Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby oogway » Thu Feb 25, 2021 10:55 am

ihatevisa wrote:
gndlf wrote:@knpc hayirli olsun, iyiki sorunsuz geldi bu zamanda...

Arkadaslar, taranilan dosyalari tek tek ukvcas'a yuklemek yerine, dosyalari birlestirsem, sizce sorun olur mu? Hani 1 senelik hesap ozetlerine bakip, bunu tek tek yuklemen gerekirdi, yok oyle 4 seneyi 4 dosyada bitirmek diyebilir mi? :) Siz hic pdf dosyalarini birlestirdiniz mi?
Teşekkürler

Herkese Gunaydin !!!!

@gndlf Zaten dosyalarini birlestir mesela 2021 butun business banka dokumlerinin arkasina 2020 business banka dokumlerini birlestir onuda 6MB gecmeyecek sekilde siyah beyaz bir sekilde hazirla , invoicelarini ayni sondan ilk faturaya gecelek sekilde tarih sirasina koyarak 6mb gecmeyecek sekilde birlestir. Sorun olmaz safyada her sekme altinda minumum duzeyde belge yukle zaten kus kadar akillari var ayri ayri yukleyip guzel beyinciklerini yakma sevgili home office calisanlarimizin :)

Arkadaslar, ben toplam 102 dokuman yukledim. Ayni kategorileri birlestirdim, mesela bir yila ait faturalari bir dokumana koydum, ama iki farkli yili birlestirmedim. 6MB'i gecerse iki ayri parcaya bolmek zorunda kaldim. Ama bu sekilde bile 102 dokuman oldu totalde.
oogway

New postby ihatevisa » Thu Feb 25, 2021 11:25 am

102 iyiymis benim hersey dahil dependantlar ile birlikte 40-42 filandi hatirladigim :) Belki de bu yuzden interview yaptilar bana baktilar evrak sayisi az icerigine bakmadan aradilar :) Cunku sorduklari sorularin cevabi oralarda zaten vardi
ihatevisa

New postby esraersal » Thu Feb 25, 2021 11:34 am

ihatevisa wrote:102 iyiymis benim hersey dahil dependantlar ile birlikte 40-42 filandi hatirladigim :) Belki de bu yuzden interview yaptilar bana baktilar evrak sayisi az icerigine bakmadan aradilar :) Cunku sorduklari sorularin cevabi oralarda zaten vardi

ya oyle olsa bana ayni gun vermeleri gerekti. 220 tane evrak yuklemisim :s 5 ayi bulduk bizde hala ses yok ama icimde bir his var, bu haftalarda gelecek diyor. Sende de var miydi o his ihatevisa :D
esraersal

New postby ihatevisa » Thu Feb 25, 2021 12:37 pm

esraersal wrote:
ihatevisa wrote:102 iyiymis benim hersey dahil dependantlar ile birlikte 40-42 filandi hatirladigim :) Belki de bu yuzden interview yaptilar bana baktilar evrak sayisi az icerigine bakmadan aradilar :) Cunku sorduklari sorularin cevabi oralarda zaten vardi

ya oyle olsa bana ayni gun vermeleri gerekti. 220 tane evrak yuklemisim :s 5 ayi bulduk bizde hala ses yok ama icimde bir his var, bu haftalarda gelecek diyor. Sende de var miydi o his ihatevisa :D

Bende o his hic kaybolmadi :) Gelecek bir gun gelecek . Harika bir sekilde yipraniyoruz ben rahatim relaxim diyen yoktur.

Agzimi doldura doldura HO saymak istiyorum ama o bile zevk vermiyor :( Ben marta gelir diyordum ama tahminimce haziran basinda filan haber alirim diye dusunuyorum artik.
ihatevisa

New postby esraersal » Thu Feb 25, 2021 12:40 pm

ihatevisa wrote:
esraersal wrote:

Bende o his hic kaybolmadi :) Gelecek bir gun gelecek . Harika bir sekilde yipraniyoruz ben rahatim relaxim diyen yoktur.

Agzimi doldura doldura HO saymak istiyorum ama o bile zevk vermiyor :( Ben marta gelir diyordum ama tahminimce haziran basinda filan haber alirim diye dusunuyorum artik.

bana da sanki uzatma vizesi gelemeden ilr ye basvurmak `zorunda` kalacakmisiz gibi geliyor :D
esraersal

New postby ihatevisa » Thu Feb 25, 2021 12:54 pm

Onuda dusunuyorum nasil olacak diye gercekten keske HO bize email atsa basvurunuz icerde ustune £2389 pound odeyin guncel evrakalarinizi email ile gonderin filan deselerde isleri hizlandirsak
ihatevisa

New postby edgwareboss » Thu Feb 25, 2021 8:45 pm

güncel vizen olmadan ilr ye başvuramazsın. Senden brp number ve expiry date isteyecek. Ne gireceksin o kısma?
edgwareboss

New postby esraersal » Thu Feb 25, 2021 10:46 pm

edgwareboss wrote:güncel vizen olmadan ilr ye başvuramazsın. Senden brp number ve expiry date isteyecek. Ne gireceksin o kısma?

onu da uzatma vizesini vermek icin 12 ay bekleten HO cozsun artik.
esraersal

New postby edgwareboss » Thu Feb 25, 2021 11:03 pm

Çözer emin ol. Eşim rahatsız ölüm riski olabilir 3 aydır bekliyoruz öncelik verin dedim umurlarında olmadı. Onu mu düşünecek. :)
Bu arada HO da dosya kaybolması diye bir durum var, ona da dikkat edin derim. 2 tanıdığımın başına geldi.
edgwareboss

New postby çömezabla » Thu Feb 25, 2021 11:12 pm

edgwareboss wrote:Çözer emin ol. Eşim rahatsız ölüm riski olabilir 3 aydır bekliyoruz öncelik verin dedim umurlarında olmadı. Onu mu düşünecek. :)
Bu arada HO da dosya kaybolması diye bir durum var, ona da dikkat edin derim. 2 tanıdığımın başına geldi.

Bence bizimki kayboldu:) 6 ay 10 gün oldu ses yok. Ben ufaktan dosya hazırlamaya başlıyayım diyorum. 1 yıl falan verirlerse bari hazır olsun. Sinirden gülüyorum artık. TR ye gidemiyoruz, oradakileri davet edemiyoruz. Çakıldık kaldık.
çömezabla

New postby edgwareboss » Thu Feb 25, 2021 11:28 pm

Aklınızda bulunsun. Benim tanıdıklarım şu şekilde yaptı, uzun süre cevap gelmeyince kıllandılar ve tekrar başvuru gönderdiler. Yeni gönderdikleri başvuru referansına vize mektubu geldi, eskisi sırra kadem basmıştı. Ona dikkat edin derim. Şu sıralar bbls e başvuranları zıplatıyorlarmış o yüzden biraz gecikme yaşanıyormuş. Ama sizin gecikmeler onların çok öncesine dayanıyor tabi, o kaynaklı değildir diye düşünüyorum.
edgwareboss

New postby esraersal » Thu Feb 25, 2021 11:47 pm

edgwareboss wrote:Aklınızda bulunsun. Benim tanıdıklarım şu şekilde yaptı, uzun süre cevap gelmeyince kıllandılar ve tekrar başvuru gönderdiler. Yeni gönderdikleri başvuru referansına vize mektubu geldi, eskisi sırra kadem basmıştı. Ona dikkat edin derim. Şu sıralar bbls e başvuranları zıplatıyorlarmış o yüzden biraz gecikme yaşanıyormuş. Ama sizin gecikmeler onların çok öncesine dayanıyor tabi, o kaynaklı değildir diye düşünüyorum.

bounce back loan alip uzatmasini hatta ilr'sini almis bircok kisi var. Gecikmenin onunla ilgili oldugunu hic sanmiyorum. Bence evden calismalarina bagli olan bir sacmalik var ortada.
esraersal

New postby edgwareboss » Fri Feb 26, 2021 12:10 am

Evden çalıştıklarına ne kadar eminsin?
edgwareboss

New postby ihatevisa » Fri Feb 26, 2021 8:32 am

Günaydın,

Dosya kaybolma gibi bir durum yok o önceden olabilirdi şu anda herşey elektronik ortamda dönmektedir. Dosyaların kaybolması için Sopro Steria sitesinin çökmesi lazım birisi dosylarınızı oradan silmez bile yani bu dosya kaybolma silinme ihtimali %0.1 gibi bir ihtimal . Gelelim bounce back loan 1000 lerce kişi bounce back loan aldı bu devlet garantisinde küçük işletmelerin ayakta kalması için verilen bir düşük kredi adamlar kimin ne kadar aldığını biliyor , ILR Bbaşvurusunu yapıp 50.0000 alanda var 2.uzatma başvurusunu yapıp almayanda ikisinin de sonucu olumlu geldi. Ynai gecikmelerin bounce back loan ile de ilgisi yok. Evden çalişma durumuna gelirsek ben HO yetkililerinin evden çaliştiğina ( çok yoğun çaliştiğina ) inanmiyorum. Bu kovid pandemi süreci en azindan biraz yoluna girmesi lazım diye düşünüyorum. Aklıma şöyle bir SAÇMALIK ta geliyor acaba adamlar en azından avrupadan ayrıldık dediler iş yükünü azaltmak için ECAA birimindeki memur sayilarini düşürdüler ve memur başina düşen dosya sayısı 1 iken 100 oldu sonrasinda memur az zaten ortalık fena adamlar içinde kaldı. Patladılar , Mayıs ortasinda bence vizeler dökülmeye başlar diye düşünüyorum .
ihatevisa

New postby oogway » Fri Feb 26, 2021 9:02 am

Son zamanlarda soyle bir durumla karsilastim.

Contract yaparken arada third-party bir agency kullanmayan arkadaslarin uzatma basvurulari daha hizli sonuclandi gibi gorunuyor. Bu duruma dogrudan bir kanitim yok, sadece cevremdeki duydugum sonuclardan yaptigim bir cikarim.

Burada basvuru sonucu geciken veya gelen arkadaslar acaba kendi durumlarini paylasabilirler mi? Is yaparken end-client'a ulasmak icin araci bir agency ile calistilar mi?

Ben sahsen hic agency kullanmadim ve uzatma sonucu 3 ay gibi kisa bir surede geldi.
oogway

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü