Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

ILR - Indefinite Leave to Remain

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby hkarahan » Mon Nov 02, 2020 7:17 pm

Merhabalar. Yakın zamanda ILR başvurup başvurusu sonuçlanan var mı acaba?
hkarahan

New postby cansu » Thu Nov 05, 2020 9:44 pm

24 eylül application submit, bekliyorum bende
cansu

New postby hkarahan » Fri Nov 06, 2020 10:16 am

cansu wrote:24 eylül application submit, bekliyorum bende

Benim 25 Eylül başvuru submit, 14 Ekim parmak izi. Sizin parmak izi tarihiniz ne zaman acaba?
hkarahan

New postby cansu » Sat Nov 07, 2020 12:07 pm

2 eylul online basvuru submit
24 eylul application foto yukleme
cansu

New postby gndlf » Tue Nov 17, 2020 6:55 pm

Arkadaşlar (ilr için gereken) dil sınavı olarak hangi sınava başvurdunuz acaba? (başvurulabilen birkaç çeşit var)

Teşekkürler
gndlf

New postby ihatevisa » Fri Nov 20, 2020 10:46 am

gndlf wrote:Arkadaşlar (ilr için gereken) dil sınavı olarak hangi sınava başvurdunuz acaba? (başvurulabilen birkaç çeşit var)

Teşekkürler

https://www.gov.uk/life-in-the-uk-test : £50 - Sinavdan cikinca 10dk icinde sonuc aciklaniyor.

https://www.ukenglishtests.co.uk/search-for-a-test : B1 Exam Citizenship / ILR : £199 :

Gorusme tablet ustunden yapiliyor. Bir konu seciyorsun ornegin ISTANBUL bunu 5 alt basliga boluyorsun ULASIM-KONAKLAMA-YEMEK-YASAM-SANAT bununla ilgili 5-6 dakika karsindaki amcaya konuyu anlatiyosun . Sonrasinda amca sana sorular soruyor ve senin ona soru sormani istiyor buda 5 dk civari suruyor. Gorusme bittikten 24 saat sonra sonucun geliyor.
Sertifika 1 hafta icinde eve geliyor.
ihatevisa

New postby kit » Fri Nov 20, 2020 6:08 pm

gndlf wrote:Arkadaşlar (ilr için gereken) dil sınavı olarak hangi sınava başvurdunuz acaba? (başvurulabilen birkaç çeşit var)

Teşekkürler

https://www.trinitycollege.com/qualific ... SE-grade-5

Ben buna girdim ve strese gerek olmadigini gordum.
kit

New postby gndlf » Sun Nov 22, 2020 2:14 am

@ihatevisa @kit Teşekkür ederim.

@ihatevisa Yazdığınız site (https://www.ukenglishtests.co.uk/search-for-a-test ) gov.uk den yönlendirilen bir site mi? Acenta sitesi oldugunu gördüğüm için sordum.
Bir de bu sınavlara nereden hazırlandınız ? Trinity linkinde sınavı kabaca anlatıyor, 10dk süren bir soru-cevap şeklinde, ama ukenglishtests.co.uk sitesinde bahsedilmiyor. Araştırdığım kadarıyla, site üzerinden para verince, size çalışma materyallerini / sınavın neye benzediğini anlatan email geliyormuş. Siz böyle bir email aldınız mı? Ve "İstanbul" vs konu başlığını bize sınav günü rasgele sunulan seçeneklerden seçip doğaçlama olarak mı ilerliyoruz, yoksa sınav öncesinde, ve başlığı tamamen kendi istediğimiz şekilde seçip sınav merkezine yanımızda bir form üzerine doldurarak mı götürmemiz gerekiyor?
Teşekkürler
gndlf

New postby ihatevisa » Sun Nov 22, 2020 11:57 am

gndlf wrote:@ihatevisa @kit Teşekkür ederim.

@ihatevisa Yazdığınız site (https://www.ukenglishtests.co.uk/search-for-a-test ) gov.uk den yönlendirilen bir site mi? Acenta sitesi oldugunu gördüğüm için sordum.
Bir de bu sınavlara nereden hazırlandınız ? Trinity linkinde sınavı kabaca anlatıyor, 10dk süren bir soru-cevap şeklinde, ama ukenglishtests.co.uk sitesinde bahsedilmiyor. Araştırdığım kadarıyla, site üzerinden para verince, size çalışma materyallerini / sınavın neye benzediğini anlatan email geliyormuş. Siz böyle bir email aldınız mı? Ve "İstanbul" vs konu başlığını bize sınav günü rasgele sunulan seçeneklerden seçip doğaçlama olarak mı ilerliyoruz, yoksa sınav öncesinde, ve başlığı tamamen kendi istediğimiz şekilde seçip sınav merkezine yanımızda bir form üzerine doldurarak mı götürmemiz gerekiyor?
Teşekkürler

Life in the UK sinavini gecince ben bu acenta ile gun aldim sicagi sicagina b1 girmek icin. Internette okudum gayet olumlu yorumlar vardi. Normalde 150 pound olan bu b1 sinavi bu acenta ile 199 pound. 49 pound service fee oduyorsunuz extra.. Randevu aldiginizda hemen sizi arayip Teyit ediyorlar randevu saatinizi soyluyorlar sonrasinda size butun bilgilendirme emailleri geliyor sinav nedir nasil ilerleyecek ornek konular nelerdir. Butun detaylarini ve sinav isleyisini anlatiyorlar. Sinav konusunu tamamen siz seciyorsunuz. Sectiginiz konuyu ezberleyin ama sinavda okur gibi ezberden ilerlemeyin yani sanki o an konusuyormussunuz gibi olsun. Size email ile bir form gonderekceler . O formu sinava girmeden once doldurmalisiniz. Ve giriste kontrol ediyorlar.

https://twitter.com/trinity_selt/status ... 9775143943

Boyle bir form.
ihatevisa

New postby bubalus » Thu Nov 26, 2020 3:22 pm

Geçekten kusursuz olarak yapılması gereken bir işlem, ret alınırsa tekrar başvuruda şansı azaltıyor. Finansal ayarlamaları, olumsuzluklar varsa bunların geçerli bahanelerini sunup iyi incelenmesi gerekiyor.
bubalus

New postby ihatevisa » Fri Nov 27, 2020 10:50 am

bubalus wrote:Geçekten kusursuz olarak yapılması gereken bir işlem, ret alınırsa tekrar başvuruda şansı azaltıyor. Finansal ayarlamaları, olumsuzluklar varsa bunların geçerli bahanelerini sunup iyi incelenmesi gerekiyor.

Pardon ne icin acaba ?
ihatevisa

New postby gndlf » Sun Nov 29, 2020 12:26 am

@babalus sanırım vize başvurusunu kastettiniz...

@ihatevisa Anlamadığım bir nokta var:
Bu sınavlar hep sözel mi yapılıyor? Hiç yazma, dinleme, okuma kısmı yok mu? Sadece konuşup çıkıyoruz muyuz?
gndlf

New postby ihatevisa » Mon Nov 30, 2020 10:49 am

gndlf wrote:@babalus sanırım vize başvurusunu kastettiniz...

@ihatevisa Anlamadığım bir nokta var:
Bu sınavlar hep sözel mi yapılıyor? Hiç yazma, dinleme, okuma kısmı yok mu? Sadece konuşup çıkıyoruz muyuz?

@gndlf

B1 Sinavi:Ogretmen ile gorusme yapiyorsun. Sohbet havasinda geciyor. Toplamda 10 dakika
Life in the UK sinavi 24 soruluk online test olarak gerceklesiyor. 18 dogru yapman lazim. Toplamda 45 dakika ( yanlis hatirlamiyorsam)
ihatevisa

New postby drosseros » Wed Jan 13, 2021 1:54 pm

Bir sorum olacak. ILR için 5 yıl gerekli fakat Ankara Antlaşmasıyla geldim ve Yetenek Vizesine geçmeyi düşünüyorum. bu vize değişikliğinin süreye bir etkisi var mı? Bu konuda örneği ya da kaynağı olan varsa sevinirim.
drosseros

New postby ercekal » Mon Jan 18, 2021 10:56 am

merhabalar. nispeten uzun bir post olacak.

2020 covid doneminde mart ayinda TR'ye gidip orada Agustos sonun kadar kaldim. 17 Marttan 12 Hazirana kadar sinirlar kapaliydi. Dondugumde de son 12 ayda UK disinda kaldigim sure 210 gun olmustu. ILR gereksinimlerinden olan herhangi bir 12 ayda 180 gunu gecmemek durumu sikintiya girdi. Lakin 22 Ekim tarihinde home office yeni immigration guideline'inda soyle bi ibare eklendi:

CR 2.3. When calculating the 180 days in CR 2.1. or CR 2.2. any period spent outside the UK
will not count towards the 180-day limit if the absence was for any of the following reasons:
(a) the applicant was assisting with a national or international humanitarian or
environmental crisis overseas, providing if on a sponsored route their sponsor agreed
to the absence for that purpose; or
(b) travel disruption due to natural disaster, military conflict or pandemic; or

Yani travel distruption'in oldugu tarihler (yaklasik 85 gun) 180 gun hesabina eklenmeyecek.

Bundan sonra da Aralik ayinda Home Office Covid destek sayfasinda ECAA hakkinda soyle bir aciklama ekledi:

If you’re applying for indefinite leave to remain (ILR) under Appendix ECAA and have been absent from the UK for more than 180 days in any one year because of coronavirus

If you have been absent from the UK for more than 180 days as a result of either coronavirus illness and/or travel restrictions associated with coronavirus, that absence may be justified as a ‘serious or compelling reason’ and result in indefinite leave being granted outside the rules.

You must provide evidence in the form of a supporting letter which outlines your absence, including:

dates you were ill or in quarantine
details of the compelling reason for the absence
any supporting documents, for example medical certificate or evidence of disruption to travel arrangements where available

Burada benzer durumda olan ILR basvurusunda bulunan veya bulunacak kimse var midir? Boyle bir aciklama mektubu yazmis veya yazacak olan var midir diye sormak istedim.
ercekal

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü