Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ihatevisa » Wed Nov 25, 2020 3:28 pm

Ey ingiltere eyyyyy ingiltere :) :) :) Ne duamsin ne my baddua :))

Home Office tercumanlari ve biz tam asagidaki gibidir ,

https://www.instagram.com/p/CIA39C3AIop ... 5ilvg6wbls
ihatevisa

New postby knpc » Wed Nov 25, 2020 5:32 pm

@dexman parmak izi sonrasi onay emaili yok.

Bundan sonrasi karanlik :) sadece bekleme ile geciyor.

bu arada facebookta paylasilan bir sonuc:
7 eylül online başvuru. 30 Eylül parmak izi, 25 Kasım 3 yıllık sonuc.
knpc

New postby zeugma » Thu Nov 26, 2020 8:30 am

dexman wrote:Merhaba. Misafir olarak paylaşımları takip ediyordum. 2 gün önce parmak izi verdim. Bir konuda emin olamadım, siz parmak izi verdikten sonra onay emaili aldınız mı?
Parmak izi vereli 2 gün geçmesine rağmen orada gördüklerim sonrası göçmenleri bezdirmeye çalıştıklarını bir kez daha anladım. Yıllardır yapılan haksızlıklardan gına geldi artık!

2016 Haziran ayında ilk vize başvurusu için evrak toplama sürecindeyken başvuranların sonuçları ortalama 20 günde geliyordu. 20 Haziran başvurumdan hemen sonra malumunuz brexit referandumu oldu ve 20 günde gelen cevaplar 6 ayda gelmeye başladı. Benimle aynı tarihte Türkiye'den başvuran kişiler 1 hafta sonra vizelerini alırken benimki Aralık'ta geldi ve o 6 aylık bekleme sürecini oturumdan saymıyorlar. Ordan 6 ay çöpe gitti. Ardından indefinite için bekleme sürecini 5 yıla çıkardılar. Dolayısıyla vize başvuru stresini ekstradan 1 defa daha çekiyoruz. Üstelik mülakatı eklemeleri de cabası. Sırf bu geçici oturumlar yüzünden mortgage alamıyorum ve birçok haktan mahrum bırakılıp kısıtlı bir şekilde yaşıyorum.

Önceden evimize yakın yerde biometric verirken şimdi aynı işlemi yapmak için 100 küsür pound verip (şanslıysak bedava) uzun kuyrukta bekliyoruz. Bir de sitelerinde upload ettiğimiz dökümlerin hepsini yanımızda getirmemiz gerektiğini demelerine rağmen 1700den fazla belge yazdırıp oraya gittiğimde dalga geçercesine "sadece pasaportla randevu kağıdı yeterli" demeleri beni delirtiyor ve aptal yerine konduğumu hissettiriyor. En kötüsü randevuya saatinde gitmeme rağmen buz gibi ve yağmurlu havada bana "dışarda kuyrukta bekleyin" deyip 1 saat boyunca titreye titreye küfürler etmeme sebep oluyorlar. Beni geçtim, küçük çocukların o havada dışarda beklemek zorunda olmaları ne kadar insanlık dışı sistemlerinin olduğunun kanıtı. Biz böyle sustukça hakkımız daha çok yenecek ve daha çok ezmeye çalışacaklar. Çok doluyum bu yaşananlardan dolayı. Umarım yakında hepimiz kazasız belasız bu lanet oturum sürecinden kurtuluruz.

Vize bitiş: 5 Aralık 2020
2nci 3 yıllık başvuru: 24 Ekim 2020
Parmak izi verme: 23 Kasım 2020

@dexman merhaba, haklisin soylediklerinde. Sadece bir kac noktada bir seyler soylemek istedim.

Evet onay maili gondermiyorlar. Bende gondermelerini beklerdim ama tam oturmus bir sistemleri yok gibi gozukuyor.

Mortgage konusunda vizenin bir etkisi yok. Benimde vizemin bitmesine 1 yil kala buyuk bir bankadan mortgage alabildim. Herhangi bir sorun olmadi acikcasi. Ayni sekilde arkadaslarimda aldi yani bana ozel bir durum degil. Bence sende basvurursan sorun yasamadan alabilirsin.

Bu print etme olayi `soprastreia` sirketinin hatasi aslinda. Sonuc olarak sadece bizim basvurularimizi almiyorlar butun vize basvurulari oradan oldugu icin genel bir yazi yazmislar.
Fakat burada ben ve baskalarida yazdi herhangi bir print goturmeniz gerekmiyor diye.

Yine vize merkezinin onunde yagmurda bekletmeleri `soprasteria` nin calisanlarinin dusuncesizligi. Robot gibiler herhangi bir anlayis beklememek lazim.

Bu gocmen sureci cok kotu yonetiliyor ama pek yapabilecegimiz bir sey yokmus gibi duruyor. Yani goz gore gore hakkimiz yendi vize sureci uzatildi. Bagimsiz mahkemeler bile sessiz kaliyor. MP lerin mail atmasini umursamiyorlar.
zeugma

New postby Jumanji3 » Thu Nov 26, 2020 2:52 pm

Selam arkadaşlar,

Master yaptığım için en alttaki maile gönderdiğim cevabın ardından aşağıdaki soru gelmiş.

Cevap olarak; Zamanımın %100'ünü işime ayırıyorum yazdım. Masterı da online olduğu için seçtim bu yüzden de sadece iş dışı zamanlarımda videoları izleyerek yapıyorum yazdım.

Bakalım daha ne sorular gelecek. :/

Dear

Thank you for your prompt response.

Are you please also able to confirm the following:

Whether you intend to study your Masters degree full time or part time
How many hours you intend to devote to studying and how many hours you intend to vote to the business.

Jumanji3 wrote:
knpc wrote:@Jumanji3 muhasebeciden de bir mektup almakta fayda olabilir.

Senin Nino almaya calistigini bildigini ve aldiktan sonra tum vergilerin odenecegini onun da takip edecegini vs.

Senin elinde olmadigini aciklayan yazi yazabilirsin sen de, Bankada vergilerini odeyecek paranin oldugunu da soyleyebilirsin.

Teşekkürler arkadaşlar. Şimdi hızlıca toparlıyorum bilgileri.

Bu arada Personal UTR almamıştım çünkü NINO'suz olmuyordu. Ama birkaç gün önce bu değişmiş, aşağıda linkini bırakıyorum.

https://www.icaew.com/insights/tax-news ... nce-number
Jumanji3

New postby bubalus » Thu Nov 26, 2020 3:23 pm

Toplamda 2 uzatma yapacağız, Hayat değiştrecek kararlarda şansa bırakmadan hedefe ulaşmak çok önemli. Aileyi de aldık buraya, o sebeple baya rahatladık, umarım herkes yapabilir.
bubalus

New postby zeugma » Thu Nov 26, 2020 5:27 pm

reading33, zumur, jimmy, mstmyr, Stella, lineofduty, otres, bilinmeyenedogru, Gimmiegimmie, ihatevisa(sende eksi gunlere dustun )
Yok mu bir haber sizlerden?
zeugma

New postby otres » Thu Nov 26, 2020 5:32 pm

zeugma wrote:reading33, zumur, jimmy, mstmyr, Stella, lineofduty, otres, bilinmeyenedogru, Gimmiegimmie, ihatevisa(sende eksi gunlere dustun )

Merhaba,

Dün bir mail aldım.

A copy of your personal tax return for 2019/20
Full personal bank statements from 13 June 2019
Our aim is to make a decision on the case promptly. To enable us to do this, it is essential that you respond to the enquiries raised by 08th December or earlier

Bakalım ne olacak. Böyle bi email alan oldu mu? Olduysa şayet bu evrakları içeriye teslim ettikten sonra daha ne kadar beklememiz gerekecek?

Teşekkürler
otres

New postby Bluejean » Thu Nov 26, 2020 7:30 pm

Herkese merhaba,

Ilk kez giris yapmak icin 3 aylik ilk vizemizi aldik, Aralik sonuna kadar gidip brp almamiz gerekiyor ancak Korona nedeniyle korkuyoruz. Vize suresini uzatan veya tavsiyesi olan var mı ?
Teşekkürler
Bluejean

New postby ihatevisa » Thu Nov 26, 2020 7:56 pm

zeugma wrote:reading33, zumur, jimmy, mstmyr, Stella, lineofduty, otres, bilinmeyenedogru, Gimmiegimmie, ihatevisa(sende eksi gunlere dustun )

Bende gram kimaldama yok umudum seneye kaldi artik bu seneyi kapatiyorum . Ocak 15 gibi gelir diye dusunuyorum.
ihatevisa

New postby esraersal » Thu Nov 26, 2020 8:01 pm

otres wrote:

Merhaba,

Dün bir mail aldım.

Our aim is to make a decision on the case promptly. To enable us to do this, it is essential that you respond to the enquiries raised by 08th December or earlier

Bakalım ne olacak. Böyle bi email alan oldu mu? Olduysa şayet bu evrakları içeriye teslim ettikten sonra daha ne kadar beklememiz gerekecek?

Teşekkürler

Merhaba
Bu maili bu belgeleri yüklemiş olmanıza rağmen mi aldınız? Yani başvuru dosyanıza bu belgeleri eklememiş miydiniz?
esraersal

New postby zumur » Fri Nov 27, 2020 7:52 am

Bugun resmi olarak 7. ayim doldu ve herhangi bir gelisme yok. @ihatevisa gibi Aralik ortasina kadar gelmezse Ocak 15’ten once beklemenin de manasi yok. Nisandaki basvuru Christmas’a denk geldi ya ben daha ne diyeyim.

zumur

New postby zumur » Fri Nov 27, 2020 7:53 am

Yasal sure 9 aya cikti gibi bir bildirim var mi herhangi biyerde ? Ya da bu sekilde mail alan birileri?
zumur

New postby zumur » Fri Nov 27, 2020 7:58 am

Bana su bilgiyi kontrol edip onaylar misiniz, buna gore en kisa surede sonucunuzu boldirecegiz gibi bir maille soru sormuslardi. Hemen donduk, 30 eyluldu. Hala cevap alamadik :) umarim siz bu kadar beklemezsiniz.

otres wrote:

Merhaba,

Dün bir mail aldım.

Teşekkürler
zumur

New postby Mutlu » Fri Nov 27, 2020 10:35 am

Merhaba dostlar,

Uzatma Başvurumu kendim hazırlıyorum.Cover lettter ve progress report örneği atabilecek var mı ? Çok memnun olurum.

mutluaw@outlook.com
Mutlu

New postby ihatevisa » Fri Nov 27, 2020 10:48 am

Mutlu wrote:Merhaba dostlar,

Uzatma Başvurumu kendim hazırlıyorum.Cover lettter ve progress report örneği atabilecek var mı ? Çok memnun olurum.

mutluaw@outlook.com

Progress Report gonderdim. Cover letter icin de kafana gore takil yazmasan bile olur karar senin. Ben yazmamistim.
ihatevisa

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü