Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby zeugma » Fri Nov 20, 2020 4:23 pm

@sercansanal senin yilbasindan once gelmesi icin benim de bu ayin sonunda gelmesi lazim, @ihatevisa ninda gecen ay almis olmasi lazimdi. Tabi bakalim neler olacak :)
zeugma

New postby zumur » Fri Nov 20, 2020 5:33 pm

Selamlar,

Keşke sonucum geldi diyebilseydim ama yoooo :) Bir çok şeye ek olarak MP'me de ulaşmıştım, o da hemen ertesi günü HO'e ulaştıklarını dönüş olursa haber vereceklerini söylemişti.

HO "hala inceleniyor, ve ne zaman açıklanacağı konusunda bir periyot veremiyoruz" gibi yine boş ve generic bir maille dönmüş MP'ye :) Hem de 1.5 ay sonra. Kadıncağız bile üzüldü ya gerçekten halime artık.

Kasım 28'de 7.ayım dolmuş oluyor.

+Sağlık ve iş seyahatleri (Hollanda) sebebiyle de hızlandırma talebimiz vardı. Babam rahatsızlık geçirdi & operasyon oldu bu dönemde. Onlara da dönülmedi.

Legal tarih geçmiş olmasına rağmen dönüş yapmamalarını geçtim, konuyla alakalı açıklama bile yapmadıkları için hukuki işlem başlatacağız. Süreçten herkesi tabiki haberdar edicem :)
zumur

New postby xv.space » Fri Nov 20, 2020 10:29 pm

herkese merhaba,

forumu bir suredir takip ediyorum, beni de listeye ekleyebilirsiniz

online basvuru - 27.08
vize bitisi - 26.09
submit - 07.09
in-person appt - 22.09
xv.space

New postby adrianmonk » Sat Nov 21, 2020 9:08 pm

herkese merhaba.

bilgisi olan arkadaslara soyle bir sorum olacakti. ben sirket adresi olarak kaldigim adresi gostermeye basladim bu yil. dolayisi ile tuttugum bu odayi ayni zamanda ofis olarak kullaniyorum. bu baslik altinda durumu benim gibi olan birisi odedigi kiranin bir kismini sirket gideri olarak gosterdigini yazmis. bunun tam olarak nasil yapilmasi gerektigini ve uzatmaya basvurur iken ne gibi bir evrak hazirlanmasi gerektigini bilen varsa cevaplarsa sevinirim. yani ev sahibi ile bir kagit mi imzalamam mi gerek mesela?
adrianmonk

New postby esraersal » Sat Nov 21, 2020 9:56 pm

adrianmonk wrote:herkese merhaba.

bilgisi olan arkadaslara soyle bir sorum olacakti. ben sirket adresi olarak kaldigim adresi gostermeye basladim bu yil. dolayisi ile tuttugum bu odayi ayni zamanda ofis olarak kullaniyorum. bu baslik altinda durumu benim gibi olan birisi odedigi kiranin bir kismini sirket gideri olarak gosterdigini yazmis. bunun tam olarak nasil yapilmasi gerektigini ve uzatmaya basvurur iken ne gibi bir evrak hazirlanmasi gerektigini bilen varsa cevaplarsa sevinirim. yani ev sahibi ile bir kagit mi imzalamam mi gerek mesela?

Benim muhasebecim bunu önermiyor ama gider olarak gösterecekseniz, ev sahibinizden odayı işiniz için de kullanabileceğinize izin veren imzalı bir yazı almanız gerekiyor evet.
esraersal

New postby gndlf » Sat Nov 21, 2020 10:35 pm

@esraersal Muhasebeciniz neden home office önermiyor, bilginiz var mı? Gider yazmamız gerekiyor diye biliyorum.
Teşekkürler
gndlf

New postby esraersal » Sat Nov 21, 2020 11:32 pm

gndlf wrote:@esraersal Muhasebeciniz neden home office önermiyor, bilginiz var mı? Gider yazmamız gerekiyor diye biliyorum.
Teşekkürler

Home Office önermiyor demedim, home office'i gider göstermeyi önermiyor. İşim için uygun olmadığını düşünüyor.
esraersal

New postby gndlf » Sun Nov 22, 2020 2:05 am

esraersal wrote:
gndlf wrote:@esraersal Muhasebeciniz neden home office önermiyor, bilginiz var mı? Gider yazmamız gerekiyor diye biliyorum.
Teşekkürler

Home Office önermiyor demedim, home office'i gider göstermeyi önermiyor. İşim için uygun olmadığını düşünüyor.

Teşekkür ederim.
gndlf

New postby archonthego » Sun Nov 22, 2020 5:06 pm

Herkese merhaba,

Ocak ayı başında bitecek ilk yıl vizemiz için uzatma başvurusuna hazırlanmaya başladık. Postlardan süreç hakkında bayağı bilgilendim, katkısı olanlara teşekkürler ve bekleyişte olanlara sabırlar :)

Eğer mümkünse, belge girişi yaparken kategorilere göre yüklenmesi gereken belgelerin bir listesi varsa paylaşabilir misiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.
archonthego

New postby esraersal » Sun Nov 22, 2020 9:07 pm

archonthego wrote:Herkese merhaba,

Ocak ayı başında bitecek ilk yıl vizemiz için uzatma başvurusuna hazırlanmaya başladık. Postlardan süreç hakkında bayağı bilgilendim, katkısı olanlara teşekkürler ve bekleyişte olanlara sabırlar :)

Eğer mümkünse, belge girişi yaparken kategorilere göre yüklenmesi gereken belgelerin bir listesi varsa paylaşabilir misiniz?

Merhaba
Facebookta bir grupta şöyle bir fotoğraf bulmuştum ben, bazı kategoriler bizimle alakalı değil gibi ama ben ona göre yükledim uzatma evraklarımı.

https://ibb.co/vXF9PML
esraersal

New postby archonthego » Sun Nov 22, 2020 10:40 pm

esraersal wrote:
archonthego wrote:Herkese merhaba,

Merhaba
Facebookta bir grupta şöyle bir fotoğraf bulmuştum ben, bazı kategoriler bizimle alakalı değil gibi ama ben ona göre yükledim uzatma evraklarımı.

https://ibb.co/vXF9PML

Çok teşekkürler!
archonthego

New postby orduevi » Mon Nov 23, 2020 9:07 am

esraersal wrote:
adrianmonk wrote:herkese merhaba.

Benim muhasebecim bunu önermiyor ama gider olarak gösterecekseniz, ev sahibinizden odayı işiniz için de kullanabileceğinize izin veren imzalı bir yazı almanız gerekiyor evet.

Benim ev adresim ayni zamanda şirket adresim. Ev sahibinden kontratımda ev adresini şirket adresi olarak kullanabileceğimi belirten madde ekletmiştim. Ikinci uzatmamı yaptim ve eminim sorun olmayacak. 4 seneden fazla suredir ev adresimi şirket adresim olarak gösteriyorum.

Ama paylasimli evde kalmadigim icin oda nasıl olur onu bilmiyorum. Sonuçta evin/dairenin kendisi şirket adresi degil.
orduevi

New postby ihatevisa » Mon Nov 23, 2020 10:50 am

Cok enteresan bir sekilde interview sonrasi HO den email almadim hala adamlara attigim emaile de karsilik vermediler. Yarin 1 hafta olacak 10 gun icinde cevaplarinizi teyit edip lutfen bize geri donus yapin diye soylemislerdi. Hayirdir insAllah
ihatevisa

New postby knpc » Mon Nov 23, 2020 11:33 am

ihatevisa wrote:Cok enteresan bir sekilde interview sonrasi HO den email almadim hala adamlara attigim emaile de karsilik vermediler. Yarin 1 hafta olacak 10 gun icinde cevaplarinizi teyit edip lutfen bize geri donus yapin diye soylemislerdi. Hayirdir insAllah

Normalde bir gun icinde size gonderecegiz diyorlar degil mi?

Ben aramadim ama telefon numarasini arayinca ilgileniyorlar mi ya da cevap veriyorlar mi basvurularla ilgili?

UK Visas and Immigration contact centre
Telephone: 0300 123 2241
knpc

New postby ihatevisa » Mon Nov 23, 2020 12:57 pm

knpc wrote:
ihatevisa wrote:Cok enteresan bir sekilde interview sonrasi HO den email almadim hala adamlara attigim emaile de karsilik vermediler. Yarin 1 hafta olacak 10 gun icinde cevaplarinizi teyit edip lutfen bize geri donus yapin diye soylemislerdi. Hayirdir insAllah

Normalde bir gun icinde size gonderecegiz diyorlar degil mi?

Ben aramadim ama telefon numarasini arayinca ilgileniyorlar mi ya da cevap veriyorlar mi basvurularla ilgili?

UK Visas and Immigration contact centre
Telephone: 0300 123 2241

En kisa surede gorusme detaylarini sizinle paylasacagiz duzeltecegiz bilgileri duzeltip aciklamalari yazip 10 gun icinde bize geri donus yapin diyorlar ama gelmedi daha :( 4 gun sonra sure doluyor . Bu telefon ile gorusemiyorsun WSP HUB Interview diye bir yere email atiyorsun oradan donus bekliyorsun,
ihatevisa

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü