Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby backenduk » Sun Nov 01, 2020 10:44 pm

Selamlar, arkadaşlar BRP kartlarımızı karantinanın 14. gününde almaya gidersek bir sorun yaşarmıyız acaba(22 Ekimde geldik ), Lock down geldi ve biz bir gün öncesinden BRP leri alıp Türkiye ye gitmek istiyoruz, ve 4 Kasım bizim karantinanın 14. günü.
backenduk

New postby orduevi » Mon Nov 02, 2020 9:01 am

backenduk wrote:Selamlar, arkadaşlar BRP kartlarımızı karantinanın 14. gününde almaya gidersek bir sorun yaşarmıyız acaba(22 Ekimde geldik ), Lock down geldi ve biz bir gün öncesinden BRP leri alıp Türkiye ye gitmek istiyoruz, ve 4 Kasım bizim karantinanın 14. günü.

Lockdown sırasında uluslararasi uçuşlarda benim bildigim son kurallara gore kapali.
orduevi

New postby esraersal » Mon Nov 02, 2020 9:16 am

backenduk wrote:Selamlar, arkadaşlar BRP kartlarımızı karantinanın 14. gününde almaya gidersek bir sorun yaşarmıyız acaba(22 Ekimde geldik ), Lock down geldi ve biz bir gün öncesinden BRP leri alıp Türkiye ye gitmek istiyoruz, ve 4 Kasım bizim karantinanın 14. günü.

Facebookta karantinasının 14. gününde brplerini almaya giden bir aile geri çevrilmiş, sert bir dille de uyarılmış. Bilginiz olsun
esraersal

New postby orduevi » Mon Nov 02, 2020 3:19 pm

orduevi wrote:

Lockdown sırasında uluslararasi uçuşlarda benim bildigim son kurallara gore kapali.

"İş haricinde Birleşik Krallık dışına uluslararası seyahat yasaklandı."
https://londragazete.com/ingiltere/2094 ... apamazsin/
orduevi

New postby Zagor001 » Tue Nov 03, 2020 12:49 pm

Merhaba arkadaşlar 15/09/2020 tarihinde ilk başvuru ve biyometrik verilerimizi teslim ettik. Hala bekleme aşamasındayız. Yakın tarihlerde biyometrik verip sonuç alan var mı bildiğiniz duyduğunuz?
Zagor001

New postby cipura » Sat Nov 14, 2020 11:22 pm

Selam arkadaşlar, biz 3 senedir Londra'da yasiyoruz, kardesim de Ankara anlaşması için online vize basvurusunu yapti ve evraklari da önümüzdeki hafta teslim edecek. Kendisi yeni mezun bilgisayar muhendisi ve birikimi olmadigi icin biz sponsor olmaya karar verdik ve sorumda bununla alakali. Bizim tum birikimimiz Ingilteredeki bankalarda ve ilk basvurusu sirasinda ekstra açıklama kısmına, bizden alacağı 15000 GBP'yi sponsor olarak gosterecegini yazdi. Biz paranin tamami yerine sadece 5000 GBP'yi kardesimin Türkiye'deki banka hesabina yolladik, cunku hem para transferi oldukca pahali hem de para TRY olarak geliyor, yani hem o parayi bir şekilde tekrar İngiltere'ye getirmesi, hem de yeniden GBP'ye çevirmesi gerekecek. Bu nedenle geri kalan 10000 GBP'yi, vizesini alip banka hesabi actiginda yollamayi planlıyoruz. Neden sadece önden 5000 yatirdigimizi aciklayan ve geri kalani da ingiltere'ye geldiğinde yatiracagimizi belirten bir dilekce yazip altini imzaladik. Bunun yani sira kendi banka ekstrelerimizi de ekledik. İki tane sorum var:

- TR banka hesabina paranin tamamini yatirmamis olmamiz sorun cikartir mi?(bu kismi aslinda dilekçede de acikladik ama yine de sorun cikartir mi merak ediyorum)

- 15000 GBP yi sponsor olarak vermemiz supheli algılanabilir mi? Mesela direk bu parayi vermektense kardesimin acacagi şirkette, bir hisse karsiligi olarak vermek daha mi mantikli gorunur? Boyle bir sey yapilabilir mi?

Kusura bakmayin, biraz uzun oldu ama görüşlerinizi bildirirseniz cok sevinirim.
cipura

New postby kaan_9292 » Thu Nov 19, 2020 1:19 am

Merhabalar. Herkese iyi gunler. Ben ankara anlasmasi ile ingiltereye geldim. Is guvenligi uzerine danismanlik üzerine basvuru yaptim.Sirketimi kurdum. Ancak covid ve lackdowndan dolayi suan is yok.Suanda bu isleri yapamiyorum maalesef. Sirket unvanima delivery sic codunu ekletsem deliveroo, uber eats, Amazon delivery yapabilirmiyim. Bunun yasal oalrak yapilabilir veya yapilamaz olduguna dair birsey var mi? Bir 2. Konuda ben ilk yilimdayim 3 yillik uzatma basvurumda bu durum sorun teşkil eder mi? Cok arastirdim ancak net bir bilgi bulamadim. Muhasebecilerle gorusuyorum herkes farkli yorum yapiyor. Net bir bilgisi olan varmi. Yardimci oldugunuz icin simdiden tesekkur ederim.
kaan_9292

New postby bubalus » Thu Nov 26, 2020 3:26 pm

Valla dependentlar için 35 gün kaldı :D Bundan sonra dil şartı, yüklü ödeme ve diğer şartlar gelecek. O sebeple güzel bir dosyayla, ters durumlar varsa usulüne göre, memurun görmek isteyeceği şekilde başvurup almak lazım. Az zaman kaldı, ret olursa düzelteyim diyecek zaman yok.
bubalus

New postby prego » Fri Nov 27, 2020 12:04 pm

Herkese iyi günler dilerim, umarım herkes iyidir..

Size yanıtını bulamadığım bir sorum olacak.
Bu yıl Temmuz ayında vize başvurum kabul edildi ancak 3 aylık giriş süremde giriş yapamadım.

Sonrasında CIH@homeoffice.gov.uk 'a mail attım ücretsiz vignette transfer hakkı için ancak 1 ay geçmesine rağmen yanıt alamadım henüz. Diğer türlü 200Paund ödeme yapmam gerekiyor.

Vignette transfer işlemini yeni yıla kadar yaptırmasam acaba hakkım yanıyor mu? Ne yapmam gerekiyor aydınlatırsanız çok sevinirim.
prego

New postby orduevi » Sat Nov 28, 2020 5:22 pm

Ankara Antlaşması vizelerinde red oranları çok artmış cunku başvurular artık Abu Dhabi'ye gidiyormuş. Ahmet Yildiz çok açık soylemis. Dürüst yaklasimindan dolayı kutluyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=NYSH8kGqBGg
orduevi

New postby i.maiden » Sun Nov 29, 2020 7:12 am

prego wrote:Herkese iyi günler dilerim, umarım herkes iyidir..

Size yanıtını bulamadığım bir sorum olacak.
Bu yıl Temmuz ayında vize başvurum kabul edildi ancak 3 aylık giriş süremde giriş yapamadım.

Sonrasında CIH@homeoffice.gov.uk 'a mail attım ücretsiz vignette transfer hakkı için ancak 1 ay geçmesine rağmen yanıt alamadım henüz. Diğer türlü 200Paund ödeme yapmam gerekiyor.

Vignette transfer işlemini yeni yıla kadar yaptırmasam acaba hakkım yanıyor mu? Ne yapmam gerekiyor aydınlatırsanız çok sevinirim.

Merhaba prego,

Mailinize cevap gelmesini beklemeyin büyük ihtimalle gelmeyecektir de. TLS Contact vize başvuru merkezine pasaportunuz ve gwf numaranızla gitmeniz yeterli. Vignette yenileme yıl sonuna kadar ücretsiz herhangi bir ödeme yapmanız gerekmiyor.
i.maiden

New postby eagle8989 » Sun Nov 29, 2020 9:22 am

Arkadaşlar merhaba en son hangi tarihlrin sonuçları açıklandı bilginiz var mı ben 10 ekimde başvurmuştum daha sonuç yok maalesef
eagle8989

New postby eagle8989 » Sun Nov 29, 2020 10:37 am

istanbul tls den başvurmuştu bu arada
eagle8989

New postby Zagor001 » Thu Dec 03, 2020 1:39 pm

15 Eylül başvurum yapacağım işin hizmet dökümümle uyuşmadığı ve yıllık kazancımın bağımlılarımı geçindirmeye yetmeyeceği gerekçe gösterilerek reddedildi.
2. başvuru için gerekli hazırlıklara başladım ve 8 Aralığa biyometrik veri randevusu aldım. Bu sefer yapacağım iş hizmet dökümümle birebir uyumlu. Bunu destekler nitelikte amirlerimden ve daha öncesinde hizmet verdiğim kişilerden toplam 15 civarı referans mektubu aldım. İngiltere de yapacağım işin alternatifi yok. Dolayısıyla herhangi bir rakibim olmayacak. Bu sebeple potansiyel müşteri alıp almama noktasında şüpheliyim. Danışmanım prosedüre uyulması açısından 1-2 tane pot. müşteri mektubu koymam gerektiğini söyledi. Umarım bu sefer olumlu bir sonuç alırız. Bekleyen herkese en hayırlı sonuçlar dilerim.
Zagor001

New postby eagle8989 » Thu Dec 03, 2020 9:35 pm

Öncellikle teşekkürler cevap için umarım bu seferki başvuruda olumlu sonuçlanır son zamanlarda çok fazşa gerekçesi majör olmayan redler olmuş sanırım. Cevabınız yeni mi geldi acaba onu öğrenmek isterim mümkünse. ben tek kişi olarak gitcem bağımlım vs yok hani 15 bin pound civarı gösterdim kaynak ve kazançta yıllık 25 bin ciro gösterdim mühendislik çizim işleri vs için
eagle8989

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü