Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby zeugma » Mon Oct 19, 2020 9:43 am

@jimmy Interview olayinin en azindan soyle bir avantaji var bu demek oluyor ki sizin dosyaniza bakmislar ve interview sonrasi son karar verilip vize gonderilecek.

Bence karar vermelerini engelleyen bir durum olusmus ornegin IT alaninda sozlesmeli islerde calisiyorsaniz bunun gizli iscilik kategorisinde olup olmadigi konusu gundeme gelmis olabilir(tabi ins cok daha basit bir konudur) Ama ben olsam mutlaka bu konulara aciklik getirilebilecek sekilde hazirlanirdim.

Diger bir olasilik ise tamamen rastgele bir sekilde birileri secelim arayalim mantiginda olabilirler.

Bekleyip gorecegiz umarim cok basit bir konudur.
zeugma

New postby ihatevisa » Mon Oct 19, 2020 9:52 am

Bu islerin bu kadar zor olmamasi gerekiyordu. Ilk basvurumu zor zannediyordum ilk 3 yillik uzatmaya basvururken ilkinin kolay oldugunu anladim , 2. defa 3 yillik uzatmaya basvururken ilk 3 yillik basvurum kolaymis , simdi indefinite icin bakiyorum , 2. defa 3 yillik ve onceki basvurular daha da kolaymis :D abi dosyayi tek tek incelemediginizi biliyoruz salla pati is yapiliyor. Bak goz ucu ile hersey tamam sutla gitsin elinde eteginde niye bekletirsin ki . Burada psikilojilerimiz bozuldu :) :) :) :)
ihatevisa

New postby denizya » Mon Oct 19, 2020 9:53 am

Günaydın herkese,

Yeni hafta, yeni umutlar...

Geçen hafta iki kez email attım, elbette bir cevap alamadım. 6 ayım resmen doldu 17 Ekim'de. Bu hafta her gün email atacağım. Şikayet formu da doldurmuştum geçen hafta, 20 iş günü içinde dönüş yapacaklarmış, 1 ay yani. Peh.

@jimmy stresimiz yetmezmiş gibi bir de interview çıktı. Umarım basit bir konudur, kolayda halledilir de sonuç da hemen gelir.
denizya

New postby ihatevisa » Mon Oct 19, 2020 9:58 am

denizya wrote:Günaydın herkese,

Geçen hafta iki kez email attım, elbette bir cevap alamadım. 6 ayım resmen doldu 17 Ekim'de. Bu hafta her gün email atacağım. Şikayet formu da doldurmuştum geçen hafta, 20 iş günü içinde dönüş yapacaklarmış, 1 ay yani. Peh.

@jimmy stresimiz yetmezmiş gibi bir de interview çıktı. Umarım basit bir konudur, kolayda halledilir de sonuç da hemen gelir.

Cok email gonderme istersen :) :) :) Engellemesinler SPAM dir diye
ihatevisa

New postby denizya » Mon Oct 19, 2020 10:09 am

ihatevisa wrote:Cok email gonderme istersen :) :) :) Engellemesinler SPAM dir diye

:( doğru :(
denizya

New postby ihatevisa » Mon Oct 19, 2020 10:48 am

Her 3-5 sayfada bir linki paylasalim da kaybolmasin sayfalarda

https://bit.ly/2H1XCrA
ihatevisa

New postby Fiddisback » Mon Oct 19, 2020 10:54 am

burakt wrote:
1. Evet, katılıyorum size. Nisan 2021'de bütün işlemlerinizi tamamlayıp, o şekilde başvurmak avantaj sağlayacaktır. Bizim LTD şirketi var, ama muhasebecimiz ilk 3 yıllık uzatma için aynısını önermişti bize. Hatta vergi hesaplamayı öne çekip, ilk yılın işlemlerini o şekilde hesaplayıp, uzatmaya bu şekilde girmemi önermişti ilk günden. (Uzatma için ayrıca danışmanlık almamamıza rağmen bu şekilde bir yönlendirmesi olmuştu).

2. Mevcut sistemde X pound gelir veya kar görmekten ziyade, lead applicant'ın UK'deki şirketinden olan gelirinin sene içerisinde hem kendisini hem de varsa dependant'larının tüm giderlerini karşılayabilecek miktarda olmasını önemsiyorlar diye biliyorum ben.

Bu yüzden uzatma başvurusunda bireysel banka hesaplarımızdaki harcamalarla da uyumlu olacak şekilde "Personal Expenses" diye 1 sayfalık özet bir sayfa koyduk. Kira, faturalar, market, giyim-kuşam, ulaşım, gezme-tozma, sağlık kategorilerinde aylık şu kadar masrafımız var diye. Bu aylık ortalama x 12, şirketimin ilk yılındaki gelirinden daha düşük bir tutardı örneğin.

Dependant olan eşim çalıştığı için oradan da maaş gelirimiz vardı aile olarak; ama o olmasa da ikimizin kişisel harcamalarımıza yetecek kadar bir gelir görmek istiyorlar. Covid döneminde bu konuda esnek davranıyor olabilirler, ama emin değilim.

Tabii ki Brexit sonrası puan sistemine bağlı yeni bir vize türü gelir, ECAA vizelilerden de buna benzer bir yıllık gelir (örneğin minimum brüt £35k, vs.) beklemeye başlarlar, onu bilemiyorum. O başka bir tartışmanın konusu olur.

Ayrıntılı cevap için teşekkürler.
Fiddisback

New postby esraersal » Mon Oct 19, 2020 10:56 am

ihatevisa wrote:Her 3-5 sayfada bir linki paylasalim da kaybolmasin sayfalarda

Bekleme süresini ben hep parmak izi tarihinden itibaren hesaplıyorum. Liste sanırım dosya submit süresine göre hesaplıyor.
esraersal

New postby soysale » Mon Oct 19, 2020 12:16 pm

denizya wrote:Günaydın herkese,

Bende de ayni durum, gecen hafta ecaa@ ve complaints@ adreslerine mail attim. ama donus yok. Bir de MP'ye mail attim. ondan da donus yok. 1 Kasim'da 6 ay dolmus olacak.
soysale

New postby denizya » Mon Oct 19, 2020 12:19 pm

Bayrağı @EsraZeynep tutuyor, sonra ben, sonra @zumur

İlk üç böyle.

ihatevisa wrote:Her 3-5 sayfada bir linki paylasalim da kaybolmasin sayfalarda

denizya

New postby denizya » Mon Oct 19, 2020 12:49 pm

Az önce "Benim fatura kestiğim yerden bilgi istemişler doğruluk teyidi için." diye bir bilgi geldi Facebook'ta.

Hiç böyle bir durumla karşılaşan oldu mu daha önce? Yoksa bu da bu haftanın sürprizi mi?
denizya

New postby ihatevisa » Mon Oct 19, 2020 12:52 pm

O kadar detayli bakmazlar galiba :) Fake faturacilar yandi desene :) Isleri gucleri yok bu kdar detayli bakiyorlar :)
Last edited by ihatevisa on Mon Oct 19, 2020 12:55 pm, edited 1 time in total.
ihatevisa

New postby jimmy » Mon Oct 19, 2020 12:55 pm

Covid sebebiyle çok beklettiler patır patır çok detaylandırmadan verirler heralde uzatmaları diye iyimser iyimser yaklaşırken, yok interview yok fatura kesilen yerleri aramalar falan. Genel olarak daha sert denetleyin su dosyalari diye talimat falan mi aldılar Brexit vs dolayisiyla nedir...
jimmy

New postby ihatevisa » Mon Oct 19, 2020 12:56 pm

Zaten brexite kadar ne dokersek kardir mantigi var hele su durumda biz gocmenlere is verecekken kendi vatandaslarina sahip cikmalari gayet normal , dokulen dokulecek kalan kalacak.
ihatevisa

New postby stanmoreking » Mon Oct 19, 2020 12:57 pm

Yahu yeter artık yeter beee... indefinite i iptal ettikleri sene bile bu kadar kanırtmadılar insanları, neyin peşinde bunlar. Fake fatura bile olsa vergisini ödedikten sonra neyini kurcalarlar anlamam. Kardeşim senin istediğin de bu değil mi? Adam vergi ödesin. Bitti gitti. :)
stanmoreking

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü