020 11:37 am

HO gibi bizde duraganlastik bu aralar. Koca bir haftayi 2 sonuc ile yedik :( Carsamba oldugunda ben haftayi bitmis olarak goruyorum artik persembe cuma su gibi cumartesi pazari zaten anlamiyorum nasil geciyor.
ihatevisa

New postby denizya » Wed Oct 14, 2020 11:52 am

Bugün nihayet biz zavallı nisan tayfasından bir arkadaşımız 3 yıllık onayını aldı.

4 Nisan - online başvuru
2 Eylül - IDV App submit
14 Ekim - 3 yıl onay

Kendisi dün "6 ayım doldu, hala cevap yok" gibi bir email atmış, üzerine "biz size 9 ekim'de kararı mail attık" demişler, fakat yokmuş gelen bir mail, bunun üzerine tekrar mail atıyoruz demişler, bu sabah gelmiş.

Ben de bugün mail atarak 3 gün sonra 6 ayım doluyor, bi sorun mu var diye soracağım. Bakalım kısmet.
denizya

New postby ihatevisa » Wed Oct 14, 2020 12:19 pm

denizya wrote:Bugün nihayet biz zavallı nisan tayfasından bir arkadaşımız 3 yıllık onayını aldı.

4 Nisan - online başvuru
2 Eylül - IDV App submit
14 Ekim - 3 yıl onay

Kendisi dün "6 ayım doldu, hala cevap yok" gibi bir email atmış, üzerine "biz size 9 ekim'de kararı mail attık" demişler, fakat yokmuş gelen bir mail, bunun üzerine tekrar mail atıyoruz demişler, bu sabah gelmiş.

Ben de bugün mail atarak 3 gün sonra 6 ayım doluyor, bi sorun mu var diye soracağım. Bakalım kısmet.

Hayirlisi Olsun !!!!
ihatevisa

New postby esraersal » Wed Oct 14, 2020 1:32 pm

Şimdi bitti parmak izi verme işlemi. 30 dk sürdü. Pasaportu alıyorlar diye hatırlıyorum almadılar. Doğru bir işlem sanırım değil mi?
esraersal

New postby ihatevisa » Wed Oct 14, 2020 2:00 pm

esraersal wrote:Şimdi bitti parmak izi verme işlemi. 30 dk sürdü. Pasaportu alıyorlar diye hatırlıyorum almadılar. Doğru bir işlem sanırım değil mi?

Pasaport ve BRP lerinizi geri iade veriyorlar imza atip onayliyorsunuz ve eve donuyorsunuz. Daha onceki arkadaslar sormustu okumussundur ama yine de tedbir amacli soracak arkadaslar icin yazalim basvurunuz submit edilmistir seklinde bir email GELMEYECEK su anda sende bekleme suresine girdin.
ihatevisa

New postby esraersal » Wed Oct 14, 2020 2:15 pm

ihatevisa wrote:
esraersal wrote:Şimdi bitti parmak izi verme işlemi. 30 dk sürdü. Pasaportu alıyorlar diye hatırlıyorum almadılar. Doğru bir işlem sanırım değil mi?

Pasaport ve BRP lerinizi geri iade veriyorlar imza atip onayliyorsunuz ve eve donuyorsunuz. Daha onceki arkadaslar sormustu okumussundur ama yine de tedbir amacli soracak arkadaslar icin yazalim basvurunuz submit edilmistir seklinde bir email GELMEYECEK su anda sende bekleme suresine girdin.

Evet mail gelmeyeceğini biliyorum okumuştum. Sadece sanki ilk uzatmada pasaportumuzu almışlardı diye hatırladım o nedenle şaşırdım. Biz de bekleyenler arasına katıldık bakalım.
esraersal

New postby jimmy » Wed Oct 14, 2020 3:11 pm

denizya wrote:Kendisi dün "6 ayım doldu, hala cevap yok" gibi bir email atmış, üzerine "biz size 9 ekim'de kararı mail attık" demişler, fakat yokmuş gelen bir mail, bunun üzerine tekrar mail atıyoruz demişler, bu sabah gelmiş.

Bu maili nereye atmış veya atacaksınız? Aynı gün içerisinde maile dönüş yapan bir HO maili varsa gözlerimiz yaşaracak :)
jimmy

New postby soysale » Wed Oct 14, 2020 3:33 pm

denizya wrote:Bugün nihayet biz zavallı nisan tayfasından bir arkadaşımız 3 yıllık onayını aldı.

4 Nisan - online başvuru
2 Eylül - IDV App submit
14 Ekim - 3 yıl onay

Merhaba,
Benim BRP surem 1 Mayis'ta doldu.
25 Nisan 2020'de basvuru formunu submit ettim.
Temmuz ortasinda web UKVCAS'tan dokumanlarimi submit ettim.
26.08.2020'de IDV app'ten fotografimi upload ettim.
21.09.2020'de 3 yillik uzatma emaili geldi.
05.10.2020'de 10 is gunu icinde BRP gelmedi diye rapor ettim. 5 is gunu icinde doncez size dediler ama donmediler.
10.10.2020'de BRP gelmedi diye tekrar rapor ettim.
Beklemekten baska ne yapabilirim. Home Office ilgili birimin telefon veya email adresi olan varsa paylasabilir misiniz. 10 gun sonra 6 ay dolmus olacak ve hala alamadim BRP'mi.
soysale

New postby denizya » Wed Oct 14, 2020 4:08 pm

ECAA@homeoffice.gov.uk :)

bana gelen giden olmadı. bence tesadüf idi onun başına gelen ya :)

jimmy wrote:
denizya wrote:Kendisi dün "6 ayım doldu, hala cevap yok" gibi bir email atmış, üzerine "biz size 9 ekim'de kararı mail attık" demişler, fakat yokmuş gelen bir mail, bunun üzerine tekrar mail atıyoruz demişler, bu sabah gelmiş.

Bu maili nereye atmış veya atacaksınız? Aynı gün içerisinde maile dönüş yapan bir HO maili varsa gözlerimiz yaşaracak :)
denizya

New postby denizse » Wed Oct 14, 2020 5:57 pm

:))))))) Buna asiri gülüp, vize sonuclarinizi kontrol edip, yeni listenizi kutlayıp, kaçıyorum :)

Site Memuru wrote:
Code: Select all
Gozlerim           kanadi                  yemin      ediyorum
denizse

New postby esraersal » Wed Oct 14, 2020 6:55 pm

ihatevisa wrote:

Email gelmedi ama ücretli sms servisi satın almıştım şimdi mesaj geldi. Bilgileriniz UKVI'de submit edildi diye. Bakalım sonraki adımları da smsle bildirecekler mi? Gerçi belki herkese gönderilen standart bir bilgilendirmedir bu bilemedim
esraersal

New postby Olifera » Wed Oct 14, 2020 7:02 pm

Merhabalar,

23 Eylül de online başvurumu yaptım. Bana evrakları yükleme için 25 Kasım en son gün olarak verildi. Kafam karıştı şimdi benim evrakları ukvcas a yüklemem için oraya üye mi olmam gerekiyor. yoksa bana gelen linke tıklayınca otomatik olarak evrakları yükleyebilecek miyim? Önce evrakları yükleyip sonra mı randevu alıyoruz? Nolur okudun da yukarıları anlamadın mı demeyin . Detaylı bir şekilde ne yapmam gerektiği konusunda sırası ile birileri beni aydınlatırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Herkese bol şanslar diliyorum. Kolay gelsin.
Olifera

New postby cpmconsultancy » Wed Oct 14, 2020 7:14 pm

Olifera wrote:Merhabalar,

23 Eylül de online başvurumu yaptım. Bana evrakları yükleme için 25 Kasım en son gün olarak verildi. Kafam karıştı şimdi benim evrakları ukvcas a yüklemem için oraya üye mi olmam gerekiyor. yoksa bana gelen linke tıklayınca otomatik olarak evrakları yükleyebilecek miyim? Önce evrakları yükleyip sonra mı randevu alıyoruz? Nolur okudun da yukarıları anlamadın mı demeyin . Detaylı bir şekilde ne yapmam gerektiği konusunda sırası ile birileri beni aydınlatırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Herkese bol şanslar diliyorum. Kolay gelsin.

Email ile gelen yonlendirmeleri takip ederek UKVCASa uye olup yuklemeye baslayabilirsin. Birkac gun serecek yuklemeler bitince "Submit" butonuna basacaksin. Ondan sonra randevu secenekleirnin oldugu bolum sana acilacak. Randevular ilk actiginda hemen bulamayabilirisn birkac gun bekleyererek yeni randevu sayfalarinin acilmasini bekleyebilirsin. Isin acil ise ucretlilerden alabilirsin. Ucretli ile ucretsiz arasinda hizmet olarak hic fark yok, islem onay sureci icin de bir faydasi yok.
Ugurlar dilerim.
cpmconsultancy

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü