Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby mstmyr » Wed Oct 21, 2020 8:56 am

Hadi ya, ben de acaba bir mail atsam mı diye düşünüyordum. Hiç uğraşmayayım o zaman. 6. Ayın da dolmasını bekleyeyim.

denizya wrote:Benim 6. ayım da doldu, 3 kere de email attım, hala bekliyorum.

mstmyr wrote:Günaydın herkese,

Beklmeye devam, herkese sabırlar diliyorum. 5 ay oldu cevap yok hala. 6 ayı doldurmadan cevap vermeyecekler galiba : ((
mstmyr

New postby zeugma » Wed Oct 21, 2020 9:27 am

Bu aralar populer `Konusanlar` diye bir program belki izlemissinizdir. Orada Hasan Can soruyor bir fantezini anlatin diye.

Benimde fantezim oyle bir sistem olsun ki bize ne zaman sira gelecegini bilelim. Bu sekilde belirsizlik yasamayalim. Yapmasi cok basit bir sistem olsada nedense bu tarz musteri memnuniyeti acisindan olacak hic bir seye onem vermiyorlar.
zeugma

New postby zumur » Wed Oct 21, 2020 9:31 am

Selamlar,

FB'dan Nisan/Mayıs bahtsız tayfasından güzel haberler geliyor bu ara:

"30 Nisan basvuru
15 Mayis online submit
4 Eylul Idv
20 Ekim 3yillik uzatma onayi"

Darısı hepimizin başına
zumur

New postby denizya » Wed Oct 21, 2020 9:59 am

Memnun edilecek müşteri konumunda olmadığımız için olabilir mi? :))
Bilakis ülkelerinin kapılarını bize açtıklarını için minnet duymamız filan bekleniyor olabilir.

Not: Hasan Can'a çok gülüyorum ben.

zeugma wrote:Bu aralar populer `Konusanlar` diye bir program belki izlemissinizdir. Orada Hasan Can soruyor bir fantezini anlatin diye.

Benimde fantezim oyle bir sistem olsun ki bize ne zaman sira gelecegini bilelim. Bu sekilde belirsizlik yasamayalim. Yapmasi cok basit bir sistem olsada nedense bu tarz musteri memnuniyeti acisindan olacak hic bir seye onem vermiyorlar.
denizya

New postby nomad » Wed Oct 21, 2020 11:00 am

@denizya senin bu mesajindan sonra baktim GBP ye. 10.24 olmus. Sanirim bu tum herseyi acikliyor.

denizya wrote:Memnun edilecek müşteri konumunda olmadığımız için olabilir mi? :))
Bilakis ülkelerinin kapılarını bize açtıklarını için minnet duymamız filan bekleniyor olabilir.

Not: Hasan Can'a çok gülüyorum ben.

zeugma wrote:Bu aralar populer `Konusanlar` diye bir program belki izlemissinizdir. Orada Hasan Can soruyor bir fantezini anlatin diye.

nomad

New postby termon » Wed Oct 21, 2020 2:15 pm

Merhaba,
Bekleyen arkadaşlar için referans olması ve herkesin vizesini en kısa sürede alması dileğiyle bizim durumu paylaşmak isterim (ben ve dependent olan eşimin vizeleri);
--
2 Ağustos - İlk başvuru
28 Ağustos - BRP bitişi
11 Eylül - Online submit ve IDV app
21 Ekim - 3 yıllık onay maili
---

Benim bu uzatmayı alan arkadaşlara bir de sorum olacak. Uzatma için gelen mailde "Police Registration" mevzusundan bahsediliyor ve The Overseas Visitors Records Office in adresini yazan bir pdf ekte iliştirilmiş.
Hepimiz zaten ülkeye ilk giriş yaptığımızda (ya da adresimiz değiştiğinde) polis kayıdımızı yaptırdık. Yeni gelen BRP ler sonrası bir kez daha The Overseas Visitors Records Office'de "Police Registration" mı yaptırmamız gerekiyor? Tecrübesi olan arkadaşlar yanıt verebilirlerse sevinirim..
termon

New postby zeugma » Wed Oct 21, 2020 3:13 pm

Selam @termon

Oncelikle hayirli olsun.

Evet yeni BRP'nizi alinca tekrar OVRO'ya gidip bilgilerinizi guncellemeniz gerekiyor. Zaten aldiginiz mektupta da yazar.

Not: Evet cok sacma bir sistem, ortak bir altyapi kullansalar hic boyle ugrasmamiza gerek kalmazdi.
zeugma

New postby boldpilotuk » Wed Oct 21, 2020 3:15 pm

termon wrote:Merhaba,
Bekleyen arkadaşlar için referans olması ve herkesin vizesini en kısa sürede alması dileğiyle bizim durumu paylaşmak isterim (ben ve dependent olan eşimin vizeleri);
--
2 Ağustos - İlk başvuru
28 Ağustos - BRP bitişi
---

Benim bu uzatmayı alan arkadaşlara bir de sorum olacak. Uzatma için gelen mailde "Police Registration" mevzusundan bahsediliyor ve The Overseas Visitors Records Office in adresini yazan bir pdf ekte iliştirilmiş.
Hepimiz zaten ülkeye ilk giriş yaptığımızda (ya da adresimiz değiştiğinde) polis kayıdımızı yaptırdık. Yeni gelen BRP ler sonrası bir kez daha The Overseas Visitors Records Office'de "Police Registration" mı yaptırmamız gerekiyor? Tecrübesi olan arkadaşlar yanıt verebilirlerse sevinirim..

Evet yaptırman gerekiyor. Normal polis karakolu olanından değil, bizzat OVRO ya gideceksin. İlki gibi form, foto para vs istenmiyor. Daha yeni yaptım bizzat :) Uzatma için gerekli belgeler şunlar;

https://www.met.police.uk/advice/advice ... =&stepid=1

Tabi üzerine de randevuları yine online alabiliyorsunuz sadece. Duyduğum kadarıyla ocak 2021 e kadar zaten yer yokmuş randevuda. Yapamasanız da sorun değil yani.
boldpilotuk

New postby umitk » Wed Oct 21, 2020 3:24 pm

Selamlar,

Ben Bristol'de oturuyorum. Bu işlem için Londra'ya mı gitmek gerekiyor yani? İlk polis kaydını burada yapmıştım. Londra'ya gitmek çok saçma. Gerçi bu adamların tüm işleri saçma.

boldpilotuk wrote:
termon wrote:Merhaba,
--
2 Ağustos - İlk başvuru
28 Ağustos - BRP bitişi
---

Evet yaptırman gerekiyor. Normal polis karakolu olanından değil, bizzat OVRO ya gideceksin. İlki gibi form, foto para vs istenmiyor. Daha yeni yaptım bizzat :) Uzatma için gerekli belgeler şunlar;

https://www.met.police.uk/advice/advice ... =&stepid=1

Tabi üzerine de randevuları yine online alabiliyorsunuz sadece. Duyduğum kadarıyla ocak 2021 e kadar zaten yer yokmuş randevuda. Yapamasanız da sorun değil yani.
umitk

New postby zeugma » Wed Oct 21, 2020 3:28 pm

@umitk OVRO sadece Londra'da yasayanlar icin zorunlu. Diger sehirler icin ilk gittiginiz yere gidebilirsiniz.
zeugma

New postby zeugma » Wed Oct 21, 2020 3:33 pm

@umitk Sizin online basvuru tarihiniz nedir acaba? Listede bos kalmis da

@termon Sizin basvuru turu Businessperson mi Worker mi acaba?
zeugma

New postby termon » Wed Oct 21, 2020 5:30 pm

@zeugma mesaj ve yanıt için çok teşekkürler. Vizem konu başlığından da anlaşılacağı üzere ECAA :)
termon

New postby zeugma » Wed Oct 21, 2020 5:38 pm

@termon ECAA ikiye ayriliyor `Turkish Businessperson Visa` ve `Turkish Worker Visa` seklinde.
or:
https://www.gov.uk/turkish-business-person
https://www.gov.uk/turkish-worker

Bu baslik altinda isci vizesi basvurularida paylasiliyor. Sormamda ki sebep ortalamaya gore daha hizli bir sonuc almissiniz acaba worker vizesi olabilir mi diye merak etmistim.
zeugma

New postby umitk » Wed Oct 21, 2020 6:50 pm

Teşekkür ederim

zeugma wrote:@umitk OVRO sadece Londra'da yasayanlar icin zorunlu. Diger sehirler icin ilk gittiginiz yere gidebilirsiniz.
umitk

New postby ihatevisa » Wed Oct 21, 2020 8:28 pm

sercansanal wrote:Gunaydin bascavus @ihatevisa :D

Basvurali bir ay oldu sonuc hala gelmedi ya inanabiliyor musunuz?

Bizim çayci adnan abi ile görüştüm yarin senin dosyani direkt sorgusuz ILR alacaklar grubuna gönderecekmiş eli kulağinda ama arkadaşa söyle onunda cevabi gelecek sadece Allah tan umudunu kesmesin dedi
ihatevisa

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü