Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Olifera » Fri Apr 09, 2021 12:06 pm

esraersal wrote:
Olifera wrote:Selamlar,

Size yine bir sorum olacak :(
Ben event işi üzerine olan Ankara Antlaşmamın dışında bir cafe işine ortak olmak hem kendi işimi hem de bunu yapmak istiyorum. Bununla ilgili home office bilgi vermem lazım olduğunu duydum ancak bununla ilgili hangi tel numarası ya da mail adresini kullanmam lazım bilmiyorum.

Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan acil yardım rica ediyorum.

Herkese güzel haberler diliyorum.

Sevgiler,

Merhaba
Muhasebeciniz yardimci olmuyor mu bu konuda?

Bulunduğum yerde 3. muhasebeci değiştirmem olacak. Hepsi pandemiden sonra yoğun oldukları için bir hallerdeler en son muhasebecime ulasmak için 1500 kez aramam gerekiyordu. Yeni biri ile görüşücem ama burdan aldığım ilk bilgiler benim için önemli.
Olifera

New postby gndlf » Sun Apr 11, 2021 1:58 am

Arkadaşlar ukvcas randevusunda covid app isteniyor mu?
Birde, randevu brp süresi bitmeden alınacak diye bir kural yok değil mi?
Teşekkürler
gndlf

New postby ihatevisa » Mon Apr 12, 2021 9:49 am

Gunaydin Herkese , Guzel hafta olsun insAllah.

esraersal wrote:
ihatevisa wrote:Hadi bakalim Kraliçenin kocasi öldü yine bizim vizeler gecikecek :( Ben demiştim kraliçe de beni bekliyor ölmek için zaar :) ILR denk gelmeyeydi iyiydi

Ya haberi gorur gormez aklima sen geldin ihatevisa, agzini hayra ac lutfen :)

Daha ben bisey demedim olacaklari ongordum :) Acaba AA da bende meslek degistirip TAROTCU filan mi olsam KAHVE Fali mi baksam :) Gorusmeye girenlere neden haber vermiyorlar acaba ?
ihatevisa

New postby bookmarkey » Mon Apr 12, 2021 10:08 pm

Selamlar herkese, 2. sefer 3 yillik uzatma basvurusu icin evraklari toparliyorum. Fakat upload kisminda kafama takilan bir mesele var. FINANCE ve PROOF OF BUSINESS klasorlerinde neye neyi yuklersem daha duzenli olacak emin olamiyorum. :)

FINANCE'e kendi 4 senelik personal statementlarimi zaten yukledim.
Ama ayni klasore simdi 4 senelik LTD sirketimin faturalarini, bank statementlarini, vergi odemeleri vs koymak mi gerekiyor? yoksa tum business dosyalarini PROOF OF BUSINESS dosyasina mi koyuyorsunuz?
bookmarkey

New postby esraersal » Mon Apr 12, 2021 11:26 pm

bookmarkey wrote:Selamlar herkese, 2. sefer 3 yillik uzatma basvurusu icin evraklari toparliyorum. Fakat upload kisminda kafama takilan bir mesele var. FINANCE ve PROOF OF BUSINESS klasorlerinde neye neyi yuklersem daha duzenli olacak emin olamiyorum. :)

Ama ayni klasore simdi 4 senelik LTD sirketimin faturalarini, bank statementlarini, vergi odemeleri vs koymak mi gerekiyor? yoksa tum business dosyalarini PROOF OF BUSINESS dosyasina mi koyuyorsunuz?

Ben o belgeleri finance a koydum
esraersal

New postby oogway » Mon Apr 12, 2021 11:43 pm

boldpilotuk wrote:
elfs wrote:Merhaba herkese

Ilk 3 yıllık uzatma basvurusu yapacagım. Dependant partner için hangi evrakları yuklemek lazım emin olamadım, danışmansız basvuru yapıyoruz. Pasaport, BRP, NINO yeterli olur mu? Yardımcı olabılecek varsa cok sevinirim. Tesekkurler şimdiden.

Bunlar benim arkadaştan aldığım ve uyguladığım liste (excelde 2 kolondu ilki dosya adı, digeri kategorisi, alt alt koydum ama yanyana olacak 2 kolon. Kolaylık olsun size yüklerken o kategoriler altina yuklenmeli):

DOSYA ADI
--------------------
PoliceRegistration
Passport
marriage certificate
Biometric Residence Permit
Tenancy agreement
Council Tax Bill
Water Bill
Nino
Application form
personal bank accounts
NHS Registration

CATEGORY
---------------
Other
proof of application
life events
Residence in the UK
Residence in the UK
Residence in the UK
Residence in the UK
Residence in the UK
proof of application
Finance
Medical Information

@bookmarkey, daha once forumda paylasilan mesaji yukarida bulabilirsin.
oogway

New postby orduevi » Tue Apr 13, 2021 6:49 am

bookmarkey wrote:Selamlar herkese, 2. sefer 3 yillik uzatma basvurusu icin evraklari toparliyorum. Fakat upload kisminda kafama takilan bir mesele var. FINANCE ve PROOF OF BUSINESS klasorlerinde neye neyi yuklersem daha duzenli olacak emin olamiyorum. :)

PROOF OF BUSINESS bolumunu şirketin belgelerini koymak gerekiyor. Companies House belgeleri, şirket sigortaları, şirketin web sitesi, varsa VAT başvuru ve sonuc belgeleri vs.
orduevi

New postby Nilu » Tue Apr 13, 2021 5:50 pm

Arkadaşlar, yoruma açık biliyorum ama şu soruyu sormak istiyorum:

Sizce, ingilterede uzatma devam ederken, başka bir ülkede bir ortak bulup şirket açmak kötü anlamda etkiler mi uzatmayı ? (ingilteredeki işim ile diğer ülkede faaliyet gösterecek şirketin sektörleri aynı, ve sonuçta yasa gereği kazancımı ingilterede de beyan etmem / vergi vermem gerekiyor)
Nilu

New postby gndlf » Wed Apr 14, 2021 12:54 am

Herkese merhaba

Proof of id kısmına ne eklediğinizi hatırlıyor musunuz? İşi karıştıran durum: proof of application kısmında "pasaport of mr/mrs..." şeklinde bir ifade var. Böyle olunca hem proof of application hem proof of id kısmına pasaport mu eklemeliyiz ?

Teşekkürler
gndlf

New postby orduevi » Wed Apr 14, 2021 8:12 am

gndlf wrote:Herkese merhaba

Proof of id kısmına ne eklediğinizi hatırlıyor musunuz? İşi karıştıran durum: proof of application kısmında "pasaport of mr/mrs..." şeklinde bir ifade var. Böyle olunca hem proof of application hem proof of id kısmına pasaport mu eklemeliyiz ?

Teşekkürler

Ben 2. uzatmami 3 yıllık olarak aldim ve danismanla başvurmadım. PROOF OF IDENTITY bölümüne asagidakileri koydum:

- Pasaportun tum sayfaları. Boş olanları da koyman lazım. Biraz angarya biliyorum ama kural bu. Sirali olarak butun pasaport sayfaları.
- BRP ve ehliyetin on ve arka kisimlari. Ilk sayfada kimliklerin on kisimlari, ikinci sayfada da arka kisimlari vardi.

Baska birsey koymadim.
orduevi

New postby gndlf » Wed Apr 14, 2021 10:02 am

@orduevi
Çok teşekkür ederim. Peki, travel history/life events diyordu sanırım, buraya ne ekleyebiliriz ? Tc kimlik kartı life events olarak ekleniyor, ama travel history tam olarak nedir?

Bir de herhangi bir app yüklemek gerekli mi randevu giderken, bilginiz var mı? (nhs'in covid uygulaması, veya ukvcas firması ile ilgili)

Teşekkürler
gndlf

New postby orduevi » Wed Apr 14, 2021 10:07 am

gndlf wrote:@orduevi
Çok teşekkür ederim. Peki, travel history/life events diyordu sanırım, buraya ne ekleyebiliriz ? Tc kimlik kartı life events olarak ekleniyor, ama travel history tam olarak nedir?

Bir de herhangi bir app yüklemek gerekli mi randevu giderken, bilginiz var mı? (nhs'in covid uygulaması, veya ukvcas firması ile ilgili)

Teşekkürler

Ben IDV app uzerinden başvurumu yaptim. Randevuya gitmedim. NHS'in uygulaması bende yüklü zaten ama bu uygulama Covid'le ilgili dolayisiyla vize ile ilgili degil.
orduevi

New postby orduevi » Wed Apr 14, 2021 10:10 am

Teşekkürler

Her bolumu illa dolduracağız diye birsey yok. Mesela ben LIFE EVENT-OFFICIAL DOCUMENTS bolumunu boş birakmistim. Travel History'i hatirlamiyorum.
orduevi

New postby esraersal » Wed Apr 14, 2021 11:06 am

Teşekkürler

Travel history kismina ben, is icin yaptigim otel ve tren harcamalarinin dokumunu ekledim.
esraersal

New postby gndlf » Wed Apr 14, 2021 12:50 pm

@orduevi @esraersal
Çok teşekkür ederim arkadaşlar, sağolun.
gndlf

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü