Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby cpmconsultancy » Wed Oct 14, 2020 7:25 pm

BRP bitis 1/10/2020
Application submit 29/8/2020
IDV randevu 17/9/2020 (aile olarak IDVyi oglum rahatsizlandigi icin tamamlayamamistik.)
IDV randevu 9/10/2020 (eksik kalan IDV tamamlanmasi)
Sonuc: Bekleniyor.

Merak edenler icin anlatayim. Oglum randevuda rahatsizlandigi icin bizi Croydon landsdownedaki ofisten cikardilar. sistemde bir iki gun randevu acilmasini bekledikten sonra yeni randevumuzu 3 hafta sonrasina aldik. 10 -15 dakika icinde tamamlandi isimiz. Ilk randevumuz ucretliydi. Randevumuzun ucretini 2 saat 45 dakika bekleyerek call centre gorevlisine ulasmamiz ve gorusmemiz neticesinde iade edilmesini sagladik.
Burada paylasilan bilgiler benim cok isime yaradi. Belki birilerine faydali olur dusuncesi ile yazmak istedim.
Herkese bu surecte ugurlar dilerim.
cpmconsultancy

New postby boldpilotuk » Wed Oct 14, 2020 9:53 pm

Aynısı bir arkadaşın başına geldi. Herşey geldi onay vs email, ama BRP gelemedi. Onunki hatta sanırım 2 ay falan sürdü bu durum. En son "complaints@homeoffice.gov.uk" adresine email attım ve sonunda BRP geldi dedi. Bence sen de email at durumu anlatan ve böyle bekle...

soysale wrote:
denizya wrote:Bugün nihayet biz zavallı nisan tayfasından bir arkadaşımız 3 yıllık onayını aldı.

4 Nisan - online başvuru
2 Eylül - IDV App submit
14 Ekim - 3 yıl onay

Kendisi dün "6 ayım doldu, hala cevap yok" gibi bir email atmış, üzerine "biz size 9 ekim'de kararı mail attık" demişler, fakat yokmuş gelen bir mail, bunun üzerine tekrar mail atıyoruz demişler, bu sabah gelmiş.

Ben de bugün mail atarak 3 gün sonra 6 ayım doluyor, bi sorun mu var diye soracağım. Bakalım kısmet.

Merhaba,
Benim BRP surem 1 Mayis'ta doldu.
25 Nisan 2020'de basvuru formunu submit ettim.
Temmuz ortasinda web UKVCAS'tan dokumanlarimi submit ettim.
26.08.2020'de IDV app'ten fotografimi upload ettim.
21.09.2020'de 3 yillik uzatma emaili geldi.
05.10.2020'de 10 is gunu icinde BRP gelmedi diye rapor ettim. 5 is gunu icinde doncez size dediler ama donmediler.
10.10.2020'de BRP gelmedi diye tekrar rapor ettim.
Beklemekten baska ne yapabilirim. Home Office ilgili birimin telefon veya email adresi olan varsa paylasabilir misiniz. 10 gun sonra 6 ay dolmus olacak ve hala alamadim BRP'mi.
boldpilotuk

New postby soysale » Thu Oct 15, 2020 12:56 am

boldpilotuk wrote:Aynısı bir arkadaşın başına geldi. Herşey geldi onay vs email, ama BRP gelemedi. Onunki hatta sanırım 2 ay falan sürdü bu durum. En son "complaints@homeoffice.gov.uk" adresine email attım ve sonunda BRP geldi dedi. Bence sen de email at durumu anlatan ve böyle bekle...

Merhaba,
Benim BRP surem 1 Mayis'ta doldu.
25 Nisan 2020'de basvuru formunu submit ettim.
Temmuz ortasinda web UKVCAS'tan dokumanlarimi submit ettim.
26.08.2020'de IDV app'ten fotografimi upload ettim.
21.09.2020'de 3 yillik uzatma emaili geldi.
05.10.2020'de 10 is gunu icinde BRP gelmedi diye rapor ettim. 5 is gunu icinde doncez size dediler ama donmediler.
10.10.2020'de BRP gelmedi diye tekrar rapor ettim.
Beklemekten baska ne yapabilirim. Home Office ilgili birimin telefon veya email adresi olan varsa paylasabilir misiniz. 10 gun sonra 6 ay dolmus olacak ve hala alamadim BRP'mi.

Tesekkurler @boldpilotuk, en azindan yalniz olmadigimi gormek icime su serpti.
Bugun eski BRP'mi cikarip uzerindeki tarihe baktim. Acaba yenisini gonderdiler de ben mi unuttum diye. O derece siyirmak uzereyim yani.
Bugun hem ecaa@ hem de complaints@ adreslerine mail attim. ecaa@ den "Please do not reply" diye otomatik cevap geldi. digerinden de musteri sikayet mailbox'ina ilettik. 20 is gunu icinde degerlendirilecek diye cevap geldi.
Biraz da boyle bekleyelim. Onaylanmis vizenin kartini basip gondermek bu kadar mi zor yaa.
Baska tavsiyesi olan varsa lutfen yazin. Denenmedik yol kalmasin
soysale

New postby ihatevisa » Thu Oct 15, 2020 10:04 am

Gunaydinlar !!!!
ihatevisa

New postby stanmoreking » Thu Oct 15, 2020 3:57 pm

2 haftaya yeni lockdown geliyormuş. Girmeden gelir mi vizeler ne diyorsunuz? :)
stanmoreking

New postby mihriye » Thu Oct 15, 2020 6:07 pm

Mutlu haber az önce danışmanımdan geldi. 3 yıllık onay gelmiş. Brp'in gelmesi 4 haftayı bulabilir dedi. 14 nisan'da vizem bitmişti, o günlerde home-office kapalıydı, ne zaman açılacağı belli değildi, o günler geçtikten sonra, 30 gün de geçer. Umarım uzatmaya başvuranlara da, ilk kez başvuranlara da en kısa zamanda olumlu cevap gelir.

Vize bitiş
14.Nisan
Ilk başvuru
13.Nisan-
Dosya Submit
4.Temmuz (IDV 4.Eylül)
Sonuç
15.Ekim(3 Yıllık uzatma)
Last edited by mihriye on Fri Oct 16, 2020 9:55 am, edited 1 time in total.
mihriye

New postby umtt » Thu Oct 15, 2020 6:47 pm

selamlar yaklasik 1 sene aradan sonra yine buradayim. benimle ayni zamanlarda basvuran isimleri görüyorum, eski arkadaslarimi gormus gibi oldum.

vize tarihinden once gov.uk formunu doldurup vize tarihinden sonrasina randevu almak sorun olmuyor sanirim. ya da bir ara randevular dolundiye alınamadığı icin mi vuzeden sonraya randevu almak upload etmek sorun olmadi?
umtt

New postby esraersal » Thu Oct 15, 2020 7:16 pm

umtt wrote:selamlar yaklasik 1 sene aradan sonra yine buradayim. benimle ayni zamanlarda basvuran isimleri görüyorum, eski arkadaslarimi gormus gibi oldum.

vize tarihinden once gov.uk formunu doldurup vize tarihinden sonrasina randevu almak sorun olmuyor sanirim. ya da bir ara randevular dolundiye alınamadığı icin mi vuzeden sonraya randevu almak upload etmek sorun olmadi?

Sorun olmuyor evet. önemli olan vize tarihi bitmeden formu doldurmak
esraersal

New postby ihatevisa » Fri Oct 16, 2020 8:07 am

stanmoreking wrote:2 haftaya yeni lockdown geliyormuş. Girmeden gelir mi vizeler ne diyorsunuz? :)

Gunaydinlar ,

Erken geldi :) zaten calismamaya bahane ariyorduk tam oldu. En azindan self employedlar icin yeniden bir odeme duzenleseler. Islerim %80-90 dustu son 200 gun icinde , bu sene 12.000 gosterdim seneye galiba en fazla 6-7K ile indefinite hazirlanacagim. Az kazanmissin diye ret verebilirler belki de :) :) :) bir yandan da HRMC bana 1300 pound geri odemesi cikti :)
ihatevisa

New postby stanmoreking » Fri Oct 16, 2020 8:31 am

ihatevisa wrote:
stanmoreking wrote:2 haftaya yeni lockdown geliyormuş. Girmeden gelir mi vizeler ne diyorsunuz? :)

Gunaydinlar ,

Erken geldi :) zaten calismamaya bahane ariyorduk tam oldu. En azindan self employedlar icin yeniden bir odeme duzenleseler. Islerim %80-90 dustu son 200 gun icinde , bu sene 12.000 gosterdim seneye galiba en fazla 6-7K ile indefinite hazirlanacagim. Az kazanmissin diye ret verebilirler belki de :) :) :) bir yandan da HRMC bana 1300 pound geri odemesi cikti :)

Bu seferki lockdown eskisi gibi sıkı değil ama. Sadece aynı evde yaşamıyorsan indoor buluşamıyorsun vs vs. Restoranlar publar 10 a kadar açık yine.
Walla benim ilk senemdi, vize alırken BP de 30K ciro göstermiştim, Furloughlarla şirketim 200 GBP kar etti sanırım. :) Yapacak birşey yok, bana iş verecek tüm şirketler kapandı ve contractorlarını sepetlediler.
ödediğin maaş 12.500 ün altında çıkarsa yıl periyodunda, gelir vergilerini geri alırsın. :) aslında senin cebinden çıkan para ama belirli bir süre sonra sana iade edilince çok tatlı geliyor, biriktirmiş gibi oluyorsun. :) güle güle harca.
stanmoreking

New postby stanmoreking » Fri Oct 16, 2020 8:33 am

mihriye wrote:Mutlu haber az önce avukatımdan geldi. 3 yıllık onay gelmiş. Brp'in gelmesi 4 haftayı bulabilir dedi. 14 nisan'da vizem bitmişti, o günlerde home-office kapalıydı, ne zaman açılacağı belli değildi, o günler geçtikten sonra, 30 gün de geçer. Umarım uzatmaya başvuranlara da, ilk kez başvuranlara da en kısa zamanda olumlu cevap gelir.

Vize bitiş
14.Nisan
Ilk başvuru
13.Nisan-
Dosya Submit
4.Temmuz (IDV 4.Eylül)
Sonuç
15.Ekim(3 Yıllık uzatma)

Bir sorum olacak, bizimkini de avukat yaptı. Tüm mail adreslerine kendisininkini mi yazmış acaba? Neden ona gitti sonuç? Acaba bizimki de mi ona gidecek diye soruyorum. Advisor kısmına kendi bilgilerini yazmıştı çünkü form doldururken.
stanmoreking

New postby ihatevisa » Fri Oct 16, 2020 8:48 am

stanmoreking wrote:
mihriye wrote:Mutlu haber az önce avukatımdan geldi. 3 yıllık onay gelmiş. Brp'in gelmesi 4 haftayı bulabilir dedi. 14 nisan'da vizem bitmişti, o günlerde home-office kapalıydı, ne zaman açılacağı belli değildi, o günler geçtikten sonra, 30 gün de geçer. Umarım uzatmaya başvuranlara da, ilk kez başvuranlara da en kısa zamanda olumlu cevap gelir.

Vize bitiş
14.Nisan
Ilk başvuru
13.Nisan-
Dosya Submit
4.Temmuz (IDV 4.Eylül)
Sonuç
15.Ekim(3 Yıllık uzatma)

Bir sorum olacak, bizimkini de avukat yaptı. Tüm mail adreslerine kendisininkini mi yazmış acaba? Neden ona gitti sonuç? Acaba bizimki de mi ona gidecek diye soruyorum. Advisor kısmına kendi bilgilerini yazmıştı çünkü form doldururken.

Fren bosaldi rampa asagi geliyorum. Oncelikle AVUKAT degil , Ankara Anlasmasi Avukati diye birsey yok ben ANKARA ANLASMASI AVUKATIYIM diyen birisi varsa da ALNINI karislarim. %99.9999999999'u bunlarin SIMSAR (en azindan ben oyle diyorum) Piyasada 2 tane saglam danisman var, geciyorum bu konuyu.

Genelde danisman arkadaslar sizleri kendilerine bagimli etmek amaci ile butun iletisim bilgileri yerine kendi imeyil adreslerini giriyorlar Hom ofise takildigimiz yetmedigi gibi birde bu danisman zatlara takiliyoruz.

Butun geri donusler bu zatlara geri geliyor.
ihatevisa

New postby denizya » Fri Oct 16, 2020 8:56 am

@mihriye hayırlı olsun, gözün aydın demekle birlikte tarihlerinin bana yakınlığı gözlerimi parlattı.
denizya

New postby EsraZeynep » Fri Oct 16, 2020 9:26 am

fatihsoydan wrote:Selam arkadaslar,
Bu IDV app davetinde diğer arkadaşların söylediği gibi submit tarihi değil registration tarihini baz alarak sıralıyorlar ama sadece single olanlara e-mail gönderiyorlar henüz.

Registation’u benden bir ay sonra olan,
Evraklarını da henüz submit etmemiş olan arkadaşıma az önce davet e-mail’i geldi.

Merhaba @fatihsoydan

Merak ettim ne oldu sizin dosya cocuklar dönebilir mi okullarına ingiltere ye. Yoksa Türkiye de mi basladi çocuklar okula.
EsraZeynep

New postby EsraZeynep » Fri Oct 16, 2020 9:33 am

Selam @ihatevisa yine ben Esra .
Bahsettiğin 2 danismanin bilgilerini yazabilir misin rica etsem
EsraZeynep

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü