Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby esraersal » Sat Oct 17, 2020 11:26 am

jimmy wrote:Ülke dışına hiç çıkmadım. Parmak izi değil idv app ile başvurdum. App submit 4 eylül

Çok ilginç gerçekten ya, yeni yeni kurallar getiriyorlar herhalde. Sormamda sakıncası yoksa, verginizi ödemiş miydiniz başvurudan önce, ya da herhangi sıkıntılı bir durumu var mıydı başvurunuzun?
esraersal

New postby jimmy » Sat Oct 17, 2020 11:29 am

esraersal wrote:
jimmy wrote:Ülke dışına hiç çıkmadım. Parmak izi değil idv app ile başvurdum. App submit 4 eylül

Çok ilginç gerçekten ya, yeni yeni kurallar getiriyorlar herhalde. Sormamda sakıncası yoksa, verginizi ödemiş miydiniz başvurudan önce, ya da herhangi sıkıntılı bir durumu var mıydı başvurunuzun?

Vergi ödendi herşeyimiz de tamdı. Yeni başlatmışlar sanırım bu uygulamayı uzatmada random bazı kişilere mülakat talebi atıyolarmış diye duydum. O da bize denk geldi :(
jimmy

New postby esraersal » Sat Oct 17, 2020 11:30 am

jimmy wrote:
esraersal wrote:

Vergi ödendi herşeyimiz de tamdı. Yeni başlatmışlar sanırım bu uygulamayı uzatmada random bazı kişilere mülakat talebi atıyolarmış diye duydum. O da bize denk geldi :(

Hay Allah ya, ben de panikledim şimdi. Bizim de dosyamızda her şey düzgün ama insan yine de geriliyor.
esraersal

New postby ashram » Sat Oct 17, 2020 11:57 am

Benim gördüğüm yeniden görüşme istenilenler hep dependant olanlar. Sizde de mi böyle?
ashram

New postby burakt » Sat Oct 17, 2020 12:03 pm

jimmy wrote:Vergi ödendi herşeyimiz de tamdı. Yeni başlatmışlar sanırım bu uygulamayı uzatmada random bazı kişilere mülakat talebi atıyolarmış diye duydum. O da bize denk geldi :(

@jimmy, umarım telefon mülakatı kolayca geçer ve 3 yıllık uzatmanızın sonucu birkaç güne gelir.

Sektörünüz neydi acaba? Mahsuru yoksa paylaşabilir misiniz?

Bu forumda başvuruların faaliyet alanına / sektöre göre memurlara dağıtılıp, değerlendirmelerin o şekilde yapıldığına dair bir teori paylaşılmıştı. Örneğin benimki gibi "dijital pazarlama" alanındaki bir kişiye de ilk başvurudaki iş planıyla ilgili bir soru sorulmuş eposta yoluyla.

Bu tür istisnai durumların sektörle bağlantısını anlayabilmek için soruyorum.
burakt

New postby jimmy » Sat Oct 17, 2020 2:05 pm

Evet dependant ım var ancak dependant ı olmayan birine de mülakat daveti geldiğini öğrendim az önce.

Sektör IT.

Umarım random olarak yeni başlattıkları bir uygulamadır kötüye yormak istemiyorum artık aylardır bekliyoruz zaten
jimmy

New postby nomad » Sat Oct 17, 2020 2:18 pm

Belki de akillarina takilan bir kac soruyu hizlica cevaplandirmak icin bu yontemi secmislerdir.

Not*: Bu yazdigimla cok iyimser gorunuyorsam bu yuzden bana kizacaklar kusura bakmasin :)

jimmy wrote:Evet dependant ım var ancak dependant ı olmayan birine de mülakat daveti geldiğini öğrendim az önce.

Sektör IT.

Umarım random olarak yeni başlattıkları bir uygulamadır kötüye yormak istemiyorum artık aylardır bekliyoruz zaten
nomad

New postby jimmy » Sat Oct 17, 2020 2:21 pm

nomad wrote:Belki de akillarina takilan bir kac soruyu hizlica cevaplandirmak icin bu yontemi secmislerdir.

Not*: Bu yazdigimla cok iyimser gorunuyorsam bu yuzden bana kizacaklar kusura bakmasin :)

jimmy wrote:Evet dependant ım var ancak dependant ı olmayan birine de mülakat daveti geldiğini öğrendim az önce.

Sektör IT.

Bakalım işin kötü yanı mülakat tarihine 10 gün var :) Neyse en azından beklediğim bir gün var artık :) Pollyannacılık...
jimmy

New postby esraersal » Sat Oct 17, 2020 2:27 pm

jimmy wrote:
nomad wrote:Belki de akillarina takilan bir kac soruyu hizlica cevaplandirmak icin bu yontemi secmislerdir.

Sektör IT.

Bakalım işin kötü yanı mülakat tarihine 10 gün var :) Neyse en azından beklediğim bir gün var artık :) Pollyannacılık...

Mülakat sonrası bizi bilgilendirmeyi unutmayın lütfen :)
esraersal

New postby stanmoreking » Sat Oct 17, 2020 9:30 pm

@jimmy rica etsem diğer tarihlerini de yazabilir misin?
Vize bitis, basvuru vs. Tesekkurler.
Kusura bakma streslisin yoruyoruz seni.
stanmoreking

New postby jimmy » Sat Oct 17, 2020 10:47 pm

İlk Başvuru : 11 Mayıs
Vize Bitiş : 2 Haziran
IDV App Submit : 4 Eylül
Interview Daveti : 17 Ekim
Interview Zamanı : 27 Ekim

Dependant eşim var sadece. İlk uzatma başvurusu.

Şöyle detaylıca bırakmış olıyim ben de.
jimmy

New postby fatihsoydan » Sun Oct 18, 2020 4:36 pm

Bu kadar bilişimci var şurda.
Acaba su sisteme giripde, sistemlerine mantıklı bir sıralama querysi mi eklesek ya
Neyse geyik değil de ciddi bir şeyler yazayım :

Süreci bilemiyoruz, her gün yeni bir şey çıkıyor.
Ne zaman cevaplanır bilemiyoruz, kafalarına göre 150 gün ila 5 gün arasında cevap veriyorlar.
Hangi sistem olduğunu bilemiyoruz.
O kadar Türk var burda, bir kurum da bizi temsil edip, çıkıp yaşanan sorunları resmi bir dilden anlatıp, bizlere elle tutulur bir cevap alamıyor.
fatihsoydan

New postby Jumanji3 » Sun Oct 18, 2020 8:34 pm

1 Mayıs'tan 11 Mayıs'a ilerlemesi bile haftalar alıyor. Benim gibi ilk başvurusu Temmuz-Ağustos olup, App kullananların sonuçlarının gelmesi 2-3 ayı rahat bulacak ekstra bir lockdown olmazsa, eğer ekstra durumlar olursa durum daha da vahim gibi görünüyor.

Tüm bunların üzerinde Ankara Anlaşması'nın kendi belirsizliklerini de ekleyince gerçekten işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor uzatma süreci.

Yüksek lisans yapıyorum suanda ve gerçekten şu sıra öğrenci vizesine geçmeyi bile düşünüyorum bu uzatma süreçleri yüzünden. En azından +2 sene çalışma izni veriyor.

Neyse, herkese bol sabır diliyorum bu zor süreçte.
Jumanji3

New postby ihatevisa » Mon Oct 19, 2020 8:26 am

EsraZeynep wrote:Selam @ihatevisa yine ben Esra .
Bahsettiğin 2 danismanin bilgilerini yazabilir misin rica etsem

Gunaydin ,

EsraZeynep oncelikle bunun icin @SiteMemuru' nun onay vermesini bekleyelim. Reklam yapiliyor seklinde gorunmesin. Mesajimizi gorunce geri donus yapacaktir. Onaylayinca paylasirim.
ihatevisa

New postby ihatevisa » Mon Oct 19, 2020 8:40 am

Selamlar,

@mzrf @jimmy hakkiniza hayirlisi olsun. Bakalim ne soracaklar neden boyle bir aksiyona ihtiyaclari olmus. Benim dusunceme gore eksik evrak yada guncel evrak sorabilirler.

Guzel bir hafta olsun hepimiz icin . @nomad hani bana gecen hafta gelecekti :):):)
ihatevisa

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü