Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby koraytem » Thu Dec 10, 2020 5:51 pm

Merhaba arkadaslar. Kuafor olarak basvuranlara ozellikle sormak istedigim bir soru var. Eger SGK gecmisi kuafor degil de fon elemani / foncu olarak gozukuyor ise, ne tur bir is plani hazirlamak ve servisler gostermek gerekir? Sadece mobil hairdryer olarak gostermek ne kadar mantikli olur yada boyle bir is kolu gecerli mi?
Ayrica randevu sisteminde halen bos saatler var mi acaba?
Herkese bol sans diliyorum.
koraytem

New postby Nationalhs » Mon Dec 14, 2020 3:34 pm

Selamlar,
Boş saat kalmış mı, bilen varmı acaba? TLS den randevu almak isterken ücretli seçeneklere yönlendiriyor
Nationalhs

New postby istanbul06 » Thu Dec 17, 2020 9:06 am

Herkese merhaba. ben ankara anlaşmasına başvuracam iş planı hazırlıyorum. elektrik-elektronik mühendisiyim. ulaştığım danışmanlardan bir 18.000 diğeri de 25.000 tl istedi bu yüzden kendim yazmaya karar verdim. Home office olarak elektrik projesi çizimi ve elektronik ( bilgisayar,tablet telefon) bakımı yapmak istiyorum. totalde 7000 pound gibi bir bütçem var. öğrenmek istediğim elektrik tesisatı çizmek için herhangi bir belgeye ihtiyacımız var mı? Benzer alanda başvuru yapmış arkadaşların yardımını bekliyorum.
istanbul06

New postby Orchuns » Fri Dec 18, 2020 12:35 pm

gunerend wrote:
gunerend wrote:Arkadaşlar,
Bilenlere bir sorum 9 yıldır iş güvenliği danışmanlığı ( Occupational Health and Safety Advisor) yapmaktayim. Ankara anlasmasina freelance olarak is guvenligi danismanligi uzerinden basvurmayi planliyorum. Uluslararasi gecerli NEBOSH sertifikasina sahibim( ingiltere merkezli) ayrica International Institute of Risk and Safety Management kurusuna uyeyim( ingiltere merkezli). Daha once de İngiltere merkezli bir recruiter firma araciligiyla Alman bir firmaya Turkmenistandaki projeleri icin Contractor olarak HSE danismanligi yapmistim.

Sizce bu uzmanlik alaninda serbest olarak danismanlik yapmak uzere Ankara antlasmasina basvursam kabul edilirmiyim?

Yokmu bir akıl fikir verecek a dostlar?

Hocam merhabalar..

Şuan bu forumda mısınız bilmiyorum ama son durumunuzu öğrenmek istedim. Ankara Antlaşması ile HSE advisor olarak İngiltereye gidebildiniz mi?..
Orchuns

New postby Slimshady18 » Sat Dec 19, 2020 10:10 am

Evet hem gelen birisini gordum. Hem de BP sininokudum
Slimshady18

New postby Orchuns » Sun Dec 27, 2020 12:48 pm

Slimshady18 wrote:Evet hem gelen birisini gordum. Hem de BP sininokudum

Pardon bana mı cevap verdiniz?
Orchuns

New postby mrroux » Tue Jan 05, 2021 11:47 am

Merhaba, Vize başvurusundan geri dönüş alan oldu mu acaba? 20 Ekim parmak izi verdik, cevap bekliyoruz hala.
mrroux

New postby newlondoners2020 » Tue Jan 05, 2021 6:32 pm

Herkese selamlar,
Çok acil bir konuda yorumunuza ihtiyacım var.
2 kasım'da BRP kartımı aldım, geçerlilik tarihi yanlış yazıyordu, durumu bildiren bir mail attım hemen.
Bu seyahatimiz sadece BRP kartını almak içindi, akabinde Türkiye'ye döndük.
Bana 2 ay sonra yani geçtimiz hafta bir mail geldi, BRP kartım iptal edilmiş yenisi gönderilecekmiş diye.
Hemen Türkiye'de olduğumu belirttim, bendeki kart şimdilik iptal edilmesin , Uk'ye giriş yaptıktan sonra tekrar talepte bulunayım dedim ama henüz cevap alamadım.
Kart daha önce belirttiğim adrese gönderildi ancak ben şu an o adreste değil Türkiye'de olduğum için tabi ki benden başkasına teslim edilmedi, arkadaşım teslim alamadı.
Maillere çok geç dönüş yapıyorlar.
Benim ise haftaya Londra'ya biletim var.
Bu durumda elimdeki temmuz 2021 e kadar vizem olduğunu belirten home office yazısı ile ülkeye giriş yapabilir miyim acaba ? Yoksa beni havaalanından geri mi gönderirler?
İstanbul'daki TLS contacta da mail attım , hiçbir maile dönüş alamadım henüz.
SSizce ne yapmalıyım ?
Acil yorumlarınızı rica ederim.

Çok teşekkürler,

Mutlu seneler...
newlondoners2020

New postby oogway » Tue Jan 05, 2021 7:03 pm

newlondoners2020 wrote:Herkese selamlar,
Çok acil bir konuda yorumunuza ihtiyacım var.
2 kasım'da BRP kartımı aldım, geçerlilik tarihi yanlış yazıyordu, durumu bildiren bir mail attım hemen.
Bu seyahatimiz sadece BRP kartını almak içindi, akabinde Türkiye'ye döndük.
Bana 2 ay sonra yani geçtimiz hafta bir mail geldi, BRP kartım iptal edilmiş yenisi gönderilecekmiş diye.
Hemen Türkiye'de olduğumu belirttim, bendeki kart şimdilik iptal edilmesin , Uk'ye giriş yaptıktan sonra tekrar talepte bulunayım dedim ama henüz cevap alamadım.
Kart daha önce belirttiğim adrese gönderildi ancak ben şu an o adreste değil Türkiye'de olduğum için tabi ki benden başkasına teslim edilmedi, arkadaşım teslim alamadı.
Maillere çok geç dönüş yapıyorlar.
Benim ise haftaya Londra'ya biletim var.
Bu durumda elimdeki temmuz 2021 e kadar vizem olduğunu belirten home office yazısı ile ülkeye giriş yapabilir miyim acaba ? Yoksa beni havaalanından geri mi gönderirler?
İstanbul'daki TLS contacta da mail attım , hiçbir maile dönüş alamadım henüz.
SSizce ne yapmalıyım ?
Acil yorumlarınızı rica ederim.

Çok teşekkürler,

Mutlu seneler...

Eger home office yazısı ile ülkeye giriş yapmayi denerseniz cok buyuk ihtimalle TR'den ucaga bile binemezsiniz.

Home Office maillere cok gec donuyor, bu gercekten buyuk bir problem. Ama sizin durumunuzda Home Office'den gelecek cevabi beklemek en mantiklisi gibi duruyor. Home Office neden UK'den ciktiniz diye sorgulayacaktir. Muhtemelen ilk bastaki gibi gecici bir vize verebilirler. Ya da bir ihtimal turist vizesi almayi deneyebilirsiniz, basarili olur mu fikrim yok.

Size de mutlu seneler, kolay gelsin.
oogway

New postby newlondoners2020 » Tue Jan 05, 2021 8:29 pm

@oogway

Yorumunuz için çok teşekkürler.
Benim amacım elimdeki BRP kartı ile Türkiye'den çıkabilmek.
Brp kartları bir yere okutuluyor ise UK tarafı iptal edildiğini söylediği için dediğiniz gibi Türkiye'de havaalanından dönmek durumunda kalırım.
Ancak sadece üzerindeki tarihe bakıyorlarsa bendeki kart şu an zaten mayıs ayına kadar geçerli görünüyor.
Uk'ye varışta da durumu izah edebilir miyim diye düşünüyorum, bakın bendeki kart iptal edildi ama home office yazım bu, normalde temmuza kadar vizem var, sizin hatanızdan kaynaklı şu an madurum vs...
Yenikartı alabilmek için ülkeye giriş yapmam gerekiyor diyebilirim , belki alırlar... belki geri gönderirler...
Yarın tls contact'a gidip temmuza kadar geçerli vizemi pasaportuma bastırmayı isteyeceğim , o zaman direk pasaport ile girebilirim.
Bakalım ne diyecekler, şans artık...
Selamlar...
newlondoners2020

New postby outree » Wed Jan 06, 2021 8:59 am

Turkiye'den cikista BRP'nin sadece tarihine bakilir. BRP dijital olarak okutulmuyor. GOZEN security denen firma ucak kapisinda, BRP ve pasaportlarin fotografini cekiyor ki bu zaten senelerdir olan bir uygulama. Turkiye'den sorunsuz cikis yapabilirsiniz. Ama Ingiltere'ye giriste ne olur bilemem. Elinizdeki BRP ile giris yapmayi denersiniz. Polis BRP ile ilgili sikinti cikarirsa da durumunuzu aciklarsiniz.
outree

New postby oogway » Wed Jan 06, 2021 10:33 am

@outree'nin bahsettigi gibi elinizdeki BRP ile Turkiye'den cikis yapabilme imkaniniz var. Benim bir onceki yorumda bahsettigim Home Office yazisi ile cikmakti.

Iptal edilmis BRP ile UK'e girmeye calisip, yakalanirsaniz sonuclari kotu olabilir. UK Pasaport gorevlilerinin elinde neye bakacaklarina dair standart prosedurleri olur, ve onun disina cikmazlar. Kendilerine yorum yapma hakki taninmaz, eger yorum yaparlarsa ve giris yapan kiside bir problem cikarsa pasaport gorevlisi sorumlu olur.

Eger iptal edilmis BRP oldugu anlasilirsa ve sinirdan geri gonderilirseniz, her turlu vize isleminizde karsiniza cikar.

Bu yolu denemenizi hic tavsiye etmem.
oogway

New postby newlondoners2020 » Wed Jan 06, 2021 12:22 pm

@outree @oogway yorumlarınız için çok teşekkürler.
Bu sabah TLSCONTACT'e gidip durumumu açıkladım, onların da bilgisi yok, yardımcı olamadılar.
Anlaşılan maile cevap gelmesini beklemekten başka bir çözüm yok şu an için.
Umarım 2 ay sonra yanıt vermezler...
Sürecim bir sonuca erdiğinde örnek olması açısından buradan paylaşacağım tekrar.
Selamlar.
newlondoners2020

New postby orduevi » Tue Jan 12, 2021 11:55 am

Ankara Anlasmasi'na alternatif Start-up visa var gibi gorunuyor. En fazla 2 yıl oturumu var. Baska iste full time calisilamiyor AA gibi. Bu visa ile permanent visa yolu yok.

Start up Visa:
https://londragazete.com/ingiltere/2165 ... up-vizesi/

Ancak 2. yilin sonunda Innovative Visa 'ya geçiş yapılıyor. Bunun icinde min £50,000 sermaye gerekiyormuş link'e gore;

Innovator visa:
https://www.gov.uk/innovator-visa/eligibility

"Your team must have £50,000 for each Innovator applicant. For example, if you have 2 Innovator applicants, your team must have £100,000 to invest."

Bu £50,000 nereye harcanmalı bulamadım. Kendi kendine maas vermek yeterli mi yoksa bir yere yatırım yapmak veya is ile ilgli satin alimi mi gerekiyor bulamadın.

Bu vizeyi araştırabilirsiniz.
orduevi

New postby ozenc_y » Tue Jan 12, 2021 10:58 pm

Son zamanlarda Manchester havalimanına inenlerin çok ciddi sıkıntı yaşadıklarını duyuyorum. Memurlar tarafından saatlerce sorgulananlar, ülkeye alınmayıp geri gönderilenler... Bence oraya gidecek arkadaşlar bir daha düşünsün, en azından başka şehre inip trenle filan geçilebilir.
ozenc_y

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü