Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ihatevisa » Wed Apr 14, 2021 5:20 pm

" Kasim Form doldurma - 2 Aralik Parmak izi Submit - 11 Nisan 3 yillik uzatma Dansiman yok Interview yok "

Bir arkadasimizin 2. defa 3 yillik vizesi geldi. Lakin mektupta 3 yillik diyor BRP kartta 1 yillik yaziyor sukur buna da SUKUR .

Darisi biz bekleyenlerin basina !!!
ihatevisa

New postby ihatevisa » Wed Apr 14, 2021 5:23 pm

Gecen hafta Nenem vefat etmisti. MP ye durumu bildirmistim . Bana da soyle bir cevap geldi.

" I hope this finds you well.

I have just spoken to the Home Office, who have confirmed that your case is still under active consideration as it is of a complex nature, and these cases often take more time.

They have advised me that if you are able to provide us with evidence of your grandmother’s passing, or of your necessity to travel, then Margaret should make an urgent enquiry about this. Please could you provide me with this?

Many thanks, "

Nenemin OLUM BELGESINI gonderdim. Bakalim ne olacak.

Tovbe yarabbi yaaa artik olum belgesi gonderince mi vize gonderecekler bu dangalaklar anlamadim ki .

Beklemeye devam.
ihatevisa

New postby Nilu » Thu Apr 15, 2021 12:34 pm

İyi günler arkadaşlar

dosyaları biz tarayıp yüklüyoruz, fakat buna rağmen ukvcas randevusunda tek tek sıralamamız isteniyor mu?
Bir tomar belgem var, gişedeki görevlinin çıkıntılık yapmasından endişe ediyorum...

Teşekkürler
Nilu

New postby orduevi » Thu Apr 15, 2021 12:47 pm

Nilu wrote:İyi günler arkadaşlar

dosyaları biz tarayıp yüklüyoruz, fakat buna rağmen ukvcas randevusunda tek tek sıralamamız isteniyor mu?
Bir tomar belgem var, gişedeki görevlinin çıkıntılık yapmasından endişe ediyorum...

Teşekkürler

Randevuya gitmeye gerek yok. IDV app'den hersey submit ediliyor artık, fotograf ve yum tanıma dahil. Eğer interview'a cagirdilarsa o zaman ne gerekiyor diye söylerler zaten. Tavsiyem IDV app'i kullanın.
orduevi

New postby esraersal » Thu Apr 15, 2021 1:54 pm

orduevi wrote:
Nilu wrote:İyi günler arkadaşlar

Teşekkürler

Randevuya gitmeye gerek yok. IDV app'den hersey submit ediliyor artık, fotograf ve yum tanıma dahil. Eğer interview'a cagirdilarsa o zaman ne gerekiyor diye söylerler zaten. Tavsiyem IDV app'i kullanın.

IDV App 15 eylul itibariyle kaldirilmisti geri mi geldi?
esraersal

New postby ihatevisa » Thu Apr 15, 2021 2:06 pm

Simdi IDV ile basvuru yapanlar yine bizden once alacak. Hadi bakalim hayirlisi son 2 ay 28 gun !!!!!!
ihatevisa

New postby umb » Thu Apr 15, 2021 2:22 pm

bildigim kadariyla IDV yalnizca Tier 4 ogrenci vizeleri icin gecerli, artik IDV uzerinden basvuru yapilamiyor.

`on 24 September 2020, UKVCAS released a statement stating that the IDV is only for use by Tier 4 students`
umb

New postby Nilu » Thu Apr 15, 2021 3:08 pm

Siteye yüklediğimiz dosyaylara birdaha bakmasının bir mantığı yok sonuçta değil mi? Bundan şunu anlıyorum, demekki şimdi randevu alırken, scan ettiğiniz tüm evrakları getirin demeyecek (forumda önceden tüm evrakların getirilmesi istendiği söylenmişti).

Onun yerine randevu için sadece polis kaydı, pasaport, ve brp istenecek. Daha randevu ekranına gelmediğim, ve randevu almadığım için bilmiyorum tabi tam olarak.
Nilu

New postby ihatevisa » Thu Apr 15, 2021 3:31 pm

Nilu wrote:Siteye yüklediğimiz dosyaylara birdaha bakmasının bir mantığı yok sonuçta değil mi? Bundan şunu anlıyorum, demekki şimdi randevu alırken, scan ettiğiniz tüm evrakları getirin demeyecek (forumda önceden tüm evrakların getirilmesi istendiği söylenmişti).

Onun yerine randevu için sadece polis kaydı, pasaport, ve brp istenecek. Daha randevu ekranına gelmediğim, ve randevu almadığım için bilmiyorum tabi tam olarak.

Evraklara bakmiyorlar ama olaki su eksik yada bunu bir daha taramak lazim diyebilirler hazirliksiz yakalanmamak adina evraklarla ile birlikte gitmek mantikli zaten surec zor birde oraya gidip hop su evrak bir daha tarayalim ama yaninda yok hadi bir kosu al gel filan strese girmeye gerek yok.
ihatevisa

New postby orduevi » Thu Apr 15, 2021 7:31 pm

IDV'nin kaldirildigindan haberim yoktu.
orduevi

New postby ashram » Fri Apr 16, 2021 7:08 am

Selamlar. Telegram grubunu takip edenler varsa görmüştür. 1.5 yıl önce yapılan ve interview'a giren birine red vermişler. Dedikodu değil. Ekran görüntüsünü koymuş. Tamamen rakamlar üzerinden gidilmiş. Sen şu kadar dedin ama evraklarda o kadar değil vs denmiş. Yani bana ucuz geldi bunlardan ötürü red vermek. 3 rakamı yanlış söyledin diye oturumu uzatmamak ne bileyim. Ağır baya. Bu şekilde karar veriyorlarsa çoğumuza benzer sonuçlar gelebilir.
ashram

New postby zumur » Fri Apr 16, 2021 8:36 am

ashram wrote:Selamlar. Telegram grubunu takip edenler varsa görmüştür. 1.5 yıl önce yapılan ve interview'a giren birine red vermişler. Dedikodu değil. Ekran görüntüsünü koymuş. Tamamen rakamlar üzerinden gidilmiş. Sen şu kadar dedin ama evraklarda o kadar değil vs denmiş. Yani bana ucuz geldi bunlardan ötürü red vermek. 3 rakamı yanlış söyledin diye oturumu uzatmamak ne bileyim. Ağır baya. Bu şekilde karar veriyorlarsa çoğumuza benzer sonuçlar gelebilir.

Ayni basvuru hakkinda yazmak icin girmistim ben de, facebook grubunda gordum. Gercekten alakasiz cevaplar verildigini dusunmekle birlikte sadece bu 3 soru uzerinden, 1.5 sene beklettikleri bir insana red verildiyse kotu niyet ariyorum ben bunda artik.

Bu arada ben de gelisme paylasayim. 28 Nisan'da 1. senem doluyor. Mart sonunda avukatimizla birlikte dava surecini baslatmak icim claim letter yolladik, tum sureci detaylariyla anlatip nerelerde nasil eksik davranildi neye mal oldu yazdik ve 12 nisan saat 16.00'a kadar gecikmenin sebebinin ya da sorunun ne olduguna dair cevap verilmezse, dava surecinin baslayacagini belirttik (buna biz karar vermiyoruz, eger is o noktaya gelirse 15 gun icerisinde cevap vermeleri aksi takdirde davanin otomatik acilmasi ve masraflarin onlar tarafindan karsilanmasi gerekiyormus, yani o topa giriyorsan isler ciddilesecek demek ve biz girdik).

12 Nisan 15.40'da cevap aldik, ama baya avukatlar tarafindan hazirlanmis resmi bir belge ile fax yollanmis. Iddamizi ve tum maillesmeleri incelemisler 10 gun icerisinde basvurumuza sonuc verilecegini iletmisler. Bakalim bekliyoruz :)
zumur

New postby ihatevisa » Fri Apr 16, 2021 8:49 am

Gunaydin , site memuru izin verirse su telegram gurubunun linkini alabilirmiyiz burada acaba ? @zumur bunlarinki klasik cevap olabilir insAllah olumlu sonuc alirsin. Eger sonuc alirsan gittigin yolu yazdigin yazilarin ornegini paylasmani rica ederim. Su anda arkadandan bende geliyorum. Interview oldu , 6 ay gecti neredeyse 2. defa 6 ayi doldurcaz. Biz beklemeye devam ediyoruz. Amaclari ne acaba .
ihatevisa

New postby esraersal » Fri Apr 16, 2021 9:38 am

ashram wrote:Selamlar. Telegram grubunu takip edenler varsa görmüştür. 1.5 yıl önce yapılan ve interview'a giren birine red vermişler. Dedikodu değil. Ekran görüntüsünü koymuş. Tamamen rakamlar üzerinden gidilmiş. Sen şu kadar dedin ama evraklarda o kadar değil vs denmiş. Yani bana ucuz geldi bunlardan ötürü red vermek. 3 rakamı yanlış söyledin diye oturumu uzatmamak ne bileyim. Ağır baya. Bu şekilde karar veriyorlarsa çoğumuza benzer sonuçlar gelebilir.

Telegram grubunda olmayanlar icin biraz daha bilgi verir misiniz? kacinci yil basvurusuymus, ne diye red vermisler vs gibi?
esraersal

New postby ihatevisa » Fri Apr 16, 2021 9:41 am

@esraersal sende durumlar nedir ? Varmi bir gelisme MP ye yazmismiydin ?
ihatevisa

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü