Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması ILR başvurularının askıya alınması

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby orduevi » Mon May 04, 2020 9:06 pm

gndlf wrote:Güncelleme:

Öğrendiğim kadarıyla mahkeme kaybedildi.

supremecourt başvurusu yapma imkanı var.

Bu nasıl olacak? Yine bağış yapılarak mı, ve birkaç ay süren hazırlıktan sonra mı?

Önümüzdeki kaç ay sonra başvuru yapılabilinir? Ve bu olayın takipçisi olacak arkadaşlar var mı ?

Bilgisi olan arkadaşlar varsa yazabilirlerse memnun olurum.

Facebook grubunda okuduğum kadarıyla söylenen supremecourt'a gitmek icin yeterince para var dernekte. Leni gitme taraftarı. Umarım gidilir.
orduevi

New postby gndlf » Wed May 06, 2020 8:20 pm

@orduevi Merhaba. Tekrar yazını okumaktan/sesini duymaktan memnun oldum orduevi...

Kesinlikle supremecourt'a gidilmesi konusunda katılıyorum. Çünkü bu çok büyük bir haksızlık. Bu devirde bir gecede eğer kanunlar değiştiriliyorsa, bu durum zaten artık ingilterde'nin ne durumda oldugunun da göstergesidir. Bazı yorumlar okumuştum (nereden hatırlamıyorum), hala bu işi çok kurcalamayın diyebiliyor bazı insanlar... Halbuki eğer yanılmıyorsam, geçtiğimiz aylarda ingiliz bir elçi "ankara anlaşmalılar puanlı sisteme geçebilir" şeklinde bir açıklama yapmıştı... Yani ses etmedikçe elinde olan hak da gasp ediliyor... Umarım hak yerini bulur, ve burada sayısı onbinler olmasa da sanırım binlerle ifade edilen insanların hakkı yenmez... Bunun bir sonraki aşaması da zaten oturum alanlardan da haklarını geri almak sanırım, artık oraya gidiyor...

Saglıcakla...
gndlf

New postby gndlf » Thu Jul 30, 2020 1:29 am

Evet, son itiraz edildi, ve üzerinden 2 aydan fazla vakit geçti.
Yeni gelişmeler oldukça, bizi bilgilendirecek arkadaşları bekliyoruz.
gndlf

New postby gndlf » Mon Oct 26, 2020 2:16 pm

İtiraz talebi yapıldığından beri 5 ay geçmiş. Konu hakkında bir gelişme yokmu arkadaşlar? Herkes sanki kabullenmiş gibi durumu ama mahkeme görülecek eğer itiraz talebi kabul edilirse.
Emre arkadaşımıza ve diğer ilgili kişilere ait olan hesaplarda güncel bir haber yok, ama hala devam etmekte süreç.

Bilgisi olan var mı?
gndlf

New postby esraersal » Mon Oct 26, 2020 3:07 pm

gndlf wrote:İtiraz talebi yapıldığından beri 5 ay geçmiş. Konu hakkında bir gelişme yokmu arkadaşlar? Herkes sanki kabullenmiş gibi durumu ama mahkeme görülecek eğer itiraz talebi kabul edilirse.
Emre arkadaşımıza ve diğer ilgili kişilere ait olan hesaplarda güncel bir haber yok, ama hala devam etmekte süreç.

Bilgisi olan var mı?

Yeni gelişme olduğunda Leni Facebook grubunda açıklama yapıyor. Gelişme yok şimdilik
esraersal

New postby gndlf » Wed Nov 04, 2020 11:43 pm

@esraersal Teşekkürler. Süreç devam ediyor değil mi?
Twiter aktif olmayınca bir süredir, sanki unutulmuş gibi, ama sanırım süreç işliyor hala...
Çok geçmeden açıklama yaparlar heralde. Mahkemenin açıklama yapmak için azami bir süre sınırı vardı.
gndlf

New postby lucky » Thu Nov 05, 2020 8:00 pm

gndlf wrote:@esraersal Teşekkürler. Süreç devam ediyor değil mi?
Twiter aktif olmayınca bir süredir, sanki unutulmuş gibi, ama sanırım süreç işliyor hala...
Çok geçmeden açıklama yaparlar heralde. Mahkemenin açıklama yapmak için azami bir süre sınırı vardı.

Evet, süreç devam ediyor. Süre sınırı nedir bilmiyorum ama mahkemenin olumlu yada olumsuz bir cevap vermesi lazım.
lucky

New postby gndlf » Sat Nov 07, 2020 12:44 am

@lucky
Teşekkürler.
Daha uzun yasal süre olup olmadığını bilmiyorum ama, düz mantık olarak; 1 sene içinde sonuçlanacağını var sayarsak, En geç Mayıs 2021'e kadar sonuçlanmalı.
Önceden aynı tip duruma verilmiş olumlu sonuç varken, bu kadar beklemenin sonunda olumsuz sonuç çıkmamalı...
Eminim ki kaç kişi bu sonuçla başvuru yapıp vize durumlarını kesinleştirecek...
Hayırlısı olsun diyelim, umarım kısa zamanda sonuçlanır.
Aralıktan sonra bahane de kalmıyor...
gndlf

New postby oogway » Tue Dec 22, 2020 5:48 pm

Herhalde bir cok kisinin haberi vardir, ama burada da bulunsun bu bilgi. Surec ne yazik ki olumsuz sonuclandi, mahkeme basvuruyu reddetti. Bu son basvuruydu, artik sonucu degistirmek icin yapilacak birsey yok.

ILR icin 5 yil, kisi basi ucret odemesi ve sinav zorunlu olmaya devam edecek.
oogway

New postby gndlf » Tue Dec 22, 2020 6:32 pm

İnanılır gibi degil. İnternette de böyle bir haber görmedim. Yazık olmus...
Face harici bir kaynak var mı? Aotb sayfasinda henuz bir haber yok (ilgili kişilerin sayfasında da yok)
gndlf

New postby oogway » Tue Dec 22, 2020 11:35 pm

AOTB websitesi guncellenmiyor galiba, bir cok yeni haber gorunmuyor. Redstone Solicitors facebook sayfasinda Av. Yasar Dogan imzali olarak paylasildi haber. Lemi Candan da diger facebook grubunda paylasti.
oogway

Previous

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü