Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby LNDN1 » Wed Mar 31, 2021 2:59 pm

ihatevisa wrote:Hayirli olsun !!!!

Cok tesekkur ederim. Darisi sizin basiniza.
LNDN1

New postby Visa01 » Wed Mar 31, 2021 3:01 pm

Merhaba Arkadaslar,

3 yillik uzatma sonucunu beklerken tasinirsak, BRP kartlarinin yeni adrese gelmesi icin nereye basvuru veya yazi yazmamiz gerekiyor?

Bilgisi veya tecrubesi olan var mi aramizda?

Cok tesekkurler,

Sevgiler
Visa01

New postby lty » Wed Mar 31, 2021 3:37 pm

Bu adresten:

https://www.gov.uk/change-circumstances-visa-brp

Visa01 wrote:Merhaba Arkadaslar,

3 yillik uzatma sonucunu beklerken tasinirsak, BRP kartlarinin yeni adrese gelmesi icin nereye basvuru veya yazi yazmamiz gerekiyor?

Cok tesekkurler,

Sevgiler
lty

New postby Visa01 » Wed Mar 31, 2021 3:49 pm

lty wrote:Bu adresten:

https://www.gov.uk/change-circumstances-visa-brp

Visa01 wrote:Merhaba Arkadaslar,

Cok tesekkurler,

Sevgiler

Cok tesekkurler
Visa01

New postby Nilu » Wed Mar 31, 2021 9:20 pm

@knpc Teşekkür ederim.

Arkadaşlar, İngiltere'ye geliş gidiş tarihleri olarak hepsini yazdınız mı? Hani, azı çoğu vs demeden, tek tek tüm tarihleri yazan var mı, ya da ör: 1 ay ve üzerini mi yazdınız?
Nilu

New postby esraersal » Wed Mar 31, 2021 9:30 pm

Nilu wrote:@knpc Teşekkür ederim.

Arkadaşlar, İngiltere'ye geliş gidiş tarihleri olarak hepsini yazdınız mı? Hani, azı çoğu vs demeden, tek tek tüm tarihleri yazan var mı, ya da ör: 1 ay ve üzerini mi yazdınız?

Ben yazmadim. Cunku uzun sure hicbir yerde kalmadim 1 haftadan uzun.
esraersal

New postby Nilu » Wed Mar 31, 2021 9:38 pm

@esraersal Baya uzun kalmışsınız. En azından doldururken kolaylık olmuştur. Benim bir ayı bulan var; tabi covid öncesi... Bir haftadan uzun olan da çok sayıda.
Sık çıkış yapanlar da tatil vs demeden tüm tarihleri yazmalı mı sizce?
Nilu

New postby esraersal » Wed Mar 31, 2021 10:28 pm

Nilu wrote:@esraersal Baya uzun kalmışsınız. En azından doldururken kolaylık olmuştur. Benim bir ayı bulan var; tabi covid öncesi... Bir haftadan uzun olan da çok sayıda.
Sık çıkış yapanlar da tatil vs demeden tüm tarihleri yazmalı mı sizce?

Dedigim gibi ben hicbir yerde 1 haftadan uzun kalmadigim icin yazmadim. Bence 1 ayi gecen yerler varsa onlari ve gidis nedeninizi yazmakta fayda var.
esraersal

New postby Olifera » Sat Apr 03, 2021 6:20 pm

Merhabalar,

Bugün national ins numaram geldi. Bundan sonra yapmam gerekenler hususunda sizden yardım rica ediyorum. Yeni bir muhasebeci ile çalışacağım. Kimseye güvenmiyorum sizden gelecek her türlü bilgi benim için doğrudur net.

Bir de şimdi ben yeni aldım ya numaramı ilk lockdown ve son lockdown daki kayıplarımı geriye dönük alma şansım var mıdır , ne yapmalıyım?

Teşekkürler, Herkese güzel haberler diliyorum.
Olifera

New postby Olifera » Sat Apr 03, 2021 6:23 pm

Nilu wrote:
Olifera wrote:Bu arada benim uzatma vizemi ilk aldığım zamana göre değil daha geriden başlatmışlar yani normalde ekimde başlaması gereken vize tarihim, daha ileri tarih martta başlıyor. Yani aldıktan 7 ay sonra tekrar başvurmak zorunda değilim. Bu da ayrı iyi oldu.

Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Bu tarih neye göre belirleniyor ? gov.uk submit tarihi mi? Bazılarına vizenin bittiği günden başlatıyorlar. Belli bir standart yok mu?
Teşekkürler

Neye göre yaptıkları hakkında benim hiçbir fikrim yok malesef , bir önceki sizin dediğiniz gibi ilk aldığım tarihi baz alınarak verilmişti. Bu sefer mektubun çıkış tarihi ile geldi.

İçinde bulunduğum mali durumu ve buna rağmen nasıl hayatta kalmaya çalıştığımı görünce acımış olabilirler :=)
Olifera

New postby ihatevisa » Wed Apr 07, 2021 12:31 pm

Grup guzel haberler paylasin suskunlastik iyice..... ))))))
ihatevisa

New postby exeman » Wed Apr 07, 2021 1:12 pm

ihatevisa wrote:Grup guzel haberler paylasin suskunlastik iyice..... ))))))

Bana en son geçen hafta "Kusura bakmayın sizin işler uzayacak, sen az daha bekleviyer" diyen mail gönderdiler. 16 Kasım biyo.
exeman

New postby ihatevisa » Wed Apr 07, 2021 3:48 pm

Yakinda sizin basvuru vardi ya artik yok diyecekleri bir mektup bile gelecek gibi psikolojimizi bozan home office den sikayetciyim ( kendi capimda :)
ihatevisa

New postby esraersal » Wed Apr 07, 2021 5:19 pm

ihatevisa wrote:Yakinda sizin basvuru vardi ya artik yok diyecekleri bir mektup bile gelecek gibi psikolojimizi bozan home office den sikayetciyim ( kendi capimda :)

Bizde de tik yok. Facebookta gruplarda da yok yeni haber alan. Ben umudu kestim artik zaten kalmis surada ILR ye 5.5 ay.
esraersal

New postby adt » Wed Apr 07, 2021 5:30 pm

Merhabalar,
Bugün ikinci 3. yıl başvurumunun cevabı geldi. Ancak son yıldaki gelir azlığından dolayı 1 yıl olarak vermişler. Diğer yılları dikkate almamışlar.

Online form: 26 Ekim
Biometric: 23 Kasım
Sonuç: 7 Nisan

Bekleyen herkese sabırlar diliyorum.

Ayrıca karar mektubunda 5. yılım dolacak olmasına rağmen ILR'den bahsetmemiş uzatma başvurusundan bahsetmişler. Standart cevap diye düşündüm, uzatma cevabı alanlar arkadaşlar da bilgi verirse çok sevinirim.
adt

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü