Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby orduevi » Wed Apr 07, 2021 5:40 pm

adt wrote:Merhabalar,
Bugün ikinci 3. yıl başvurumunun cevabı geldi. Ancak son yıldaki gelir azlığından dolayı 1 yıl olarak vermişler. Diğer yılları dikkate almamışlar.

Online form: 26 Ekim
Biometric: 23 Kasım
Sonuç: 7 Nisan

Bekleyen herkese sabırlar diliyorum.

Ayrıca karar mektubunda 5. yılım dolacak olmasına rağmen ILR'den bahsetmemiş uzatma başvurusundan bahsetmişler. Standart cevap diye düşündüm, uzatma cevabı alanlar arkadaşlar da bilgi verirse çok sevinirim.

Ben 2. uzatmami aldim ve 3 yıl sonra ILR'a başvurma hakkim var diye standart bir mektup aldim. Bu Haziran ayında ILR başvurumu yapacağım.
orduevi

New postby adt » Wed Apr 07, 2021 5:43 pm

orduevi wrote:
Bugün ikinci 3. yıl başvurumunun cevabı geldi. Ancak son yıldaki gelir azlığından dolayı 1 yıl olarak vermişler. Diğer yılları dikkate almamışlar.

Ayrıca karar mektubunda 5. yılım dolacak olmasına rağmen ILR'den bahsetmemiş uzatma başvurusundan bahsetmişler. Standart cevap diye düşündüm, uzatma cevabı alanlar arkadaşlar da bilgi verirse çok sevinirim.

Ben 2. uzatmami aldim ve 3 yıl sonra ILR'a başvurma hakkim var diye standart bir mektup aldim. Bu Haziran ayında ILR başvurumu yapacağım.

Ne zaman aldınız uzatmanızı tarih olarak?
adt

New postby orduevi » Thu Apr 08, 2021 6:45 am

adt wrote:
orduevi wrote:

Ne zaman aldınız uzatmanızı tarih olarak?

Ekim sonu veya Kasım ayında aldim diye hatirliyorum.
orduevi

New postby adt » Thu Apr 08, 2021 7:03 am

Ekim sonu veya Kasım ayında aldim diye hatirliyorum.[/quote]
Cevap için teşekkürler. ILR'deki yıl değişikliğinden (5 yıla çıkması) dolayı artık ILR ifadesi karar mektuplarında geçmiyor diye biliyordum. Uzatma cevabını alıp ILR başvurusu yakın diğer arkadaşlar da yazarsa yorumlamak daha kolay olabilir.
adt

New postby knpc » Thu Apr 08, 2021 7:30 am

adt wrote:Cevap için teşekkürler. ILR'deki yıl değişikliğinden (5 yıla çıkması) dolayı artık ILR ifadesi karar mektuplarında geçmiyor diye biliyordum. Uzatma cevabını alıp ILR başvurusu yakın diğer arkadaşlar da yazarsa yorumlamak daha kolay olabilir.

Mektupta ne yazdiginin onemli olmadigini bir onceki uzatmada anladik. Gel 3 yil sonra ILR'a basvur yaziyordu mektupta, biz yine uzatmaya basvurduk. Mahkeme de reddetti mektupta yazan ifadeyi.

O gunku sartlar onemli, su anda 5 yil yasadiysak ILR'a basvurabiliyoruz.
3 sene sonra ILR'a basvurabilirsin yazsa bile o sene geldiginde biz artik ILR vermiyoruz deme haklari var.
knpc

New postby dexman » Thu Apr 08, 2021 10:45 am

Herkese merhaba. Bugün 2. 3 yıllık uzatmamı sonunda aldım. Yalnız karar mektubu ya da herhangi bir email gelmedi. Normal mi bu? Ben başvuru yaptıktan sonra Hasting'ten Folkestone'e taşındım ve oturumumun eski adrese gitmesinden çok korkuyordum. Kendimi şanslı saymalıyım. Çünkü bende önce onlarca başvuru hala sonuç almadı ve bu home office'in ne kadar saçma bir sistemde gittiğini gösteriyor. Aklıma takılan bir durum var. Acaba ilr başvurusunda 5 günde hızlı sonuç alma seçeneğinden ankara anlaşmalılar faydalanabiliyor mu? Çünkü aynı bekleme stresini bir daha yaşamak istemiyorum. Umarım bekleyen herkes bir an önce olumlu yanıt alır.

Online başvuru: 24 Ekim 2020
Biometric: 23 Kasım 2020 (Croydon)
Vize bitiş tarihi: 5 Aralık 2020
Brp başlama ve bitiş tarihi: 1 Nisan 2021 - 5 Aralık 2023
Mülakat olmadı.
dexman

New postby ihatevisa » Thu Apr 08, 2021 11:59 am

Selamlar hayirli olsun vizeleriniz arkadaslari. Maalesef oncelikli servis secenegi AA vizelerinde yok. ( Su an itibari ile ) yine bir ayrimcilik yapiliyor bize herkese 5 gunde 500 sterling ode sonuc al yada ertesi gun cevap istiyorsan 800 sterling ode cevap al derken bize siz oturun siz kimsiniz demeye devam ediyorlar. Bizlerde haber yok beklemeye devam ediyoruz.
ihatevisa

New postby knpc » Thu Apr 08, 2021 12:41 pm

dexman wrote:Herkese merhaba. Bugün 2. 3 yıllık uzatmamı sonunda aldım. Yalnız karar mektubu ya da herhangi bir email gelmedi. Normal mi bu? Ben başvuru yaptıktan sonra Hasting'ten Folkestone'e taşındım ve oturumumun eski adrese gitmesinden çok korkuyordum. Kendimi şanslı saymalıyım. Çünkü bende önce onlarca başvuru hala sonuç almadı ve bu home office'in ne kadar saçma bir sistemde gittiğini gösteriyor. Aklıma takılan bir durum var. Acaba ilr başvurusunda 5 günde hızlı sonuç alma seçeneğinden ankara anlaşmalılar faydalanabiliyor mu? Çünkü aynı bekleme stresini bir daha yaşamak istemiyorum. Umarım bekleyen herkes bir an önce olumlu yanıt alır.

Mülakat olmadı.

Email almayanlar oluyor, bu da korkutucu aslinda. Cunku email gelmese ve BRP de adrese gonderirken kaybolsa, basvuran bilmeyecek durumu. Sacma sapan bir sistem.

Emaili gondermelerini istemeniz lazim, BRP yenilendigi icin polis kaydi yapilmasi lazim, onlar da uzatma decision letter'i gormek istiyor diye biliyorum. Email atin bana email gelmedi diye.
knpc

New postby dexman » Thu Apr 08, 2021 3:29 pm

knpc wrote:
dexman wrote:Herkese merhaba. Bugün 2. 3 yıllık uzatmamı sonunda aldım. Yalnız karar mektubu ya da herhangi bir email gelmedi. Normal mi bu? Ben başvuru yaptıktan sonra Hasting'ten Folkestone'e taşındım ve oturumumun eski adrese gitmesinden çok korkuyordum. Kendimi şanslı saymalıyım. Çünkü bende önce onlarca başvuru hala sonuç almadı ve bu home office'in ne kadar saçma bir sistemde gittiğini gösteriyor. Aklıma takılan bir durum var. Acaba ilr başvurusunda 5 günde hızlı sonuç alma seçeneğinden ankara anlaşmalılar faydalanabiliyor mu? Çünkü aynı bekleme stresini bir daha yaşamak istemiyorum. Umarım bekleyen herkes bir an önce olumlu yanıt alır.

Mülakat olmadı.

Email almayanlar oluyor, bu da korkutucu aslinda. Cunku email gelmese ve BRP de adrese gonderirken kaybolsa, basvuran bilmeyecek durumu. Sacma sapan bir sistem.

Emaili gondermelerini istemeniz lazim, BRP yenilendigi icin polis kaydi yapilmasi lazim, onlar da uzatma decision letter'i gormek istiyor diye biliyorum. Email atin bana email gelmedi diye.

Visa and immigration numarasını aramaya çalıştım ama bağlanamadım. Doğrusu hangi emaile mesaj atacağımı şaşırdım. Birçok email adresleri var. Polis kaydı için decision letteri upload etmem gerekiyor. Aranızda bileniniz var mı acaba?
dexman

New postby dexman » Thu Apr 08, 2021 3:33 pm

ihatevisa wrote:Selamlar hayirli olsun vizeleriniz arkadaslari. Maalesef oncelikli servis secenegi AA vizelerinde yok. ( Su an itibari ile ) yine bir ayrimcilik yapiliyor bize herkese 5 gunde 500 sterling ode sonuc al yada ertesi gun cevap istiyorsan 800 sterling ode cevap al derken bize siz oturun siz kimsiniz demeye devam ediyorlar. Bizlerde haber yok beklemeye devam ediyoruz.

Teşekkürler ihatevisa senin bekleme süresi diğerlerinden çok daha fazla galiba. Croydondaki şubelerine gidip konuşmayı deneyebilirsin. Sözde haksızlık olmasın diye bizim ilr süresini 5 yıla çıkardılar ama en çok hakları yenen biz olduk. Herkesin hızlı sonuç alma seçeneği varken bize bu seçenek yok sanki ilticaya başvurmuşuz gibi.
dexman

New postby vergelsin » Thu Apr 08, 2021 6:19 pm

Benim de 8 ay oldu henüz haber yok
vergelsin

New postby Olifera » Fri Apr 09, 2021 9:02 am

Selamlar,

Size yine bir sorum olacak :(
Ben event işi üzerine olan Ankara Antlaşmamın dışında bir cafe işine ortak olmak hem kendi işimi hem de bunu yapmak istiyorum. Bununla ilgili home office bilgi vermem lazım olduğunu duydum ancak bununla ilgili hangi tel numarası ya da mail adresini kullanmam lazım bilmiyorum.

Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan acil yardım rica ediyorum.

Herkese güzel haberler diliyorum.

Sevgiler,
Olifera

New postby esraersal » Fri Apr 09, 2021 9:50 am

Olifera wrote:Selamlar,

Size yine bir sorum olacak :(
Ben event işi üzerine olan Ankara Antlaşmamın dışında bir cafe işine ortak olmak hem kendi işimi hem de bunu yapmak istiyorum. Bununla ilgili home office bilgi vermem lazım olduğunu duydum ancak bununla ilgili hangi tel numarası ya da mail adresini kullanmam lazım bilmiyorum.

Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan acil yardım rica ediyorum.

Herkese güzel haberler diliyorum.

Sevgiler,

Merhaba
Muhasebeciniz yardimci olmuyor mu bu konuda?
esraersal

New postby ihatevisa » Fri Apr 09, 2021 11:41 am

Hadi bakalim Kraliçenin kocasi öldü yine bizim vizeler gecikecek :( Ben demiştim kraliçe de beni bekliyor ölmek için zaar :) ILR denk gelmeyeydi iyiydi
ihatevisa

New postby esraersal » Fri Apr 09, 2021 11:50 am

ihatevisa wrote:Hadi bakalim Kraliçenin kocasi öldü yine bizim vizeler gecikecek :( Ben demiştim kraliçe de beni bekliyor ölmek için zaar :) ILR denk gelmeyeydi iyiydi

Ya haberi gorur gormez aklima sen geldin ihatevisa, agzini hayra ac lutfen :)
esraersal

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü