Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby knpc » Sun Jan 03, 2021 2:23 pm

gamkucukdeniz wrote:Arkadaşlar Selamlar,

Benim durumum biraz farklı,yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Ankara Anlaşmam geçen sene oyanlandı, ailem ile 2020 Ocak ayında girip tüm işlemlerimi tamamladım. Polis Kaydımı BRP' mi v.s aldım. Fakat sonrasında 10 gün sonra Türkiye' ye döndüm ve 1 sene boyunca covid nedeniyle UK e gidemedik.Bu süreç içerisinde ailemden de birisini covid nedeniyle kaybettim. Ocak 25 de 1 yıllık oturma ve çalışma iznim bitiyor. Yani 22 gün sonra bitmiş oluyor.UK de 6 ay süre kalma şartını covid nedeniyle yerine getiremedim. Şu anda uzatma talebinde bulunabilir miyim? 1 sene uzatma alma şansım var mı? Ne zaman ve nereden nasıl uzatma talebinde bulunacağım?

Teşekkürler

Basiniz sagolsun. Bu sayfayi okuyun: https://www.gov.uk/guidance/coronavirus ... r-uk-visas
Covid ile ilgili bilgilendirmeler var.

Bu sayfadan Apply now linkinden uzatmaya basvuruluyor: https://www.gov.uk/turkish-business-per ... -your-visa

Denemekte fayda var bence basvurmak icin. Cover Letter ekleyip basvuruya durumunuzu anlatmaniz lazim. Basvurudan sonra parmak izi randevusu alinmasi lazim onun icin de buraya gelmelisiniz. BRP bitmeden gelmekte fayda var bence.

Basvuru sonucu 4-6 ay arasi olabilir ona gore de durumunuzu ayarlayin, buraya gelince de geriye gitmemeniz lazim sonuc alana kadar.
knpc

New postby gamkucukdeniz » Sun Jan 03, 2021 4:32 pm

Teşekkürler cevabınız için. Fakat şöyle birşey olabildiğini duydum,covid nedeniyle Türkiye' den müracaat edilebiliyormuş. Yani Türkiye' den uzatma başvurusu yapıp, TLS' den İstanbul'da randevu verilebiliyormuş.Bu konuda bilginiz var mıdır?
gamkucukdeniz

New postby gamkucukdeniz » Sun Jan 03, 2021 5:14 pm

Covid nedeniyle sistemden uzatma için müracaat edip Türkiye' den randevu alan var mı aramızda?
gamkucukdeniz

New postby oogway » Mon Jan 04, 2021 12:48 am

gamkucukdeniz wrote:Teşekkürler cevabınız için. Fakat şöyle birşey olabildiğini duydum,covid nedeniyle Türkiye' den müracaat edilebiliyormuş. Yani Türkiye' den uzatma başvurusu yapıp, TLS' den İstanbul'da randevu verilebiliyormuş.Bu konuda bilginiz var mıdır?

Oncelikle basiniz sagolsun.

Bu bahsettiginiz uygulamayi sahsen hic duymadim. Boyle bir uygulama olsa @knpc'nin bahsettigi su linkte konusu gecerdi diye dusunuyorum: https://www.gov.uk/guidance/coronavirus ... r-uk-visas

Tam tersi olarak, sizin gibi Turkiye'de olup uzatma basvurusunu online tamamladigi halde interview icin UK'e cagrilan arkadaslar var, forumdaki onceki sayfalarda bilgilerini bulabilirsiniz.

Yerinizde olsam @knpc'nin ifade ettigi gibi BRP suresi dolmadan UK'e gelip, buradan basvurumu yapmaya calisirdim.
oogway

New postby Nilu » Mon Jan 04, 2021 10:22 am

Herkese Merhaba arkadaşlar.

Ev adresini işyeri olarak kullanıyorsak, bununla ilgili bir yazı alma zorunluluğumuz var mı? Yoksa, olmasa da olur mu ? Başvuru yapan arkadaşların fikirleri nelerdir ?

Teşekkürler herkese
Nilu

New postby adrianmonk » Mon Jan 04, 2021 11:13 am

oogway wrote:
gamkucukdeniz wrote:Teşekkürler cevabınız için. Fakat şöyle birşey olabildiğini duydum,covid nedeniyle Türkiye' den müracaat edilebiliyormuş. Yani Türkiye' den uzatma başvurusu yapıp, TLS' den İstanbul'da randevu verilebiliyormuş.Bu konuda bilginiz var mıdır?

Oncelikle basiniz sagolsun.

Bu bahsettiginiz uygulamayi sahsen hic duymadim. Boyle bir uygulama olsa @knpc'nin bahsettigi su linkte konusu gecerdi diye dusunuyorum: https://www.gov.uk/guidance/coronavirus ... r-uk-visas

Tam tersi olarak, sizin gibi Turkiye'de olup uzatma basvurusunu online tamamladigi halde interview icin UK'e cagrilan arkadaslar var, forumdaki onceki sayfalarda bilgilerini bulabilirsiniz.

Yerinizde olsam @knpc'nin ifade ettigi gibi BRP suresi dolmadan UK'e gelip, buradan basvurumu yapmaya calisirdim.

Merhaba,

brp suresi dolmadan UK'ye giris yapmaniz gerekir evet. yoksa turkiyeden cikamazsiniz bile. daha once baska bir arkadasda sormustu bu yuzden bu gelisimde gorevliye sordum ozellikle. kartin uzerindeki expire date'e bakiyor. suresi hala var ise ucaga binmenize izin veriyor. hatta pasaport kontrolden bile gecmeniz mumkun olmayabilir suresi dolmus ise. ben sormadim ama onlarin da baktigini dusunuyorum.
adrianmonk

New postby zeugma » Mon Jan 04, 2021 12:43 pm

orduevi wrote:Simdi dikkat ettim, Ankara Anlaşması artık yeni başvurulara kapandigi icin bazı danismanlar hemen uzatma başvurularına yoğunlaşmaya baslamis. Bugun 2 farklı arama aldim. Nasilsiniz, iyi misiniz, uzatmanızı bizimle yapın, aman ILR'a danismansiz başvurmayın red alirsiniz falan. Once hepsini dinledim. Sonra ikisine de ayni cevabi verdim: "Bakin insanları yolmayi birakin. Online başvuru zaten çok kolay, ben kendi basvurumu yaptım ve Aralik sonunda 2. uzatmamı da aldim."

Kimi £800 istiyor kimi £1200 istiyor sadece form doldurmaya :) Yahu artık online dosya submission var artik. Turist vizesine başvurmak kadar kolay. Cover letter'imi bile 3 - 4 paragraf aklımdan yazdım. Oyle avukat terimleri falan da yoktu. Neyse, herkese tavsiyem danışmanlardan uzak durun.

Bu arada 2. uzatmamı aldim. Aralik sonunuda geldi. Interview yapmadım. BRP'mi hala bekliyorum.

Hayirli olsun. @orduevine katiliyorum tek yapilan form doldurmak ve belgeleri toparlamak. Yani £50-100 isteseler dosyalari gozden gecirmek icin tamam diyecegim 1-2 saat harciyorlardir. Ama istedikleri ucretler gercekten cok fahis. Bende her zaman kendim yaptim bir sorunla karsilasmadim. Bu forum uzerinden de yardimci olan cok insan oluyor zaten.
zeugma

New postby zeugma » Mon Jan 04, 2021 12:49 pm

Bu konuda detaylar burada yaziyor
https://www.gov.uk/guidance/coronavirus ... ve-expires

Temel olarak UK'ye neden zamaninda donemediginizi belirmenizi istiyorlar or; Corona olmak veya ucuslarin iptali gibi ve bunu belgelemenizi istemisler. Keyfi nedenlerden dolayi zamaninda Uk'ye donememenizi kapsamiyor. Birde en gec 31 Aralik 2020'ye kadar basvurulmasi gerektigi yaziyor.
zeugma

New postby ihatevisa » Mon Jan 04, 2021 4:43 pm

Yil 2021 hala benim vize gelmedi :) hayirdir insAllah :))
ihatevisa

New postby knpc » Mon Jan 04, 2021 4:45 pm

ihatevisa wrote:Yil 2021 hala benim vize gelmedi :) hayirdir insAllah :))

Interview'de neler soyledin?
Adamlar daha fazla inceleme ihtiyaci duydu. :)

Christmas tatilinden ve rehavetinden donmuslerdir umarim, sonuclari bekliyoruz artik.
knpc

New postby sercansanal » Mon Jan 04, 2021 9:35 pm

Adamlarin bank holidays haric en az 4 hafta yillik izinleri var. En erken 18 Ocak'ta sonuclar gelmeye baslar tekrardan bence :d
sercansanal

New postby orduevi » Mon Jan 04, 2021 10:01 pm

Nilu wrote:Herkese Merhaba arkadaşlar.

Ev adresini işyeri olarak kullanıyorsak, bununla ilgili bir yazı alma zorunluluğumuz var mı? Yoksa, olmasa da olur mu ? Başvuru yapan arkadaşların fikirleri nelerdir ?

Teşekkürler herkese

Evet var. Kira kontratinda ev adresinin is adresi olarak kullanılmasına izin verilmesi acikca yazmalı. Ayrıca uzatma başvurusunda ev sahibinden bu konuyla ilgili referans mektubu da alınmalı. Ben her iki uzatma başvurumda hem referans mektubunu hemde kira kontratını koydum. Eğer ev sahibi izin vermezse ev adresi is yeri adresi olarak kullanılamaz.
orduevi

New postby Nilu » Tue Jan 05, 2021 9:15 am

orduevi wrote:

Teşekkürler herkese

Evet var. Kira kontratinda ev adresinin is adresi olarak kullanılmasına izin verilmesi acikca yazmalı. Ayrıca uzatma başvurusunda ev sahibinden bu konuyla ilgili referans mektubu da alınmalı. Ben her iki uzatma başvurumda hem referans mektubunu hemde kira kontratını koydum. Eğer ev sahibi izin vermezse ev adresi is yeri adresi olarak kullanılamaz.

Uzatma başvurusu açısından, bunun gerekliliği hakkında yazılı bir kural var mı ? Yoksa, bu şekilde daha uygun olur diye mi yorumluyorsunuz ? Hem internette hem gov.uk'de bildiğim kadarıyla, mutlaka izin alınması gerektiğine dair bir kural bulunmuyor (evi amacı dışında kullanmak haricinde -- örneğin: evden perakende satış yapmak şeklinde)
Nilu

New postby fatqsh34 » Tue Jan 05, 2021 10:19 am

Teşekkürler herkese

Merhabalar,
Biz de uzatma başvurumuzu yapıyoruz ve ilk evi kiraladığımızda muhasebecimiz ev sahibimizden bir yazı almamızı istemişti. Basit bir yazı aslında şirketin register adresi olmayacağı sadece iletişim adresi olarak kullanacağın ve home office olarak kullanacağın ama müşterilerle evde görüşmeyeceğini anlatan bir yazı. Bizde hem uzatma başvurumuza bu yazıyı ekledik hem de evin oda sayısına göre belli bir yüzdesini gider olarak gösterdik.
fatqsh34

New postby FLY » Tue Jan 05, 2021 11:03 am

uzatma basvurusu sonuclanan kimse yokmu ?? ses cikmiyor kimseden ?
FLY

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü